Technic 2024

Založil Anatyt, 04.08.2023, 18:35:35

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Anatyt

Chcelo by to už tému "Spekulace o bla bla bla 2024". Star-Wars, Technic... ;)
Tak sú tu prvé informácie o setoch na 1. polrok 2024: https://www.promobricks.de/lego-technic-2024-vorschau/175034/

starbuilder

Zatímco třeba Marvel nebo Ninjago set listy mě trochu zklamaly, tak Technic naopak dost potěšil. Ačkoliv mám Technic auta rád, tak letos to bylo podle mě až moc o nich a ve finále mě zas tak moc Technic setů letos nezaujalo, příští rok se zdá být mnohem zajímavější. Těším se vlastně skoro na všechno z toho seznamu, speciálně pak na ten popelářský vůz a buldozer (10 € sety v Technicu nikdy nezklamou). Jsem také rád, že se plně pustí i do toho vesmíru, mohlo by to přinést hromadu originálních setů.
Jinak na briky.cz už je případně seznam dalších setů z ostatních témat na rok 2024.

Anatyt


Tomik

Citace od: Anatyt kdy 01.12.2023, 09:18:40Technic novinky 2024:
https://zusammengebaut.com/lego-technic-2024-neuheiten-ab-ins-all-179143/
Nemůžu si pomoct, ale ty vesmírné sety vypadají jako LEGO City, jen postavené převážně z Technic kostek. Výjimkou je tedy model Země s Měsíce obíhajících kolem Slunce. Toto by mohl být poměrně užitečný set pro toho, kdo potřebuje doplnit zásoby ozubených kol. I tak největší naděje vkládám do toho popelářského vozu...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

milanv

Předně díky za skvělý odkaz, je to dobrý přehled. S tou řadou "Technic space" souhlasím s Tomikem. Ten astronomický set mi přijde ale naopak hodně povedený a vůbec ne jenom jako zásoba koleček. Je to přesně to, po čem jsem už tolik let volal: z hlediska LEGO Technic úplně nové téma a přitom mechanicky zajímavé, např. řešením souosých převodů apod. A téma může inspirovat k dalšímu studiu. Třeba ten kalendář inspiruje někoho k astrolábu...

Už jsem si říkal, jak si to koupím jenom abych podpořil designéra a vůbec tu myšlenku vydávat nápadité sety, ale pak jsem uviděl tu cenovku: To myslejí vážně, že cca 4 Kč na kostku? To je v tom počítač nebo co?? Nebo je to pomsta designérovi, aby se set moc neprodával a mohli mu dát za uši, ať příště hezky zapadne do řady "nápaditých" setů s autem, co umí zatáčet, pérovat a hopsat axlema?
Pán na Žlutém hradě

fanda

Chtel bych si ten astronomicky set postavit hned, ale mam problem najit na BL tento kulaty dil.

Uz jsem ho na BL videl, ale odmitl jsem ho vlozit do wanted listu, protoze k nicemu a ted ho nemuzu zaboha najit znovu.  :) :)

Nevite kde ho najit?

yoshimaka

Po dlouhé době mne zaujal nějaký Technic set - ano, ten už výše zmiňovaný model planety země a slunce. Asi neudělá díru mezi příznivci "flatearthismu", ale já o něm vážně uvažuji!
Lust och fägring stor

peter

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

HD

#8
Ty pneumatiky jsou bílé, LBG nebo něco mezi? LBG by byly super.
Snad bude mít planetárium správně nastavené převodové poměry. :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

peter

Citace od: HD kdy 01.12.2023, 17:00:19Ty pneumatiky jsou bílé, LBG nebo něco mezi?
Tipuji, že LBG ;)  8)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Anatyt


Anatyt

Citace od: Tomik kdy 01.12.2023, 09:34:57I tak největší naděje vkládám do toho popelářského vozu...

A tady je...




