"Uděláme radost LEGEM" 16.12.2017, Olomouc

Založil Ryxe, 18.12.2017, 21:54:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Ahoj,
po domluvě s pekim bych se s vámi chtěl podělit o akci, do které se zapojili někteří členové z kostek, jejich rodinní příslušníci i nějací neLEGAři. Nejedná se o žádnou výstavu, nýbrž akci, při které jsme se rozhodli udělat LEGEM radost dětem z hemato-onkologického oddělení v Olomouci.

Úplně na začátku byla výzva paní Medkové z hemato-onkologického oddělení v Olomouci, kdy někdy v létě sháněla pro dva klučíky z oddělení stavebnice LEGA přes výzvu na facebooku. Na výzvu tenkrát zareagovalo i dost LEGAřů z facebookových  komunit a někteří členové kostky.org. I my tenkrátposlali nějaké drobnosti a říkali jsme si, že by bylo fajn v podobném duchu v budoucnu pokračovat. Nedávno jsme se Sannou přemýšleli, že bychom mohli nějaký ten setík nějakému dítku poslat k Vánocům, ale říkali jsme si, že poslat dárek jen jednomu z celého oddělení je sice hezké, ale co ty ostatní děti? Napsali jsme tedy výzvu na facebook zda by se k nám někdo nepřidal a právě v tuto chvíli se celá akce nastartovala. Téměř obratem začali reagovat naši přátelé, kamarádi (z velké vetšiny členové kostky.org.) a my si říkali, že by se mohlo podařit obdarovat každé dítě z oddělení alespoň jedním dárkem, avšak hlásilo se čím dál víc lidí a bylo vidět, že jen u toho nezůstane :D.
Kontaktoval jsem tedy paní Medkovou a požádal jí o seznam dětí a jejich zájmy, abychom mohli sehnat stavebnice podle jejich přání a věku. Každý dárce si mohl vybrat, jakému dítěti by chtěl dárek pořídit. Nakonec se díky počtu účastníků a tomu, že někteří poslali dárků více podařilo sehnat 3-4 dárky pro každé dítko, což nám přišlo úplně úžasné.
Chtěli jsme dárečky doručit dětem ještě před Vánocemi a tak jsme s paní Medkovou začali hledat volný termín, kdy bychom mohli předat. Vyšla nám tedy sobota 16.prosince. Po domluvě s ostatními, kdo by mohl na předání dorazit jsme vyjeli já, Sanna, Mtron a Izabela, která sice o akci nevěděla, ale jelikož je z Olomouce a po domluvě s pekim se k nám přidala, což bylo velmi milé překvapení a já za něj tímto děkuji  ;).
Na oddělení jsme tedy v této skupince dorazili. Paní Medková nás provedla po oddělení a vyprávěla, jak to tam chodí. Musím říct, že personál je naprosto úžasný a je opravdu znát, že to pro ně není jen práce, ale poslání, které dělají opravdu rádi a dobře a ze všech sil se snaží, aby děti i jejich rodiny měli v těchto velmi náročných chvílích co nelepší péči a prostředí. Co je z mého pohledu nejdůležitější je fakt, že maminky mohou s dětmi bydlet po celou dobu hospitalizace na oddělení a být jim stále na blízku (Což prý na velkých odděleních např. v Praze, nebo Brně nelze). Oddělení je krásně vesele vyzdobeno, pokud děti mohou pobývat mimo své pokoje, je jim k dispozici nádherná herna, mají svojí školu, kde se učí, aby nemuseli přerušovat školní docházku, jídelnu, která občas slouží například jako koncertní síň, když za dětmi přijede nějaká kapela, samostaná kuchyňka pro maminky, kde mohou dětem navíc krom běžné stravy vařit to, na co mají zrovna chuť. Paní Medková a personál také pořádají mnoho akcí, ať už dětem pro zábavu, nebo i s nějakým výtěžkem, který jde na přilepšení dětem i jejich rodinám.
Byl to opravdu silný zážitek, při němž si člověk uvědomí, že všední problémy, se kterými se potýká asi každý z nás jsou v porovnání s těmi, jenž zažívají tyto děti i celé jejich rodiny, jen malichernosti. Zbývá snad jen jedno velké přání, aby se děti co nejdříve uzdravili :)

