Soutěž MINDSTORMS - European Robotic Week - sobota 30.11. Hlavní cena EV3

Založil Shmade, 22.11.2013, 15:28:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Shmade

Zdravím,

ve dnech 27.11. - 30.11. 2013 proběhne v Národní technické knihovně v areálu ČVUT - Praha European Robotic Week, jehož součástí bude i LEGO MINDSTORMS.

více info zde: http://www.cafe-neu-romance.com/cestina/cafe-neu-romance-2013


Ohledně soutěže:

Bohužel jsem se na schůzce s organizátorem celé akce dozvěděl o soutěži pouze velmi sporé informace, takže "pravidla" ještě doplním.

Soutěž nese jméno "Tea Serving Robot"
Cílem soutěže je postavit robůtka, který na jednom místě vezme kelímek, přemístí ho na jiné místo, vrátí se na původní, kde vezme sáček čaje, který následně nechá vylouhovat ve vodě a připraví tak čaj.

Ano pravidla jsou to velmi volná a je tam mnoho nejasností (resp. nic není definováno přesně :)), což v podstatě brání robůtka nějak naprogramovat, aby to mohl absolvovat, takže já vyzjistím podrobnosti a doplním.


Každopádně jde nyní hlavně o to, abyste si rozmysleli, zda by do toho chtěl někdo z vás jít a dali mi případně vědět.


Cenou pro výherce (upřímně ani nevím jak se bude hodnotit - doplním) bude nová stavebnice MINDSTORMS EV3


Pokud by měl někdo zájem zúčastnit se, ale má zrovna ze své stavebnice postaveno něco jiného, tak je tu možnost zapůjčení jednoho setu EV3. Zájemce prosím ať mi napíše soukromou zprávu. A domluvíme se.

Díky za pozornost.
Sebik

Foton

Konečně nějaké novinky ohledně toho ER Week. Budu sledovat nějaké upřesnění a pak se rozhodnu, jestli pojedu.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Shmade

Tak odpovědi se mi zatím bohužel nedostalo, takže vycházím z anglické verze "pravidel"

Participate in the first edition of Robot FEAST - a new robot competition which focusing on the good life with robotics in cosy environments, like cafés and homes.
In the first edition of Robot FEAST the competition is to create a LEGO MINDSTORMS robot that can serve tea in an aestethic and elegant way.

Takže pravidla v podstatě nejsou a je to takovej "freestyle" prostě jenom předvést vaši vizi robůtka, který servíruje čaj, jak to pojmete je už na Vás, úkolem je prostě naservírovat čaj.

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Foton

Včera jsem se rozhodl a na sobotu přijedu. Pár nápadů pro robota už mám. Staví se to na místě, nebo ho mám přivéz s sebou?


Pokud by zvažoval návštěvu i jiný kostkař, nechť se ke mě bez obav hlásí.
Xicht jsem vystavil na http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=20832.msg197818#msg197818 .
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.