(Vlastní) Tatra T-816 10x10 military version

Založil TomB, 19.01.2009, 19:24:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

TomB

Představuji svůj zatím největší a nejnabušenější MOC.
Jedná se o Tatru 10x10 816 military version

Funkce:

-Jízda

-Pohon všech deseti kol

-Centrální roura

-Odpružené kyvné polonápravy

-Zatáčení

-Zvedání raket

-Odpalování raket

-zvedání satelitu (toto je bohužel pneu funkce, nezbyly mi propojovací káble :-\)

-nejlepší funkce, kterou (kdyžtak mě opravte) jsem udělal první na světě a sice funkční zapalování, tzv. otočíte klíčkem pod volantem, zapne se malej BB, tímpádem se roztočí Fakemotor, poháněný m-motorem.

-světla(ty se dají zapnout pouze když je nastartováno)

-páka v kabině, kterou když zatáhnete, vypne se druhej xl motor, takže šetříte baterie.



Elektro prvky:

2x xl
4x medium
2x receiver
linear actuator 1x
1x pf pole reveser
1x 9v pole reveser
1x pf světla
2x 9v světla
3x propojovací kabel mezi pf a 9v
2x BB jeden malej a jeden velkej,
2x 9v drát
1x 2x4 electric plate
1x ukazatel rychlosti (ten ještě není namontován, ale to je otázka minut ;))

Boužel fotky nemohu vložit z mě nejasného důvodu, asi to bude mojí moderací :( :-\.

Prosím adminy (jestli to teda jde), aby mi na chvilku post-moderaci odblokli, já mezitím vložím fotky, a vše bude OK.

Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

jakpet

hu, jak dlouho jsi to stavěl? jestli se tatra dobře designově a funkčně povedla, máš můj 200% obdiv :o :o Každopádně musí být dost nacpaná

Shmade

Tak nahraj fotky zatim kamkoliv jinam, BS, sweb, rajce, kamkoliv... jsem zvědavej...

otaznik


TomB

Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

jakpet


Shmade

Dobrej kolos!  Zatim bohužel nemám čas na bližší zkoumání.

otaznik

Citace od: jakpet kdy 19.01.2009, 22:19:46
úžasný, co do terénu? :o :o :o
Do terénu asi nic.  ;D

Je to brutálně veliký, zajímalo by mě, jestli se to v tom pokoji vůbec vytočí.  ;D

JardaL

Původně jsem nechtěl reagovat, ale myslím, že to stojí za pár slov.

Jistě, jistě, vozidlo má řadu nectností, čúňáren či obyčejných chyb, ale na mne to působí celé velmi dobře. V rámci možností (tedy technické znalosti, množství kostek, věk atp.) to je dílo lepší než dobré a já bych rád podpořil stavitele do dalších staveb. Bývá celkem obvyklé, že děcka se pouští do větších staveb než na které stačí (taky jsem byl takový), ale na rozdíl od TomB jsem já je pak do finále nedostavěl. A tenhle model je takový, jak ho stavitel chtěl a to je důležité.
Utrousím jen jednu poznámku na závěr - zkus napříště něco jednoduššího, jen co do velikosti, ale klidně podobně složité na ovládání. Uvidíš, že se ti to podaří z menším počtem barev, s lepšími detaily a  jistě i lepšími jízdními vlastnostmi.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

grohl

A to jsem si říkal, že jsem se zbláznil, když mám rozpracovaný model, který bude 90-95 cm dlouhý.

Fakt by mě zajímalo video, kde se tenhle kolos pohybuje a ukázka všech funkcí. Designově to sice není nic extra - Prostě moc strakatý a málo nějakých linií- ukotvení některých prvků mi taky přijde dost podivný, ale to snad časem u ostatních modelů dopiluješ.

otaznik

Určitě minimálně za odvahu (že se do něčeho takového vůbec pustil) a za dokončení, jak zmiňoval Jarda, si pochvalu autor zaslouží.

palcov

Tak z toho jsem nadšenej!! Chtěl bych se zeptat na to odpalování "raket", to M motor natáhne ty gumičky a potom to to ručně vystřelíš? Docela rád bych viděl video :)

TomB

Citace od: otaznik kdy 19.01.2009, 22:44:29
Citace od: jakpet kdy 19.01.2009, 22:19:46
úžasný, co do terénu? :o :o :o
Do terénu asi nic.  ;D

Je to brutálně veliký, zajímalo by mě, jestli se to v tom pokoji vůbec vytočí.  ;D
Mno musím kapičku zacouvat, ale pak to jde
Citace od: palcov kdy 20.01.2009, 02:56:05
Tak z toho jsem nadšenej!! Chtěl bych se zeptat na to odpalování "raket", to M motor natáhne ty gumičky a potom to to ručně vystřelíš? Docela rád bych viděl video :)
Jinak jede dost pomalu, ale můj tatínek nedokázal zastavit osu co jde od motorů(bez páky samozřejmně).

