Kam s tím? (skladování)

Založil Jindroush, 06.07.2004, 15:06:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

RTG

Ja som tu pomerne novy, tak moc nechcem mudrovat. Ten plastovy box mi pride rovnaky, ako ten, co som videl v Tescu nedavno a moc ma neoslovil. Spracovanie nie moc kvalitne, suflicky idu az moc lahko von a made in Poland hovori asi za vsetko.
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

Venah

Koukal jsem na ten box se třemi šuplíky v PENNY. Je to Heidrun (made in Italy),
ale ty šuplíky se mi zdají být ze slabého materiálu (zvlášť u držadla).
Nemáte už náhodou někdo koupeno a vyzkoušeno jak to drží, když se šuplíky naplní?

germik

Box sice nemám ani jsem ho neměl v ruce, ale podle mě ho Legem nenaplníš natolik, aby došlo k nějaké destrukci - prostě je Lego jen lehkej plast ;)
Musím říct že se mi docela líbí, ale nechci už zavádět žádný další typ boxu, snažím se to co nejvíc zunifikovat ;)
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

mind storm

Pekného psa máš.
Ja odporúčam skladovať v krabiciach z LEGA (potriedené).

Cavelon

Citace od: mind storm kdy 11.06.2012, 15:51:15
Ja odporúčam skladovať v krabiciach z LEGA (potriedené).

Daj foto ako to máš Ty, lebo si neviem predstaviť ako by som mal potom zo 100.000+ dielikov takto uložených niečo stavať...

Raistlin M

Potřeboval bych praktickou radu, od 100000+ dílkových stavitelů, stran rozmístění druhů dílků do systému.
Můj problém je takový, že současný systém, 8 marsek a spoustu Lego bulk boxů + pár větších boxů s pytlíkovaným legem mám ještě z doby, kdy jsme začínali a od té doby jsem vlastně stavěl jen další sety a rozebíral je do spousty krabic, kde je doteď mám a potřebuji už to taky roztřídit.
Když se podívám, jak to mám v těch marskách, tak vidím, že pokud chci dodržet nějaký systém, ideálně co nejblíže BL řazení, často se dostávám do situace, že mi díky malým kaslíkům prostě nevychází dát tématicky stejné dílky nějak pohromadě. Něčeho je malounko, takže je malý pomalu moc, něčeho najednou víc, že je to tak už na ten střední a něčeho i tolik, že potřebuju největší, či externí box. Můžu tedy značit jak blázen papírkama, ale systém prostě nedosáhnu, pokud nebudu třeba jednu barvu jednoho dílku dávat do více kaslíků vedle sebe, ale to je zase trochu škoda.
Bricky, plates a speciály typu zvířat, rostlin, minifigových věcí není problém mít mimo (brick bulk boxy). Pak i nějaké specielní velké díly, ale zbytek je prostě zmatek uskladnit a to nemluvím o momentech, kdy by člověk rád stavěl a měl to šikovně po ruce. Budu mít k dispozici ještě tři vysoké věže Trofastů, ale systémově tápu.
Používáte někdo nějaké "mapy umístění"? Byla chyba, že mam tolik mrasek s malými šuplíčky? (3 komplet a zbytek buď půl napůl střední a velké, nebo rovnoměrně malé/střední/velké) Předpokládám, že něčím podobným si musel projít asi každý vícedílkový sběrtel/stavitel.
Prosím o zkušenosti, jak jste se systémem skladování velikého množství dílků postupovali vy. Díky.

Colonel32

Myslím, že navrhnout metodu jak optimálně skladovat Lego, je námět na dizertační práci.

P4tr1cius

#277
Ja to mám všetko v MARSkách. Všetko len tie najväčšie MARS skrinky. Sety som rozložil vysoko sofistikovanou metódou  ;D. Podstata tejto metódy tkvie:
- najprv je potrebné roztriediť si LEGO podľa tématických celkov (SW, CASTLE,...), ale vlastne to ani nieje potrebné
- potom (opäť sofistikovane  ;D) vybrať tie správne MARS skrinky (napr. jedna s väčšinou najmenšími zásuvkámi, dve so strednými a jedna s najväčšími)
- vedieť aspoň približný počet kociek čo chceš uskladniť (pri setoch to nieje problém), pretože do jednej (tej najväčšej) skrinky sa zmestí 4000 - 5000 brickov
- no a potom už iba rozoberať sety a máš to
- skrine označ číslicami (alebo ako chceš) a veď si dokumentáciu aké sety máš napr. v skrinkách s jednotkou,....

A ZABUDOL SOM DODAŤ JEDNU DÔLEŽITÚ SKUTOČNOSŤ: TÁTO METÓDA JE VHODNÁ IBA AK CHCEŠ ROZLOŽENÉ SETY OPÄŤ POSTAVIŤ A CHCEŠ ABY SA TI BRICKY ZO SETOV NEMIEŠALI VŠETKY DOKOPY!

