Lukyho sci-fi kousky

Založil Luky1987, 21.07.2010, 14:46:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Togaran

Já se taky klaním k minifig měřítku. Na interiéru se dá taky dost vyřádit :)
Motory mi moc nesednou ale střecha a boky vypadají super. Možná bych zkusil nahradit tiles pod těmi 2x6 wedges na střeše mřížkami, jako jsou všude okolo.

Plánuješ nějaké funkce? světla? vysouvající podpěry?
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Luky1987

Hlásím další vývoj, rozhodl jsem se nákladní plavidlo předělat, přišlo mi moc malé, nastal tedy problém s kostkami, uvízl jsem v půlce práce a čekám na spoustu zásilek z BL.
Hodně mě inspirovaly Mtronovi připomínky, takže teď TO vypadá takhle.

Výška cca 80cm, šířka cca 35cm, jsou to zatím dva segmenty ze čtyř, moje kuchyňská váha je do pěti kil a ani jeden kousek zvážit neumí, celkem bych to tipnul podle přenášení na 15kg :P :)
Až to bude hotové (počítám první únorový týden, po návratu dílků z Kladna) odhaduji délku na 120cm a váhu na 30kg.

Přirozená poloha bude samozřejmě horizontální, tohle je jen takový WIP.
Největší problém bude to kvalitně nafotit a nasvítit, protože to je prostě moc dlouhé...
Budu opět rád za tipy a připomínky.

Gibur

#62
Vypadá to skvěle,ale hodláš dělat interiér a minifigy?
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Luky1987

Pro minifigy je to moc malé, to bych to musel ještě o 100% přifouknout >:D

Luky1987

#64
Opět jsem zpět, již chybí jen postavit spodní část, doladit kabinu a vymyslet dostatečně masivní podstavec.
Oříšek bude také to kloudně nafotit, asi to budu muset fotit venku...

Micho

Aj keď nie som zberateľ a staviteľ SW, tak toto ma už oslovilo. Začína to vyzerať dostatočne masívne, prepracovane a hlavne vesmírne. Pekná prácička a dobrá kombinácia farieb.  8)

PS. Po demontáži diel a pár drobných úpravách si to viem predstaviť aj ako nejaký veľký výrobný závod ...  ;)

Hardegon

Taky se mi to velmi líbí. Jak říká Micho, je to "vesmírné". Těším se na finální model.

A můžeme se těšit na nějaký technický popis, co k čemu slouží?  >:D

Luky1987

Díky, určitě k tomu vymyslím nějaké popisky.
Myslím, že slovo masivní to vystihuje celkem dobře >:D
Prakticky to je výrobní závod, je to těžební loď, na které se suroviny rovnou zpracovávají...

Mtron

jo to vypadá dobře, jenom bych na přední část čumáku namontoval nějaký antény nebo špičku, popisky či číslo na to dej zvýrazní to model. Možná by si mohl postavit mini model třeba recyklátor nebo transportní loď, potom to bude umocňovat velikost plavidla. Dobrá práce.
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Luky1987

Jelikož můj hlavní projekt výše stále není dokončen z důvodu čekání na dílky, postavil jsem malou osobní stíhačku.
Celkem se mi zalíbila, tak jsem ji vyvedl i v alternativní barevné kombinaci...

Togaran

čistá práce  ;) vosí verze u mě vede, zvlášť kvůli použitému kokpitu.

Loď vypadá hezky aerodynamicky a zároveň robustně, trochu připomíná takový vypasený vic-viper. Ale není to můj styl, ačkoliv je v podlední době dost populární. Z mého pohledu je tam moc oblouků a úhlů a chybí mi tam nějaké vybavení a detaily, třeba zbraně, motory a taky pilot a nějaké study.

Ale líbí se mi 8) Doufám, že se budeš držet a postavíš další věci v minifig měřítku :)
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Robbed

Taky se mi víc líbí žluto-černá. Ta první je dark-bluish ? (je to asi fotkami ale nejde to moc poznat)
Líbí se mi hlavně zajímavě řešené zadní křídla. ;)

Togaran: motory jsou vzadu ty mřížky ne ? A study nejsou potřeba >:D

Rhox

Asi jsem jedinej, komu se líbí víc šedo-červená varianta (možná je to tím, že mi připomíná barevný řešení mého milovaného X-Winga).
Máš to výborný, musím říct, že mě to oslovilo mnohem víc než ta velká loď, ikdyž je WIP.