Tímto bych chtěl moc poděkovat všem, co do toho šli s námi a bez nihž by takováto akce nešla uskutečnit:

Peki (Pekárkovi)
Gearcs (Herboltovi)
Vasyk (Vašek a Lucka)
Kuba (Jakub Dvorský)
Bruno (Přemysl Brunhofer)
Mr.Cube (Vilda Žytek)
Hardegon (Marek s Míšou)
Mirek (Mirek Endrle)
Linhi (Ondra Linhart)
Igorus (Martin Čemus)
Hana129 (Hanka Pustková)
Mtron (Jaroslav Pokorný)
Jana Schramková
Radana Janoušková
Lenka Kutílková
Izabela

Petronel

To je naprosto úžasné!
Velmi chvályhodná akce, dobrá práce lidičky. Opravdu!

A jakou měli radost děti? Nebo si dárečky rozbalí až na Ježíška?

jerzeeg

Perfektni. Poklona vsem, co se zapojili.

šipka

Také smekám, škoda že nemám fejsbůk :(

LukaMull


peki

Někdy prostě nejdou najít slova (alespoň mně) aby jimi člověk popsal situaci ve kterých se někteří ne vlastní vinou nacházejí. Je fajn že v době vánočního shonu se najdou lidé kteří se dokáží zastavit a přijít s tak dobrým nápadem jak takovým dětem udělat radost.

"Ukecal" jsem Ryxeho, aby o tom napsal i na kostky.  Chápu že takové akce se nedělají proto aby se o nich psalo. Chtěl bych abychom jako kostky/kostkaři Ryxemu v dalším ročníku pomohli (ne každý kamarádí s facebookem).     


Ještě jednou klobouk dolů  8)

Martins

Dobrá práce! Rád se přidám, kdykoli!

Také souhlasím, že se o tom má psát! I pro LEGO, i pro jakékoli další případné partnery, zákazníky, kamarády jsou to důležité informace. Nejsme jen utráceči a darmožrouti, kteří čerpají podporu a čekají s nataženou rukou! Je to pozitivní signál... jen více takových.

Hardegon

Já bych ještě rád poděkoval Ryxemu a Sanně, že to celé zorganizovali, domluvili, zabalili (ano, asi nikoho nás nenapadlo, že bysme ty krabice mohli i zabalit a zbylo to na ně dva  >:D ) a předali. Byla to super akce. Příští rok domluvíme zase něco podobného. Snad ty dárky udělají dětem radost.  :)

peki

Balení luxusní. Nemohl by jsem k Vám hodit taky moje dárky na zabaleni ?  >:D >:D

Ryxe

Začnu odpovídat nějak popoředě ;).

Děti v době naší návštěvy na oddělení nebyly, krom té jedné holčičky, která je s námi na fotkách. Pokud jim to zdravotní stav dovolí, mohou být o víkendech doma a do nemocnice se vrací zase na léčbu. Rozdělili jsme tedy dárky podle jmen a až děti přijedou budou tam na ně čekat ;)

Ano, ta situace asi nejde moc dobře popsat a popravdě ani moc představit. To, co si ty děti musí prožívat v době, kdy by jedinou jejich starostí mělo být s jakou hračkou si zrovna hrát, nebo na jakou pohádku se dívat je hodně smutné. Se samotnou nemocí ale přichází i veliké změny v rodině. Většinou maminky musí opustit práci, aby mohly být dětem na blízku jak to jen jde a na táty pak přechází jak role jediného živitele, tak i starost o domácnost. Pokud jsou v rodině další děti, pak většinou musí pomoci příbuzenstvo s hlídáním atd.  Tyto další děti se pak musí často uskrovnit ve svých zájmech a radostech, na které byly zvyklé, protože u mnoha rodin to pak finanční situace nedovoluje. Je na ně méně času než dřív. Taková situace musí být těžká pro všechny členy rodiny...

Budu velmi rád, pokud tato akce někoho oslovila a bude se propříště také chtít přidat. Potom opravdu má smysl o takových akcích psát.  Až bude po svátcích, obešlu účastníky této akce, zdali by do budoucna chtěli v podobných akcích pokračovat (zatím jsem s několika mluvil telefonicky, nebo osobně a dostal jsem kladné odpovědi), případně, pokud by měl chuť se přidat někdo nový, prosím kontaktujte mě. Myslím, že v Olomouci by bylo dobré pokračovat, psal jsem si i s paní z obdobného oddělení v Plzni a tam by podobná akce šla udělat také ;).

Na balení dárečků zásluhy nemám, to balila Sanna s naší Kačkou, já jen koukal do seznamu a instruoval jaké jméno kam napsat :-). Rádi bychom Ti peki s balením pomohli, ale sami nemáme zabalený ani jediný dárek, takže pokud by ti nevadilo, že bychom Ti ty tvé vrátili zabalené tak někdy okolo pravoslavných Vánoc, klidně je dovez ;D

Chairudo

Nápad je to super!

Mám doma nasbíraných dost setů, které sám nikdy nevyužiji, tak se příště rád připojím a něco dám na dobrou věc  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Borun

Až se bude příště dělat taková akce tak rád přispěji.

jerzeeg

Ryxe - pridal jsem si te na FB (aspon doufam, ze jsi to ty  >:D) a priste se prosim ozvi, rad pomuzu.

Sihaja

Jste skvělí!

Příště se ráda připojím.

Ryxe

Díky moc ;).
Až budeme plánovat další akci krom facebooku dám info i na kostky a budu se snažit to nějak sesynchronizovat tak, aby se mohli zapojit jak uživatelé FB, tak kostkaři bez FB.  Pro zájemce, kteří by se chtěli připojit přes FB stačí si mě najít (Michal Horáček) a kontaktovat mě ;). Díky.

puresis

Jo super, pokud bude příště něco podobného rád přispěji. Mohlo by se na to v budocnu založit samostatné vlákno ...Charitativni akce.. či také nějaké podobné.

Ryxe

Díky, určitě plánují založit nějaké vlákno na tyto akce. Jsme domluvení s Pekim, že to po novém roce probereme

Ryxe

#17
Ahoj, otvírám po delší době toto téma, jelikož se nám blíží akce Kostkování v Olomouci, kde se nachází hematoonkologické oddělení, na kterém jsme před Vánoci byli s dárečky pro děti. Napadlo nás se Sannou, zdali, když už se budeme nacházet přímo v Olomouci, že by bylo fajn, uspořádat zase nějakou akcičku a přivézt dětem zase nějaké drobné dárky. Na Facebooku jsem už tento dotaz nadhodil včera a už se několik kolegů LEGAřů i nějací NeLEGaři  vyslovili pro, tak se ptám, zdali by se nechtěl i někdo z Vás připojit?

https://www.facebook.com/groups/746054328927061/permalink/819751894890637/?comment_id=820044784861348&notif_id=1520323874525835&notif_t=group_comment&ref=notif

peki


Ryxe

Odkaz jsem přidal, ale pro nečleny té skupiny je nefunkční, pokud by se do FB skupiny chtěl dostat, stačí mi napsat buď přes SZ nebo Facebook a já ho do skupiny přidám ;)

Foton

Takže Facebookem nepolíbení pouze tady.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Ryxe

Citace od: Foton kdy 06.03.2018, 13:25:51
Takže Facebookem nepolíbení pouze tady.

Ano, pokud bude na kostkách o tuto akci zájem, pak pro ty, kteří nechtějí, nemají FB budu dávat i na Kostky veškeré info, seznamy, tak jako ve FB skupině ;)

Izabella08

Určitě jdu do toho také!...prosím, přidat na seznam

Borun


Stimpi


Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Lukas

Oloumouc je kousek, takže klidně nejakou stavebnici taktéž věnuji  ;)

yoshimaka

Lust och fägring stor

Ryxe

Díky všem ať už se přihlásili přímo do FB skupiny, nebo zde. ;) Budu dávat dohromady vlákno se všemi informacemi ohledně akce, seznam účastníků atd...