Nevydané UCS sety (?)

Založil Robbed, 11.02.2012, 18:51:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Robbed

Na eurobricks jsem narazil na zajímavé téma, kde objevili fotku z LEGO kanceláře se spoustou Star Wars modelů v UCS měřítku. Pouze některé z nich jsou vydané jako sety.

Původní článek je zde


http://www.flickr.com/photos/hjr-holland/6845932345/in/photostream


Petronel

Velmi zajímavé, takové špionské fotky co se děje tam uvnitř mám velmi rád  >:D Chtělo by jich více.
Koukám ale, že všechny ty důležité sety a ty významné byly vydané. Velkou postavu Watta nebo té potvůrky s červenýma očkama bych asi nechtěl  ;) Ale možná by se tam našlo něco zajímavého...

jvucka

Co je zač ta válcovitá věc s červenými očima a to, co vypadá, jako že přišlo z Války světů? Vůbec jsem netušil, že ve světě SW je taky něco takového.  :o ???

Robbed

FX-6 medical assistant droid

Hlasovalo se o něm kdysi dávno jako o budoucím UCS setu:



A je mimojiné i v tomto setu:


jirka

Ta stříbrná trubka je jako klouzačka nebo co?  :o :D

jirka

Jak se tak dívám, tak tam je mandalorianský raketoplán. Že by ten co má letos vyjít?  >:D

jirka

To je věcí... defoliator, shelter speeder, separatistický těžký tank.. kdyby tak někde byly aspoň návody... :'(

danyboy

všimli jste si té lodi která se podobá něco málo B-WINGU třeba to bude UCS B-WING co má tento rok vyjít

jirka


danyboy

Citace od: jirka kdy 13.06.2012, 14:41:14
Která??  ???
tady koukni se na obrázek není to sto pro ale příjde mi to jak B-Wing

Darth

#10
Na B-Wing to má moc krátkou zužující se část, navíc když si to přiblížíš, u dolního křídla B-Wingu má být jedna část rovná a druhá zkosená, tady je vidět, že jsou zkosené obě. Podle mě by se mohlo jednat o V-Wing:

http://img41.imageshack.us/img41/2792/alpha3nimbusvwing.jpg

Robbed

To je buď Sith Infiltrator a nebo V-wing bez křídel ;)

grohl

#12
Ježiš, zajímalo by mě, kterej vůl tohle vypustil. Kdybych to udělal já a přišlo se na to, mám po práci. Všechny ostatní obrázky jsou OK, ale tohle by si LEGO ohlídat mohlo.

P4tr1cius

Citace od: grohl kdy 14.06.2012, 10:03:45
Ježiš, zajímalo by mě, kterej vůl tohle vypustil. Kdybych to udělal já a přišlo se na to, mám po práci. Všechny ostatní obrázky jsou OK, ale tohle by si LEGO ohlídat mohlo.

No, my sme zase veľmi radi, že to nejaký "vůl " vypustil. Vďaka mu za to.

Colonel32

Citace od: P4tr1cius kdy 14.06.2012, 10:27:46
No, my sme zase veľmi radi, že to nejaký "vůl " vypustil. Vďaka mu za to.

Dobrý, ale vzhledem k tomu, že grohl v Lego pracuje, tak bychom jeho názory mohli brát o něco vážněji, než se tu bere běžné plkání.

Ondra

Docela mě zajímá proč lego nemá v lásce úniky podobných fotek nebo preliminary obrázků.Napadá mě několik důvodů-1.)Bojí se zkopírovaní setu konkurencí a vydáním v dřívějším čase než samo lego.2.)Bojí se snížení tržeb.Asi nebudu jediný kdo se kolikrát rozhodl pro set na preliminary obrázku a počkal si na něj na úkor aktuální nabídky.

Víc věcí mě bohužel nenapadá.Ale jsem jako fanda lega rád když to někdo vyvěsí na net.Člověka to zahřeje u sběratelského srdce. :) P.s.:To vyvěšení je s takovou pravidelností, že má člověk pocit že to dělá samo lego  ;D .

grrusa

Citace od: Ondra kdy 14.06.2012, 12:12:57
Docela mě zajímá proč lego nemá v lásce úniky podobných fotek nebo preliminary obrázků.Napadá mě několik důvodů-1.)Bojí se zkopírovaní setu konkurencí a vydáním v dřívějším čase než samo lego.2.)Bojí se snížení tržeb.Asi nebudu jediný kdo se kolikrát rozhodl pro set na preliminary obrázku a počkal si na něj na úkor aktuální nabídky.

Taky úplně nechápu, proč LEGO tolik proti neoficiálním fotkám bojuje, i když kromě uvedených důvodů vidím ještě jeden - nechtějí, aby lidi viděli nedoladěné sety (např. LOTR se starými skřety a ogry, nálepky místo potisků atd.), které mohou odradit.

