(Vlastní) Autobagr UDS 114

Založil OtaH, 28.07.2010, 21:49:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

OtaH

Tak jsem tu zhruba po půlroce zas a chtěl bych vám představit již dlouho očekávaný model autobagru UDS 114. Model má všechny funkce jako reálný bagr (Pojezd, zatáčení, výsun stabilizátorů, otáčení nástavby, zdvih a výsun ramene, otáčení lžíce a nabírání). Použitím pouze 3 motorů na těchto 8 funkcí jsem se nevyhnul 3 manuálních přepínačů, které do budoucna hodlám omezit pouze na 1. Vozidlo je poháněno 2 XL motory přes 12/20 převod a má náhon na všech 6 kol, která nejsou nijak odpružená, a zvládá nakloněnou rovinu o 30 stupních ve všech směrech. Rameno lze vysunout pouze o 8,5 studu, ale i na tom zapracuju :D.

Technické parametry:
1x NXT jednotka (,,schovaná" v kabině)
2x XL motor (pohon/vysouvání stabilizátorů/funkce nástavbě)
1x M motor (zatáčení/přepínání funkcí na nástavbě)
délka: 51cm
šířka: 17cm
výška: 26 cm
hmotnost: 2580g

Víc by snad měly říct fotky takže tady je máte a doufám, že se vám to bude líbit. V případě jakýchkoliv dotazů se neváhejte zeptat.
Video
Video 2
Video 3


Jonas

Velmi pěkné.

Co vlastně dělá ta NXT jednotka?
Jonas - Můj Brickshelf

OtaH

Řídí celý model přes bluetooth, ale dokáže toho mnohem víc.

OtaH

Takse mi po hodinovém boji povedlo video umístit na youtube ;D

Shmade

Obdivuhodný počet funkcí na tři motory, ještě u takhle komplikovaného stroje.  Kdybych chtěl kritizovat našlo by se pár věcí které k ideálu chybí, ale nechci. :) I vizuální stránku si podle mě zvládnul dobře. A o použítí/funkcích NXT kostky se klidně rozepiš...
Celkově oba palce nahoru.

OtaH

#5
Citace od: Shmade kdy 28.07.2010, 23:19:42
A o použítí/funkcích NXT kostky se klidně rozepiš...

Myslel jsem tím, že obecně nabízí všestrané využití ;), ale v mém modelu slouží pouze k ovládání motorů, ale mám v plánu umístit do kabiny Ultrasonic Sensor na měření vzdálenosti :D a Dík ;)

tRilobit

Velice pěkný desing, i funkce..Opravdu na 3Motory je to vynikající.
Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

Sugarfree

LEGO TECHNIC ...it´s my style...

Bery

skvělá práce. moc pěkný design. ale nejvíc se mi líbí že si dal do jednoho modelu 3 převodovky. :)
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

OtaH

Citace od: kedar kdy 29.07.2010, 17:02:52
skvělá práce. moc pěkný design. ale nejvíc se mi líbí že si dal do jednoho modelu 3 převodovky. :)

A na to jsi přišel jak ??? Je jich tam 7  :o ;D

Od M motoru 1, Od XL motorů na podvozku 3 a na nástavbě další 3 a 2 z nich ovládá M motor

Kiko97

To s tými prevodovkami ma dostalo.  ;D ;D ;D

Bery

Aha tak to jsem trochu mimo ::).Ani nevim jak jsem to počítal,už mlčim :-X.
Dont worry, dont cry, smoke ganja, and fly! :DDD

Jujko

Parádička, klobúk dole... :)
Som slepý, alebo nemáš v galérii nejakú foto podvozku? Mohol by si hodiť sem :)

OtaH

V "podsložce" building jsou obrázky ze stavby a je tam i ten podvozek, do kterého jsem téměř žádné změny nedělal.

grohl

Hezká potvora. Škoda, že ve videu není i použití lžíce v bočním náklonu.

OtaH

Citace od: grohl kdy 01.08.2010, 22:43:57
Hezká potvora. Škoda, že ve videu není i použití lžíce v bočním náklonu.

Tak sem dej odkaz na to video ať vím jak vy to mělo vypadat a natočím to  ;). Budeš si muset asi týden počkat, protože UDSka je napůl "rozebraná" (vylepšuji  ;D) a čekám na balík z BL.

grohl

Já vlastně ani nevím, jestli to u reálného stroje možné je, ale tvůj bagr by měl odhrabávání hromady do boku zvládat. Nebo ne?

Anatyt

Áno, samotná lyžica sa vie otáčať o 360° okolo svojej osi.

OtaH

Zdravím.
Tak jsem tu s novou verzí UDSky, ve které jsou oproti původní 4 (větší) změny. Větší výsun ramene, odpružení zadních náprav, větší a samostatný výsun stabilizátorů a odstranění manuálního spínače otáčení lžíce (viz video).

Rameno:
U ramene jsem docílil vysunutí 25 studů (z původních 8.5) pomocí 2 takovýchto dílků (axle 32L)  (příloha 1).

Stabilizátory:
Co se týče stabilizátorů, tak tam se moc změn neodehrálo.  Přidal jsem na každou stranu 1 Gear rack 1x4 a možnost vysouvání předních nebo zadních (nikoliv současně).

Odpružení:
K odpružení snad dodám jen obrázek (příloha 4) a to, že takto vypadají obě zadní nápravy.

Video 2
Ještě k tomu videu, není to sice venku, ale je tam poučití lžíce v bočním náklonu.
To mike.kup: jak jseš daleko ty?

Fairytale

Pěkně si to vyřešil ...

Plutoone

Podle fotek to vypadá moc pěkně. Ale to video se mi moc nepozdává. Za 3 minuty jsem viděl naložení a složení jedný lžíce. Například osobně jsem se těsil na ty vzpěry, protože na fotkách je vidět, že celou UDSku zvednou. A taky na sbalení celého ramene. Zkus sem hodit ještě jedno video, ať můžu  :o Díky

OtaH

V tomto videu jsem chtěj ukázat použití lžíce v bočním náklonu na tuto "žádost"
Citace od: grohl kdy 01.08.2010, 22:43:57
Hezká potvora. Škoda, že ve videu není i použití lžíce v bočním náklonu.
, ale není problém natočit něco jiného. Zítra bude ;).

OtaH


Fairytale

Je to dobré ,ale na můj styl strašně pomalé... myslím že by mě to s tím nakládat bavilo 5min co bych naložil jedu žíci.

OtaH

Citace od: Fairytale kdy 31.08.2010, 19:10:53
Je to dobré ,ale na můj styl strašně pomalé... myslím že by mě to s tím nakládat bavilo 5min co bych naložil jedu žíci.
Je to pomalé, ale bez takového zpřevodování by se to ani nehlo, ale zkusím to zdokonalit ;).

tRilobit

Dobrý, ale na mě moc převodů.
Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

OtaH

Citace od: GriPeR kdy 31.08.2010, 19:29:05
Dobrý, ale na mě moc převodů.

Já se snažil o co nejvíc funkcí z co nejmíň motorů. Ne jako JardaL, kterému šlo hlavně o desing a řekl bych, že se mi to celkem povedlo.

grohl


tRilobit

Tak to je jiná, ale přece převody snižují výkon takže by to pak nemuselo být pomalé, jinak v skutku dobrý stroj!
Na to existuje jediná odpověď : "No L0L :D"

Plutoone

Je to opravdu hodně zajímavý. Převody jsou pomalé, ale pokud chceš docílit dostatečné síly, tak ti nic moc jiného nezbývá. Moje hodnocení je 9,5/10 :)