(Vlastní) Město z počátku 19. stol.

Založil peter, 04.06.2006, 15:00:30

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peter

Už uplynulo opět pár let od natočení mého LEGO filmu Star Trek LEGO Paradox a tak se již delší dobu připravuji na natáčení nové. Pro svůj nový film, který tentokrát zasadím do minulosti jsem potřeboval postavit nějaké to městečko.

Jedná se o Vlámské město z počátku 19. století. Ve městě můžete vidět zbytek původního středověkého opevnění v podobě brány s mostem. Kolem náměstí jsou jak měšťanské domy tak domy s obchody a budova divadla. V centru náměstí je starý památný strom. Na okrajích města je pak dům starosty a dále náznak průmyslové stavby.

Na modelu jsem s přestávkami pracoval dva měsíce a je složeno z cca 18.000 dílů. Doufám, že se vám bude aspoň trošku líbit. Další obrázky naleznete, jak je již zvykem, v mé galerii na Brickshelf.com.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

peter

A ještě dva obrázky skutečných domů, ze kterých jsem se v mnoha případech nechal inspirovat
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Dansson

Překrásné, zejména díky tolika detailům. Už se moc těším na nový film!!!!!

Shi-So

Uzasne vymakly :D
Nejen stavby ,ale ty detaily jako ten lustr me dostavaji ;D
Chtel jsem se optat ,z ceho je kmen toho stromu?To prece neni kmen palmy?

zakm

Tak toto som ešte na kostkách pod ( vlastné ) ešte nevidel . Je to super  ;)... Ak ti to nebude vadiť použijem nejaké prvky z budov čo si postaval.ešte jedna otázka : domy máš na samostatných podložkách alebo je to celé pospájané dokopy ?
...ak nájdeš v živote cestu bez prekážok ,tak nikam nevedie...

Llevelyn

Dopiheletmavýho.. kdo umí umí,  a já čumím.

BRAVO.. :P :P :P
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

myth

Nádherné. Konečne už viem, načo si od nás chcel názor na rôzne typy pouličných lámp. Pekne premakané detalily, všetko sa mi páči. Avšak najviac ma dostali sliepka a kohút. Super nápad :) .

Mám len jednu otázku - k čomu slúži tento stroj? K destilácii alkoholu? Lebo iné využitie si v meste z počiatku 19. storočia neviem predstaviť.
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Micho

Musím sa pridať - super kompozícia s perfektnými detailami a veľmi dobre zvládnutým naznačeným prechodom k hradu. Vidím v tom kopec inšpirácii pre vlastnú tvorbu. To muselo stáť nemalo času ...  8)

peter

Jsem rád, že se Vám to líbí a doufám, že i film sklidí nějaký ten úspěch.

Citace od: Shi-So kdy 04.06.2006, 15:25:52Chtel jsem se optat ,z ceho je kmen toho stromu?

Kmen stromu je udělaný především ze sudů, dílek č. 2489.

Citace od: zakm kdy 04.06.2006, 15:58:13... Ak ti to nebude vadiť použijem nejaké prvky z budov čo si postaval.ešte jedna otázka : domy máš na samostatných podložkách alebo je to celé pospájané dokopy ?

Klidně použij co budeš potřebovat, já budu jedině rád. Co se týká sestavení domů, tak lze město rozložit na cca 5 celků. To jsem udělal záměrně především z důvodu lepší skladnosti a také abych pak mohl lépe manévrovat s kamerou.

Citace od: myth kdy 04.06.2006, 16:06:37Mám len jednu otázku - k čomu slúži tento stroj?

Omlouvám se, ale na tuto otázku Ti neodpovím. Její odpověď se dozvíš ve filmu, přeci jen nechci prozradit vše ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

myth

Citace od: peter kdy 04.06.2006, 16:59:56
Citace od: myth kdy 04.06.2006, 16:06:37Mám len jednu otázku - k čomu slúži tento stroj?

Omlouvám se, ale na tuto otázku Ti neodpovím. Její odpověď se dozvíš ve filmu, přeci jen nechci prozradit vše ;)

Tak to som vážne zvedavý, k čomu to slúži. Teším sa na film ;) .
When the student is ready the master will appear.
An expert is one who knows more and more about less and less.

Ridiq

Já bych řek že ten stroj je nějákej teleport :D
.

