NXT -prosba o pomoc - chyba při aktualizaci firmware

Založil Wigo, 28.02.2010, 13:33:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Wigo

Chtěl bych požádat o jakoukoliv radu k následujícímu problému: Při aktualizaci nového firmwaru do NXT kostky vypadl elektrický zdroj (došly baterie) a kostka teď nevykazuje žádnou činnost. Moje blbost, moje chyba, sypu si popel na hlavu....je nějaká šance to znova rozchodit, případně kontakt na nějaký servis? Díky za vaše rady.

Woyta

"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Wigo

No tak nějak jsem si představoval, že by se to tam mohlo znovu nahrát, teď ještě sehnat někoho, kdo to bude umět. Existuje nějaký lego - servis? Napadlo mě zkusit zavolat do eduxe.cz ...

Woyta

Jtag se pouziva i pri opravach spatne flashnutych telefonu.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Wigo

Dokončím toto téma - problém jsem vyřešil. Nejprve chci pochválit pracovníky eduxe.cz, které jsem kontaktoval se svým problémem a možná trochu s podivem mě neposlali "někam", ale byli velmi ochotní a nakonec přivedli i na řešení problému.
Pokud se vám někomu někdy podaří to co mně, tedy skapnou mu baterku během upgradu firmware, je nutné NXT resetovat. Reset se provede stiskem čudlíku - je v dírce pod usb vstupem. Po tomto resetu už software v PC vidí NXT kostku a je možné provét nahrátí nového firmwaru.
Tolik moje poznatky. Díky všem za info!W.

Shmade

Aha, to bylo první co mě napadlo, o resetu se píše myslím i v manuálu, jsem to nepsal protože jsem myslel, žes to zkoušel, no hlavně, že je vyřešeno.

peter

Citace od: Shmade kdy 03.03.2010, 22:40:36Aha, to bylo první co mě napadlo, o resetu se píše myslím i v manuálu

Ano v manuálu se o tom samozřejmě píše, proto ani mě nenapadlo se o tomto zmiňovat, jelikož jsem též předpokládal, že to bylo již vyzkoušeno ::) No tak hlavně že už to je OK.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Pitrs.cz

Tohle je sice trochu mimo, ale nevíte někdo jak rozchodit ten program pod Windows 7?

dorfl

Citace od: Pitrs.cz kdy 20.03.2010, 20:36:46
Tohle je sice trochu mimo, ale nevíte někdo jak rozchodit ten program pod Windows 7?
U NXT 2.0 jsem snad nenarazil na žádný problém. Co se konkrétně nedaří?

Pitrs.cz

No problem bude patrne v tom ze mam jeste NTX 1.0. Nainstaliuje se to vlastne bezproblemu ale pak neni nikde zadna spousteci ikona. Ve složce pogram files (x86) to udela složku lego software, v tom lego mindstorms ntx, atd.... ale nikde žádnej spouštěcí soubor.

dorfl

Citace od: Pitrs.cz kdy 21.03.2010, 12:21:04
No problem bude patrne v tom ze mam jeste NTX 1.0. Nainstaliuje se to vlastne bezproblemu ale pak neni nikde zadna spousteci ikona. Ve složce pogram files (x86) to udela složku lego software, v tom lego mindstorms ntx, atd.... ale nikde žádnej spouštěcí soubor.

Našel jsem návod pro ruční instalaci NXT1.0 na Win 7 64bit - najdi nadpis
"Installing NTX-G 1.0 (kit 8527) on Windows 64-bit/7"

Doufám že AJ není problém:
http://huestones.co.uk/node/166

Pitrs.cz

Díky moc. Už to funguje. Budu tě všude chválit. Jenom se zeptám když jseš takovej hledač pokladů, nenašel jsi někde tu verzi 2,0?
Ještě jednou moc děkuju.