10190 Market Street

Založil Jindroush, 14.06.2007, 00:10:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jindroush

Úvod
Jak to tak vypadá, LEGO to s budováním velkých měst myslí vážně. Nedlouho poté, co nám nabídli skvělé Café Corner (CC), nám přináší nový set Market Street. Opět se jedná o dílo AFOLa, tentokrát Nizozemce Erika Broka. Jeho stránky jsou zde: http://legomind.ericbrok.com/
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Krabice
Krabice je neporovnatelně menší, než ta od Café Corner, s klasickým otvíráním. Poměrně velkou část zadní strany zabírá povídání týkající se LEGO Factory. Díky malým rozměrům krabice tentokrát obdržíme jen malé množství dánského vzduchu.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

#2
Díly
Uvnitř se nachází 17 různě velkých sáčků s díly, pár větších volných dílů, dvě podložky barvy mojeho koberce (DkStone, novinka letošního roku) a návod. Dílů je 1248, velká část jich je v MdBlue (světle modrá) a NavyBlue (tmavě modrá), což samotné činí z tohoto setu skvělý zásobník dílů pro stavitele, stejně tak jako velké množství hladkých dílů.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Návod
Návod pro LDD 2 je k dispozici ke stažení na stránkách Factory, naštěstí je také přiložen papírový návod pro hlavní stavbu. Nejsem si jist, zda budou k dispozici i alternativní elektronické návody od designera. Podle všeho to vypadá, že nejsou k dispozici žádné oficiální návody od designera.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

První modul:
Jedná se o zeleninové tržiště, které zabírá první podložku. Vnitřek tržnice je bohužel až na obsah jedné bedny s ovocem prázdný, což je ovšem problém celého tohoto setu, stejně jako CC. Venku se nachází vydlážděný chodník a další krabice se zbožím. Pobavilo mě nápadité použití manga vlasů, jen jsme se s manželkou nedokázali shodnout, zda se jedná o zelí nebo o brokolici nebo ještě o něco jiného. Pěkné detaily jsou jak malá lampa, tak římsa na střeše. Co přesně má představovat složitý a nenafotitelný černý ornament nad vchodem do tržnice, na to jsem nepřišel.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Druhý modul:
Následuje stavba přízemí domu na druhé podložce. Velmi pěkně a jednoduše je řešeno točité schodiště nahoru. Do sklepa vedou pouze čtyři schody, takže pivo se na nich kloudně nevychladit nedá.

Syn mě několikrát upozorňoval, že sem mám napsat, že kvůli tomu květináči se tam nedá kloudně chodit, tak to teda píšu  ;D
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Třetí modul:
V prvním patře se nachází pekařství postavené z temně modrých dílů. Zde se projevují některé nedostatky firmy – nejdříve nepříliš pěkná okna, což je důvod dlouhodobých stížností některých stavitelů a pak nekvalitní díly. Ačkoli se většinou LEGO zastávám a drobné rozdíly zanedbávám, zde jsou rozdíly odstínů naprosto markantní a to pod jakýmkoli osvětlením. Designér se pokusil trochu rozbít barevnou uniformitu zdí vkládáním ,oprýskání', předpokládám, že k tomu byl nucen tím, že by jinak neměl šanci na tak malém prostoru vymyslet něco efektního anti-krabicoidního, navíc s poměrně omezenou paletou Factory.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Čtvrtý modul:
O něco nižší světle modrý modul, s velmi pěkným detailem markýz nad okny a sundavacím balkónem. Ze zadní strany opět naznačena zaslepená okna.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Pátý modul:
Poslední modul je nejuniverzálnější. Jedná se o střechu, která má nejvíce použitelných stran vhodných pro demonstraci variability tohoto setu. Zepředu římsa s balkónkem, z jedné velký balkón, z druhé vikýř. Střecha je také otevírací.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Celkové pohledy a variabilita:
Na několika dalších fotografiích si můžete prohlédnout sestavené moduly v základní sestavě a pak také několik ,remixů', které dokládají variabilitu tohoto setu.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Variace:
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Nesmíme opomenout figy.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Ulice s CC:
Protože jsou oba sety rozměrově kompatibilní (chodník 8 studů, budova 16 studů, vzadu 8 studů), dají se připojit bezproblémově k sobě.
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

Závěr:
Market Street přichází trochu nešťastně chvíli po skvělém Café Corner, takže se bohužel nevyhne srovnávání, což je trochu škoda, protože je to pěkný, i když ne skvělý set. Čiší z něj dvě věci – snaha o nižší cenu (89 EUR oproti 139 EUR za CC) a výrazná snaha o propagaci Factory. Domnívám se totiž, že skutečná variabilita a modulárnost setu se naplno projeví až při dostavění dalších modulů, a to jak již vlastních, tak i těch stažených ze stránek LEGO Factory.
Pro stavitele je věc jasná – je to další naprosto nutný set k rozšíření součástkové základny, se dvěmi výbornými, nepříliš rozšířenými barvami plus hromada hladkých a kupa oken, která i když nejsou ideální, přesto jsou dobře použitelná.

Nakonec bych chtěl poděkovat Janu Beyerovi a Tormondu Askildsenovi z LEGO za poskytnutí tohoto setu k recenzi.

Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jindroush

A protože jsem si chtěl vyzkoušet nějaké domečky v tom 16x16 modulovém systému, střihl jsem si jich pár do své uličky  ;)
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Cavelon

Žiaľ, na základe informácií z BL oznamujem, že autor tohto setu od pondelka už nie je medzi nami. :'(

Ridiq

.

Ravenhorn

Přeložte to z angličtiny do cz co se tam píše??????
:o
Castle, Pirates a Star Wars.

Cavelon

Stručne z tých príspevkov na BL: umrel pravdepodobne na rakovinu prostaty, s ktorou zápasil rok a pol, všetci tam samozrejme vyjadrujú poľutovanie a konštatujú, že je to veľká strata pre LEGO-komunitu a irónia, že umrel práve v čase, keď sa jeho set dostáva do predaja.
Odkaz v holandštine: http://www.debouwsteen.com/news.php

kosh

Market street vyzerá skvele, aj Jindroushova recenzia je kvalitná - hlavne fotky rôznych vychytávok. Neviete niekto ako by sa dal set získať za rozumnú cenu? Na Bricklinku a Ebayi mi príde zbytočne predražený.

To Jindroush: Rozumiem tomu správne, že dark blue diely v treťom module majú rôzne odtiene?

Jindroush

#20
Citace od: kosh kdy 22.06.2007, 11:23:45
To Jindroush: Rozumiem tomu správne, že dark blue diely v treťom module majú rôzne odtiene?

Je to tak. Dark blue je prostě flekatá (ne v rámci jednoho dílu, ale v rámci zdi). Úplně stejně jako hnědá v mojem Corner Café (zbytek barev je plus mínus v normě).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)