Falošné LEGO

Založil Justin, 03.12.2013, 17:55:00

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

jerzeeg

Citace od: Pool kdy 09.06.2017, 17:35:59
Jinak dle mého je velký problém ten, že padělky jako Lepin zdražují nepřímo Lego i tím, čím více je lidé kupují.  Je to dáno tržním mechanismem, kde na trhu je určitý počet kupujících. Když by si všichni kupovali jen Lego, tak Legu by rostly tržby a Lego by tak nemělo potřebu zdražovat či dokonce by mohlo zlevnit. Ale když více a více lidí si místo Lega koupí tyto padělky, tak samozřejmě Lego se méně prodává a tržby mu začnou klesat. Lego na to musí nějak reagovat a jak se s tím vyrovnat, to je samozřejmě více možností, ale nejrychlejší a nejjednodušší reakcí je zdražování. Takže si nemáš vůbec co stěžovat, že nebýt lidí jako jsi ty, tak by nyní Lego mohlo stát klidně méně  >:(.
Mno, to snad ani ne..  ::)
Je to presne naopak..

Ondrej

Pro Burue: Každý kouká co stojí? Dětem k jídlu kupuješ polské věci hlavně že je to levné? Osobně si radši připlatím za kvalitu než mít doma šmejd nebo aby mi bylo blbě.

mesje

Citace od: Pool kdy 09.06.2017, 17:35:59

Jinak dle mého je velký problém ten, že padělky jako Lepin zdražují nepřímo Lego i tím, čím více je lidé kupují.  Je to dáno tržním mechanismem, kde na trhu je určitý počet kupujících. Když by si všichni kupovali jen Lego, tak Legu by rostly tržby a Lego by tak nemělo potřebu zdražovat či dokonce by mohlo zlevnit. Ale když více a více lidí si místo Lega koupí tyto padělky, tak samozřejmě Lego se méně prodává a tržby mu začnou klesat. Lego na to musí nějak reagovat a jak se s tím vyrovnat, to je samozřejmě více možností, ale nejrychlejší a nejjednodušší reakcí je zdražování. Takže si nemáš vůbec co stěžovat, že nebýt lidí jako jsi ty, tak by nyní Lego mohlo stát klidně méně  >:(.


nezmysel. Neexistuje ziadna firma na svete, ktora by dobrovolne znizila ceny len preto, ze sa jej prilis dobre dari. Vid Microsoft - vsak ti majitelia nevedia co s prachmi, dokazu miliardy dat na rozne charity, a stale su najbohatsi na svete. Firma stanovuje cenu podla hladiny ponuka-dopyt - ked pri cene 100 eur za urcity set preda 1000 kusov, a naklady ma 50 eur, tj zisk 50000 eur, a pri cene 70 eur by predala 2000 kusov, a zisk ma teda len (70-50 eur) x 2000 = 40000 eur, tak si vybere tu prvu moznost, a je im uplne jedno, co si kto bude mysliet a ci sa niekto bude stazovat. A ked je v branzi trochu firma monopolna, tak si moze dvihat ceny a nema to velky vplyv na pokles predanych kusov, a teda jej stale rastie zisk. Konkurencia je prave na to dobra, ze znizuje ceny - ak by smartfony predaval len samsung, tak tie ceny ma o dost vyssie.

Co sa tyka cien - uz tu niekto riesil, ze samotny zisk lega zo stavebnice je len zlomok ceny, a vela zhrabne distribucia. Tak tam je mozno pes zakopany. Lebo ked u nas predava napr Porsche len 1 obchod s cenou 330 eur, a nemcuri maju moznost kupit bezne v cene 200-240 eur, a vkuse si tam hadzu zlavami 20-40 %, tak je evidentne, ze marza predajcu je obrovska. Takze bud si TLG najde ine distribucne kanaly a odkusne si z tohto kolaca, alebo nech si pri vyjednavani s retazcami dojedna lepsie ceny pre seba - lego je tak trochu monopol, tj neviem si predstavit, ze by napr Pompo nemalo v ponuke ziadne lego, len klony a playmobil, len preto, ze distributor sa nedohodol s TLG. To nie je jak vyrobca mineralok, co si s nim retazce mozu robit co chcu, lebo je dalsich 30 inych vyrobcov. Plus je tu shop@home, co je v podstate vlastna distribucna siet, ak by nebola na urovni praveku, tak moze byt slusnou alternativou distribucie - ved online predaj stale rastie, a vela ludi by kupovalo lego online. Minimalne vsetci AFOLy a aj mnoho trochu gramotnych rodicov. Iste to nepokryje navaly rodicov pred vianocami v nakupnych centrach, ale ak by sa rozkriklo, ze na webe sa da kupit ten isty set o 30% lacnejsie, tak by sa tam vedel tocit solidny obrat. Jedine co si musi TLG odsledovat, aby nezvyhodnovalo vlastnu siet pred inymi. Ale zial shop@home funguje len ako taky imidzovy doplnok s plnymi katalogovymi cenami a na mizernej user-friendly urovni, a oplati sa tam nakupit len vynimocne, aj to najma v krajinach, kde nejsu ine siete s milion diskontami.

