6163 Mozaika

Založil betakaroten, 30.05.2007, 23:27:15

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

betakaroten

http://guide.lugnet.com/set/6163_1
http://www.peeron.com/inv/sets/6163-1 (inventář má chybně některé barvy... edit: už je to v pořádku)
http://www.bricklink.com/catalogItemInv.asp?S=6163-1

1. Zavřená krabice
Vypadá velice sympaticky. Rozměrově nepůsobí nabubřele.
Zajištěná je starou dobrou samolepkou, z každé strany dva proužky. Při otevírání není třeba nic násilím rvát, stačí pásku přestřihnout. Pak se objeví mechanismus na opětovné zavření (viz obr. 2739), podle mě méně spolehlivý než klasické chlopně. (uctívači papundeklu prominou: mně ta chlopeň nevadí, stejně si krabici upravím do "systémových" rozměrů)

2. Otevřená krabice
Více než polovinu prostoru vyplňuje vzduch. Ve zbytku místa se volně přesýpá šest neoznačených neděrovaných sáčků, dvě průhledné podložky a návod s oslíma ušima.

3. Nechápavý pohled...
Podle čeho se určovaly druhy dílů a počty v rámci jednotlivých barev?
Proč jsou kostky v sáčcích namíchané právě takto? Např. černé 1×1 (3005) jsou ve třech sáčcích.
Nebylo by výrobně jednodušší nasázet kostky 1×1 ve stejných počtech do sáčků podle barev?

4. ...záchvat smíchu
Představil jsem si profesionální stavitele na nějaké pracovní poradě ("brainsquashing"), jak se dohadují, které modely nezbytně nutně musí být v návodu a které speciální dílky jsou na ně potřeba. A když se dohodli, přihazovali náhodně kostky 1×1 do počtu.

5. Návod (a další záchvat smíchu)
V návodu se používá pohled shora (= umístění kostek 1×1) a klasický šikmý pohled (= umístění speciálních dílů a druhé vrstvy). Barvy jsou dvojí: pohled shora je v pořádku, ale v šikmém pohledu je černá totožná s tmavošedou, bílá našedlá, modrá vyblitá.
Největší překvapení čeká na stránce s inventářem, viz obr. 2745.

6. Použitelnost dílů
- Průhledné podložky jsou průhlednější, než bych čekal. Napadá mě použití na obří okna nebo prosklený strop. Také by šla udělat vignetta "z ledu" - pouze průhledné díly.
- Jedniček není nikdy dost - na různé sloupy, vertikální předěly, náklad do vlaku (růžová = jedovatá chemikálie, nejlépe radioaktivní -> přímý vůz nach Linz Hauptbahnhof).
- K ostatním dílům nemám výhrady - není to žádný jednoúčelový plevel.

Shrnutí:
+ kostky místo plates = jako mozaika mnohem lépe rozebiratelné
+ průhledné podložky
+ velice originální přístup tvůrců k výběru materiálu
- až příliš originální přístup tvůrců k výběru materiálu
- návod a velikost krabice (ještě pořád se nepolepšili)
? způsob balení

myth

Citace od: betakaroten kdy 30.05.2007, 23:27:15
5. Návod (a další záchvat smíchu)
...
Největší překvapení čeká na stránce s inventářem, viz obr. 2745.

ROFL

Tak takéto niečo by som nečakal ani v tom najkrajnejšom prípade. Ešte by tam mohli dať upozornenie "nevariť" a "negrilovať" ;D
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

***Banana.com

Citace od: betakaroten kdy 30.05.2007, 23:27:15
- Jedniček není nikdy dost - na různé sloupy, vertikální předěly, náklad do vlaku (růžová = jedovatá chemikálie, nejlépe radioaktivní -> přímý vůz nach Linz Hauptbahnhof).

LOL  ;D ;D ;D

jbagy

jó jó, je to čím dál hůř. Nejenže LEGO z nás dělá blbce ale i ta neprosnulá kvalita s praskáním jedniček... uvidime jak si povede tenhle set.

peter

Citace od: jbagy kdy 31.05.2007, 10:27:06
jó jó, je to čím dál hůř. Nejenže LEGO z nás dělá blbce ale i ta neprosnulá kvalita s praskáním jedniček... uvidime jak si povede tenhle set.

Nevím co zase šílíš. Co mám LEGO ze zde několikrát opěvovaných 80. a 90. let, tak mám 95% také popraskaných. Zejména se to týká jedniček, dvojek, headlightů, plate 1x1 round atd. Problém je především v tom, že jde o plast a tomu prostě namáhání v tahu nedělá dobře. Jediné řešení by bylo ještě více změkčit onen plast nebo zvětšit vnitřní rozměry, jenže pak by se kostky staly ještě více ohebnými nebo by méně držely pospolu, což si myslím, že by bylo daleko více na škodu, než že to praskne. Prostě LEGO praskalo, praská a praskat bude, takže buď si zvykneš nebo to nekupuj.

