Kam s tím? (skladování)

Založil Jindroush, 06.07.2004, 15:06:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 4 Hosté prohlíží toto téma.

TUKE

No ja veľa legá nemám...ale mám to v boxoch z IKEA. A mám ich na sebe,čo je o ničom, lebo ich musím stále prehadzovať.

Rozmýšľal som nad týmito boxami z KIKA :

http://www.zlacnene.sk/detail/box-so-zasuvkami-quadrix-662513/

a ešte otázka máte niekto aj toto:

http://shop.lego.com/en-US/3-Drawer-Storage-Unit-5000248

Bard

Citace od: JimB kdy 21.08.2012, 20:24:58
Moc díky za info o akci, dnes jsem nakoupil.
V karvinské prodejně měli skladem 5 velkých a 4 malé skříňky (typy zásuvek přesně dle letákové fotografie). Co mě zklamalo, je fakt, že plastové zásuvky jsou bez vnitřních přihrádek a tyto přihrádky Penny Market nenabízí (ptal jsem se prodavačky). Musím se po nich poohlédnout jinde.
Přihrádky se dají koupit v železářství, já je koupil tam, kde mají v sortimentu ty skříňky. Byla to levná záležitost, ale nesháněly se mi dobře. Když jsem rušil sbírku audio kazet, vyrobil jsem si přihrádky z krabiček.

William

Nemáte někdo zkušenosti s Legem a zimou? Přemýšlím, že kvůli prostoru bych rozložené sety v zip sáčcích přesunul do garáže, ale je tam dost zima, není zateplená. Nevíte jaký má chlad vliv na lego?

mirek

Citace od: TUKE kdy 22.08.2012, 09:25:58
Rozmýšľal som nad týmito boxami z KIKA :
http://www.zlacnene.sk/detail/box-so-zasuvkami-quadrix-662513/
Výborná práce s těmito boxy. Ve vlákně "kolejiště na půdě" je fotek více.

Colonel32

Citace od: William kdy 05.11.2012, 11:10:45
Nemáte někdo zkušenosti s Legem a zimou? Přemýšlím, že kvůli prostoru bych rozložené sety v zip sáčcích přesunul do garáže, ale je tam dost zima, není zateplená. Nevíte jaký má chlad vliv na lego?

Nejsem si vědom, že by lego vadil chlad - pokud je nástup teploty nějak plynulý a ne že kostky hodíš do tekutého dusíku.

linhi

Já jsem dostavoval hrad Brloh v -13 až - 15 stupních na půdě a hrad tam byl až do jara - nic se mu nestalo...
jen já několikrát nastydnul  :-\

William

Prošel jsem celý topic a našel jsem, v čem skladujete, jak třídíte, ale nenašel jsem, co třídíte. Sety skladujete zvlášť, nebo je také rozebíráte na díly? Nebo jen ty nejzajímavější bokem a zbytek na díly?

pryb

Skladuji pouze samostatné díly. Sety jsou postavené a vystavené (a potomky intenzivně hrané).
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Colonel32

Není jednoznačná odpověď, co je nebo není správné. Třeba já mám vlaky a město jako sety zvlášť, zatímco hrady mám rozebrané na díly. Ale ono to asi závisí především na tom, jaké s tím má člověk plány.

blindmelon

#339
Z toho, co nemám rozbalené (ne z principu, ale prostoročasových důvodů) mám většinu na díly, které se postupně, jak přibývají, snažím organizovat. Pre dark age sety, mám ještě z té doby nasypané dohromady podle barev dílků v několika krabicích, které v tomto stavu ponechávám na neurčito.  Vyjímku tvoří 5580, který mám složený snad celou dobu na poličce (kupodivu, nijak výrazně nezežloutl) a Galactic Mediatora, který má trvalou pohotovost ve skříni. ;D Jinak to závisí, kolik Lega máš, jestli jen sbíráš, nebo stavíš svoje, kolik na to máš místa a času se tomu věnovat. Shrnuto, podtrženo - každý dle svého.
Hezký den, Blindmelon

William


Ondra

Na malé sety je to dobré, ale jinak k ničemu protože to zabíjí šířka pouhých 20 cm(Ve skutečnosti to je pro modely ješčtě míň).Díval jsem se na to i kvůli modelům 1:18 a ty tam kolmo nedám.