Shi-So

Diky ,
ty sudy to je peknej napad ,budu si jich muset par opatrit ;D
Kmen stromu pak vypada pekne vekovite :D

hobby

Protože nesnáším to hloupé slovo "super", tak pouze řeknu, že město se Ti povedlo, je výborné a velmi se mi líbí. Předpokládám, že sis nejprve nakreslil plány (půdorysy a fasády) a potom sháněl potřebné dílky. Je to tak? A co s ním potom budeš dělat, necháš jej, nebo časem rozebereš? Já totiž většinu modelů schovávám, protože je mi líto je rozebírat. A tak se mi kupí čím dále více věcí a zabírá čím dál víc místa.  ;D

peter

Citace od: hobby kdy 04.06.2006, 19:28:19Protože nesnáším to hloupé slovo "super", tak pouze řeknu, že město se Ti povedlo, je výborné a velmi se mi líbí. Předpokládám, že sis nejprve nakreslil plány (půdorysy a fasády) a potom sháněl potřebné dílky. Je to tak? A co s ním potom budeš dělat, necháš jej, nebo časem rozebereš? Já totiž většinu modelů schovávám, protože je mi líto je rozebírat. A tak se mi kupí čím dále více věcí a zabírá čím dál víc místa.  ;D

No abych řekl pravdu, tak jsem to stavěl více méně rovnou z patra. Jediné vodítko byly pro mě nějaké ty fotky skutečných staveb. Jediné co jsem měl nakreslené byl plán celkového rozložení města.

Dílky jsou tak z 90% jen ze setů, které vlastním. Jediné co jsem si musel dokoupit bylo pár okén 1x2x2, pak nějaké potištěné tiles, plate 1x1 Clear kvůli oknům té "továrny" a 4x bílé zábradlí.

Teď město samozřejmě bude nějakou tu dobu stát, resp. bude stát tak dlouho dokud ho budu potřebovat na natáčení. Jakmile ale film dokončím, tak jej čeká stejný osud, jako všechny mé stavby. Město opět rozložení na všechny dílky, abych z nich mohl posléze zase sestavit něco jiného ;)
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

hobby

Ano, neměl jsem na mysli přímo "projekt", ale jistou finální představu v jednoduché skice, aby člověk nemusel příliš experimentovat při stavění. Jinak, bylo by mě bylo líto takový výtvor rozebrat. Jenže je jasné, že všechno do nekonečna skladovat také nelze.

Millan

#15
Vypada to fakt jako skutecne filmove exteriery ::)Ten sedy volutovy stit u cerveneho domu je paradni.Detaily i celkovy dojem :o 

P.S. Dala by se na tom nazorne vyucovat architektura ;)
  ...bosaz,konzola,vikyr,segmentovy oblouk,arkyr,portal,tympanon,
  oblouckovy vlis,segmentovy fronton,krizova strilna...tohle               sechno jsem tam zatim nasel...

zajimalo by me,nakolik prijde jeden takovej nataceci den  ;D

chadzi

jen tupe ziram  :o vynikajici, chytry pouziti dilu (blatniky atd...) ktery by me asi nikdy nenapadlo + autenticky. opravdu nemam slov.

s tvym talentem bych se sel z fleku prihlasit do LEGO Group

Jonas

Musim se tez pripojit k obdivovatelum tohoto do nejmensiho detailu propracovaneho mesta. Je to skutecne skvely vlastni vytvor. Je holt videt, ze nekdo hodne stavi a malo mluvi, a jiny zase .....   ;)

Jen drobna pripominka: Nemelo by v titulku byt spise ... z pocatku 20. stoleti ..., nebo naopak ... z konce 19. stoleti ..?
Jonas - Můj Brickshelf

peter

Citace od: Jonas kdy 05.06.2006, 15:33:12
Jen drobna pripominka: Nemelo by v titulku byt spise ... z pocatku 20. stoleti ..., nebo naopak ... z konce 19. stoleti ..?

Myslím, že je to v pořádku, tak jak jsem to nazval. Podle čeho si myslíš, že to je chybně?
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Lukas

#19
K tomuhle se dá říct pouze jedno: BOMBA!!!!! :o :o :o :o
Fakt dokonalé, mně zaujal tento interiér, mimochodem z jakých
dílků je ten kalamář na stole? (tady: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1822615)

Jonas

Citace od: peter kdy 05.06.2006, 15:49:49
Citace od: Jonas kdy 05.06.2006, 15:33:12
Jen drobna pripominka: Nemelo by v titulku byt spise ... z pocatku 20. stoleti ..., nebo naopak ... z konce 19. stoleti ..?

Myslím, že je to v pořádku, tak jak jsem to nazval. Podle čeho si myslíš, že to je chybně?