Luky1987

Po delší době přihazuji starší kousek.
Trošku jsem se nudil, tak jsem zkusil, zdali zvládnu postavit stíhačku/bombardér s netypickým uložením křídel.
Toto je výsledek, nakonec to byl celkem macek ;)

Robbed

Hezká stíhačka, na první pohled jsem si myslel, že je to sci-fi verze Berkuta. Akorát bych možná nedělal kokpit stejné barvy jako doplňková barva, trochu to splývá.

Luky1987

Tahle stíhačka byla jednou z inspirací ;)

Luky1987

Dlouho jsem nic ze Space nepřidal, tak to musím před vánoci napravit ;)
Nazval jsem to jednoduše Cesta - bude to více menších dílek během svátků, uvidíme, co ještě vymyslím...







germik

Zajímavé, takhle mi to trošku připomíná závěr Ábíčkovského komixu Vzpoura mozků ;D :D
,,Dont underestimate the power od Melon!"
Moje Brickshelf galerie - http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?msearch=germik

Luky1987


Mtron

skutečně nevím co si o tom mám myslet.  ???  ???  ???
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Fifo

Skoro ako Andy Warhol  ;D

Colonel32

Citace od: Mtron kdy 27.12.2011, 12:09:30
skutečně nevím co si o tom mám myslet.  ???  ???  ???

Že ti roste konkurence  ;D

Mimochodem, všimli jste si, že Luky použil minifigy?

Mtron

Ty už používá dlouho. Konkurence je zdravá věc, každopádně máme každý svůj svět  ;D
HOME WORLD MTRON - www.mtron.cz

Togaran

Citace od: Mtron kdy 27.12.2011, 12:09:30
skutečně nevím co si o tom mám myslet.  ???  ???  ???

Nezlob se, ale já taky netuším, co jsi tímto myslel. Objevil jsi v Photoshopu barvy???
Moje stavby: Brickshelf, Flickr

Justin

Ja by som si vybral tie fotky, ktoré sú ladené dočervena. Ostatné sú trošku tmavé a nie je dobre vidieť potlač na minifigoch.

J.

PS: Ja byť tým minifigom, tak by som mal v ruke nejaký blaster - "Jen tak kdyby něco". Budeme aj vidieť kam to idú a na čo sa to pozerajú?

Luky1987

Nejde o Photoshot, není to nijak digitálně upravené, jako pozadí posloužil tablet.
Byl to jen takový nápad ;)

Luky1987

#86
OMEGA SHIP

Délka: 148cm
Výška: 38cm - 42cm
Šířka:  28cm - 42cm
Hmotnost bez podstavců: 34Kg Lega >:D
Počet dílků: cca 24.000ks
Doba stavby: cca 6 týdnů

Den D nadešel, mám hotovo 8)
Zde si můžete prohlédnout vývoj stavby a volnou předlohu, podle které jsem stavěl - http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=35647.0
Jsem rád, že na vývoj stavby reagovalo tolik lidí, a hlavně z řad neSpace stavitelů.
Doufám, že hotová verze osloví ještě více kostkařů a třeba je nakopne ke stavění do Space kategorie ;)






















Hardegon

Je to teda vážně obrovský dílo. Ale trochu mi na tom něco nesedí. Ještě bych tam zkusil udělat hangár ve stylu předlohy (viz. příloha níže). Tam mi to prostě přijde trochu... "nedodělaný".

Luky1987

Výplň otvoru v boku a čumáku je úmyslně hladká, zvolil jsem to jako kontrast, čekal jsem, že na to bude první reakce ;)
Paradoxně bylo obtížnější mnohem obtížnější dosáhnout téhle rovné hladké plochy, než tam prostě kydnout plates a něčím to pokrýt...
Předloha byla, jak píši, volná.

Měch

A já se tak těšil na ty motory  :'( Takhle mi to kleslo aspoň o třídu dolů :-\

Příď mi přijde taky moc hranatá. Takhle to vypadá jako obrovský kontejner než pořádná loď. Mohlo tam bát aspoň to zkosení navrchu a dole.
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!