Raistlin M

Citace od: William kdy 05.11.2012, 11:10:45
Nemáte někdo zkušenosti s Legem a zimou? Přemýšlím, že kvůli prostoru bych rozložené sety v zip sáčcích přesunul do garáže, ale je tam dost zima, není zateplená. Nevíte jaký má chlad vliv na lego?

Co se chladu týká, tak jediné, co může přijít k úhoně jsou návody. Legu by se mohlo ublížit v případě, že by v pytlíku bylo něco, co by mohlo způsobit v chladu a nakondenzované vlhkosti plíseň. Dle mé zkušenosti má Lego tendenci načichávat. Kdysi jsem kouřil a při tom jsem asi něco s Legem, protože když jsem asi před dvěma roky otevřel po delší době dva boxy s kostkami, smrdělo to jak v hospodě a dlouho vyčichávalo. Smrádek z plísně by se choval asi podobně.

šipka

#343
Citace od: William kdy 18.12.2012, 23:08:11
Mohlo by se líbit:

http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-AE27D481-E711523D/lidl_cz/hs.xsl/index_29540.htm

na minifigy super, mám jednu doma a vejde se tam baseplate 16X32 2x + 16X16 1x do jedné poličky. Nepráší se a dá se (sice pofidérně, ale před prckama stačí) zamknout.

William

Todle se stane, když máte 2 roky starý set co skládáte jednou za rok na vánoce a při rozebírání zapomenete dvě kostičky oddělit. Bacha na to.

Raistlin M

Citace od: William kdy 19.12.2012, 18:24:29
Todle se stane, když máte 2 roky starý set co skládáte jednou za rok na vánoce a při rozebírání zapomenete dvě kostičky oddělit. Bacha na to.
Vím, že na to svého času hodně upozorňovali majitelé SantaFe. Já měl ale ty svoje sestavené 5 let a ani ťuk. Nevím, zda mám jen štěstí a nebo to není zase tak časté.

Micho

Citace od: šipka kdy 19.12.2012, 11:05:28
Citace od: William kdy 18.12.2012, 23:08:11
Mohlo by se líbit:

http://www.lidl.cz/cps/rde/xchg/SID-AE27D481-E711523D/lidl_cz/hs.xsl/index_29540.htm

na minifigy super, mám jednu doma a vejde se tam baseplate 16X32 3x + 8X16 1x do jedné poličky. Nepráší se a dá se (sice pofidérně, ale před prckama stačí) zamknout.

V slovenskom Lidli za 70 €, od 20.12.2012 (68x110x20 cm). Menšia 63x50x18 cm za 30 €. Priateľ to má na letecké modely.

Raistlin M

Potřeboval bych nějakou dlouhodobější zkušenost se skladováním hlaviček minifigů. Mám evidovaných nějakých 2000 minifigů a velké množství z nich ještě v neroztříděném stavu v boxech, nebo v setech v pytlících, co si teprve budu stavět po vytažení z KW.  (třeba i 5-6 let to tam leží a čeká na moment, kdy mám konečně vlastní stavírnu)
V pořadači co mám na hlavičky (a stejný typ i na další minifig věci) už pomalu dochází místo a navíc při větším počtu druhů hlaviček je to už i vcelku nepřehledné. A to tam mám jen zlomek sbírky. V KW dílech, používaných při kompletování setů, či při přehazování do BL, mám systém, kdy hlavičky stejného druhu ve větším množství mám v malých zipácích a hlavičky méně časté mám v jakžtakž tématických komíncích. Je pak velmi snadné si hlavičku najít. Nejsem si ale jistý, nakolik je to šetrné ke "krkům". Také mě možná nenapadlo nějaké dobré řešení, které má někdo jiný.
Jak to děláte vy ostatní s 1000+ počtem? Rozhodně nehodlám skladovat minifigy celé.