Video udělám co nejdřív, možná i dnes, ale spíš zítra.
Jinak gumičky natáhnu ručně, motor to pouze odpálí.
Citace od: JardaL kdy 19.01.2009, 22:52:13
Původně jsem nechtěl reagovat, ale myslím, že to stojí za pár slov.

Jistě, jistě, vozidlo má řadu nectností, čúňáren či obyčejných chyb, ale na mne to působí celé velmi dobře. V rámci možností (tedy technické znalosti, množství kostek, věk atp.) to je dílo lepší než dobré a já bych rád podpořil stavitele do dalších staveb. Bývá celkem obvyklé, že děcka se pouští do větších staveb než na které stačí (taky jsem byl takový), ale na rozdíl od TomB jsem já je pak do finále nedostavěl. A tenhle model je takový, jak ho stavitel chtěl a to je důležité.
Utrousím jen jednu poznámku na závěr - zkus napříště něco jednoduššího, jen co do velikosti, ale klidně podobně složité na ovládání. Uvidíš, že se ti to podaří z menším počtem barev, s lepšími detaily a  jistě i lepšími jízdními vlastnostmi.

Díky moc za pochvalu, ale skoušel jsem prvně 4x4 Tatru, pak 6x6, a teď jsem se pustil do 10x10.
Původně měla být 12x12, ale jelikož nemám 12ks těchto kol a velkých tlumičů, pustil jsem se "jen" ;D do 10x10.
Citace od: jakpet kdy 19.01.2009, 21:15:31
hu, jak dlouho jsi to stavěl? jestli se tatra dobře designově a funkčně povedla, máš můj 200% obdiv :o :o Každopádně musí být dost nacpaná

Stavěl jsem asi 1 měsíc, prošlo dvěma přestavbami, ale když srovnáte s mími posledními modely, tak je to cool  8) 8)





Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

TomB

Jinak nápad:
Až to budu rozmontovávat, chtěl by někdo udělat návod??

Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

tazzy

Odkdy vojaci natiraji tatry na cerveno?

Šejmus

Návod moc nevim, ale určitě dej víc fotek/videí s těma raketama, zapalováním a tak
Fool of a Took!

JardaL

Citace od: TomB kdy 20.01.2009, 16:49:59


Díky moc za pochvalu, ale skoušel jsem prvně 4x4 Tatru, pak 6x6, a teď jsem se pustil do 10x10.
Původně měla být 12x12, ale jelikož nemám 12ks těchto kol a velkých tlumičů, pustil jsem se "jen" ;D do 10x10.


Ještě, že jsi neměl těch kol 18. To by pak kus povozu koukal aj v kuchyni.  >:D

Na návody se vy.er, radši stav a stav a stav, dokud máš čas, nápady a chuť.
Piš holoubku piš, brzo zcepeníš.

TomB

Citace od: tazzy kdy 20.01.2009, 17:48:51
Odkdy vojaci natiraji tatry na cerveno?
Jak bych měl udělat maskování ;), když TLC nedělá
a) dostatečnej počet Tan liftarmů
b)Málo zelených(jen pár setů)


Do tohoto projektu jsem vrazil 56 USD, a nehodlám dávat víc ;).

Citace od: Šejmus kdy 20.01.2009, 17:55:06
Návod moc nevim, ale určitě dej víc fotek/videí s těma raketama, zapalováním a tak

Video jsem natáčel, a i celkem dobře to vypadalo, a pak najednou šlus.
Baterka v háji radioaktivním >:( ;D.
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

grohl

Na vojenské stroje podle mého sednou jak ty z 8297, tak všechny v Pearl dark grey, kterých bylo všude plno.

peter

Návod? a jako na co ??? Raději ne. Doporučuji co nejrychleji rozebrat a pustit se do něčeho lepšího, menšího a lépe provedeného, protože tohle akorát przní dobré jméno Tatry, které má :P
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

tazzy

Citace od: TomB kdy 20.01.2009, 21:00:51
Citace od: tazzy kdy 20.01.2009, 17:48:51
Odkdy vojaci natiraji tatry na cerveno?
Jak bych měl udělat maskování ;), když TLC nedělá
a) dostatečnej počet Tan liftarmů
b)Málo zelených(jen pár setů)


Do tohoto projektu jsem vrazil 56 USD, a nehodlám dávat víc ;).

Myslim, ze cerna by klidne stacila, takhle to vypada spis jako hasicak..

TomB

Černá se mi nelíbila, já radši standartní Tatra-červenou :D.
A černé nemám takové množství.
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

Mat

Naprosto souhlasím s peterem a myslím, že to není příliš povedený výtvor. Opravdu někdy méně znamená více.