ThomasMorta

Citace od: Burue kdy 09.06.2017, 17:28:11
Asi tak,ja to bral v to smyslu,že jsem otec 4 kluků a neberu v práci 50 litrů. Nejsem sám co rad vidi jak se doma kluci hrajou,jak se vyvíjejí v zručnosti,přemýšlení a tak dál...... bral jsem svůj náhled na danou věc a věřim, že takových lidí je víc, co by koupil org, ale prostě si to nemůžou dovolit. V dnešní době každý z nás kouká co stojí .
Chápu to tak, že to, že jsi dobrovolně založil velkou rodinu má morálně ospravedlňovat skutečnosti, že platíš za očividný plagiát?
Ok, chápu argument, že je třeba šetřit, s tím asi nikdo nebude mít problém - patent na původní kostky už dávno propadl a i na našem trhu je mnoho výrobců, kteří vyrábí LEGÁLNĚ kopie základních kostek za cenu výrzaně nižší, než LEGO - protože do toho nepotřebují započítat náklady na to, co jsem popisoval dříve. Fajn, tak nakupuj tyhle legální kopie třeba i u nás dostupné značky Q-Bricks nebo Blox, tak se opravdu můžeš dostat na třetinovou cenu oproti LEGU - ostatně TLG ani nevymyslela původní tvar svých kostek a také ho přebrala a následně zdokonalila po mnoha stránkách.

Nechceš jen základní kostky, ale chceš něco levnějšího, než je LEGO? Ok, je tu legální konkurence v podobě Mega Bloks/Mega Construx či polské značky Sluban - oba výrobci postupují v souladu s evropskými a americkými zákony (alepoň pokud je mi známo) a rozhodně pracují na zlepšování kvality svých kostek. Mega se prý hodně posunula za posledních několik let.

Na druhou stranu tu argumentuješ rozvíjením a tvořivostí - no, už od dob Star Treku se mnoho lidí domnívá, že to, co nejvíce podněcuje lidskou kreativitu jsou překážky a omezení. Podívej se třeba na Grohlův kanál na Youtube - z jedné debaty v komentářích vyplynulo, že on, oficiální to designér LEGA, který může mít kostek kolik si jen řekne, si pořizuje střední sady právě proto, že omezení na konkrétní součástky podněcuje jeho kreativitu. A musím říct, že s ním v tomto směru souhlasím - když jsem se pokoušel stavět bez nějakého omezení, tak jsem zažil paralýzu z příliš mnoha možností a nakonec jsem své vlastní modely začal z kombinace konkrétních stavebnic.
A moc se omlouvám, jestli se mi nedaří neznít útočně - já Tvé motivace chápu, na začátku jsem také uvažoval o tom, jestli nesáhnout po levnějších stavebnicích, - jenom se snažím říct, že to, co používáš jako argumenty pro svůj postoj, může být řešeno i jinak.
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

