LEGO Snow Challenge

Založil Shmade, 14.11.2009, 18:20:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaké vozítko se Vám nejvíce líbí?

400_malymech
400_mareken
400_vasek
700_jakpet
700_malymech
700_pryb
700_shmade
700_vasek
700_xtepn01

Jamesek

Citace od: Shmade kdy 15.01.2010, 13:45:04... jezdilo to v pohodě, jen se nechtěl moc točit na místě v prašanu, jinak jezdil v pohodě, ale na nějaký strmý výjezdy a tak nemá moc sílu... 
No zespodu nenabírá, o dobrou světlost jsem se snažil, spíš je problém při tom zatáčení, že se v parašanu pásy "zakousnou".
Nemyslel jsem nabírání při rovné jízdě, ale právě při otáčení. Já jsem měl poněkud náročnější testování, kdy jsem se právě snažil o co nejklikatější jízdu, otáčení .. abych zjistil jak je vozidlo ovladatelné a jak moc trpí nasbíraným sněhem. Největší problém dělal sníh mezi pásem a hnacím kolem - rozpojil pás. Světlá výška je důležitá, protože se na vozidlo sníh docela lepil a zespodu se vytvořila vrstva cca 1 cm o kterou pak hůře jezdil v hlubokém sněhu (posadil se na břicho a nejel).
Mám v plánu pásy zakrytovat (asi jako city pásový jeřáb).
Do kopce jsem vyjel, dokud nezačaly prohrabovat pásy - cca 45% - výkonu bylo nazbyt ;)
Do prašanu to chce co největší plochu na roznesení váhy a pohyb. Ideálně by se hýbala celá podlaha ;) Pak se pásy v zatáčení nezakousnou, protože stopa je jen jedna ...

Po rally začnu stavět finální verzi snowvozítka.

Woyta

Nevim jak u vas ale u nas to uz zase taje.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Ondrej

V Praze sníh drží a jen tak neroztaje, pořád mrzne. Příští týden ještě určitě bude...

Shmade

#153

Finální znění pravidel


Pravidla pro stavbu vozidla:

Ke stavbě mohou být použity pouze originál Lego součástky, vyjímku tvoří provázky, gumičky, náhrady za pneumatické a flex trubičky a případně vlasní elektro kabely a osvětlení.

Pohon vozidla musí být realizován výhradně za pomoci pásů, jiný než pásový pohon není povolen. Pásy mohou být originál, nebo vlastní.

Zatáčení je možno řešit libovolně. (tankové řízení, lyžiny, cokoliv co vymyslíte...)

Je povoleno použít jakékoliv motory v jakémkoli množství a uspořádání, v případě buggy motorů může model obsahovat maximálně dva.

Ovládání je povoleno buď po kabelu, nebo IR.

Napájení je možno řešit klasickými Lego battery boxy, případně je povoleno použití jiných zdrojů, jejichž napětí musí být srovantelné se standartními 9V. V případě nejistoty, zda je váš zdroj považován ještě za srovantelný, se zeptejte.

Vozidlo musí mít libovolného Lego řidiče.

Rozdělení do váhových kategorií.
- modely do 400g
- modely nad 700g.

Takže nikdo nemůže závodit s něčím co má hmotnost mezi 400 a 700g!

Každý závodník může mít dva modely, ale nesmí být oba ve stejné váhové kategorii.
Aby se vyhlašovalo nějaké pořadí musí se ve stejné váhové kategorii sejít aspoň tři modely, pokud jich bude méně, tak jedou nesoutěžně.

Pravidla disciplín:

Zadob
Jízda z místa A do místa B, je jedno jakou cestu si zvolíte, musíte se tam jen dostat. Za každou pomoc vozidlu v nesnázích rukou penalizace 5 vteřin. Je možné kdykoliv vozidlo vzít a přenést ho kamkoliv zpět po cestě kudy jste přijeli - pro případ, že zvolíte opravdu špatnou cestu. Pořadí podle časů, případně podle vzdálenosti do cíle při rozhodnutí o odstoupení. Opravy jsou povoleny.

Sprint
Jízda na krátkém rovném úseku. Pomoc by neměla být potřeba, ale případně opět 5 vteřin. Pořadí podle časů. Opravy jsou povoleny.

Slalom
Jízda na krátkém rovném úseku mezi brankami. Pomoc by neměla být potřeba, ale případně opět 5 vteřin. Pořadí podle časů. Opravy jsou povoleny.

Překážková dráha
Jízda na trati s překážkami s postupně se zvyšující obtížností. Žádná forma pomoci není dovolena. Každý má 3 pokusy. Rozhoduje počet překonaných překážek.

