Lego ma najvyssi zisk v historii

Založil supermachina, 09.03.2017, 13:46:38

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

supermachina

tu je clanok:
https://ekonomika.sme.sk/c/20479147/lego-dosiahlo-vlani-rekordne-trzby.html?utm_source=link&utm_medium=rss&utm_campaign=rss
Lego malo najvyssi zisk v hisotrii...potom, ze preco je lego take drahe, ked robia s takym ziskom....

papluh

Najvyšší zisk ale aj najvyšší obrat. Ten zisk nenarástol tak ako obrat tj v % o niečo klesol  >:D (cca o 2%).

Inak tam predstavili, že majú už prototypy dielov z udržatelných materiálov ale ešte neprešli testami a ešte to chvílu potrvá kým sa objavia. Ale do 2030 už má byť celá produkcia z udržatelných materiálov nech to znamená čokoľvek. Asi v tom topia tie obraty  >:D

Inak top 5 tém v predajoch boli CITY, Ninjago, Friends, Star Wars, Duplo.

Mimochodom tlačovka bola v nedostavanom LEGO House.

Faire

Přesně tak, abys mohl ten zisk posoudit, musel bys to přepočítávat na produkci.

Na ty udržitelné materiály jsem zvědavý, jestli se bude LEGO po pěti letech rozpadat, jdu do LEPINu :)

STARHAWK

Citace od: Faire kdy 09.03.2017, 14:50:40
Přesně tak, abys mohl ten zisk posoudit, musel bys to přepočítávat na produkci.

Na ty udržitelné materiály jsem zvědavý, jestli se bude LEGO po pěti letech rozpadat, jdu do LEPINu :)

Heh, napodobne.
Kupim si jeden stredny kreator set a budem ho 5r intenzivne testovat. Cast dam na slko von, cast nekam do zimi. Cast bude hrany a cast odlozim skladovat. A az po 5r zacnem mozno nieco z toho kupovat.


A v clanku saom narychlo precital ze Europa zvisuje obrat zatial co USA stagnuje. Ze by sa konecne mohli prestat prach amikom do zadnice ?

Anatyt

Citace od: STARHAWK kdy 09.03.2017, 14:53:06
A v clanku saom narychlo precital ze Europa zvisuje obrat zatial co USA stagnuje. Ze by sa konecne mohli prestat prach amikom do zadnice ?

Tak logický dôsledok bude skôr ten, že Amikom Lego zas zlavnia. >:D

Faire

Jinými slovy za ceny může to, že si kupujete moc lega!

milanv

 ::) Není nad konspirační teorie.

Já jen připomínám, že TLG samo omezilo marketingové kampaně v USA, aby si umenšilo prodeje. To je celé. A důvod je jednoduchý - nestíhali vyrábět na americkém kontinentu v dostatečném množství. K tomu byla ještě poznámka, že průběžně makají na vytváření zásob na předvánoční období. Takže není vůbec překvapivé, že jim tam stagnovaly prodeje, naopak to byl cíl. Stačí se v tomto vlákně podívat o kus výš a najít si ten odkaz na starší zprávy.

A podobně je to s dalšími konspiračními teoriemi. Ale samozřejmě proti gustu...  >:D
Pán na Žlutém hradě

Villa Legina

#7
Citace od: papluh kdy 09.03.2017, 14:41:24
...Inak tam predstavili, že majú už prototypy dielov z udržatelných materiálov ale ešte neprešli testami a ešte to chvílu potrvá kým sa objavia. Ale do 2030 už má byť celá produkcia z udržatelných materiálov nech to znamená čokoľvek....