ThomasMorta

Citace od: mesje kdy 09.06.2017, 18:00:24
Co sa tyka cien - uz tu niekto riesil, ze samotny zisk lega zo stavebnice je len zlomok ceny, a vela zhrabne distribucia. Tak tam je mozno pes zakopany. Lebo ked u nas predava napr Porsche len 1 obchod s cenou 330 eur, a nemcuri maju moznost kupit bezne v cene 200-240 eur, a vkuse si tam hadzu zlavami 20-40 %, tak je evidentne, ze marza predajcu je obrovska.
On je to trochu začarovaný kruh, protože marže prodejců je sice obrovská, ale zisk až taková hitparáde není, protože ohromnou část spolknou náklady na nájem a energie kamenných prodejen a na těch se moc šetřit nedá, oproti platům prodavaček.
Nicméně, když se podíváš na ceny v internetových obchodem, tak zjistíš, že sehnat slevu 20 % není vůbec žádný problém, občas i těch 30 % a to nemluvím o výprodejích (u těch se to těžko porovnává, tam klidně může být prodejní cena pod nákupkou).
Jsem AFOL a miluju řadu Nexo Knights!
Diskuse o Nexo Knights: NEXO KNIGHTS :: vlastní tvorba, modifikace, sbírky... :: Galerie mojí tvorby (hostováno na Rajce.cz)

Pool

#275
Citace od: jerzeeg kdy 09.06.2017, 17:50:44
Citace od: Pool kdy 09.06.2017, 17:35:59
Jinak dle mého je velký problém ten, že padělky jako Lepin zdražují nepřímo Lego i tím, čím více je lidé kupují.  Je to dáno tržním mechanismem, kde na trhu je určitý počet kupujících. Když by si všichni kupovali jen Lego, tak Legu by rostly tržby a Lego by tak nemělo potřebu zdražovat či dokonce by mohlo zlevnit. Ale když více a více lidí si místo Lega koupí tyto padělky, tak samozřejmě Lego se méně prodává a tržby mu začnou klesat. Lego na to musí nějak reagovat a jak se s tím vyrovnat, to je samozřejmě více možností, ale nejrychlejší a nejjednodušší reakcí je zdražování. Takže si nemáš vůbec co stěžovat, že nebýt lidí jako jsi ty, tak by nyní Lego mohlo stát klidně méně  >:(.
Mno, to snad ani ne..  ::)
Je to presne naopak..

Právě že ne, je to přesně tak. Když něco vyrábíš ve velkém, tak fixní náklady se ti rozpočítávají na více výrobků a tak je můžeš prodávat levněji. Když tě někdo donutí (v tomto případě konkurence) snižovat produkci, tak jednak musíš začít dělat opatření jako zavírat továrny, propouštět zaměstnance a stejně to moc nepomůže, že fixní náklady budeš rozpočítávat na menší množství vyprodukovaných výrobků a tak je budeš muset prodávat dráž. A že tu někdo oponuje tím, že třeba je pak Lego monopol a může si stanovovat ceny, tak to je na jednu stranu pravda, ale Lego není produkt jako elektřina a voda (bez které se člověk neobejde), ale je to produkt, který si lidé mohou odepřít a tak i když máš na takový výrobek monopol a budeš zdražovat, tak vždy při každém zdražení ti produkt bude kupovat stále méně a méně lidí, takže zisky ti třeba pak ani neporostou či v extrémních případech ti mohou začít i klesat.

RE mejse: tobě se omlouvám, že slovenštinu v tak velkém množství nedávám. Ale už ta první věta mimo. Když totiž něco vyrábíš ve větším, tak se ti snižují náklady a jsi pak to schopný prodávat levněji při stejném zisku na jeden výrobek. Pokud takovou firmu nepovede idiot, tak pak zlevní cenu těch výrobků a zisk přitom na výrobek bude mít stejný, ale tím že zlevní produkt, tak osloví i ty méně majetnější, kteří si dříve ten produkt nemohli třeba dovolit a tím vlastně jeho produkt koupí více lidí a bude mít ještě zisky větší. Takže zlevňováním mu vlastně zisk poroste ještě víc. Neříkám, že to všechny velké firmy praktikují nebo pokud z vás někdo má nějakou firmu, tak že si to dokáže úspěšně aplikovat ve vlastní firmě  >:D, ale firmy jako Baťa či Ford, ve svých začátcích úspěšně rozjeli velkovýrobu a pak mohli prodávat levně a kvalitní zboží.