Napadlo mě to, když jsem spatřil pouliční lampy a pány v cylindrech.
Jonas - Můj Brickshelf

peter

Citace od: Jonas kdy 06.06.2006, 13:00:36
Citace od: peter kdy 05.06.2006, 15:49:49
Citace od: Jonas kdy 05.06.2006, 15:33:12
Jen drobna pripominka: Nemelo by v titulku byt spise ... z pocatku 20. stoleti ..., nebo naopak ... z konce 19. stoleti ..?

Myslím, že je to v pořádku, tak jak jsem to nazval. Podle čeho si myslíš, že to je chybně?
Napadlo mě to, když jsem spatřil pouliční lampy a pány v cylindrech.

Myslím si, že vše by mělo být v pořádku. Spoustu věcí jsem si několikrát ověřil.

ad cilindry:Dobře oblečeným mužům nesměl chybět cylindr. Cylindr mohl být i barevný, ale zejména oblíbený byl světle šedý. - bohužel šedý v Legu nemám.

ad lampy:např. Paříž byla osvětlena pouličním osvětlením v roce 1820.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Jindroush

#22
Ještě doplním, že cylindry se dostaly do módy okolo roku 1820, kdežto v druhé polovině století již z módy vyšly a byly nahrazeny buřinkami a plstěnými klobouky (netuším, jak se přesně překládá fedora).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Jonas

Citace od: peter kdy 06.06.2006, 13:20:25
Citace od: Jonas kdy 06.06.2006, 13:00:36
Citace od: peter kdy 05.06.2006, 15:49:49
Citace od: Jonas kdy 05.06.2006, 15:33:12
Jen drobna pripominka: Nemelo by v titulku byt spise ... z pocatku 20. stoleti ..., nebo naopak ... z konce 19. stoleti ..?

Myslím, že je to v pořádku, tak jak jsem to nazval. Podle čeho si myslíš, že to je chybně?
Napadlo mě to, když jsem spatřil pouliční lampy a pány v cylindrech.

Myslím si, že vše by mělo být v pořádku. Spoustu věcí jsem si několikrát ověřil.

ad cilindry:Dobře oblečeným mužům nesměl chybět cylindr. Cylindr mohl být i barevný, ale zejména oblíbený byl světle šedý. - bohužel šedý v Legu nemám.

ad lampy:např. Paříž byla osvětlena pouličním osvětlením v roce 1820.

Máš pravdu. A o to více si cením tvého výtvoru, když teď vím, že sis ověřoval i takovéto detaily. Kdybych měl cylindr, tak ho okamžitě smeknu.
Jonas - Můj Brickshelf

muzzo

#24
Klasické Peterovina, tohle se musí líbit všem, jen jeden postřeh k zamyšlení, nešlo by nějak zvíraznit obrubníky chodníků, aby víc vynikly. Řekl bych, že by ty ulice pak vypadaly ještě lépe.

Edit: ten strašák do zelí mi vzal kyslík z plic  ;D

J_BOB

to mesto je proste perfektne....ked sa nan divam...uz sa tesim na dalsi film :)
"You underestimate the power of the dark side. If you will not fight, then you will meet your destiny."
— Luke Skywalker and Darth Vader

Panther

Na tohle se nadá říct nic jiného než, že chválím, chválím a chválím. Je to zvládnuté do nejmenších detailů a působí to opravdu velmi realisticky. Jen tak dál. Už se těším na další výtvory.

Šejmus

Citace od: Lukas kdy 05.06.2006, 16:46:19
K tomuhle se dá říct pouze jedno: BOMBA!!!!! :o :o :o :o
Fakt dokonalé, mně zaujal tento interiér, mimochodem z jakých
dílků je ten kalamář na stole? (tady: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=1822615)
já bych řekl že je to origoš kalamář (asi z HP) možná přestříkaný
Fool of a Took!

stepan


peter

Citace od: peter kdy 04.06.2006, 15:00:30
Už uplynulo opět pár let od natočení mého LEGO filmu Star Trek LEGO Paradox a tak se již delší dobu připravuji na natáčení nové. Pro svůj nový film, který tentokrát zasadím do minulosti jsem potřeboval postavit nějaké to městečko.

Od 24. července 2006 je natáčení v plném proudu. Jelikož jsem už pracující člověk, tak většinou natáčím pouze o víkendech. Avšak již nyní mohu říct, že třetina je za mnou a já se pokusím v tomto tempu i nadále setrvat. Ti z vás, které můj postup natáčení zajímá více, můžete jeho průběh sledovat na mém filmovém webu Artec studios v sekci "PROJEKTY".
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.