Kam s tím? (skladování)

Založil Jindroush, 06.07.2004, 15:06:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

blindmelon

No v těch organizérech, co jsem ti navrhoval, by si ten přehled mít mohl. Pokud by si vzal ten s většími přihrádkami, tak můžeš rozdělit po cca 50 ks, podle témat. Možná to není až tak svižné, jako mít je v komínku (z hlediska přehledu), ale to netuším, k čemu potřebuješ.  Když to vyndáš z KW na nějakém individuálně sestaveném figovi, tak ti stejně nejvíc času zabere hledání na netu, k čemu ta hlava patří. A když víš, že je ta hlava správně, pak jí prostě rovnou dáš do nějaké přihrádky k ostatním ze stejného tématu. No a pokud jich máš hodně od jednoho tématu ("klony"  :)) tak jim můžeš vyhradit celý jeden organizér.
Hezký den, Blindmelon

Colonel32

Myslím, že minifig head je díl dostatečně masivní, aby přicvaknutí dlouhodobě vydržel. Já osobně jsem zaznamenal stovky prasklých rukou, desítky prasklých torz, desítky prasklých přileb (i když tam to byla spíše mechnická závada), ale prasklou hlavu teda nepamatuju ani jednu.

Matošo

Tak to já už prsklou hlavu viděl.
Všechny tři, co jsem měl v ruce byly Light flesh a všechny byly ze SW... ale asi náhoda...

bartas

Syn staví z Lega a jak přibývá kostek, které nepatří do žádného setu, tak už máme ze dvou třetin plný plastový lego box a hodně špatně se v něm přehrabuje a hledá konkrétní kostka lega.

Potřebovali bychom nějaký festovní přenosný organizer (případně dva, tři kusy), kde by byly roztříděny kostky pouze podle základních kritérií, např. plate, kola, minifigs, plate modified, apod. a organizer se dal rychle zavřít a uklidit či přenášet v rámci bytu, aniž by se při zaštěrchání kostky pomíchaly či vypadly.

Nepotřebuji stacionární systém uskladnění s desítkami šochtlíků po jednotlivých typech, ale pouze něco pro základní roztřídění a usnadnění hledání kostky.

Například něco takového.
http://files.thelektro.cz/200005193-d7850d7fed/o320.jpg
http://www.nako-kolin.cz/organizer-24-plastovy-zasobnik-na-drobnosti/d-100111.htm?stranka=spolecnost

Díky za radu a podělení se o zkušenosti.

Systematik


peter

Citace od: bartas kdy 12.01.2013, 01:57:31
Potřebovali bychom nějaký festovní přenosný organizer ...

Přesně ty co jsi odkázal z té firmy Nako-Kolín mám. viz galerie mé malé pracovní místnůstky.

Na tyto kufrové organizery nedám dopustit. Jsou velmi pevné a odolné. Již několikrát se mi stalo, že mi spadli z větší výšky. Nejen, že neutrpěli dosud žádnou újmu, ale zejména se při pádu neotevřou, takže kostky v nich se nevysypou ani nepomíchají. Mohu tedy jen maximálně doporučit!
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Thrawn

#366
Citace od: bartas kdy 12.01.2013, 01:57:31
Například něco takového.
http://files.thelektro.cz/200005193-d7850d7fed/o320.jpg
Díky za radu a podělení se o zkušenosti.

Něco takového jsem za pár korun koupil v OBI, používám to na roztřídění malých dílků. GLIS nedoporučuji, protože ty vnitřní přepážky mají tendenci se pohybovat a dochází tak k promíchávání dílků.
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

davroman

Citace od: Thrawn kdy 12.01.2013, 16:21:41
GLIS nedoporučuji, protože ty vnitřní přepážky mají tendenci se pohybovat a dochází tak k promíchávání dílků.