Trial
Stanovena startovní branka a pole branek určených k projetí libovolným směrem a v libovolném pořadí. Při vyvrácení brankové tyče se branka nepočítá, dotyk branky je povolen. Rozhoduje počet projetých branek v časovém limitu cca 2 min - může být upraveno na místě. Každý má 3 pokusy. Žádná forma pomoci není dovolena.


Bodování:

Disciplíny jsou ohodnoceny počtem bodů, který je roven počtu závodníků startujícíh v dané bodované kategorii. V jednotlivých disciplínách bude prvnímu přidělen plný počet bodů, dalším v pořadí sestupně vždy o 1 bod méně. Body získané v jednotlivých disciplínach se sčítají, celkovým vítězem se stane soutěžící s nejvíce body. V případě rovnosti dosažených výsledků v jednotlivé disciplíně dostávají oba soutěžící stejný počet bodů za sdílené místo, další místo má ale bodů stejně jako kdyby místo sdílené nebylo. V případě rovnosti bodů na některém místě ve finálním hodnocení rozhodne o pořadí výsledek z disciplíny "zadob".

Organizátor nenese žádnou odpovědnost za ztracené či poškozené Lego, start na vlastní nebezpečí.




Jak jste si mohli všimnout z pozměněného úvodního obrázku soutěž získala sponzora, kterým je Bricklinkový obchod CLICK4BRICK uživatele Matny.
Ten věnoval do soutěže kredit 40 USD na nákup, tento kredit bude rozdělen mezi vítěze každé kategorie v poměru podle toho kolik se v kategoriích sejde účastníků. 



Woyta

Hadam sirka branek klasickych 34 studu nebo sirsi?

Dneska jsem se konecne pustil do stavby vetsiho modelu.
Podvozek vicmene hotov. S pasy jsem se inspiroval u Sariela.
Ale trosku me dosli kostky. Snad Colonel doda potrebne dily vcas.
Ale z prvniho testu to vypada schopne.
Nejakou fotku dam az bude vic svetla.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Shmade

Branky budou široké "od oka", nebojte, bude to dostatečné, žádné milimetříky roli hrát nebudou.

Woyta

Aspon odpadne manevrovani. :)

Tak tohle je zaklad podvozku.
Zatim se to pohybuje se to dost svizne ale ve finale to bude hodne tezka krava.
Ted resim otazku cim pohanet rizeni. Chtelo by to XL. Ale dalsi uz jaksi nemam.



"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

jakpet

Chtěl bych se zeptat: v závodě překážková dráha se budou furt zvětšovat překážky, máš trochu představu, jak budou vypadat ty první?

Shmade

Já nevim, to je to tak důležitý?   hrbolečíček, hrboleček, hrbolek, hrbol, hrbolák, kopečíček, kopeček, kopec... , možná i nějaký nesněhový překážky...

vasek

Citace od: Shmade kdy 18.01.2010, 16:47:01
Já nevim, to je to tak důležitý?   hrbolečíček, hrboleček, hrbolek, hrbol, hrbolák, kopečíček, kopeček, kopec... , možná i nějaký nesněhový překážky...
Tak tos mne dostal ..... :D

jakpet

Abych tam nepřišel s něčim, co bude uplně mimo... Ale snad to tak strašný nebude, každopádně se moc těšim... Po úpravách toho mýho zvířátka to jezdí fakt zajímavě...

Woyta

Ja ted taky testoval.
Napadnul cerstvej prasan a slo se ven.

Malej model skutru totalne propad. = postavit neco jineho.
Navic jsem z nej zabavil motor do vetsiho modelu. Takze to prijde i o polovinu kroutaku.

Vetsi model i s nekompletnimi pasy jezdi velmi pekne i v cerstvem prasanu.  Jeho dokonceni je tedy priorita.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Woyta

Potvora se pomalu blizi do finale.
Po mnoha zmenach to je priserna splacanina ale zatim se to zda velmi funkcni.
Uz cekam jen na dodavku potrebnych dilu abych to poradne prohnal venku.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

eNTy

#163
Protože to vypadá, že závod proběhne příští sobotu (30.1.) a já budu tou dobou bohužel na horách, hledám touto cestou řidiče, který by si chtěl zazávodit v mnou postaveném "tanku".
Nabízím tedy potenciálnímu uchazeči možnost řídit vysoce prototypový stroj jménem RipSnow. Dva vzduchem chlazené dvanáctiválce mu dávají obrovskou sílu a rychlost. Vzhledem k mimořádné náročnosti řídit takto výkonný stroj jsou předchozí zkušenosti velkou výhodou.
Stroj mohu předat například v úterý v hospodě a řidič tak získá dost času pro seznámení s touto bestijí. Případní zájemci mi pište PM.