Jinak pro pána co tu diskuzi vyvolal, tak jestli kupoval Lepin jen pro děti, tak stejně za pár let z něho vyrostou a Lepin potom může vyhodit. Kdyby měl Lego, tak není vůbec problém ho prodat a dostat zpátky pěkné penízky. Takže pak by ho Lego vyšlo úplně stejně, jako ten Lepin nebo když prodá dobře, tak i levněji  ;D ;D ;D ;D

otaznik

Citace od: Pool kdy 09.06.2017, 19:09:28
Právě že ne, je to přesně tak. Když něco vyrábíš ve velkém, tak fixní náklady se ti rozpočítávají na více výrobků a tak je můžeš prodávat levněji. Když tě někdo donutí (v tomto případě konkurence) snižovat produkci, tak jednak musíš začít dělat opatření jako zavírat továrny, propouštět zaměstnance a stejně to moc nepomůže, že fixní náklady budeš rozpočítávat na menší množství vyprodukovaných výrobků a tak je budeš muset prodávat dráž. A že tu někdo oponuje tím, že třeba je pak Lego monopol a může si stanovovat ceny, tak to je na jednu stranu pravda, ale Lego není produkt jako elektřina a voda (bez které se člověk neobejde), ale je to produkt, který si lidé mohou odepřít a tak i když máš na takový výrobek monopol a budeš zdražovat, tak vždy při každém zdražení ti produkt bude kupovat stále méně a méně lidí, takže zisky ti třeba pak ani neporostou či v extrémních případech ti mohou začít i klesat.
Nemůžeš tady porovnávat housky a LEGO.
TLC je v takové situaci, že nestíhá vyrábět, tak velká je např. v USA poptávka. TLC jako firma je ve výborné kondici a má obrovské zisky. To se samozřejmě může (i díky nelegálním klonům) změnit.
Tvoje argumenty jsou v této situaci ale opravdu mimo.

Co se týká kupování plagiátů - kdo to vědomě kupuje (ví, že je to nelegální kopie), je stejný zloděj, jako tito výrobci. A může se to snažit před svým svědomím a před ostatními obhajovat jak chce.

Pool

Citace od: otaznik kdy 09.06.2017, 20:38:34
TLC je v takové situaci, že nestíhá vyrábět, tak velká je např. v USA poptávka. TLC jako firma je ve výborné kondici a má obrovské zisky. To se samozřejmě může (i díky nelegálním klonům) změnit.

Tak to nevím, kde jsi na to přišel :o. Ale co jsem slyšel já, tak je to přesně naopak a Lego má plné sklady, malý odbyt a omezuje produkci. Továrna v Číně stojí snad úplně a v Kladně už taky nejedou na všechny haly a před pár měsíci propouštěli pár set zaměstnanců.

Jinak to co jsem napsal ve dvou přísavkách výše, za tím si stojím, teorii mikroekonomiky podniku a tržní chování mám vyloženo správě, aplikace na Lego fabriku je samozřejmě jen moje spekulace, ale nemožné se mi to nezdá.  ::)

otaznik


Pool

Citace od: otaznik kdy 09.06.2017, 22:26:32
Citace od: Pool kdy 09.06.2017, 21:11:37
Tak to nevím, kde jsi na to přišel :o.
https://www.lego.com/en-us/aboutus/news-room/2017/march/annual-results-2016

Já jsem taky nepsal, že by nebyli v zisku, jen že teď mají plné sklady a omezují produkci . Při tom jak letos zdražili, by logicky měli dosáhnout mnohem vyšších zisků, ale pokud za rok v reportu 2017 vykážou stejné nebo jen nepatrně vyšší zisky, tak se jim moc nedaří. Ale to se dozvíme za rok, až vydají další výroční zprávu.

otaznik

Citace od: Pool kdy 09.06.2017, 22:44:08
Já jsem taky nepsal, že by nebyli v zisku, jen že teď mají plné sklady a omezují produkci .
To by mě zajímalo, kdo a kdy ti tuhle informaci sděloval. Jestli to bylo před měsícem, tak se není co divit, chystaly se sety na druhou polovinu roku.