Děkuji předem za radu. :)

germik

Zkušenosti nemám, ale přijde mi nejlepší skladovat to naležato, v jedné vrstvě - třeba na nějakých tácech ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Raistlin M

Citace od: germik kdy 24.12.2012, 20:55:30
Zkušenosti nemám, ale přijde mi nejlepší skladovat to naležato, v jedné vrstvě - třeba na nějakých tácech ;)
To se rozkutálí, ne? Já právě potřebuju co nejlepší přehled rovnou. Možná jsem jen neporozuměl, jak jsi to myslel.

germik

Můžeš na ten "tác" nalepit úzký gumový (nebo pěnový, teď nevim - používají se třeba jako dorazy u kuchyní) proužky - tak aby se mezi ně ty hlavičky akorát vešly - tak se ti nerozkutálej ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Colonel32

Udělat sloup hlaviček nacvakaných na sebe, 20-30, a obličeje všechny jedním směrem. Dole nacvaknout na nějakou dlouho tenkou a máš pole s +-200 hlavama. Pokud máš více, jako opravdu více od nějakého typu, tak vlastní pytlík na ně.

Raistlin M

Citace od: Colonel32 kdy 24.12.2012, 22:52:57
Udělat sloup hlaviček nacvakaných na sebe, 20-30, a obličeje všechny jedním směrem. Dole nacvaknout na nějakou dlouho tenkou a máš pole s +-200 hlavama. Pokud máš více, jako opravdu více od nějakého typu, tak vlastní pytlík na ně.
Takto to mám v tom vytříděném KW. Jen jsem si nebyl jistý, jestli se tím neotlačí krky. Aby pak hlavičky nebyly na torzu moc volné. I tak je to ale asi nejlepší a hlavně nejpřehlednější způsob. Takže to tak nakonec asi stejnak udělám.

I tak by mě zajímalo, jak skladují hlavičky ostatní.

Systematik


Raistlin M

Citace od: Systematik kdy 25.12.2012, 10:23:45
Citace od: Raistlin M kdy 25.12.2012, 05:56:07
... jak skladují hlavičky ostatní.
Na figovi...

To už je u takového počtu a rozpětí témat stejné, jako je hodit všechny do pytlíku.  ;D

blindmelon

Re:
#355
Já takovou věc zatím neřešil. Nicméně na ty tématické, by se ti mohly hodit boxy, které používám na dílky. Jsou na šroubky a jiné drobnosti, prodávají je v hobby marketech. Některé jsou koncipované i jako kufřík a mají ucho, ale to je dle mého názoru zbytečné. Mají různé velikosti, některé jsou i s možností uspořádání si přihrádek dle potřeb, ale ani to nepovažuji za nutnost. Já používám konkrétně několik variant z OBI. Jsou to ty základní boxy, jejich výhoda je tvar (nemají oblé strany) a poměrně slušná cena (na to, že plast má obvykle už při prodeji nějaký ten škrábanec, je třeba vybírat). Je několik variant vnitřního uspořádání, do nejmenší přihrádky se vejde tak 15 - 20 kousků hlavy, do největší asi 100. Dá se to zavřít a skládat na sebe (nemá to ale zvláštní systém pro stohování). Možná najdeš jinde i podobný, ale pro tebe vhodnější systém.
Hezký den, Blindmelon

FilipS

Já hlavičky skladuji v MARS šuplíkách, do toho nejmenšího se mi jich vejde 156.
Skládám je do něj TAKTO

Raistlin M

Citace od: FilipS kdy 25.12.2012, 13:38:02
Já hlavičky skladuji v MARS šuplíkách, do toho nejmenšího se mi jich vejde 156.
Skládám je do něj TAKTO
Přesně tento systém budu praktikovat. Sice ne do Marsek. Tam jsou a budou jiné věci, ale vyčlením na to pořadač.

Díky všem. :)

blindmelon

No ale takhle se nevyhneš tomu skládání je na sebe, čemuž, jak jsem pochopil, si se myslím chtěl vyhnout.
Hezký den, Blindmelon

Raistlin M

Citace od: blindmelon kdy 25.12.2012, 15:34:20
No ale takhle se nevyhneš tomu skládání je na sebe, čemuž, jak jsem pochopil, si se myslím chtěl vyhnout.
To je něco za něco. Potřebuji mít rychlý přehled a hledal jsem nějaké lepší řešení, ale žádná metoda nenamáhající dlouhodobě materiál krku mi ten přehled při tomto počtu nezajistí. Dokud nenajdu nějakou lepší metodu, prostě to vydržím. Stejně spoustu věcí budu ,mít pro velký počet v pytlíku, takže se to týká jen třeba 500-750 hlaviček. Prostě uvidím.