společný projekt elfí vesnička

Založil peki, 05.02.2021, 09:52:11

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

===============Aktuální info=======================

1)Doprava distribuce modulů
- koordinační vlákno zde

2) Termín instalace:

OC Černý Most
Elfí vesnička (společný projekt 2021)
úterý 2.11.2021  od 19.00



3) Skladba modulu: 2x bílá plate a mezi bude sand green.Jak bylo řečeno dříve preferujeme 32x32 nebo 32x16. Dovedu začlenit i modul 16x16.


4) Aktualizovaná mapa výlohy.
Máme 4 m. Hloubka je 1 m (respektive 107 cm, takže se vejdo 4 moduly baseplate 32x32).



Aktuální plán jeskyně, zvětšil se o 16 studů (žlutá a hnědá). Vše se tedy posouvá směrem do leva. Překreslím celkový plánek.





Kopec (přechodový modul mezi rovinkou a podzemím)





Plán modulu s jeskyní

5) Přibližný seznam modulů (nevadí že např. 2 a více lidí staví stejnou nebo podobnou věc) naopak v tom vidím výhodu, pohrát si s moduly při instalaci.


=============================================


V rámci úspěšného projektu vánoční výloha (věřím že vznikne taková nová tradice) se na mne Lego ČR obrátilo s přáním jestli bychom mohli postavit elfí vesničku.  Šlo by tedy o něco "podobného" (myšleno rozměry staveb) ale přitom úplně něco jiného nového jako loni u společného projektu perníkové vesničky.

Moje zatím velmi rámcová představa, jsem otevřený k diskusi a dalším nápadům, je následující:

1) základní modul

32x32 nebo 16x32 (postavený opět s plate 16 x16 bílá, barvu spojovacího bricku např. tan (jiná než hnědá jako u perníčku) domluvíme )

2) barevné ladění

Opět méně hnědé (spíše rámy oken takové ty kulaté, či dveře). Barevně (ale hlavně velikostí!!!) by to mělo být kompatibilní s továrním setem
elfí domek 10275
santa wok shop 10245

čili takové ty pastelové barvy, tan,san green, medium nugát atd (to je k diskusi) + vánoční dekorace zelená, červená ,bílá atd.   

3) Co budeme stavět?

Tady je to hodně k diskusi. Moje velmi rámcová představa je postavit opravdu vesničku se vším všudy. Akorát tentokrát elfí, která slouží k výrobě a distribuci dárků.
- elfové musí někde bydlet (klasické domečky, ale třeba i domky na stromech či v podzemí)
- dárky vyrábějí v různých dílničkách, či malých továrničkách
- dárky se z těchto dílniček přemísťují pomocí různých více či méně důmyslných zařízení na centrální překladiště
- distribuci dárků k dětem mají na starosti sobíci, musí jich být pochopitelně více na různé směry/kontinenty
- další a další možnosti..........

4) členění terénu

Přání je aby to bylo min ve 2 úrovních šlo se tedy více do výšky. Navrhuji tedy, podobně jako u perníkové vesničky:
0 úroveň = podstavec ve výloze
1 úroveň = plocha která bude o X bricků vyšší a umožní vybudování nějakého podzemního komplexu do kterého bude vidět. Přechod mezi úrovní 0 a 1 vyřešíme nějakým jednoduchým svahem. Z podzemí může vyjíždět důlní vláček který veze dárky, mohou vést nahoru různé výtahy atd. Tuším že v Dánsku jsem viděl nějaký MOC kde byl strom a ten vedl do podzemní dutiny a v té dutině elfové vyráběli dárky.   

5) Podzemí by si vzal na starost milanv.
Jde o definici/způsob stavby podzemních modulů s nějakým případným osvětlením (aby bylo lépe vidět)

6) hlášení stavitelů zde do vláknu budu dělat seznam

7) Dílky
- můžete také nominovat zde (používejte milanv utilitu)
- dílky budou pořízený od LEGO ČR (budou určitě levnější) obdobným způsobem jako při LUGBULKLU. Budeme mít seznam uživatelů, seznam dílků v aplikaci budou nějaké limity na počty dílků/velikost objednávky.  Dílky dostaneme, ale budu za ně vybírat a peníze zůstanou na účtu kostek. Nebude se platit doprava a DPH, takže určitě to bude cenově zajímavé.