Tomik

Citace od: Anatyt kdy 02.12.2023, 12:33:44A tady je...
No, vzhledem k počtu kostek jsem čekal něco trochu většího, ale pokud to bude fungovat, jak má, tak za mě dobrý.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

HD

Ten teréňák vypadá jak AA článek Duracell steroidech. :D
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Tomik

#14
Citace od: HD kdy 02.12.2023, 15:57:14Ten teréňák vypadá jak AA článek Duracell steroidech. :D
Toto mě opravdu pobavilo. ;D
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

V druhom polroku má (okrem iného) prísť set 42175 "Volvo FMX and electric excavator EC230" s 2274 dielmi. Vzhľadom na počet dielov neviem do akej mierky (ku ktorým Technic setom) mám tento set zaradiť.

Tomik

Citace od: Anatyt kdy 31.01.2024, 18:28:19V druhom polroku má (okrem iného) prísť set 42175 "Volvo FMX and electric excavator EC230" s 2274 dielmi. Vzhľadom na počet dielov neviem do akej mierky (ku ktorým Technic setom) mám tento set zaradiť.
Já bych řekl, že to budou poměrně velké modely. Vždyť poslední "normálně" velký pásový bagr 42006 měl jen 720 dílů...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

Tak áno, ale predstavujem si skôr následovníkov 8043 (1123 dielov) a 42043 (2793 dielov) a to v jednom sete. Hlavne ten Volvo náklaďák som čakal v mierke k Arocsu. Ale vzhľadom na počet dielov mi to nevychádza. No uvidíme.

otaznik

Citace od: Tomik kdy 31.01.2024, 19:48:39Já bych řekl, že to budou poměrně velké modely. Vždyť poslední "normálně" velký pásový bagr 42006 měl jen 720 dílů...
Určit, co je v Technicu "normální" je dost složité. Pokud bych to měl říci já, tak bych zvolil sety, do kterých se plus mínus v měřítku vejde Technic fig, tedy např. 42053, Volvo EW160E.

Anatyt



Foton

Černá v černé  :o 
O tom se mi zdá od té doby, co jsem začal dělat Batmobil.  8)
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Anatyt

42171 McLaren Supercar, 3893 dielov, 450 USD.

Anatyt

Podľa neoficiálnych informácií, s novými Technic setmi v lete má prísť úplne nový Battery box (hub) s USB-C nabíjanim!

Tomik

Citace od: Anatyt kdy 06.02.2024, 18:33:53Podľa neoficiálnych informácií, s novými Technic setmi v lete má prísť úplne nový Battery box (hub) s USB-C nabíjanim!
Tak to by konečně vyřešilo problém se šroubky. Něco mi ale říká, že to bude nejspíš nějaká speciálka, která bude k dostání samostatně a do klasických setů budou i nadále dávat klasické battery boxy na tužkové baterie chráněné čtveřicí šroubů.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Anatyt

Ten hub bol videný na veľtrhu v Norimbergu u Porsche setu. Zrejme s tým má niečo spoločné aj nariadenie EU o spoločnom nabíjacom konektore a deti už dnes vedia celkom bezpečne pracovať s USB konektormi. Navyše tieto "elektrické" sety sú zvyčajne určené už starším deťom.

milanv

Napadají mě plusy a minusy, oboje samozřejmě zatím v úrovni spekulací:

+ možná to bude rovnou fungovat trvale zapojené do nabíječky?
- když vzpomenu na cenovku u nabíjecího PF boxu...
- obal bude bez šroubků, takže se bude obtížné dostat dovnitř nenásilně, až bude potřeba vyměnit tu nabíjecí baterku, protože má už jen 50% původní kapacity
Pán na Žlutém hradě

Anatyt

Citace od: milanv kdy 07.02.2024, 13:24:27- obal bude bez šroubků, takže se bude obtížné dostat dovnitř nenásilně, až bude potřeba vyměnit tu nabíjecí baterku, protože má už jen 50% původní kapacity

Otázka po akom čase toto nastane. Lego to pravdepodobne bude predávať aj sólo, čiže možno bude lepšie kúpiť rovno nový hub. Samozrejme veľmi záleží akú cenovku tomu nastavia.


Anatyt

42173 Koenigsegg Jesko