RTG

Citace od: Burue kdy 09.06.2017, 13:11:16
Podle mne by se samotne Lego mnelo honem rychle probrat,protože ceny setu jsou šílene a verte,že při tom množství co lego chrlí kostiček za jeden den,tak by ta cena těch setu mohla být na polovině - možná i min a nemusela by vůbec řešit nějakou Čínu !! V dnešní době když je někdo chytřejší tak vydělává a ten druhej jen čučí. Nebojím se říct, že když kluk doma chce stavebnici,že mu prostě koupím Lepina a ne Lego. Ted je Lepin na té samé úrovni co se kvality tyče jako Lego,rodiče to nezrujnuje a děcka si hrajou. Při me poslední koupi lega technic 42054 jsem docela zabrecel. Dilky krehoucke,nedrží u sebe a děcka se s tim ani nechtěli hrát, pac to vážně ani nedrzelo při sobě. Takže by se vážně někdo měl zamyslet nad cenou a hlavně nad značkou Lego,pač to už dávno není to lego co bylo. A když jsem poprvé objednal Lepin technic byl jsem Vážně mile překvapen, za tu cenu v jake to bylo kvalitě a hlavně za cenu jednoho origo Lega jsem koupil pomalu 3 stavebnice Lepin a jaká to byla doma radost. A rozdíly ve zpracování plastu veškeré žádné !!! Říkejte si co chcete, ale patriotismus je přežitek doby , na kvalitu se už dávno nehraje a značka je každému ukradena,jenom každý hrabe a hrabe, no mi blbci jen platíme a platíme.  Ne mám možnost volby a podle toho se taky rozhodnu co koupím a co ne. Podivejte se na zisk firmy ,ceny a kvalitu stavebnic,no a pak si objednejte toho Lipina :-)

Podla mna tak trochu kecas, ale nevsimol som si, ci tu padla otazka - co s reklamaciou? Vyreklamuje mi Lepin poskodeny diel? Reklamoval si to"krehoucke, nedrzi u sebe" a dalsie kecy? Ak ano, ako si dopadol? Ak nie, preco si to uz davno neurobil? Tiez mam deti, tiez chcu vsetko, ale to neznamena, ze im aj vsetko dam - potom by si nic nevazili, a ked uz nieco, tak kvalitu.
Ale paci sa mi selektivne vyjadrenie: "a děcka se s tim ani nechtěli hrát, pac to vážně ani nedrzelo při sobě" a hned za tym: " jsem koupil pomalu 3 stavebnice Lepin a jaká to byla doma radost. A rozdíly ve zpracování plastu veškeré žádné " Takze v prvom pripade sa s tym hrat nechceli, lebo dovody X, ale ked si kupil Lepin, ktory bol podla Tvojich slov rovnaky a prejavoval sa ak X, uz to nevadilo. Naozaj vystizne.
Aktualny Pocet dielikov: 47080
                    minifigov:     304

Anatyt


supermachina

Citace od: papluh kdy 09.06.2017, 13:32:16
Však sa pozri na ten zisk najpr sám, a potom si povedz akoby pri cca 30% zisku mohla asi tak tá cena môhla byť plošne polovičná ? Protirečíš si hneď prvou a poslednou vetou...

Teda je tú ta možnosť vyraziť niekoľko tisíc Európanov z práce v Dánsku, Česku, Maďarsku a dať tú prácu a nižší plat Číňanom, však patriotizmus je prežitok nie?

Tu nejde o patriotizmuz ale o to, ze majitelia TLG su nenazrani a chcu mat vacsie a vacsie zisky. A zvysoka oseru to,  ci je normalne pytat take vysoke ceny za sety...preto ja osobne sa tesim, ze im pomaly ukrajuju cinania z kolaca....doteraz bolo iba lego, co vyrabalo kvalitne....boli monopol a mali normalne ceny. Ale za tie roky sa co stalo? Zacali byt chamtivi! Chvalia sa rekordnymi ziskmi a ze nestihaju vyrabat, taky je dopyt. Boli monopol, co je nezdrave! Viem, ze na tomto fore je Vas vela, co ste TLG positiv a nech sa stane hocico budete kupovat iba original lego....a prave vam chcem povedat, ze je chore aby lego zdrazovalo kazdy rok, zvysuju sa zisky a nenazranci sa rehocu aki ste blbi lebo aj ked za malu stavebnicu so 100suciastkami vypytaju 50€...najde sa plno blbcov co to kupi! , Naposledy ma prekvapulo, ze ked zacinala seria minufiguriek, tak sa dali kupit bezne za 1€, v akcii za 50centov. Dnes za blbu figurku pytaju 4€(!)....a kde to skonci? Ked si budem chciet kupit velky set tak aby som si vybavil uver v banke a rucil domom...a oni budu davat rocne spravy ake maju vysoke zisky!!!!