Woyta

Nebo se muze jet prvni tyden v unoru.
Zatim pevne datum neni.
Zalezi na Shmadeho rozhodnuti.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Shmade

Citace od: Woyta kdy 21.01.2010, 17:56:32
Zatim pevne datum neni.

Přesně, zatím pevný termín není. Nějak se mi nahromadili povinnosti ve škole, takže možná bude závod až co mi zkončí zkouškové - tedy 13.2. Každopádně závod bude a místo s dostatkem sněhu taky vymyslim, zatím počítejte spíš až s tím únorem. Jestli si někdo už dělal volno na nějaký konkrétní termín, tak se omlouvám za komplikace. Závod se odehraje každopádně v některou sobotu od 13. hodin, která sobota to bude se dozvíte nejpozději v pondělí příslušného týdne.

Díky za pochopení.

Jamesek

Citace od: Shmade kdy 21.01.2010, 18:31:30
Citace od: Woyta kdy 21.01.2010, 17:56:32
Zatim pevne datum neni.

Přesně, zatím pevný termín není. Nějak se mi nahromadili povinnosti ve škole, takže možná bude závod až co mi zkončí zkouškové - tedy 13.2. Každopádně závod bude a místo s dostatkem sněhu taky vymyslim, zatím počítejte spíš až s tím únorem. Jestli si někdo už dělal volno na nějaký konkrétní termín, tak se omlouvám za komplikace. Závod se odehraje každopádně v některou sobotu od 13. hodin, která sobota to bude se dozvíte nejpozději v pondělí příslušného týdne.

Díky za pochopení.
Sakra, a já už se těšil jak si v sobotu zajezdím s Nikolovým speciálem ... chjo chjo

jakpet

Já bych byl taky nejvíc pro příští sobotu.

Mareken

4 Shmade:
Ahoj,prosimtě bude nějaká odchylka těch hmotnostních limitů? Protože mám auto kolem 400 a nemůžu to změřit přesněji. Dík a čus
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Shmade

Myslim, že něco se tolerovat dá, ale viděl bych to max tak +- 30g, si kdyžtak vezmi nějaký závaží, nebo zauvažuj, co by si případně mohl sundat, nevim co bude tvůj případ. :)

Mareken

Citace od: Shmade kdy 23.01.2010, 22:25:18
Myslim, že něco se tolerovat dá, ale viděl bych to max tak +- 30g, si kdyžtak vezmi nějaký závaží, nebo zauvažuj, co by si případně mohl sundat, nevim co bude tvůj případ. :)
U mě nejde sundat nic  :D, speciál je tak voholenej, že vypadá jak kdyby projel lisem ,no jo ,to je, když se člověk rozhodně, že půjde do velkýho a vznikne malej  ;D

a ještě,jak to máš vymyšlený s číslama atd ? mám si vzít ty z rally?
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Shmade

Čísla jsem zatim neřešil, jelikož se jedná o jednorázovou akci, ale něco asi vymyslim, kdyžatk bude stačit prostor 4x4 study, resp. místo kam přidělat takovouto plate.

Měch

já bych byl pro tu sobotu 6.2. to může aj kamarád a pro mě je to lepší
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Woyta

BTW. Nepojede nekdo od HK?
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Mareken

Ahoj, chci se zeptat,jak bude trestáno rozpojení pásu? Dneska jsem si udělal překážkovou dráhu, a jak speciál skočil,dopad na čumák  tak se oba pásy se rozpojily.
A ještě, motory byly úplně mokrý,neuškodí jim to? Možná ještě zkusím buggy motory,ale ty maj ty drážky kolem motorku,tak tudyma se tam ta voda může dostat,ne?
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

MeNadruhou

To Woyta: tak nevím, jestli bude můj stroj větší, ale těžší bude asi určitě ;D. Jenom nevím jestli se zůčastním, po celým dnu v traktoru už mi moc sil na stavbu nezbývá.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Mareken

Citace od: MeNadruhou kdy 27.01.2010, 00:51:45
To Woyta: tak nevím, jestli bude můj stroj větší, ale těžší bude asi určitě ;D. Jenom nevím jestli se zůčastním, po celým dnu v traktoru už mi moc sil na stavbu nezbývá.
Podle mně je nejdůležitejší postavit rychlý a lehký speciál, velká těžká kráva sice vyjede cokoli,ale bude poslední.
Moje bs galerie Hledejte pod "Mareken"

Woyta

Zalezi na trati.
Krava muze jet primou cestou, zatimco prcek tu bude muset objet.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

MeNadruhou

 je převodovka povolená? přepínání pákou, ne změnou kol.
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Shmade

Převodovka klidně může být, jen jestli nebude dálkově ovládaná, tak přeřazovat rukou budeš moct jen u disciplín, kdy je povoleno na vozítka šahat.