(vlastní) Velmi pozdně gotický kostelík

Založil stambi, 24.06.2006, 14:13:01

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

stambi

spíš malá katedrálka, ode mne samozřejmě ve žluté :-)))

http://stambi.wz.cz/lego/kostel.htm

Aki

#1
Tedy divím se, že už je to tu druhý den a stále žádná reakce.

Už jsem to stambimu chválil v soukromé poště, ale klidně to zopáknu i ven.

Tenhle styl, který jsem označil za "črtový", se mi opravdu moc a moc zamlouvá. Je to úplně jiné stavění, než asi většina z nás dělá, ale je to úžasné. Takovýto, dovolím si říci, umělecký styl, tak odlehčený a připom vypovídající, mne vskutku okouzlil.

Nevím jestli si pravověrní castlaři povšimli, ale stambiho vynález gotické (ostré) střechy je dokonalý a jistě ho uvidíme ještě na mnoha dalších středověkých stavbách (já už na jedné takové pracuji  ;))

Co bych ale přeci jenom trochu vytknul je to průčelí s dvěmi věžmi. Ne že by nebylo pěkné (krom toho, že je žluté  >:D >:D), ale mnohem víc se mi líbil první prototyp, který byl také jen načrtnutý.  :-\ 

rdk

Přiznám se, že sem nepochopil, o co de v té černo/červeno/děravé části....

Llevelyn

Asi o nezastřešenou konstrukci.. tedy nelze stejnou konstrukci postavit z kostek.. mě se to tam sice nelíbí.. ale budiž. Jinak moc oceňuju interiér... :P
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

***Banana.com

Super...kam vy na ty nápady chodíte ??? Jinak ten spodek udělat tak, aby se to celé nerozpadlo, to musela být rachota, vypadá to celkem subtilně...

fuli

Je to velmi originální pojetí stavby a velmi se mi líbí.
V galerii je i celkem detailně zpracovaný návrh. To děláš u všech modelů? Já vždy vymyslím základ a detaily vznikají až během stavby.
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

J_BOB

Citace od: rdk kdy 25.06.2006, 22:45:14
Přiznám se, že sem nepochopil, o co de v té černo/červeno/děravé části....
nejsom si isty, ale zda sa mi, ze je to rebrova(abo tak nejak) klenba...aspon myslim
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

otaznik

Jak drží na kříži Ježíš Kristus?

Tomášek

Citace od: otaznik kdy 26.06.2006, 09:29:57
Jak drží na kříži Ježíš Kristus?
Drží se za dýky ??
Možná...
Procházím DARK AGE.

peter

Citace od: otaznik kdy 26.06.2006, 09:29:57Jak drží na kříži Ježíš Kristus?

Hmm, zajímavé. Též jsem na to zatím nepřišel. Buď je přivázán díky dírám po vykloubených ručičkách ::) nebo je přilepen za záda oboustranou lepící páskou. Také by mohl být přichycen za papírek uchycený v tom oltáři a ve figu uchycen mezi tělem a nohama, jinak se přiznám, že mě už nenapadá nic.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Tomášek

Dyť to říkám - dýky jsou jenom mírně zastrčený a vyčuhujou kousky madel a za ty se Ježíšek drží  ;D .
Procházím DARK AGE.

Jindroush

Jenže má ty ruce vylomený z kloubů, takže za ně těžko drží... A nejsou to dýky alébrž klíčošroubováky.

Ještě mě napadlo, že má na krku žlutej dýchačák a ten je někde přichycenej, ale spíš podezřívám, že visí na flusu nebo tak něco  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Tomášek

Citace od: Jindroush kdy 26.06.2006, 14:17:19
Jenže má ty ruce vylomený z kloubů, takže za ně těžko drží...
A já pako sem si toho nevšiml... ;D...Sorry  >:D
Procházím DARK AGE.

fuli

Citace od: Jindroush kdy 26.06.2006, 14:17:19
Jenže má ty ruce vylomený z kloubů, takže za ně těžko drží... A nejsou to dýky alébrž klíčošroubováky.

