LEGO Snow Challenge

Založil Shmade, 14.11.2009, 18:20:59

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jaké vozítko se Vám nejvíce líbí?

400_malymech
400_mareken
400_vasek
700_jakpet
700_malymech
700_pryb
700_shmade
700_vasek
700_xtepn01

peter

V prašanu nepojede nic ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Shmade

tratě budu upravovat a volit tak, aby byly sjízdné...

vasek

Citace od: Shmade kdy 16.12.2009, 14:16:14
Pravda jest, ale teď před vánocemi to hrotit nebudu, dáme až na začátku roku...

Velmi rozumný názor, nyní je to moc hektické. A můžeme doufat, že nám ještě něco připadne.

Jamesek

Fyzika nám napovídá, že čím lehčí a měkčí sníh, tím je potřeba větší plocha ;) Skútry obecně jezdí nejlépe jen na upravených sjezdovkách a cestách, do hlubokého prašanu jsou jiná vozítka ...

TomB

Pánové, první a druhý test má moje rolbička za sebou.
1. test byl sklamáním(po jízdě cca. 10m se uvolnily pásy, a voholil jsem jedno ozubené kolečko ;D), ale po opravách se druhý test povedl. Vozidlo jelo skěvle, a vůbrc mu nevadil cca. 10cm huboký prašan :))(mám v pásech zapíchané piny(všude))
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

Já jsem včera taky lehce otestoval, na tvrdém jede skůtřík v pohodě, v prašanu je bez šance, ale jak jsem čekal, je hrozně vratkej. :)

TomB

Skus si do pásů zapíchat piny, či pokud máš nějaký jiný tip(malé technic??), tak připíchat plates :-).
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade

Plates se mi tam nevejdou... koukni na ten skutřík... Zkusim postavit možná ještě něco jiného do té pidi kategorie.

TomB

Tak možná kdyby se ty 7 thin liftarmy trichu odsadily, plates by se vešly...
Nebo malé kousky Flextubes, ty by možná šly zasadit.
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Shmade


Woyta

Ty pasy jsou parada.
"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

Měch

#131
!!TY PÁSY!! to není fér, to jsem chtěl mít já  >:( >:( a mělo to být tajné.... :(
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

vasek

Citace od: Troll-hornet kdy 28.12.2009, 17:44:40
to není fér, to jsem chtěl mít já  >:( >:( a mělo to být tajné.... :(
No to nejsi jediný, to malé vozítko je velmi podobné naší menší kostrukci, jen jsem měl větší problémy při otáčení v čerstvém sněhu, holt prašan není zrovna ideální.

Woyta

"Blbí maj čas si pamatovat. Chytří musí vymýšlet." Jan Werich

jakpet

Zdravim! ;D
Já jsem po dlouhých problémech konečně postavil použitelný vozítko - je do větší váhový kategorie, je velmi rychlý i silný a s kompletní kapotáží žluté barvy, ale je tu jeden problém - na pohon jsem použil 4 M motory a podle toho už asi leckdo pozná, jak je to postavený... Prostě po technický stránce je to fakt jednoduchý a já nevim, jestli to někomu nebude vadit....

Shmade

Jak to máš postavený je jedno, a obecně si myslím, že čím jednodužší, tím lepší... Nevidim důvod proč by to mělo někomu vadit.

jakpet

Vážení, po malých úpravách podvozku projedu bez problémů 8 cm čerstvýho sněhu! Byl bych pro udělat závod co nejdřív, aby nám neslezl sníh...

Shmade

Tak třeba v Riegrových sadech, kde závod možná bude je kvůli bobové draze sněžné dělo, takže tam sníh ještě chvilku vydrží...  Předběžně počítejte s posledním lednovým víkendem, možná i s tím hned po LTR. Ale spíš až ten druhý...

jakpet

Chtěl bych se zeptat, jestli se smí upravovat mezi sekcemi. Moje krabice jede krásně na koberci s hladkýma pásama, ale, v prašanu zase s nacvakanejma liftarmama. Šlo by, že bych si na závod vzal dvoje pásy a střídal bych je?

Shmade

Bych to nepřekombinovával, postav nějaké univerzální.

jakpet

Dobře, nějak to zkusim...