Ak chceš iba roztriediť kocky na ľahšie stavanie MOCov, je to blbosť.

pryb

Raistlin:
Drobné dílky v menším množství mám v Marskách (2ks). Ostatní v kartonových přepravkách a plastovaničkách - vz o stránku dříve. Nepovažuji to za optimální, ale je to poměrně flexibilní - snadno se řeší problémy typu "už je tomu ta krabička moc malá".
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=4756.msg165447#msg165447
Aktuální projekt - třídička.
Youtube kanál

Raistlin M

Citace od: pryb kdy 11.06.2012, 22:01:57
Raistlin:
Drobné dílky v menším množství mám v Marskách (2ks). Ostatní v kartonových přepravkách a plastovaničkách - vz o stránku dříve. Nepovažuji to za optimální, ale je to poměrně flexibilní - snadno se řeší problémy typu "už je tomu ta krabička moc malá".
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=4756.msg165447#msg165447

To mám stejně, jen s tím, že mám pak od jednoho druhu dílky, na třech místech. A to je při velkém počtu nepříjemné.

mirek

Tak se mi podařilo trochu poklidit pracoviště, abych mohl nafotit sestavy plastových šuplíků na stole (menší čtyřpatrové) , pod stolem a za stolem (větší třípatrové). Pak také uspořádání nikoliv formou přepážek v šuplíkách, ale samostatnými miskami.
Stůl i skříňky na plastové šuplíky je vlastní truhlářská práce.

Systematik

Citace od: mirek kdy 13.06.2012, 19:40:42
...za stolem (větší třípatrové). Pak také uspořádání nikoliv formou přepážek v šuplíkách, ale samostatnými miskami. Stůl i skříňky na plastové šuplíky je vlastní truhlářská práce.
Tak to máš dobře krytá záda  ;D

Raistlin M

2 mirek: Tohle je úplně přesně to, co bych potřeboval, jen teď není na další investice do systému. Co to je za značku šuplíčků?

Jinak ... máš to perfektní. :)

RTG

Mna by zaujimali aj tie misky - predpokladam, ze ti tam pasuju na "mm" presne. Z coho su (nie material, ale puzitie) ? Inak mi to pride este o kusok praktickejsie nez MARS. Na druhej strane taketo boxy asi zaberaju viac miesta, co ale pri tak velkom pocte dielikov je asi najmensi problem.
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

Systematik

Citace od: RTG kdy 14.06.2012, 00:12:21
Mna by zaujimali aj tie misky - predpokladam, ze ti tam pasuju na "mm" presne...
No kdyby ne, je možnost to obejít origami krabičkama - tam to může na mm přesně být
- viz http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=4756.msg166458#msg166458

mirek

Raistlin M   Plastové šuplíky jsou výrobkem švýcarské firmy ROTHO.
                  Prodává je v Modřanech na parkovišti u polikliniky soukromník v obytném přívěsu.(viz. mapka)

RTG             Misky, tak v těch žena kupuje domácí sýr (malé), domácí tvaroh (větší).
                  V prodejnách papíru nebo i tam, kde se dají koupit plastové kelímky.

Raistlin M

Citace od: mirek kdy 14.06.2012, 10:01:24
Raistlin M   Plastové šuplíky jsou výrobkem švýcarské firmy ROTHO.
                  Prodává je v Modřanech na parkovišti u polikliniky soukromník v obytném přívěsu.(viz. mapka)


Díky za tip.
Koukal jsem na jeho stránky a moc přesného obrazového materiálu tam není. Má tam dost obecné obrázky a ceny natřískaně 100,200,300. Nevím vlastně jaké typy máš. Já je tam nějak nevidím.
Kolik konkrétně stály ty Tvoje šuplíky? Máš jich víc typů, jak vidím. Mají nějaké označení?
Zvažuju, že bych si jich pár objednal a nechal od něj poslat. Modřany jsou pro mě nepohodlné a když spočtu, co bych dal za dopravu, to už vyjde levněji poštovné.

mirek

Raistlin    Box se čtyřmi šuplíky 110,- Kč.
                    se třemi             130,- Kč
Samolepky s označením jsem sloupal a vyhodil...bohužel.
Ještě se domluv na barvě. Jsou bezbarvé, modré červené, zelenkavé.

Raistlin M

Citace od: mirek kdy 14.06.2012, 11:21:29
Raistlin    Box se čtyřmi šuplíky 110,- Kč.
                    se třemi             130,- Kč
Samolepky s označením jsem sloupal a vyhodil...bohužel.
Ještě se domluv na barvě. Jsou bezbarvé, modré červené, zelenkavé.