Burue

Přesně tak a v dnešní době internetu má každý z nás možnost  výběru. Je škoda, že Lepin nezverejni kolik má prodaných setu. A na druhou stranu, jak se tady píše o plagiátorství, kolik z Vás má doma stahlej film,hudbu,software a další věci, ale vždyť to už je něco jiného, že jo - to už vlastně nezajímá nikoho, kdo to vymyslel, že to byl taky necij nápad !!!

Burue

A když si tak vzpomenu,tak u nás v práci byla vo Lego docela velká debata,jak je to drahý a že děcka by to moc chtěli, ale hold si to nemůže každý dovolit.Tak nekecám, jen u nás bylo objednáno přes 20 velkých setu od Lepina technic a verte,že lidi Vám v dnešní době na nějakou značku ..... když na to nemají! !! Tohlencto je prostě život! !!

papluh

Chlapci, je jedna vec nakúpiť od zlodejov (keď človek na viac nemá)
A je druhá vec, chváliť sa tým, propagovať to a oslavovať ich ...

Viac k tomu nepoviem, lebo jednoducho takúto morálku sa nedá vyhovoriť online...

Strider

#287
Za sebe ukončím svoji účast v tomto vláknu takto:
1) Budu lego dál kritizovat za to, že vyrábí v Číně a za skokový nárůst cen bez ohledu na ekonomické modely.
2) Budu lego dál kupovat.
3) Když budou pro mě ceny lega přehnané, přestanu jej kupovat, ale nezačnu kupovat plagiáty. Ta čínská zlodějna hájená arogantní státní mocí se mi příčí. Že vykrádají i návrhy přispívatelů do IDEAS mě nepřekvapuje a je jen dobře, že svět vidí další důkaz perverznosti jejich kapitalisticko-komunistické kultury.
4) V jiných oblastech života nemusím být takový puritán, ale jsem hrdý na to, že aspoň nevydělávám na nápadech druhých.
5) Chápu rodiče, kteří koupí dětem plagiát, ale jak psal papluh, není se čím chlubit a argument, že tím bojují proti nenažranosti lega, je trapný - nejnenažranější jsou plagiátoři.
6) Chápu AFOLa, který koupí plagiát, protože originál už není k mání.
7) Obávám se, že plagiátoři nyní dokážou napodobit lego k nerozeznání včetně krabice a výlisků LEGO na všech součástkách a začnu být při nákupu opatrný.
Howgh!

otaznik

Citace od: Burue kdy 11.06.2017, 16:25:05
Přesně tak a v dnešní době internetu má každý z nás možnost  výběru. Je škoda, že Lepin nezverejni kolik má prodaných setu. A na druhou stranu, jak se tady píše o plagiátorství, kolik z Vás má doma stahlej film,hudbu,software a další věci, ale vždyť to už je něco jiného, že jo - to už vlastně nezajímá nikoho, kdo to vymyslel, že to byl taky necij nápad !!!

Citace od: Burue kdy 11.06.2017, 16:35:36
A když si tak vzpomenu,tak u nás v práci byla vo Lego docela velká debata,jak je to drahý a že děcka by to moc chtěli, ale hold si to nemůže každý dovolit.Tak nekecám, jen u nás bylo objednáno přes 20 velkých setu od Lepina technic a verte,že lidi Vám v dnešní době na nějakou značku ..... když na to nemají! !! Tohlencto je prostě život! !!

Prosím tě, už na tohle fórum nechoď. Nikdy.

Mr. Cube

Citace od: Darthstrider kdy 11.06.2017, 20:04:06
7) Obávám se, že plagiátoři nyní dokážou napodobit lego k nerozeznání včetně krabice a výlisků LEGO na všech součástkách a začnu být při nákupu opatrný.
Howgh!