8 ) Nápady/diskuse/dotazy
také sem

9) časový harmonogram

Nominace dílků věřím že stihneme během února. Zatím nemám přístup do databáze (ani pro LUGBULK)
Dodávka dílků, věřím že pak bude do 1-2 měsíců takže by bylo dost času na stavění.
V Praze bychom museli udělat 1 třídění

instalace konec října 2021, se svozem modulů nějak pomohu jako u perníčkové vesnice 

Ilustrační foto z letošní vánoční výlohy:





peki

#1
Seznam stavitelů:
===========
1) peki
2) milanv
3) matka
4) igorus
5) Chairudo
6) HD
7) linhi
8 ) Hardegon
9) Sihaja
10) Borun
11) skywalker007
12) vasyk
13) Chikos
14) Izabella08
15) Patkutil
16) šipka
17) jetaM
18) Honzicek22
19) Ongon
20) Stimpi
21) Ročice
22) Davroman
23) Kuba
24) pool
25) waf
26) Daniel
27) Petronel
28) Clermont
29) roko86
30) Hobby
31) Pomocnik
32) Mathes_CS

Chairudo

#2
Já si určitě na nějaký domek troufnu, Elfí domek doma mám, tak aspoň využiju materiál  ;D

Jestli bude možnost zapojení do elektřiny bude super rozpohybovat výrobní pásy a další věci jak bylo na betlému nebo skywalkrově továrně na droidy.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Chairudo kdy 05.02.2021, 10:26:13
Jestli bude možnost zapojení do elektřiny bude super rozpohybovat výrobní pásy a další věci jak bylo na betlému nebo skywalkrově továrně na droidy.

To osvětlení bych tam dal kvůli dobré viditelnosti toho podzemí. Záleží jak to bude nakonec otevřené. Nenajdete někdo den obrázek z Dánska? Určitě jsem to tam viděl. Taková sluj, nahoře strom a v té sluji dílna skřítků.

Tu další motorizaci by jsem nechal pouze pro případ prezentace na nějaké naší akci.  Ve výloze se k tomu nedostanu, mohu to sice zapnout přes časovač, ale příde mi to stejně moc zranitelné. 1 motor ve zktratu může vyřadit celé napájení. Proto tam nenechávám jezdit ani vlaky.

U modulů v úrovni 0 by to zase komplikovalo tahání drátů přes další moduly při instalaci.

Hardegon

Rád nějakou elfí továrnu postavím  :)

milanv

Rád postavím moduly i na zemi či nad ní :)

Nebavilo by mě, kdyby to byla zase podobná vesnička jako perníková, tak mě nadchlo, že bude "výrobní": dílničky, kantýna, obalovna, stáje pro sobosaní přepravní linky... :D

Primárně si vezmu na starost podzemí. Takže kdo byste měl zájem postavit kousek podzemní části, hlaste se k tomu. Ať můžeme prodiskutovat, co a jak bychom tam chtěli dát, jak se napojovat a jak by to mohlo vypadat celkově.
Pán na Žlutém hradě

Sihaja

Rada se opet pridam.

Premyslim nad obchodem s naradim.

peki

#7
Citace od: milanv kdy 05.02.2021, 11:02:18
Nebavilo by mě, kdyby to byla zase podobná vesnička jako perníková, tak mě nadchlo, že bude "výrobní": dílničky, kantýna, obalovna, stáje pro sobosaní přepravní linky... :D

Ano cílem je to pojmout přesto že:
- jde o vánoční výlohu
- je to opět "vesnička"

nějak jinak. Kromě podzemí tam může být třeba i skála kde bude nějaká výrobní sluj. Ale třeba i "chemická" továrnička na výrobu plastových hraček. Nebo naopak pila na zpracování dřeva = výroba klasických hraček. Pošta na příjem dopisů s přáním od dětí. Ale i spousta drobných logistických potřeb pro elfi. Např. zastávka MHD (něco taženého sobby) které přepraví elfi z místa A do místa B, stánky s občerstvením. Elfové po práci taky někde relaxují atd .atd.

Zajímavé by mohlo být i to stavění domečků/dílniček v korunách stromů. Viz ten tovární set tree house nebo něco podobného jako v  SW ewok willage. V případě potřeby pro opravdu zkušeného stavitele by byl k dispozici větší prostor (násobky 32x32 či 16x16).



Cílem je společný projekt kombinace více stylů/nápadů od více stavitelů.  Je to potom takové pestřejší a různorodější. 

