(Vlastní) Živolodě

Založil Togaran, 22.02.2011, 17:59:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Togaran

Já jim říkám Živolodě.
(Brainship, Living Airship)

Ve stručnosti shrnu povídku O lodi ktérá zpívala (The Ship Who Sang - Anne McCaffrey):
V budoucnosti se narodila holčička Helva, měla vážné tělesné postižení, ale její mozek byl v pořádku. Proto se její rodiče rozhodli dát jí do speciální jednotky, jako mnoho jiných dětí. V této schránce Helva nerostla, byla připojená na všelijaká zařízení a učila se je ovládat. Učila se navigaci, vesmírné fyzice a na závěr tohoto procesu byla zapojena do kosmické lodi. V lodi se uspořádala párty a během ní si Helva vybrala svého pilota. Vznikla nerozdělitelná dvojice plnící všelijaké mise.

Moje představa je trochu jiná - jedná se o takto ovládané lodě, ale jen pro jednoho dalšího člověka. Jsou to průzkumné lodě s extrémním doletem. V každé lodi je hibernační křeslo (viz Riddick - kroniky temna), systémy pro udržení života, komunikační zařízení a lehké zbraně (2 až 4 lasery).

Ian modrá skla
Nejstarší typ. Tuto technologii poprvé vyzkoušeli vědci z rodu Spyrius, umístil do normální lodě takovou schránku, napojili a loď upravili pro dlouhý dolet. Ukázalo se že jsou jisté výhody oproti normálně řízeným plavidlům, proto vývoj pokračoval...

Azazel zelená skla
O pár generací později. Tento typ má výrazně silnější motory, přesunuly se nad sebe, byl i zvětšen interiér. Bylo také zjištěno že nejlepší posádku tvoří kombinace muž/žena. Loď byla stavěna přímo pro daného člověka a na výrobě se podílela i budoucí pilotka. Spojení je tím mnohem silnější a výkon lodi stoupá.

Ginger červená skla
Nejpokročilejší model - výrazně zvětšený interiér, nový typ motorů (se žlutým plamenem) a proto nepotřebují tak velké trysky. Návrat ke křídlům, i když malým, a motory jsou opět umístěny vedle sebe. Tato loď je nejmenší a přesto má největší interiér, což je hlavní přednost a směr vývoje. Zabudovaná je tentokrát žena.

Vývoj nadále pokračuje, ale stávající technologie nám asi neumožní nic lepšího než je loď Ginger.

Galerie: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=462725
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Petronel

Zajímavé díla, ale hlavně skvělý nápad! Zaujala mě Ginger (ta červená  ;) ), krásná loďka 8)
Dobrá práce!

rukay

Citace od: Petronel kdy 22.02.2011, 20:07:34
Zajímavé díla, ale hlavně skvělý nápad! Zaujala mě Ginger (ta červená  ;) ), krásná loďka 8)
Dobrá práce!

Tak tak!! Vážně pěkné. Škoda, že jsou všechny lodě tak nějak podobné, i když chápu ideu generační posloupnosti. Zvláště zadní část Ginger mi však přijde dobře zpracovaná.
OZd
__________________  Tomu kdo vymyslel LEGO by měli dát Nobelovu cenu míru - kdo si hraje nezlobí!

Robbed

Páni, ten příběh tomu dodává šťávu. Moc hezké a hlavně barevné lodě, těžko říct, která se mi líbí nejvíc, líbí se mi všechny ;D.

winring

Moc hezké výtvory. Přidávám se k názoru, že Ginger je nejpovedenější.

Togaran

Díky za komentáře  :)
Já mám taky Ginger nejradši  8) I když Azazel je stavitelsky nejmladší, nejsem s ním tolik spokojený jako s Ginger.

Upozorňuji na BS na fotku č. 16 - je tam doplněk interiéru, který mám rád a hodlám využívat dále.
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

grohl

Ginger u mě jednoznačně vede. Velmi pěkná, do detailů propracovaná a přitom nikterak přerostlá loď.

winring

Citace od: Togaran kdy 24.02.2011, 16:32:42
Upozorňuji na BS na fotku č. 16 - je tam doplněk interiéru, který mám rád a hodlám využívat dále.

Kávovar?