Plagiáty s logem LEGO se už objevily:

http://mybrickstore.blogspot.cz/2015/06/counterfeit-100-exact-lego-minecraft.html

Jaky

Koupit napodobeninu Lega si dovedu prakticky představit, ale není to nic čím bych se chtěl před kamarádama chlubit, je to parafráze hlášky, kdy kamarád komentoval sou_ž s kolegyní nevábného zjevu!!!

Burue

Citace od: otaznik kdy 11.06.2017, 20:21:59
Citace od: Burue kdy 11.06.2017, 16:25:05
Přesně tak a v dnešní době internetu má každý z nás možnost  výběru. Je škoda, že Lepin nezverejni kolik má prodaných setu. A na druhou stranu, jak se tady píše o plagiátorství, kolik z Vás má doma stahlej film,hudbu,software a další věci, ale vždyť to už je něco jiného, že jo - to už vlastně nezajímá nikoho, kdo to vymyslel, že to byl taky necij nápad !!!

Citace od: Burue kdy 11.06.2017, 16:35:36
A když si tak vzpomenu,tak u nás v práci byla vo Lego docela velká debata,jak je to drahý a že děcka by to moc chtěli, ale hold si to nemůže každý dovolit.Tak nekecám, jen u nás bylo objednáno přes 20 velkých setu od Lepina technic a verte,že lidi Vám v dnešní době na nějakou značku ..... když na to nemají! !! Tohlencto je prostě život! !!

Prosím tě, už na tohle fórum nechoď. Nikdy.

Je to můj názor na danou věc, každý tady muže napsat co chce - čus

Faire

Citace od: Burue kdy 09.06.2017, 17:28:11
... V dnešní době každý z nás kouká co stojí .

Jop. A dokud se ve velkém budou porušovat autorská práva, šidit daně ("a budete to chtít se slevou bez faktury?"), a ojebávat všechno, co se dá, tak asi těžko budeme mít nějakou morální zábranou ke kritice korupce politiků. Však každý kouká, kde neokrást rodinu, že jo?

Máme doma tři děti, 50k zdaleka neberu, ale pokud na něco nemám, tak na to prostě nemám, a nehledám způsob, jak se k tomu dostat neeticky.

tomaslambo

Mám na to podobný názor. Moje dcery budou dostávat Lego. A když na to nebudeme mít, tak pod stromeček prostě nedostanou ten největší set co si usmyslí, bude tam jiný, o trochu menší, přesto to bude Lego a ne žádná ubohá napodobenina.

otaznik

Citace od: Burue kdy 11.06.2017, 23:54:04
Je to můj názor na danou věc, každý tady muže napsat co chce - čus
Proč máš potřebu sem vůbec něco psát, když tě TLC tak okrádá a neumožňuje tvým dětem si hrát s čím chtějí? Tvoje názory jsou scestné, špatné, neetické a já nevím, co ještě. Já osobně tady nechci číst podobné příspěvky, které tady prezentuješ.
A nemáš pravdu, nemůžeš si sem psát, co chceš, viz Pravidla tohoto fóra.

Anatyt

Pŕŕŕŕ... Brzi. Je tu téma Falošné LEGO, tak si myslím že je na mieste (minimálne) v tejto téme aj vyjadrenie negatívnych skúseností s Legom. A keďže je to téma Falošné LEGO, tak sú v tejto téme na mieste aj pozitívne príspevky o klonoch.

otaznik

Citace od: Anatyt kdy 12.06.2017, 10:23:11
Pŕŕŕŕ... Brzi. Je tu téma Falošné LEGO, tak si myslím že je na mieste (minimálne) v tejto téme aj vyjadrenie negatívnych skúseností s Legom. A keďže je to téma Falošné LEGO, tak sú v tejto téme na mieste aj pozitívne príspevky o klonoch.
O tohle tady přeci vůbec nejde. Četl jsi ty příspěvky?

Anatyt


otaznik

Tak jestli ti přijde v pořádku podpora plagiátorství a zlodějů, pak je asi z tvého pohledu vše OK.

Anatyt

Ešte raz. Toto je téma Falošné LEGO, čize sú tu na mieste názory PRE aj PROTI. Ja osobne žiadne iné stavebnice okrem Lega nemám (rovnako ako ty), ale zaujímajú ma pohnútky ľudí, ktorí si klon kúpia. A tu je na to priestor.