Ani všechny tyhle důvody ale podle mě nevysvětlují všechny případy, kdy si LEGO vynutí stažení nějaké fotky. Chovají se trochu jako Playboy, který bojuje proti volnému šíření fotek, za které by chtěl, aby mu lidi platili. V případě LEGA to ale nedává smysl, uniklé fotky nejsou uniklý zisk a jaký mají celkový vliv je složité odhadnout - řadu z nás např. jistě dříve uniklé fotky ještě víc namlsají a celí natěšení pak po měsících čekání utratíme za LEGO o to víc peněz.

Ještě míň rozumím tomu, co je špatného na šíření fotky "z kuchyně" LEGA výše - řekl bych, že podobné fotky, stejně jako třeba fotky z výstav, jen v AFOLech posilují touhu kupovat další a další kostky a stavět další MOCy - což je přece v zájmu TLC...

Ondra

Teď jsem si vzpomněl na tento dopis http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=31833.0 .Víceméně to potvrzuje některé body, ale stále nechápu ten hon na čarodějnice.

grrusa

Citace od: Ondra kdy 14.06.2012, 13:06:28
Teď jsem si vzpomněl na tento dopis http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=31833.0 .Víceméně to potvrzuje některé body, ale stále nechápu ten hon na čarodějnice.

Zajímavé, díky za odkaz.

Jak je to s tím kopírováním konkurencí, které bylo zmíněné tady i v tom dopise - hrozí / stává se to skutečně? Moc to nesleduju, ale přišlo mi, že konkurenční produkty se snaží naopak zaměřovat na témata nedělaná legem (např. moderní armády), asi proto, aby se vyhnuly přímé konkurenci s kvalitou originálního lega.

S konkurencí je to vůbec zvláštní, dlouho jsem si myslel, že TLC má patentované přesné rozměry kostky a napodobitelé se tak musí trochu lišit, v posledních letech se ale objevily kopie, které, pokud se nemýlím, mají identické rozměry...

Ondra

Číňané často kopírují celé sety(Namátkou technic, piráti, vlaky apod. .Za všechny tento model  http://www.youtube.com/watch?v=0I5EImiYJrI je to kopie tohoto setu-http://www.brickset.com/detail/?set=8653-1 ) Ale oni to zkopírují přesně podle návodu, takže tam kopie z preliminary obrázků nehrozí.

Jak je to s patenty tak snad pomůže wikipedia http://en.wikipedia.org/wiki/The_Lego_Group#Trademark_and_patents .

P4tr1cius

#20
Citace od: Ondra kdy 14.06.2012, 12:12:57
Docela mě zajímá proč lego nemá v lásce úniky podobných fotek nebo preliminary obrázků.

Možno je odpoveď jednoduchá.
Možno je to preto, aby si normálny človek nemohol spočítať dveplusdve, a tak došiel k pravdivému názoru, že ceny LEGA sú viac ako premštené. "Dveplusdve" v zmysle, že keď nejaký modular dom navrhne (urobí) jeden dizajnér s mesačným platom 2000,-EUR, a ten dom stojí cca 100,- EUR (voc), čiže stačí predať na celom svete 20 domov !!!, potom mu určite príde na rozum výsledok, že je to šialené, a nabudúce modular deťom radšej nekúpi a odloží to na dovolenku.... Možno.
Samozrejme, normálneho človeka už vôbec nezaujíma ostatok skrytých nákladov (energia, nákup strojov, opotrebenie, materiál, pracovné sily, nehnuteľnosti, marketing...), ktoré do svojho prvotného výskumu nezahrnul...
Možno, preto sa toho boja, keď tam vidíme za jedným stolom jedného dizajnéra, ktorý za "pár dní" urobí modular, a my koneční spotrebitelia zaňho zacvakáme vysoké percento z našich mesačných platov.
Možno.

Měch

Citace od: P4tr1cius kdy 14.06.2012, 14:33:50
Možno je odpoveď jednoduchá.
Možno je to preto, aby si normálny človek nemohol spočítať dveplusdve, a tak došiel k pravdivému názoru, že ceny LEGA sú viac ako premštené. "Dveplusdve" v zmysle, že keď nejaký modular dom navrhne (urobí) jeden dizajnér s mesačným platom 2000,-EUR, a ten dom stojí cca 100,- EUR (voc), čiže stačí predať na celom svete 20 domov !!!, potom mu určite príde na rozum výsledok, že je to šialené, a nabudúce modular deťom radšej nekúpi a odloží to na dovolenku.... Možno.
Samozrejme, normálneho človeka už vôbec nezaujíma ostatok skrytých nákladov (energia, nákup strojov, opotrebenie, materiál, pracovné sily, nehnuteľnosti, marketing...), ktoré do svojho prvotného výskumu nezahrnul...
Možno, preto sa toho boja, keď tam vidíme za jedným stolom jedného dizajnéra, ktorý za "pár dní" urobí modular, a my koneční spotrebitelia zaňho zacvakáme vysoké percento z našich mesačných platov.
Možno.