Borun

Tak ja bych postavil nějaký netypický domeček pošty.

peki

Připomínám ještě rozměry vitrin. Jde hlavně o hloubku, při deinstalaci ověřím zda by se vešlo více. 80 cm jsou 3 x baseplate 32x32


Igorus

Citace od: peki kdy 05.02.2021, 09:52:11
...
4) členění terénu

Přání je aby to bylo min ve 2 úrovních šlo se tedy více do výšky. Navrhuji tedy, podobně jako u perníkové vesničky:
0 úroveň = podstavec ve výloze
1 úroveň = plocha která bude o X bricků vyšší a umožní vybudování nějakého podzemního komplexu do kterého bude vidět. Přechod mezi úrovní 0 a 1 vyřešíme nějakým jednoduchým svahem. Z podzemí může vyjíždět důlní vláček který veze dárky, mohou vést nahoru různé výtahy atd. Tuším že v Dánsku jsem viděl nějaký MOC kde byl strom a ten vedl do podzemní dutiny a v té dutině elfové vyráběli dárky.   


Co se týká zmíněného modelu tak se jedná o tento. Plus k tomu reportáž na zusammengebaut



Chikos

Rád se taky přidám. Před Vánoci jsem chtěl začít stavět něco podobného, ale zastavilo mě stěhování a stihl jsem postavit jenom jeden dům. Nevím ale, jestli odpovídá Pekiho představě? Tak posílám ke schválení. Případně předělání  :D

Izabella08

Peki,

napiš si nás také...Izabella a Patkutil...uděláme občerstvení a k němu venkovní posezení i s venkovní zábavou pro elfí mrňata:)

peki

Citace od: Chikos kdy 05.02.2021, 14:55:51
Nevím ale, jestli odpovídá Pekiho představě? Tak posílám ke schválení. Případně předělání  :D
ok.
Představu a představivost nechám na vás. Já budu spíše dohlížet na kompatibilitu z pohledu velikosti atd.

poMOCník

Taky se hlásím!

Nejradši bych postavil ten přechodový modul mezi úrovněmi, tedy skálu zvenku pokrytou zimní magickou vegetací, různé vstupy do jeskyně (v nejnižší úrovni to může být částečně zavalený starý železniční tunel). Chtěl bych na tom zároveň vyzkoušet stavění do výšky ve standardu MILS, což bychom pak využili v projektu "modulární kolejiště". Pokud by bylo dost prostoru, umístil bych na skálu pár rovných ploch (třeba 16x16) v různých úrovních, kam by šly přidat menší moduly jiných stavitelů. (Jenom nevím, kde na tohle vezmu dost bílých kostek ;)

Peki, jestlis měl namysli vyřešit skálu jinak, (třeba by tohle bylo moc složité na propojení modulů?), postavil bych nějaký elfí obydlený strom. Nápad s poštou už tu měl Borun, tak přidávám tuhle možnost - v nejvyšším patře by mohla být pošta, kde by se daly recyklovat sněžné sovy z Harryho Pottera.

Ongon

#15
Zabírám si vzletovou dráhu pro soby

Chikos

Super, v tom případě si vezmu 1x modul 32x32. K tomuto domku ještě přistavím snackdrive. K výdejovému okénku budou jezdit na sobech  ;D


Citace od: peki kdy 05.02.2021, 17:05:30
Citace od: Chikos kdy 05.02.2021, 14:55:51
Nevím ale, jestli odpovídá Pekiho představě? Tak posílám ke schválení. Případně předělání  :D
ok.
Představu a představivost nechám na vás. Já budu spíše dohlížet na kompatibilitu z pohledu velikosti atd.

Chikos

Citace od: Chairudo kdy 05.02.2021, 15:41:26
Citace od: Chikos kdy 05.02.2021, 14:55:51
Rád se taky přidám. Před Vánoci jsem chtěl začít stavět něco podobného, ale zastavilo mě stěhování a stihl jsem postavit jenom jeden dům. Nevím ale, jestli odpovídá Pekiho představě? Tak posílám ke schválení. Případně předělání  :D

Koukám že máš jako první splněno  ;D
V prosinci jsem shodou náhod z Litvy nakoupil 4 tyhle pěkné vstupní dveře na staré stavby, teď se budou hodit.
Zatím čekám na zásilku, do Dubna snad dorazí...

Ještě k tomu budu dostavovat větší budovu  :D Jinak těhle vstupních dveřích jsem měl doma opravdu hodně,. Dost jsem jich použil na piráty, něco dal bratrovým dětem a ještě se mi jich pár doma válí.

jetaM

Rád bych se také přidal - "elfí bufet"

peki

Citace od: poMOCník kdy 05.02.2021, 17:11:45
Taky se hlásím!

