Společný projekt 2022 - Ladovská vánoční krajina

Založil Igorus, 04.01.2022, 13:09:31

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Igorus

#240
Zatím poslední schéma všech modulů. Jak bylo řečeno výše, výloha neumožní všechny modely, ale rozhodně nebyl záměr nyní se limitovat, protože výloha je jen začátek.



schéma 20221024.jpg

Stimpi

Náčelníku hlásím že stavím hospodu, dle dohody a ne hasičárnu.

Dále prosím HD a Pomocníka, zdali bych mohl cca 2-3 study přesáhnout střechou do vašich lovišť.

Přikládám i sem obrázek "otevřené" hospody ... je "nenazdobená" a bez terénu.

HD

#242
Za mne ok, ale velký přesah částečně zastíní ústřední motiv mého modulu.
  Přesah u sebe v zadní části jsem eliminoval. Cesta navazuje na Poola. Přidávám i současný stav hraničního výškopisu.
Dsc_0876 - strana směrem k hospodě
Dsc_0877 - strana k Poolovi.
Icewalker sousedí přes roh?
Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

poMOCník

Citace od: Stimpi kdy 22.10.2022, 01:00:18Náčelníku hlásím že stavím hospodu, dle dohody a ne hasičárnu.

Dále prosím HD a Pomocníka, zdali bych mohl cca 2-3 study přesáhnout střechou do vašich lovišť.

Přikládám i sem obrázek "otevřené" hospody ... je "nenazdobená" a bez terénu.

Za mě OK, ale je fakt, že když dáme takhle velkej barák do první linie, tak mozna ledacos nebude vidět.

Stimpi

Díky za info.
Co se týče výšky tak to je otázka, osobně si myslím, že stínit nebude. Snažil jsem se o minimální výšku, teď je na cca 11 bricků, když úplne sundám střechu tak můžu jít na cca 7. Teoreticky můžu celou stavbu posunout dopředu, ale už to bude blbě navazocat na cestu.

Pomocníku prosím jěště o výškopis na naší hranici. díky

poMOCník

Citace od: Stimpi kdy 22.10.2022, 09:38:14...

Pomocníku prosím jěště o výškopis na naší hranici. díky

Ja bych to nekomplikoval a dal tam základní výšku 0 všude. Tj. Jen podstavec s bílým plate nahoře. Když bude někde +1nebo 2 plate vyšší, tak to taky v pohodě půjde k sobě.

peki

Jak ste na tom s figama? Otázka na všechny. Aby to tam nebylo opuštěné. U elfů a perníčků se to postavama pěkně hemžilo.

Ideální by bylo po tomto víkendu nahlásit rozpracovanosti modulů o kterých tu ještě nepadlo ani slovo.

Na to že náčelník nechal postavit pro jistotu asi 7 modulů navíc by jsem nespoléhal :)

Účastí v Projektovém Lugbulku jste se zavázali dodat modul v odpovídající kvalitě. Pokud nestíháte místo modulu prosím o vrácení kostek.

Icewalker

Citace od: peki kdy 22.10.2022, 10:31:52Jak ste na tom s figama? Otázka na všechny. Aby to tam nebylo opuštěné. U elfů a perníčků se to postavama pěkně hemžilo.

Já mám 2 figy + drůbež na dvorku. Ještě tak 1-2 můžu hodit na cestu při domě. Asi děcka se sáňkama. Problémem může být téma LADA, aby dobově sedělo oblečení.
Animované Lego snímky a mnoho dalšího naleznete na dallart.net
Brickshelf výběr

Stimpi

Figů mám už dost. myslím že super se hoděj ze setů HP, když jim prohodim ruce a hlavy za žluté.

Igorus

Citace od: poMOCník kdy 22.10.2022, 10:30:03
Citace od: Stimpi kdy 22.10.2022, 09:38:14...

Pomocníku prosím jěště o výškopis na naší hranici. díky

Ja bych to nekomplikoval a dal tam základní výšku 0 všude. Tj. Jen podstavec s bílým plate nahoře. Když bude někde +1nebo 2 plate vyšší, tak to taky v pohodě půjde k sobě.

Souhlas a případně budu mít sebou plate, tak se to když tak doladí.

Citace od: peki kdy 22.10.2022, 10:31:52Jak ste na tom s figama? Otázka na všechny. Aby to tam nebylo opuštěné. U elfů a perníčků se to postavama pěkně hemžilo.

Ideální by bylo po tomto víkendu nahlásit rozpracovanosti modulů o kterých tu ještě nepadlo ani slovo.

Na to že náčelník nechal postavit pro jistotu asi 7 modulů navíc by jsem nespoléhal :)

Účastí v Projektovém Lugbulku jste se zavázali dodat modul v odpovídající kvalitě. Pokud nestíháte místo modulu prosím o vrácení kostek.

Pusté to nebude. Na návsi je objednaný masopustní průvod od Sihaji a Tři králové od Jardy Procházky.

poMOCník

U mě celkem pusto, jen liska a reznik s provozem. Ale to uz je v rámci lesa.

roko86

Moc mám hotový, minifigurky jsou 4 můžu přidat nebo sněhuláka aby nebyl u každého domu ???

milanv

Pán na Žlutém hradě

Chikos

Citace od: milanv kdy 22.10.2022, 19:11:34Stráň se Šmejkalou

Je hotová.

Tak za ty sáňky (jezdící bagety) tleskám ve stoje, to mě fakt pobavilo a ani nikdy nenapadlo   :laugh:

poMOCník

Citace od: Chikos kdy 22.10.2022, 20:23:37
Citace od: milanv kdy 22.10.2022, 19:11:34Stráň se Šmejkalou

Je hotová.

Tak za ty sáňky (jezdící bagety) tleskám ve stoje, to mě fakt pobavilo a ani nikdy nenapadlo   :laugh:

Tam je toho víc, treba ty parky a tak. Musím si to pak pořádně prohlídnout. Jo a ten opadany roh chalupy je super detail.

milanv

Díky - rozhodně vás zvu pak na prohlídku,pokud se nebojíte ve Šmejkalce :)
Na fotkách bohužel spousta věcí zaniká mezi sněhem, to bych musel do ateliéru... Detaily odpovídají předloze. Kde to šlo, tak přímo knize Bubáci a hastrmani, jinak televiznímu večerníčku - např. Mulisákova chalupa. Na ní jsem chtěl ukázat, jak se dá pojmout stavba v tomto měřítku: menší celková výška a k ní na míru, co je třeba.

Stromy a létající stroje jsou stavěné metodou jako moje londýnská Okurka v mikroměstě, tj. pružné a tím odolné proti "zemětřesení". Doufám, že to bude stačit na transport mezi výstavami bez autorského dohledu :)
Pán na Žlutém hradě

davroman

Modul B12 (přední řada zcela vpravo) - náměstíčko.
Autoři: davroman a rocice

Orientopis:
- obr.Lada1 - pohled zpředu, vzadu borun, vlevo waf
- obr.Lada2 - pohled zprava, vpravo borun, vzadu waf
- obr.Lada3 - pohled zleva od waf, vlevo borun
- obr.Lada4 - pohled shora
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

peki

Citace od: Igorus kdy 22.10.2022, 13:52:14Pusté to nebude. Na návsi je objednaný masopustní průvod od Sihaji a Tři králové od Jardy Procházky.

Jasně jde o to aby si s tím každý pohrál na úrovni svého modulu + pak potom ty "věci navíc".
Bude někdo mít tu kapelu? Jak jsou muzikanti třeba do hospody? Budou to takové ty detaily, které to pomohou oživit.
Figy z Harryho Pottera jsou určitě dobrá volba (po výměně hlaviček, v ladovské jsme se dohodli že mají všichni "žloutenku".

peki

#258
Citace od: poMOCník kdy 22.10.2022, 09:15:22Za mě OK, ale je fakt, že když dáme takhle velkej barák do první linie, tak mozna ledacos nebude vidět.

Vzhledem k tomu že bude z vesnice více modulů bylo by dobré při výběru toho co půjde do výlohy (pokud platí, že potřebujeme 4+4 moduly) brát v úvahu že do první řady je lepší umístit  moduly přes které je vidět na zadní řadu modulů. Vidím 2 takové nízké moduly:
- náměstí(B12) nebo náves?
- rybníček od Clermonta (kam se ale nevejdou děti jak se kloužou) . Ten rybník by mohl být větší

U vesnice by to chtělo také nějaký modul/moduly kde si vesnické děti hrají spolu venku. Tenkrát ještě internet/počítače nebyl, dětí bylo hodně tak si spolu venku hráli.
- Sáňkování z kopce
- klouzání na rybníku
- stavění sněhuláka na návsi 

Matthes_CS

Citace od: peki kdy 24.10.2022, 12:42:06U vesnice by to chtělo mtaké nějaký modul/moduly kde si vesnické děti hrají spolu benku. Tenkrát ještě internet/počítače nebyl, dětí bylo hodně tak si spolu venku hráli.
- Sáňkování z kopce
- klouzání na rybníku
- stavění sněhuláka na návsi 

Plánuju koulovanou na dvorku.

Stimpi

Citace od: peki kdy 24.10.2022, 12:25:26...Bude někdo mít tu kapelu? Jak jsou muzikanti třeba do hospody? Budou to takové ty detaily, které to pomohou oživit.
Figy z Harryho Pottera jsou určitě dobrá volba (po výměně hlaviček, v ladovské jsme se dohodli že mají všichni "žloutenku".

