7931 - T-6 Jedi Shuttle

Založil Luky1987, 22.03.2012, 09:41:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Luky1987

Obecná charakteristika

Rok vydání: 2011
Počet dílů: 372
Počet minifigů: 4
Cena: 999Kč (Pompo)
BL: http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?S=7931-1

Koupě, stavba a dojmy

Když byl tento set představen, tak mě absolutně nezaujal.
Minifigové mě nebrali, barevné schéma o ničem.
Ovšem časy se změnily a ve slevě (jak jinak) jsem po něm sáhl, opět primárně kvůli figům.

Anakin Skywalker - verze Clone Wars, je ve spoustě setech
Obi-Wan Kenobi - opět verze Clone Wars, je v dalších dvou setech
Saesee Tiin - unikátní fig, precizní potisk
Shaak Ti - opět unikátní minifig, jeden z dle mého názoru nej designů

Stavba je rozdělena do očíslovaných sáčků, což je fajn.
Co už není fajn, jsou samolepky, které jsou opravdu velkoplošné, ale naštěstí byly v pořádku.
Výsledný model mě velice mile překvapil, je opravdu dost velký a propracovaný, především motory a kabina.
Poměrově sice vůči předloze moc nesedí (plocha křídel), ale to ani nevadí, protože by jinak utrpěla hratelnost.
Křídla mohou rotovat volně kolem osy a lze pomocí stisku světle modrých round bricků motorů vystřelit dvě rakety.
Kabina je pěkně potištěná, ovšem nelze nijak otevřít ani posunout, jen prostě vycvaknout.
Celkově mohu jen doporučit, stavbu si užijí i ne Star Wars fandové.

merlog

Mohl bys popsat, jak funguje mechanismuz otáčení křídel. Případně nějak nafotit. Dík.

Luky1987

Je to vidět perfektně na poslední fotce.
Jsou to dva spojené dílky:





Není tam žádné krokování a otáčení je plynulé.

merlog

Jojo, točnu vidím. Ale je tam ještě to malé ozubené kolečko, které vede kamsi dovnitř... ;D

Luky1987


merlog

Aha, tak to jo. Možná má trochu brzdící funkci, protože sama točna je dost lehce otáčitelná. Každopádně dík.

kamil

Nie možno, ale určite má brzdiaci účinok. Inak by sa krídla otáčali veľmi ľahko a neudržali by sa napr. v šikmej polohe. Takto je to bez problémov možné.

Na tomto sete vidím prevedenie kabíny ako mínus. Do vnútra sa zmestia horko-ťažko 2 minifigovia a ako Luky1987 spomínal, chýba mi tam aj otváranie kabíny.

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Luky1987

#8
No jo, foceno ve stejný den...
Myslím ale, že je zbytečné to psát na každý můj post ;)

Edit: trošku jsem to poladil filtrem a nahrál fotky znovu, snad je to lepší, pro porovnání: