(Vlastní) Hummer H1

Založil Codename19, 31.08.2005, 09:44:02

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Codename19

Som tu nový a tak som sa rozhodol aj ja prispieť.
Raz som v televízi videl videoklip Kabát - Pohoda a v ňom sa Jozef Vojtek preháňal na nádhernom Hummeri H1, ktorý sa stal námetom na môj Technic model. Bohužiaľ som ale veľmi limitovaný na počet súčiastok a ešte viac na farby, takže ma potom nekritizujte za to že neviem vytvoriť farebne zladený model. Počet súčiastok sa tiež podpísal pod nedokončenie. Hummer H1 som teda nemohol dokončiť... Takže:



Celý model je taký ťažký, že potreboval na každú nápravu nie dva ale tri tlmiče

Model má funkčnú prevodovku, 3stupňovú + reverse + neutral.


Ako realisticky spracované auto musí mať tiež diferenciál

Prevodovka je taká zložitá, že aby sa celá tá paráda mohla pohybovať, musel som namontovať radšej dva motory, ktoré spoločne makajú:


Tak to je vše. Príjmam akúkoľvek kritiku okrem kritizovania farieb >:(

Micho

Na tvoj vek veľmi dobrá práca. Vyzerá impozantne a je riadne široký. Pod jeho kolesá by som sa nechcel dostať. Inak mal som možnosť sa povoziť v Hammeri na diaľnici aj v teréne na prednom sedadle. Nie ako vodič, lebo to je už nad 3,5 tony a na to vodičák nemám. Bol to zaujímavý zážitok.

Škoda, že fotky nie sú o máčik ostrejšie.  ;)

chadzi

no Micho ja bych byl s tim vekem opatrnej, by ses divil co deti dokazou postavit.

TomG

To je focene mobilem ?
Chtelo by to sehnat dalsi lego a dostavit, nebo to dokoncit v mlcadu.
Only the best can survive.

Codename19

Mobil je mobil (Sagem MyX 5-2)
A tých deťoch by som mohol hovoriť...
Moji 14-15 ročný spoližiaci majú inteligenciu 7ročného decka :(

Micho

Citace od: chadzi kdy 31.08.2005, 10:12:54
no Micho ja bych byl s tim vekem opatrnej, by ses divil co deti dokazou postavit.
Súhlasím, veď čo som na fóre, tak ma výtvory našich mladších kolegov presviedčajú o ich staviteľských kvalitách.  ;)

To Codename19: Keď je to fotené mobilom, tak potom niet čo k tomu dodať. Informačne postačujúce.

stambi

předpokládám to nemá náhon na přední, a vůbec z čeho je převodovka? byl by snímeček dovnitř?
štambi

bejver

Moc pěknej dvoumotorák. (Teda základ.) Konečně zas nějaký technic monstrum. Zajímalo by mě jestli vlastníš jako já ten legendární nejlepší set 8865 (červený auto), nebo je to zavěšení z jinýho setu? (Jakýho?). Taky bych rád věděl z čeho je ta převodovka.
Těšim se na další (nejlépe dokončený) děrovaný stroje.

Codename19

#8
Je to z toho setu. Celé je to postavené z mojej pomiešanej zbierky Technic LEGA, ale najviac asi z toho červeného auta. Možno by som mohol postaviť aj to veľké čierne "superauto" z 1994, stiahol som si plán u Holanďanov.

KLF

#9
Perfektne Codename19 ! Planujem postavit Tatru 815 a chcel by som jej dat odpruzeny podvozok, len nemam s tym skusenost, tak som uvazoval, ze preberiem (mierne upraveny) nejaky uz existujuci podvozok z nejakeho Technic modelu. Ale kukam, ze Ty by si si s tym mozno poradil, keby som Ti poslal karoseriu (kabina) a mozno ram...
Terminated.

J_BOB

Ten hummer je fakt super ;) Dufam ze sa ti podari zohnat nejake kocky aby si ho mohol dostavat ;)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Codename19

#11
Aj keby som nejaké kocky zohnal, už to nedostavám. Je už 2,5 mesiaca rozobratý. Dostal som ale nápad ako detailne postaviť Hummer H2. Samozrejme nie v takých horibilných rozmeroch.

P.S. Čoskoro dokončím Nissan Skyline R34 GTR tiež v horibilných rozmeroch 8)

P.P.S. Nedokončím. Postavil som Space Traveller