(Vlastní) Alternativní model ze setu 31034

Založil Tomik, 23.02.2015, 20:23:22

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Sotva jsem postavil a nafotil robota pro recenzi, už byl rozebranej na díly, aby se z něj vyklubalo něco šílenějšího. Dovolte mi představit vám svůj první alternativní model ze setu 31034 - ledního medvěda. Proč jsem postavil ledního medvěda má celkem prozaický důvod - je stejně bílej jako spousta kostek z tohoto setu. Dal jsem si záležet na tom, aby se medvěd dal hodně polohovat a moc neprosvítaly šedé kostky. Úsměv na tváři a radost z hotového modelu mi trochu pokazila manželka, když prohlásila, že to není medvěd, ale bejk. Doufám, že se tu nenajde příliš mnoho dalších, kteří její názor sdílejí... ;D





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Návod na stavbu medvěda je nyní ke stažení na buildinstu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Po medvědovi jsem se pustil do stavby motorového člunu, ale jak už občas bývá, věci vždy nejdou tak, jak očekáváme. A tak se člun po chvíli proměnil v Moby dicka. Tenhle bílý vorvaň má otevírací tlamu  a pohyblivé ploutve a ocas. Za zmínku stojí zajímavé využití oblouků a modrých axle-pinů k vytvoření očí. Nakonec se mi ze zbývajících dílů ještě podařilo postavit jeho oblíbené jídlo - obří oliheň (chobotnici).





www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Nedalo mi to, a tak jsem dal tomu motorovému člunu ještě jednu šanci. Pro odraz jsem použil výbornou SNOT techniku, která je použitá u oficiálního alternativního modelu stíhačky - využití malých kulových klouvů pro otočení směru studů. Tak se zrodila příď a zbytek byl už jen otázkou času. Finální člun je dvoumístný, má vodní proudový motor a aerodynamický tvar. Jako bonus jsou dvě bójky pro slalom.





Rozebraná příď pro demonstraci použité SNOT techniky

www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Super! Je vidět, že člun byl v tom setu zakletý už od začátku, stačilo ho z toho "jen" dostat. Ne že by zvířátka byla špatná, ale ten člun je o úroveň jinde. U něj mě totiž vůbec nenapadne, že by to byl alternativní model - vypadá jakoby byl set jemu uzpůsobený od začátku. Skvělá práce!
Pán na Žlutém hradě

Tomik

Citace od: milanv kdy 14.06.2015, 17:53:41
Super! Je vidět, že člun byl v tom setu zakletý už od začátku, stačilo ho z toho "jen" dostat. Ne že by zvířátka byla špatná, ale ten člun je o úroveň jinde. U něj mě totiž vůbec nenapadne, že by to byl alternativní model - vypadá jakoby byl set jemu uzpůsobený od začátku. Skvělá práce!
Díky za komentář, Milane. Souhlasím s tebou, že člun se hodí k tématu setu více než zvěř. Nelétá sice v oblacích, ale na vodě... ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Návody na Moby Dicka i motorový člun jsou nyní ke stažení na buildinstu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr