(Vlastní) Zatím bez názvu WIP

Založil Luky1987, 28.03.2012, 09:35:51

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Luky1987

Rád bych rozjel další trošku větší projekt. Budu potřebovat hodně rad.
Mělo by jít o mobilní základnu na čtyřech nohách s pohyblivými klouby.
V příloze je taková moje hrubá představa, jak by to mohlo zhruba vypadat...
Největší starosti mi dělají klouby, kdy v každé noze budou dva a bude to muset unést tělo stroje, které bych realisticky viděl někde kolem 20kg ???
Zatím mám rozmyšlenou variantu s tímto



V každém kloubu budou zdvojeně, takže kloub ponese cca 5kg, to znamená 2,5kg na jeden spoj z dílků výše.
Co na to technikáři?
Rád bych vše stihl postavit do konce června, pokud by byl zájem od pořadatelů výstavy v Litovli, mohl bych to na cca polovinu výstavy zapůjčit.

Robbed

No podle mě 2 spoje na 5 kg nestačí. A obávám se, že by jich bylo potřeba hodně, aby to udržely. Udělal bych si základní konstrukci noh a nahoru posadil 20kg a tím by jsi zjistil kolik jich je potřeba.

Napadlo mě ještě toto řešení (viz obrázek). Nohy mají pevné koleno a kloub je jen u trupu, tam je pár těch ohybů co jsi zmiňoval + podepřené několika shock absorbery (červeně)
Shock Absorber 10L Damped
Shock Absorber 6.5L
nebo pneumatických pístů, ale ty jsou dost drahé.

Každopádně ať už se rozhodneš jakkoli, tak určitě nepodceň nohy, jinak budou dílky dost trpět.

Colonel32

http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=61927c01

Řekl bych, že tohle by ti tu váhu mohlo unést, a přitom nabídlo možnost nastavit výšku. Pokud se to hýbat nemá, stavěl bych z kolmých technic bricků - využít toho že když máš na výšku 2 bricky a mezi nima dva plate, tak vzdálenost technic děr na výšku je přesně dva (nebo tři) study (podle toho jak to kdo počítá).

votrelec

I hope, it will be minifig scale.

FilipS

Citace od: votrelec kdy 28.03.2012, 14:14:36
I hope, it will be minifig scale.
Slovenština je moc tuctová?  ;D

Mam dotaz, pustíš se do interiéru?

Luky1987

Bude interiér i figové, začala minifigová éra, viz mé vlákno UFS příspěvek 100 - http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=32031.90

Luky1987

Mám hotovou základní platformu, na které bude vršek Walkera a budou k ní připojeny nohy.
Zkoušel jsem zatížitelnost platformy tak, že jsem na ni naložil 20kg závaží z činek a zvedl za vystouplé "kyčle"...
Ani v tom nezavrzalo 8)
Tlustá/vysoká je pouze 4 a 2/3 studu.
Nyní čekám na klíčové dodávky z BL, hlavně na 17 dílků z prvního příspěvku.
Experimentálně jsem ověřil, že se ztrojeným kloubem ve vodorovné poloze nehne ani 7kg, čili by to mohlo fungovat.
Prakticky to bude co se týče kloubů hodně podobné Robbedovu návrhu...
V kotníku budou klouby zdvojené (mám/budu mít celkem 20 dílků z prvního příspěvku).

Luky1987

První fotka již celkem pokročilého vývoje.
Nyní si budu hrát s "hlavou"...






Luky1987

Mám již vymyšlený název - Base Crusher 8)
Teď přemýšlím, zdali to nechat jen jako takovou sochu, nebo k tomu udělat nějakou krajinu, možná i s nějakým válečným výjevem...

William

#9
Ahoj, monumentalni, ale abych rekl pravdu, musim ric ze se mi hodne, ale hodne nelibi ta plosina, ke ktere jsou pridelane nohy. Tu bych vypustil a na nohy nejakym zpusobem pridelal rovnou torzo. Samozrejme je to jen muj subjektivni nazor.
Jinak provedeni je skvele.

Luky1987

Zatím to vypadá trochu divně, ale až to bude hotové, bude to vyhlížet úplně jinak ;)

Daniel

Plošina je v pohodě, aspoň bude kam dát život ;). Ale píšeš, že to je mobilní základna. Slovem mobilní myslíš, že to má jako po nohách chodit, nebo že to můžou přemístit helikoptérou? Já si totiž nedovedu moc představit (asi pouze chyba mojí představivosti) jak by tyto nohy zvládly pohyb.

Luky1987

Pohyb zvládnou celkem normálně, proč by ho nezvládly?
Jde to stylem jedna noha kupředu, druhá za ní, třetí atd.... prostě na střídačku tak, aby byly stále tři pevné opory.
Pohyb by byl samozřejmě velice pomalý, žádný sprinter, řekněme okolo třech km za hodinu ;)

Samozřejmě dílo není dělané kvůli nějaké hratelnosti, už jen kvůli hmotnosti.
Teď jsou tam čtyři provizorní opory, ve finále to bude přidělané napevno k podložce.

Měch

Dle mého by měla jít plošina hned pryč, a nohy by měly být natočeny do nějakého úhlu a ne všechny takhle rovně. Krásný příklad je Monkeylord ze Supreme Commander: http://images.wikia.com/supcom2/images/c/c0/Monkeylord.jpg
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

Hardegon

Mně se to líbí. A jak říká Legáček, je tam spousta místa, kam dát život. Jsem zvědav, jak se toho zhostíš :)

Luky1987

Práce pomalu, ale jistě pokračují, o víkendu bude předfinální foto.
Dlouho jsem přemýšlel nad předěláním na šest nohou bez plošiny, ale mám v tom již tolik investovaného času, že to ponechám takhle, a verze se šesti nohama bude takový Walker 2.0 >:D
Momentálně tvořím na šesti velkých Baseplates nějaký ten terén, kde to bude stát...