Shmade

Dneska jsem měl volno, tak jsem se pustil do stavby...  no dopadlo to nakonec úplně jinak než jsem si představoval, žádná "tříkolka" se nekoná, pojedu s traktorem. :)  Jen ještě musím dodělat místo pro řidiče a nějaký detaily...

jakpet

Fůůůj! Jak to jezdí, koukám, že na pohon máš dva XL motory, mě se moc neosvědčily, ale třeba tobě to bude jezdit líp...

Jamesek

Mazec, už se těším, až to uvidím v reálu ...

Měch

na kterých kolech máš pohon, předních nebo zadních? - pokud vidím dobře jsou to vepředu kola z 8880 a na tech ten pás musí klouzat, ne?
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Shmade

Pohon je na zadních, to je i vidět ne? :) XL jsem zvolil, protože buggy motory jsou v ostatních závodních speciálech a mě se je nechtělo vyndavat a přehazovat a stejně by to z jednoho bb neutáhly a musel bych je převodovat dolu, přecejen to váží cca 800g. Zkoušel jsem v jednen moment i 4 XL, ale to nijak výrazně nepomohlo. Jak to jezdí? No řekl bych, že docela pomalu a přijde mi, že je to i docela slabý. Tak uvidíme. :) No a na bílejch kolech pás neprokluzuje a i kdyby začal prokluzovat, tak je to jedno.

Jamesek

Citace od: Shmade kdy 15.01.2010, 12:02:01
Pohon je na zadních, to je i vidět ne? :) XL jsem zvolil, protože buggy motory jsou v ostatních závodních speciálech a mě se je nechtělo vyndavat a přehazovat a stejně by to z jednoho bb neutáhly a musel bych je převodovat dolu, přecejen to váží cca 800g. Zkoušel jsem v jednen moment i 4 XL, ale to nijak výrazně nepomohlo. Jak to jezdí? No řekl bych, že docela pomalu a přijde mi, že je to i docela slabý. Tak uvidíme. :) No a na bílejch kolech pás neprokluzuje a i kdyby začal prokluzovat, tak je to jedno.
Jezdil jsi s tím na sněhu? Příjde mi, že by ten traktor mohl nabírat dost sněhu. Já měl problémy s tím, že nabraný sníh se dostal mezi hnací kolo a pás a pás nevydržel napětí a rozpojil se. Chvilku jsem měl chuť začít experimentovat s gumičkama a pásy posvazovat...

Ondrej

S bráchou jsme to zkoušeli jezdit a v prašanu je to šílený, ještě že budeme jezdit na ujetém, tam to aspoň jelo. Jinak na prašanu nepomohli ani zastrkaný piny do pásů >:(

Jamesek

Citace od: Ondrej kdy 15.01.2010, 12:50:38
S bráchou jsme to zkoušeli jezdit a v prašanu je to šílený, ještě že budeme jezdit na ujetém, tam to aspoň jelo. Jinak na prašanu nepomohli ani zastrkaný piny do pásů >:(
V prašanu se jezdit dá, ale chce to speciální vůz. Nelze spojit do jednoho vozidla úplně všechny funkce tak, aby dokázal vše. Na závody si myslím, že jej smysl stavět nemá, protože důležitější než jízda v prašanu bude rychlost a ovladatelnost na tvrdším sněhu.

Shmade

Citace od: Jamesek kdy 15.01.2010, 13:11:47
...důležitější než jízda v prašanu bude rychlost a ovladatelnost na tvrdším sněhu.

Asi máš pravdu, ale počítejte s tím, že i do těžšího terénu se dostaneme, dneska zkusím dát dohromady seznam disciplín ať si každý udělá zas o něco konkrétnější představu.

Citace od: Jamesek kdy 15.01.2010, 12:47:21
Jezdil jsi s tím na sněhu?

Jezdil jsem s tim včera v noci, když jsem šel venčit psa, to jsem měl v pásech nastrkanej ještě nejakej "bordel", jezdilo to v pohodě, jen se nechtěl moc točit na místě v prašanu, jinak jezdil v pohodě, ale na nějaký strmý výjezdy a tak nemá moc sílu... 

Citace od: Jamesek kdy 15.01.2010, 12:47:21
Příjde mi, že by ten traktor mohl nabírat dost sněhu.

No zespodu nenabírá, o dobrou světlost jsem se snažil, spíš je problém při tom zatáčení, že se v parašanu pásy "zakousnou".