Nejradši bych postavil ten přechodový modul mezi úrovněmi, tedy skálu zvenku pokrytou zimní magickou vegetací, různé vstupy do jeskyně (v nejnižší úrovni to může být částečně zavalený starý železniční tunel). Chtěl bych na tom zároveň vyzkoušet stavění do výšky ve standardu MILS, což bychom pak využili v projektu "modulární kolejiště". Pokud by bylo dost prostoru, umístil bych na skálu pár rovných ploch (třeba 16x16) v různých úrovních, kam by šly přidat menší moduly jiných stavitelů. (Jenom nevím, kde na tohle vezmu dost bílých kostek ;)

Není problém, je je potřeba se domluvit s milanv na výšce přechodového modulu. Ten nápad s 16 x16 je také OK.

Citace od: poMOCník kdy 05.02.2021, 17:11:45
...... postavil bych nějaký elfí obydlený strom. Nápad s poštou už tu měl Borun, tak přidávám tuhle možnost - v nejvyšším patře by mohla být pošta, kde by se daly recyklovat sněžné sovy z Harryho Pottera.

Obydlený strom/stromy také supr. Pár by se jich určitě hodilo. Bylo by to určitě oživení k tomu LEGO tree House, který trochu upravím.

peki

#20
Prosím o nominaci dílků. V tomto vlákně.

Stimpi

Dovolím se také přihlásit, pokusím se o drobnosti, dopravní prostředky a podobné maličkosti.

davroman

rocice a davroman se hlásí   ;)
... zatím ale stále ještě vymýšlíme co postavit
Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

Borun

Začinám uvažovat co a jak postavím. Byl tu zmiňovaný sob na sto způsobů.Jako saně ,stáje atd.Jaký to bude sob?Vzorem pro vesnici má být elfí domek,ale tam je jelen.Nebo to bude sob Sven z frozen?Sjednotíme to nebo  dáme oba?

peki

Citace od: Borun kdy 09.02.2021, 20:16:43
Začinám uvažovat co a jak postavím. Byl tu zmiňovaný sob na sto způsobů.Jako saně ,stáje atd.Jaký to bude sob?Vzorem pro vesnici má být elfí domek,ale tam je jelen.Nebo to bude sob Sven z frozen?Sjednotíme to nebo  dáme oba?

Já by jsem byl pro maximální pestrost takže klidně oba (do teď jsem žil v domnění že v tom elfím domku je sob :)

peki

Na nominaci dílků jsem založil toto vlákno : V tomto vlákně.

šipka

Pomalu ve výstavbě- stanice první/poslední pomoci, ošetřovna pro znavené či vyřízené, upracované skřítky. Velikost 32x32 ;D

peki

#27
Takto by to mohlo vypadat (přeměřím výlohu, finální rozložení se teprve rodí, místa pro kvalitní MOC bude dost):

kostička je baseplate 32x32


Přechodový modul  (nabýdl se pomocník) by obsahoval i nějaké terasy pro umístění staveb/stromů. Pokud by nestačil prostor 2 baseplate 32x32 dalo by se přidat. V přední části bude tunel (nezasypaný). Vláčky dodám zkusím koleje z horské dráhy, mohou se klikatit vesničkou.

Sluj/jeskyni (bude organizovat Milanv). Bude nad ní v zadní části prostor. Třeba ta přistávací dráha pro soby ale asi ne na 3 x 32x32



V levé části vesnička.
Bylo by fajn pokud by se někdo připojil s domečkem/domečky na stromě/stromech.   


Ongon

#28
takže stavíme na baseplate 32x32 ?


jinak na přistavací dráhu by se mi hodil takový prostor :

tím že mají soby lítat do ruzných směrů ,, tak by se hodily 2 přistavací drahy ve 2 směrech

poMOCník

Citace od: peki kdy 10.02.2021, 13:49:27
Takto by to mohlo vypadat:
...

Přechodový modul  (nabýdl se pomocník) by obsahoval i nějaké terasy pro umístění staveb/stromů. Pokud by nestačil prostor 2 baseplate 32x32 dalo by se přidat.
...


Super, prostor určitě stačí, ale pokud by měla být skála hodně vysoká (aby se dovnitř vešlo hodně modulů), bude to spíš útes než nějaký kopec  :o
Zatím se myslím moc lidí nepřihlásilo, že by chtěli dělat vnitřní modul do jeskyně. Bylo to myšlené něco jako Sousedé?  ;)

Citace od: Ongon kdy 10.02.2021, 14:21:07
takže stavíme na baseplate 32x32 ?


jinak na přistavací dráhu by mi stačily 2x 32x32

Klidně tu třetí 32x32 můžu ještě pokračovat s horou a dotáhnout ji o trochu výš, bude tak členitější ten přechod a bude to vypadat líp.