Díky moc. ;)

RTG

http://www.rothoshop.de/en/Storage/Drawer-carts/Drawer-systems.html

Ja som ich nasiel tu, ale ta cena je az 2-2.5krat vyssia nez uvadza mirek.
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

Cavelon

Chcem sa opýtať, či niekto používa zásuvky Stratus?
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=4756.msg138616#msg138616
http://www.stratus-bohemia.cz/art/101-zasobnikove-systemy/
Ak áno, ako sa s nimi narába? - chodia ľahko alebo ťažko?, majú nejakú ochranu voči vypadnutiu?
Vďaka za info! ;)

Blake

Citace od: Cavelon kdy 16.06.2012, 08:55:12
Chcem sa opýtať, či niekto používa zásuvky Stratus?
http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=4756.msg138616#msg138616
http://www.stratus-bohemia.cz/art/101-zasobnikove-systemy/
Ak áno, ako sa s nimi narába? - chodia ľahko alebo ťažko?, majú nejakú ochranu voči vypadnutiu?
Vďaka za info! ;)

Na pohled vypadají lépe řešené než od Marsu. Stratus má dle fotky u vrchní hrany šuplíku minimální mezeru (menší prašnost) a rovný vrchní plát. Tak by nemělo docházet k zakousnutí šuplíku, když je pný jako u Marsu. Taky by mě zajímalo jak to "chodí".

mirek

Citace od: RTG kdy 14.06.2012, 12:53:13
http://www.rothoshop.de/en/Storage/Drawer-carts/Drawer-systems.html

Ja som ich nasiel tu, ale ta cena je az 2-2.5krat vyssia nez uvadza mirek.

Ano, může být. Já první šuplíky IIIrotho jsem kupoval v KIKA a byly asi za 279,- Kč.

kilhor

Citace od: mirek kdy 18.06.2012, 09:53:54
Ano, může být. Já první šuplíky IIIrotho jsem kupoval v KIKA a byly asi za 279,- Kč.

Až někdo pojedete kupovat/obhlížet ty Rotho krabičky k tomu stánkaři na parkovišti v Praze, zeptejte se ho na nějaký kontakt.

Rád bych mu před svým příjezdem zavolal, abych se ujistil, že na den D, až se tam vypravím, bude mít dostatečné zásoby krabiček (42 kusů)  :).

Předem díky!

Hardegon

Citace od: kilhor kdy 20.06.2012, 23:24:40
Rád bych mu před svým příjezdem zavolal, abych se ujistil, že na den D, až se tam vypravím, bude mít dostatečné zásoby krabiček (42 kusů)  :).

;D Tak nějak si přijdu jako troškař, když by se mi hodily tak tři...

P4tr1cius

Citace od: Hardegon kdy 20.06.2012, 23:33:14
Citace od: kilhor kdy 20.06.2012, 23:24:40
Rád bych mu před svým příjezdem zavolal, abych se ujistil, že na den D, až se tam vypravím, bude mít dostatečné zásoby krabiček (42 kusů)  :).

;D Tak nějak si přijdu jako troškař, když by se mi hodily tak tři...

Noyo, ale k ďalším tvojím 30 plným MARS skrinkám, zase tie 3 krabičky neznejú až tak pesimisticky.  ;)

Raistlin M

Citace od: kilhor kdy 20.06.2012, 23:24:40
Citace od: mirek kdy 18.06.2012, 09:53:54
Ano, může být. Já první šuplíky IIIrotho jsem kupoval v KIKA a byly asi za 279,- Kč.

Až někdo pojedete kupovat/obhlížet ty Rotho krabičky k tomu stánkaři na parkovišti v Praze, zeptejte se ho na nějaký kontakt.

Rád bych mu před svým příjezdem zavolal, abych se ujistil, že na den D, až se tam vypravím, bude mít dostatečné zásoby krabiček (42 kusů)  :).

Předem díky!

http://rotho.webdesignia.cz/

Hardegon

Citace od: P4tr1cius kdy 21.06.2012, 05:55:46
Noyo, ale k ďalším tvojím 30 plným MARS skrinkám, zase tie 3 krabičky neznejú až tak pesimisticky.  ;)

Já mam 30 MARSek?  :o

linhi

Citace od: Hardegon kdy 21.06.2012, 07:19:05
Citace od: P4tr1cius kdy 21.06.2012, 05:55:46
Noyo, ale k ďalším tvojím 30 plným MARS skrinkám, zase tie 3 krabičky neznejú až tak pesimisticky.  ;)

Já mam 30 MARSek?  :o

Teda 30 jo - no já jich mám jen 5 + asi tři velké plastové boxy a zdá se mě že už toho mám celkem dost...  >:D

Venah

Citace od: Raistlin M kdy 21.06.2012, 07:05:17
Citace od: kilhor kdy 20.06.2012, 23:24:40
Citace od: mirek kdy 18.06.2012, 09:53:54
Ano, může být. Já první šuplíky IIIrotho jsem kupoval v KIKA a byly asi za 279,- Kč.

Až někdo pojedete kupovat/obhlížet ty Rotho krabičky k tomu stánkaři na parkovišti v Praze, zeptejte se ho na nějaký kontakt.

Rád bych mu před svým příjezdem zavolal, abych se ujistil, že na den D, až se tam vypravím, bude mít dostatečné zásoby krabiček (42 kusů)  :).

Předem díky!

http://rotho.webdesignia.cz/

Hezkej odkaz, akorát že ty šuplíky tam jaksi nejsou.

Taky bych poprosil, kdyby jel někdo za tím stánkařem, o kontakt a aktuální cenu šuplíků ROTHO A4, A5 a A6.
Díky