Jedna menší bude v Hospodě, ale určitě by byla dobrá nějaká "do průvodu".

Ano všichni mají "žloutenku"


peki

Citace od: Stimpi kdy 24.10.2022, 13:17:43Jedna menší bude v Hospodě, ale určitě by byla dobrá nějaká "do průvodu".
Další muzikanti mohou jít hrát někam do města. V průvodu se určitě muzikanti také uplatní.


Igorus


Igorus

#263
Citace od: peki kdy 24.10.2022, 12:42:06
Citace od: poMOCník kdy 22.10.2022, 09:15:22Za mě OK, ale je fakt, že když dáme takhle velkej barák do první linie, tak mozna ledacos nebude vidět.

Vzhledem k tomu že bude z vesnice více modulů bylo by dobré při výběru toho co půjde do výlohy (pokud platí, že potřebujeme 4+4 moduly) brát v úvahu že do první řady je lepší umístit  moduly přes které je vidět na zadní řadu modulů. Vidím 2 takové nízké moduly:
- náměstí(B12) nebo náves?
- rybníček od Clermonta (kam se ale nevejdou děti jak se kloužou) . Ten rybník by mohl být větší

U vesnice by to chtělo také nějaký modul/moduly kde si vesnické děti hrají spolu venku. Tenkrát ještě internet/počítače nebyl, dětí bylo hodně tak si spolu venku hráli.
- Sáňkování z kopce
- klouzání na rybníku
- stavění sněhuláka na návsi 


Davromanono náměstí je právě udělané tak aby bylo vidět na další budovy ve městečku.
Clermontův rybník je navázán na Milana a na Chairudův mlýn. Mlýn musí být vepředu aby tam mohla směřovat cesta od chatrče Šmejkalky. Takže přesuny spíš ne. To spíš prohození Poola a Stimpiho.

Děti si hrají u Milana na kopci, na druhém kopci se taky určitě nějaká sánkovačka najde.

Stimpi

Jenže mezi moduly jsou navazujíví cesty ... takže bys musel prohodit i moduly kde je Skywalker atd... a to nemluvím o tom že jsou domluvené navazující boční profily mezi sousedními moduly...

peki

#265
Uvidíme jak to bude vypadat. Teď to nechci komplikovat jen mi přide divné že placatý modul (rybník) je za modulem stavení typů mlýn. Další budova (hospoda) ve předu. Malé děti tam uvidí špatně. Proto je vhodnější počítat s kompozicí diorámatu i z pohledu malých dětí, nízké vepředu, postupně zvyšovat směrem dozadu. Za mne je modul rybník jasný kandidát na umístnění v přední (čili první řadě) s tím že návaznosti (v budoucnu) se přece dají vyřešit. Rybníku u Ladovské vesnice by jsem dal prostor aby vetší část modulu byla tvořena vodou, kde si hrají děti. Stejně jako mít na vsi nějakou (placatou) náves kde je opět prostor pro masopustní průvod atd.

Čili takovou nějakou kompozici jako je na těch Ladovských pohledech +-

Stimpi

Jasný, tomu rozumím, já se snažím jen brzdit myšlenku "tak to na instalaci proházíme, nebo nějaké moduly vyřadíme..."

peki

Citace od: Stimpi kdy 24.10.2022, 16:17:43...nebo nějaké moduly vyřadíme..."

Jaké moduly budou tedy ve finální části vesnice (vychází mi 4+4 moduly)? Nějaké moduly zcela evidentně vyřádíme (vesnice je 7+7 + bobtnání), uznávám že řešit to až na instalaci generuje problém kdo nepoužité moduly odveze.

Igorus

Citace od: Stimpi kdy 24.10.2022, 14:53:56Jenže mezi moduly jsou navazujíví cesty ... takže bys musel prohodit i moduly kde je Skywalker atd... a to nemluvím o tom že jsou domluvené navazující boční profily mezi sousedními moduly...

Ne nezbytně nutně jít až tak daleko. Ale ano, byla by to komplikace.

Citace od: peki kdy 24.10.2022, 16:30:32Jaké moduly budou tedy ve finální části vesnice (vychází mi 4+4 moduly)? Nějaké moduly zcela evidentně vyřádíme (vesnice je 7+7 + bobtnání), uznávám že řešit to až na instalaci generuje problém kdo nepoužité moduly odveze.

Odvoz pochopitelně jde za mnou. Co nemám u sebe osadníky a město tak místa zase dost.

peki

Citace od: Igorus kdy 25.10.2022, 10:07:05Odvoz pochopitelně jde za mnou. Co nemám u sebe osadníky a město tak místa zase dost.

1) Kdo bude tedy finálně ve vesnici?
Předpokládám že hájenka (šipka) a modul s liškou (pomocník) ?

2) Je ve hře že bude vesnice větší než 4+4 moduly? Pokud ano na úkor čeho (kopec,město)