Ještě mě napadlo, že má na krku žlutej dýchačák a ten je někde přichycenej, ale spíš podezřívám, že visí na flusu nebo tak něco  ;D
Nezdá se mi, že by měl cokoliv přidělanýho na krku, i když to na těch fotkách to není dobře vidět. Viděl bych to spíš na ten flus.
Ježíš visel na hřebíkách ale něco mi říká, že to stambi udělal jinak ;D
Uč se z chyb druhých. Nikdy nebudeš žít tak dlouho, abys je stihl všechny udělat sám.

J_BOB

ja by som to typoval, ze ma study z nejakeho dilu na krizi zastrcene do dier na nohach zo zadu
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

peter

#15
Citace od: J_BOB kdy 26.06.2006, 17:33:57
ja by som to typoval, ze ma study z nejakeho dilu na krizi zastrcene do dier na nohach zo zadu

Hmm, tak tohle je ovšem velmi zajímavý nápad a myslím si, že by to tak mohlo opravdu být udělané, jen kdyby ten sloup nebyl široký jen 3 study :-\
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Tomášek

Citace od: J_BOB kdy 26.06.2006, 17:33:57
ja by som to typoval, ze ma study z nejakeho dilu na krizi zastrcene do dier na nohach zo zadu
Ano, na 99 % je to tak.....máš dobrej postřeh !  :o ;)
Procházím DARK AGE.

J_BOB

Citace od: peter kdy 26.06.2006, 17:38:29
Citace od: J_BOB kdy 26.06.2006, 17:33:57
ja by som to typoval, ze ma study z nejakeho dilu na krizi zastrcene do dier na nohach zo zadu

Hmm, tak tohle je ovšem velmi zajímavý nápad a myslím si, že by to tak mohlo opravdu být udělané, jen kdyby ten sloup nebyl široký jen 3 study :-\
to nas predsa nezastavi...a co takto?
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Aki

Citace od: peter kdy 26.06.2006, 17:38:29
Citace od: J_BOB kdy 26.06.2006, 17:33:57
ja by som to typoval, ze ma study z nejakeho dilu na krizi zastrcene do dier na nohach zo zadu

Hmm, tak tohle je ovšem velmi zajímavý nápad a myslím si, že by to tak mohlo opravdu být udělané, jen kdyby ten sloup nebyl široký jen 3 study :-\

Stačí mít jeden 3700 vedle toho brick 1x1, do té technik kostky dát pin a chytnout to jenom za jednu nohu (v horní díře). Test proběhl, funguje to dobře a vypadá stejně jak od stambiho. Foťák není, tak zapojte představivost.  >:D


peter

Citace od: Aki kdy 26.06.2006, 21:33:29
Citace od: peter kdy 26.06.2006, 17:38:29
Citace od: J_BOB kdy 26.06.2006, 17:33:57
ja by som to typoval, ze ma study z nejakeho dilu na krizi zastrcene do dier na nohach zo zadu

Hmm, tak tohle je ovšem velmi zajímavý nápad a myslím si, že by to tak mohlo opravdu být udělané, jen kdyby ten sloup nebyl široký jen 3 study :-\

Stačí mít jeden 3700 vedle toho brick 1x1, do té technik kostky dát pin a chytnout to jenom za jednu nohu (v horní díře). Test proběhl, funguje to dobře a vypadá stejně jak od stambiho. Foťák není, tak zapojte představivost.  >:D

Také mě to samozřejmě napadlo, ale myslel jsem, že se neudrží rovnováha a nebude tam tak pěkně držet
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Aki

Na model je to pevné dost (nepoužijeli se spodní díra), na hraní už je to asi horší.

stambi

dodatečně reaguji na četné výzvy: "náčrtový styl" vzniká primárně z nedostatku kostek, sekundárně nabízí větší možnost odpoutat se od pravoúhla

černočervená mutace střechy pak může být parafrází štefansdómu ve vídni


pro fuliho, jestli myslíš tohle
tak to je "šméčko", z fotky ex post vyčarovaný ve Photoshopu  ;)

Ježíšek drží za montážní klíče a taky na pinu, jak jste vesměs správně odhadli, je to o něco humánější než hřebíky mezi kosti a drží to docela dobře  >:D