Jurgen Krooshoop PF Backhoe loader - v SR 3D builder

Založil kladovec, 26.01.2012, 11:40:44

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

kladovec

Vytvořil jsem ne zcela věrnou kopii traktor nakladače, kterého vytvořil a na svých stránkách (jurgenstechniccorner.com) prezentoval Jurgen Krooshoop z Nizozemska. Svůj výtvor jsem téměř výhradně okopíroval z jeho fotografií a videa plus probíhala mezi námi i nějaká mailová komunikace, kdy jsem si potřeboval ujasnit nějaké detaily ve stavbě modelu. I tak však bylo vnitřní uspořádání motorů a převodů v rámu čistě moje práce. V plánu do budoucna je určitě i stavba, ale nejdřív je třeba uspořit nějaké peníze na díly, protože jich je něco kolem 1500 cca.

Jamesek

To vypadá velice dobře. Uměl by si v SR 3D builderu natočit videa, kde by byly vidět jednotlivé funkce traktoru? Celý model zprůhlední a je krásně vidět pomocí jakých převodů je co ovládáno ...

Dobrá práce .. :)

kladovec

Citace od: Jamesek kdy 26.01.2012, 14:29:11
To vypadá velice dobře. Uměl by si v SR 3D builderu natočit videa, kde by byly vidět jednotlivé funkce traktoru? Celý model zprůhlední a je krásně vidět pomocí jakých převodů je co ovládáno ...

Dobrá práce .. :)

Já nemám plnou verzi SR builderu, takže mi LA nefungují, pouze převody se točí. Na youtube je od Jurgena originál video jak co funguje. Ve zkratce - uvnitř rámu je převodovka, na ni jsou napojeny dva M motory, ty pak buď pohánějí natáčení zadního ramene a samotné zadní rameno, nebo po přepnutí ovládají přední nakladač - náklon lžíce a zdvih. Další M motory ovládají - stabilizační vzpěry, natáčení přední nápravy a poslední ovládá přepínání samotné převodovky. Pro pohon slouží jeden XL motor. Na karoserii jsou místa pro umístění 4 sad PF světel (3 směrem vpřed, 1 dozadu).

kladovec

Růžová - natáčení přední nápravy
Zelená - přepínání převodovky
Oranžová - XL motor pro pojezd
Bílá - stabilizační vzpěry
Fialová - náhon 2 M motorů k převodovce
Černá - ovládání zadního ramene
Žlutá - otáčení zadního ramene
Modrá - vyklápění přední lžíce
Červená - zdvih předního ramene

kladovec

Celek hotov, chybí pouze PF prvky a všechny LA.