To znamená, že na škatuliach bude musieť byť uvedená expiračná doba a upozornenie, že po uplynutí tejto doby nemá zákazník žiadnu záruku na pôvodne garantované vlastnosti, ale hlavne čo sa týka bezpečnosti produktu. Nikto zatiaľ nepovedal, akým spôsobom sa tento materiál sám znefunkční, ale predpokladám, že stratí formu, (prípadne aj farbu-estetické hľadisko) a to tak že nebude možné elementy spájať, čiže budú nepoužiteľné. Či táto vlastnosť bude mať vplyv na bezpečnosť pri hraní (napr. možná štiepivosť, riziko zranenia keď sa bude doba použiteľnosti krátiť) tiež nikto nepovedal. Otázkou mi ale stále zostáva, v čom je vlastne tá udržateľnosť???!!! Že sa umelá hmota skôr znehodnotí, znamená iba to, že použité lego nebude už slúžiť celým generáciám detí, nebude sa posúvať z rodiny do rodiny, cez známych, nehovoriac o obchode s použitým legom, ale ľudia budú nútení kupovať stále nové a nové. Čo je prosím na tom ekologické? Ten odpad bude stále, iba ak by tie materiály skutočne sa rozplynuli sami od seba vo vzduchu....čo je podľa môjho názoru blbosť.

milanv

#8
"Skladujte s suchu a temnu při teplotách 15-25 stupňů Celsia."  >:D
"Best play before ...."  >:D

Miluju konspirační teorie, kterým nevěřím, hrozně mě baví to brát jako vtip. No ale jen abych pak nebyl překvapený, když se něco z toho stane realitou, že...

Mně osobně se nejvíc líbilo jedno vyjádření představitelů TLG o ekologii, už před X lety: "LEGO je nejlépe recyklovaná věc na světě, protože se ani nemusí sbírat a tavit - naopak, lidi sami ty kostky chrání a prodávají nebo posílají dál, dalším zájemcům a dalším generacím." S tímhle já naprosto souhlasím - co může být ekologičtějšího? A není to úžasné v dnešním světě, kde se tak často chrlí tuny nových věcí a staré neopravují?
Pán na Žlutém hradě

Villa Legina

#9
Citace od: milanv kdy 10.03.2017, 10:43:29
...
Mně osobně se nejvíc líbilo jedno vyjádření představitelů TLG o ekologii, už před X lety: "LEGO je nejlépe recyklovaná věc na světě, protože se ani nemusí sbírat a tavit - naopak, lidi sami ty kostky chrání a prodávají nebo posílají dál, dalším zájemcům a dalším generacím."...

No ale teraz zistili, že to ich biznisu škodí. Zvyšovať obraty a zisky donekonečna nejde, to sú si dobre vedomí. Že sa nachádzajú práve v dobrej fáze, je fakt, môže im to ešte pár rokov takto ísť, ale potom-, práve preto do budúcnosti musia vymýšľať alternatívy.

ThomasMorta

Citace od: milanv kdy 10.03.2017, 10:43:29
"Skladujte s suchu a temnu při teplotách 15-25 stupňů Celsia."  >:D
"Best play before ...."  >:D

Miluju konspirační teorie, kterým nevěřím, hrozně mě baví to brát jako vtip. No ale jen abych pak nebyl překvapený, když se něco z toho stane realitou, že...

Mně osobně se nejvíc líbilo jedno vyjádření představitelů TLG o ekologii, už před X lety: "LEGO je nejlépe recyklovaná věc na světě, protože se ani nemusí sbírat a tavit - naopak, lidi sami ty kostky chrání a prodávají nebo posílají dál, dalším zájemcům a dalším generacím." S tímhle já naprosto souhlasím - co může být ekologičtějšího? A není to úžasné v dnešním světě, kde se tak často chrlí tuny nových věcí a staré neopravují?

Já nevím, jestli lidi nepřeceňují životnost původních součástek. Pořídil jsem si Sarieolovo nové vydání jeho Neoficiálního průvodce Lego Technicem a píše tam, že je bezpečné předpokládat, že součástky si udrží kvalitu 5-10 let (kdyžtak strana 179). Nicméně jsou tam fotky srovnávající tyto součástky a třeba 20 let stará závlačka už ztrácí pevnost a snadno by praskla (nicméně tvar drží dobře). Jinak zejména u techniku, jsou-li součástky používány hodně a zároveň hodně namáhány, je možné je zničit už mnohem dřív. Jinak sám jsem byl svědkem toho, že pokud kostky neustále skládáte a rozkládáte a jinak používáte, můžete je ožužlat během cca půl roku (věnoval jsem tehdejší přítelkyni přívěšek s klasickým srdíčkem ze dvou součástek a tím, jak si s tím neustále hrála, tak plast opravdu opotřebovala).