Co se týká té zprávy o žehlení, tak já se tomu už vůbec nedivím. Ve světě se  objevilo mnoho absurdních žalob založených na výmluvách, že to v návodu nebylo napsáno. Je tedy možné, že to někdo zkusil i na lego se žehlením ::)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

betakaroten

#5
Citace od: jbagy kdy 31.05.2007, 10:27:06
jó jó, je to čím dál hůř. Nejenže LEGO z nás dělá blbce ale i ta neprosnulá kvalita s praskáním jedniček... uvidime jak si povede tenhle set.
Tenhle set je skvělá příležitost, jak získat hromadu náhradních, zatím nepopraskaných.

EDIT: ještě připojím několik postřehů nad rámec recenze
- na krabici je napsáno Components made in DENMARK and AUSTRIA
- k nelogičnosti balení, vršek a spodek pantu jsou v různých sáčcích
- šedá barva nemá stálý odstín, některé kostky jsou trochu světlejší, jiné trochu tmavší (stejný problém jako se starou šedou)

***Banana.com

Citace od: peter kdy 31.05.2007, 10:44:25
Nevím co zase šílíš. Co mám LEGO ze zde několikrát opěvovaných 80. a 90. let, tak mám 95% také popraskaných. Zejména se to týká jedniček, dvojek, headlightů, plate 1x1 round atd. Problém je především v tom, že jde o plast a tomu prostě namáhání v tahu nedělá dobře. Jediné řešení by bylo ještě více změkčit onen plast nebo zvětšit vnitřní rozměry, jenže pak by se kostky staly ještě více ohebnými nebo by méně držely pospolu, což si myslím, že by bylo daleko více na škodu, než že to praskne. Prostě LEGO praskalo, praská a praskat bude, takže buď si zvykneš nebo to nekupuj.

No mně prošly rukama stovky setů z 80.-90.let a setkat se se zlomenou kostkou je vskutku rarita. U nových 10001 a 10017 kostky praskaly po desítkách kusů. Kvalita jde prostě do pr...e

otaznik

Citace od: betakaroten kdy 30.05.2007, 23:27:15
- návod a velikost krabice (ještě pořád se nepolepšili)

A nikdy se nepolepší (až na některé sety S@H only) - je to část jejich marketingu, větší krabice, větší propagace.

otaznik

Citace od: banana.com kdy 31.05.2007, 16:29:15
No mně prošly rukama stovky setů z 80.-90.let a setkat se se zlomenou kostkou je vskutku rarita. U nových 10001 a 10017 kostky praskaly po desítkách kusů. Kvalita jde prostě do pr...e

Určitě se to nedá říci takhle paušálně.
Já mezi praskáním dílů ve starých a v nových setech nevidím žádný rozdíl, je to zhruba nastejno.

Jarmila

Ten nápis, že žehlení zakázáno, je naprosto logický a na svém místě. Kdyby se vám pánové občas dostaly do rukou i jiné hračky než jen kostičky od Lega, tak by vás to neudivilo. Jsou mozaiky pro děti, které se po sestavení přežehlí přes přiložené "plátno" a mozaika se pak použije jako obrázek na zeď nebo na nástěnku v dětském pokoji. V hračkárnách to mívají v odděleních s kreativními hračkami - různé druhy plastelín, modelovacích hmot a podobných vychytávek hlavně pro holčičky. Sice jsou to mozaiky na jedno použití, ale zase se to dětem nerozsype a mohou to bez obav ukazovat všem návštěvám. Tak asi tak.  :-*
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

Frco

Kolko to stoji u nas? Cesko/Slovensko? Nikde som nevidel cenu :)

betakaroten

Tesco 499 Kč, viz "Akce/slevy".

Leguán

Citace od: betakaroten kdy 04.06.2007, 17:21:30
Tesco 499 Kč, viz "Akce/slevy".

Tesco 399 Kč, pokud využijete kupón na slevu 100 Kč.

Je to akce platná do 10.6.2007, sleva 100 Kč při nákupu nad 500 Kč. Takže k mozaice za 499 to chce ještě třeba lízátko za 2 Kč. Kupóny rozdávaly slečny u zavřených Delvit, je na nich text "Zavřeli váš obchod? Přijďte si nakoupit do Tesca a ještě ušetříte". V okolí se jich válely spousty poházených po zemi. Ale nevím, jestli se teď ještě dají někde sehnat.

hal1aeetus

Citace od: Leguán kdy 05.06.2007, 13:33:39
Kupóny rozdávaly slečny u zavřených Delvit, je na nich text "Zavřeli váš obchod? Přijďte si nakoupit do Tesca a ještě ušetříte". V okolí se jich válely spousty poházených po zemi.
"Krása" - myslím ten slogan. Ale spomenul som si, u nás raz tesco pridávalo 100-korunové kupóny do letákov v pošt. schránkach a kedže polovica ludí to vyhadzuje bez čítania, videl som celý týždeň prehľadávať sa pri košoch hádam viac tmavých spoluobčanov ako za celý rok.