.... stačí tavná pistole a přepážky v každém rohu napevno zafixovat.
Mám jich doma asi 12 a nemůžu si je vynachválit.
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

blindmelon

Koukám, že ten GLIS by se mohl hodit na uskladňení MISB CMF, což zrovna potřebuji vyřešit.
Hezký den, Blindmelon

Systematik

Citace od: blindmelon kdy 15.01.2013, 13:49:46
Koukám, že ten GLIS by se mohl hodit na uskladňení MISB CMF, což zrovna potřebuji vyřešit.
Mohl, ale ideální není, tedy aspoň dle mne, celý prostor jde rozdělit jen do 8 nestejně velkých částí - CMF v MISBu
tam dostaneš, ale sáček nebude rovně (asi lepší je menší GLIS, ale nevím, zda se tam vejde celá série),
když je tam dáš rozbalený, můžou se o sebe odřít...   ...doma můžu vyfotit vnitřek, jestli chceš.

blindmelon

Vyfotit kdyžtak můžeš. Malý Glis je moc malý, nepotřebuji je nijak třídit, zatím nejsem barvoslepý a snad to tak zůstane, takže vpodstatě chci jen "krabici" kam je naházím. Zvažuji ještě, že si koupím (další) takový ten čtverhraný box s víkem na kolečkách za 149,- + 49,- (jméno si nepamatuju), těch tu pár mám, ale nejsou volný.
Hezký den, Blindmelon

Systematik

Tak foto GLIS poprvé

a podruhé

blindmelon

#372
Dobrý dík. Už jsem to vyřešil, koupil jsem Vesslu s víkem, je tam místa dost, tohle by mi asi stejně nestačilo, když jsem viděl, jak je to relativně malý box. Ale na ten tvůj způsob uložení figů na díly to není špatný (zdá se). PS. chtěl jsem dát foto, ale "adresář pro přílohy je plný", takže asi nic.
Hezký den, Blindmelon

Systematik

Citace od: blindmelon kdy 17.01.2013, 16:44:44
... "adresář pro přílohy je plný", takže asi nic.
Používával jsem tinypic ale už to nějak nejede, tak teď ukládám na a linkuju z postimage.org

blindmelon

Hezký den, Blindmelon

Raistlin M

Před časem jsem tu řešil, jak skladovat hlavičky minifigů a dnes jsem byl nucen hledat nějaké hlavičky a tak jsem to rovnou roztřídil. Nejsou to všechny hlavičky a budu asi muset hledat větší pořadač, nebo si na to pořídit ještě jeden. Pokud by někoho zajímal pořadač, tak ten je z Globusu a stál 100 korun. Jak se jmenuje nevím, ale zatím vždy ho tam měli, ikdyž jsem ho kupoval cca 6 let nazpět. Ať dělám, co dělám, přepážky nevypadávají a nic se nepřesypává jinam. Tak by to mohla být dobrá volba i pro někoho dalšího. Používám ho vlastně na všechny dílky spojené s minifigy, včetně torz. Jen nožičky mám zvlášť.

Thrawn

Díky za tip, něco takového se mi hodí. :)
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

peter

Citace od: Raistlin M kdy 20.01.2013, 12:52:34... Pokud by někoho zajímal pořadač, tak ten je z Globusu a stál 100 korun. Jak se jmenuje nevím, ale zatím vždy ho tam měli, ikdyž jsem ho kupoval cca 6 let nazpět. Ať dělám, co dělám, přepážky nevypadávají a nic se nepřesypává jinam. Tak by to mohla být dobrá volba i pro někoho dalšího.

Mohu potvrdit. I já tento celoprůhledný organizer používám již několikátým roklem. viz. moje regálové skříně (jsou ty v tm.hnědé skříni pod lego krabicemi). Dříve jsem si v Globusu kupoval o trochu menší, ale jednoho dne byli nahrazeny tímto. Já je sice nakupuji v Hornbachu, ale cena je stejná. ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

germik

Já mám rúzných organizérů asi 6 nebo 7, na menší množství jsou dobré. Jediné co mi trochu vadí je to, že když mám v jedné přihrádce víc podobných tipů kostek (třeba plates 2x1 modified), tak pokud hledám jednu konkrétní, je ten celej kufr trochu nemotornej. Jako řešní mi přijde dobré mít to ve více malých vyndávacích krabicích - třeba jak tu jednou dával Filips takové ty papírové skládačky...
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

otaznik

Citace od: germik kdy 20.01.2013, 15:19:17
Já mám rúzných organizérů asi 6 nebo 7, na menší množství jsou dobré. Jediné co mi trochu vadí je to, že když mám v jedné přihrádce víc podobných tipů kostek (třeba plates 2x1 modified), tak pokud hledám jednu konkrétní, je ten celej kufr trochu nemotornej. Jako řešní mi přijde dobré mít to ve více malých vyndávacích krabicích - třeba jak tu jednou dával Filips takové ty papírové skládačky...
Papír - když ti to s díly spadne, musíš sbírat, je to neprůhledné, je to levné.

Chce to zvážit pro a proti, já používám průhledné organizéry.

germik

No já to myslel tak, že v něčem větším uzavíratelném budu mít natěsno vyskládané ty papírovky. Samozřejmě se dají sehnat i malé plastové krabičky s víčkem, jen jsou o trochu dražší... ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

otaznik

Citace od: germik kdy 20.01.2013, 20:34:44
No já to myslel tak, že v něčem větším uzavíratelném budu mít natěsno vyskládané ty papírovky. Samozřejmě se dají sehnat i malé plastové krabičky s víčkem, jen jsou o trochu dražší... ;)
To jsem pochopil, ale já právě raději vidím ze všech stran dovnitř.

Thrawn

Tyhlety boxy jsem si kdysi nakoupil v Obi. Nic se z nich nesype, ani když se převrátí, jsou malé a skladné (mají ovšem různé velikosti, tuhle velikost jsem preferoval na roztřídění malých dílů a dílů k minifigům) a přes průhledné víko je dokonalý přehled  :) Cena se pohybovala okolo 30 Kč za kus.



History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

bartas

Tyhle organizery vypadají dobře, hlavně mají uzavírání přes dvě klipsny. GLISy z Ikea mají jen uprostřed uzavírání a rohy odstávají.
Navíc Glis nemá žebrování po celé výšce, takže při zaštěrchání se mohou menší kostky promíchat.

Má OBI tyhle organizéry stále v sortimentu?

Thrawn

Nedokážu říci, ale snad jo.

Tady je kontakt na výrobce:

http://www.super-box.cz/
History is on the move, Captain. Those who cannot keep up will be left behind, to watch from a distance. And those who stand in our way will not watch at all.

MildaPajda

Používám klasiku TROFAST z IKEA, ale na drobné díly jsem už před časem začal nakupovat tyhle kufry v Hornbachu.
Co se týká stohovatelnosti, tak je to paráda. Výborně se s to stohuje jak po kufrech, tak i po jednotlivých boxech.
Požadavek na modularitu vnitřku mi vyhovuje a vidět je do toho ze všech stran... :)

m.
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

Raistlin M

A za kolik to tam mají Mildo? Konkrétně tento čtyřšuplíkový prosím.

MildaPajda

Na Jindrovu otázku jsem odpovídal SZ, ale jinak je to kolem 400 za kus.

Potřeboval bych poradit jak mam TOHLE vytřídit... :(
Je toho plná krabice od full ATX MB.

Dík za radu... ;)
na LEGO mam porad malo casu... :(
http://steinbachovi.org http://steinbachovi.org/mimis - novinky od Kubíčka a Anežky. ;)

TUKE

Citace od: MildaPajda kdy 01.02.2013, 14:20:46
Na Jindrovu otázku jsem odpovídal SZ, ale jinak je to kolem 400 za kus.

Potřeboval bych poradit jak mam TOHLE vytřídit... :(
Je toho plná krabice od full ATX MB.

Dík za radu... ;)

Blacktron hned na vrchu  ;D Ja by som rozdelil na jednotlivé časti figúrok a potom podla farby. Ale ja ich toľko nemám  ;D

Raistlin M

#389
Rozebrat na nohy, těla hlavy a vybavení (hlavověci, vrucevěci etc.) Nohy já mám podle barev v pytlících zipácích. Tělíčka v pořadačích, přičemž jsou pořadače dle témata a tam chlívkováno dle nějakého drobnějšího systému. Hlavy se už probíraly a ideál je na nějaké plates dát komínky a zeshora opět plate, aby to bylo přehledné (viz moje fotka zde pár týdnů nazpět) Výbava zase nachlívkovat do pořadačů. já to dělám dle BL systému. V jednom bodywear, v jednom minifig utensil v jednom weapons.
:)