Tohleto se mi zdá jako pěkná pitomost co říkáš. No schválně, kolik lidí asi myslelo při první preliminary fotce na designera  ??? Pokud si ten který set nekoupíš, tak čistě kvůli tomu, že se ti buď nelíbí, nebo na něj nejsou peníze. A ne proto, že nechci, aby TLC vydělávalo peníze (smajlík-ťukající-si-na-čelo).

Ale vrátím se k tématu. Za takovéto fotky jsem rád, konečně mám trochu představu jak to asi vypadá v kancelářích TLC. A proč chce Lego zamezit takovýmto fotografiím se mi zdá logicky vysvětleno o pár příspěvků výše.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

P4tr1cius

Moja reakcia bola na fotky z TLC, nie preboha na preliminary obrázky. To je snáď úplne jasné. Sem-tam je dobré, keď si človek aj niečo domyslí, resp. si to sám logicky zdovodní, a nebazíruje na každom slovíčku.

Měch

Citace od: P4tr1cius kdy 14.06.2012, 15:50:33
Moja reakcia bola na fotky z TLC, nie preboha na preliminary obrázky. To je snáď úplne jasné. Sem-tam je dobré, keď si človek aj niečo domyslí, resp. si to sám logicky zdovodní, a nebazíruje na každom slovíčku.

Takže tvrdíš, že když někdo uvidí designera, jak staví svůj model jako např. http://www.youtube.com/watch?v=i9gtBvAhWS0 (kde je mimochodem taky spousta nevydaných modelů) tak si řekne že než dávat peníze do Lega je lepší je utratit za něco jiného ? Promiň, ale ani tohle moc nechápu. Proč by někdo při pohledy na designera ztratil chuť na Lego  ???

Ještě jsem chtěl dodat, proč Legu vadí, že se díváme na fotku setů, které stejně nepůjdou do výroby ? Můžou přece kdykoliv říct, že je to pouze výstavka toho, co si zaměstnanci postavili ve svém volném čase  ;) A když se náhodou nějaký set za nějaký čas objeví na pultech, můžou říct, že je to model ze Star Wars, takže vypadá tak jak vypadá a s modelem na fotce má společné pouze proporce a barvu.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

P4tr1cius

Je ťažké vysvetlovať niečo z pohľadu dospelého človeka, ktorý si určite musí každý mesiac určovať priority na míňanie svojich výdavkov, mladému jedincovi, ktorý takéto veci nerieši a ani sa ho zatiaľ bytostne nedotýkajú.
Je ťažké vysvetlovať prioritu míňania svojich financií, vlastne všetkých myšlienkových pochodov, pre blaho svojich detí a rodiny, mladému jedincovi, ktorý ani ešte nevie o čom je reč.
Mohol by som pokračovať ešte dlho...
Nechápeš to preto. Čo nieje ale tvoja chyba, je to "chyba" tvojho veku a životných skúseností. Stačí také vysvetlenie?

PS: A nepísal som o "stratení chuti na LEGO", hovoril som o vnútornom presvedčení najväčšej cieľovej skupiny kupujúcej LEGO (rodičia) a ich vnútornému presvedčeniu, či svoje ťažko zarobené financie neminú iným (pre nich a ich rodiny lepším) spôsobom.

Snáď už tu nebude nejaká neznáma.

Rhox

P4tr1cius: Já svoje finance musím taky rozdělovat dost pečlivě, mám dospělej pohled na věc, ale stejně tvoje argumenty s designérským platem nechápu ???

rdk

Rodiče budou zvažovat ledacos, ale určitě nebudou přemýšlet o designerovi a jeho platu. ::) ::)

germik

Nehledě na to že jsi argumentoval zrovna modularem - 1) tahle fotka se málokdy dostane k rodičům - většinou jen k nám AFOLům, a u nás je to trochu jiné, a 2) - tenhle set ani pro děti kterým LEGO kupují rodiče moc určen není - doteď jsem teda aspoň žil v přesvědčení, že je primárně určen pro AFOLy ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

S.t.a.l.k.e.r.

Citace od: Colonel32 kdy 14.06.2012, 11:34:05
Dobrý, ale vzhledem k tomu, že grohl v Lego pracuje, tak bychom jeho názory mohli brát o něco vážněji, než se tu bere běžné plkání.

Tu sa nejedná o žiadne sociálne inžinierstvo, nelegálne získavanie informácií ani pokútne fotenie mobilom. Sú to autorizované fotografie k článku na webe venovanom dizajnu.

William

Citace od: P4tr1cius kdy 14.06.2012, 16:20:42
Je ťažké vysvetlovať niečo z pohľadu dospelého človeka, ktorý si určite musí každý mesiac určovať priority na míňanie svojich výdavkov, mladému jedincovi, ktorý takéto veci nerieši a ani sa ho zatiaľ bytostne nedotýkajú.
Zkus to teda vysvetlit me, dospelemu cloveku, co ma dve deti a hypoteku.
At se na to snazim koukat s pohledu ditete nebo rodice, porad mi prijde, ze pises blbosti.
Mnozi mladi jedinci tu maji vice rozumu nez nekteri dospeli.  ::)