A co se týče té obnovitelnosti: Podle mě jde TLG čistě o to, aby přišli s kvalitním plastem z obnovitelných zdrojů, tj. aby nepotřebovali ropu k výrobě. Místo nějakých konspiračních teorií bych v tom viděl prostý obchodní kalkul: Kdo přijde s takovou technologií jako první a umožní tak vytvářet například kvalitní igelitové tašky z bioplastu, tak si nejspíš na patentu na takový materiál velmi dobře namastí kapsu, protože to budou chtít používat všichni, kdo vyrábí spotřební plastové zboží.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Anatyt

Citace od: ThomasMorta kdy 14.03.2017, 01:37:38
(věnoval jsem tehdejší přítelkyni přívěšek s klasickým srdíčkem ze dvou součástek a tím, jak si s tím neustále hrála, tak plast opravdu opotřebovala).

Ako sa s ním hrala?

ThomasMorta

Citace od: Anatyt kdy 14.03.2017, 09:42:49
Ako sa s ním hrala?

Podrobně nevím - nesledoval jsem ji ve škole, kde si s tím hrála:-) Ale tipoval bych na takové to nervózní spojování a rozpojování. Možná je i orální fixace, ale to by to spíš cucala, než kousala. Ale podle toho, jak později byly špinavé, tak bych to netipoval jako příliš časté. Prostě tak, jak si lidé hrají s přívěškem na krk.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Villa Legina

#13
Citace od: ThomasMorta kdy 14.03.2017, 01:37:38

Já nevím, jestli lidi nepřeceňují životnost původních součástek. ... Lego Technicem a píše tam, že je bezpečné předpokládat, že součástky si udrží kvalitu 5-10 let... zejména u techniku, jsou-li součástky používány hodně a zároveň hodně namáhány, je možné je zničit už mnohem dřív. Jinak sám jsem byl svědkem toho, že pokud kostky neustále skládáte a rozkládáte a jinak používáte, můžete je ožužlat během cca půl roku ....

Okrem horespomenutých výnimiek (technic, namáhané elementy atď.) môžem zodpovedne prehlásiť, že Lego zo 70 ych a 80 ych a snáď aj takmer do konca 90 ych rokov je najkvalitnejšie. A drží formu a kvalitu dodnes!
V rokoch 2009 -2011 bola kvalita mnou zakúpených niektorých dielikov v setoch občas katastrofálna. Skrútené bricks 1x2x2 aj 1x1x8, ale i iné bricks, neprirodzene sa lesknúce, nerovnomerné, nepresné, praskajúce...no a  slopes boli príšerné tiež. Jednak rôzne levely zdrsnenia šikmého povrchu, jednak obsahovali asi veľa zmäkčovadiel alebo akého frasu, tieto slopes sa šmýkaju, nedržia, vie sa rozpadnúť celá strecha, človek musí opatrne docvakávať, aby sa strecha pri poslednej slope nezložila ako domček z karát. O farebných odchýlkach predovšetkým Yellow a White ani nehovoriac! Hrôza.
No a rozdielnu kvalitu možno vidieť i na minifigovských nohách, torzách, ramenách, praskajú, nohy majú farebné odchýlky -a je to iný plast, to je jasný produkt made in China, než na aký bol človek zvyknutý v 80-ych rokoch.

Ivansliz

Villa Legina: No je fakt, že v poslední době přemýšlím, jak budou vypadat některé kostky, které nyní koupím, třeba za 20, 30 či 40 let.

Ale zas na obhajobu musím říct, že např. tiles, které mám z lugbulků, semnou cestují skoro 10 let po výstavách, a zatím tu velkou zátěž např. na spojích silnic, kde je velké pnutí, kupodivu zvládají...
We don´t smoke, we don´t drink alcohol, then we have money for lego! We spend money best!
http://www.legomodely.blog.cz