3 x vánoční výloha 2020

Založil peki, 13.05.2020, 14:44:19

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Matthes_CS

Budou fotky z Černého Mostu a Letňan?
Videa v modulárním městě jsem viděl.

Igorus

Rozhodně budou. Dej nám s Pekim taky čas na nějaký jiný než Lego život  >:D ;D

Matthes_CS

#32
Citace od: Igorus kdy 28.10.2020, 19:28:51
Rozhodně budou. Dej nám s Pekim taky čas na nějaký jiný než Lego život  >:D ;D

No, že jste to vy, tak vám chvilku dám :D

Edit: Já blbnu, měl jsem za to, že je dneska neděle a ona sice je, ale ve středu.  ;D

peki

Citace od: Matthes_CS kdy 28.10.2020, 19:20:47
Budou fotky z Černého Mostu a Letňan?
Videa v modulárním městě jsem viděl.

Dneska se k tomu snad dostanu. Instalace byla náročná (zejména perník), díky všem kteří se projektů účastnily. Omluva všem kteří chtěly být na místě, ale stávající situace to neumožnila.

Obě nové výlohy vypadají parádně. Z mého pohledu bylo zajímavé, že každá výloha/projekt je pojatý v jiném měřítku. Ty baráky do náměstí jsou opravdu hodně přerostlé moduláry. Zatím se podle mne nic tak velkého nestavělo. Když se to pak dalo do výlohy, tak to najednou začalo působit úplně jinak - perfektně.

U Matesových ozdob musím ocenit konstrukční pevnost. Několik mi jich spadlo při věšení na stromek a rozbila se jenom jedna  :D

S perníčky byla sranda. MilnaV jsem pověřil finálním rozvržením jednotlivých modelů, podle konceptu zábavní park,tržiště,vesniška,sjezdovka,dortová bitva. Nakonec se nám nevešla chaloupka od Chairuda (byla hodně veliká, je v Letňanech) a stimpiho vrtulník se stromy. Pokud zde někdo ještě nepublikoval svoje moduly prosím ať do udělá, pomůže to při demontáži a rozebírání. Do modulů jsme s Milanem nesahali, možná bude někde přidaný můj perníček/zmrzlina či dort z pekiho sladké armády.

Výloha budila zájem (a úsměvy) už při instalaci.

 

milanv

Za sebe můžu říct, že přes všechny potíže typu instalace do noci a (mnoha) zamčených dveří na cestě k mému autu jsem si to užil, projekt je to nádherný. Upřímně jsem se snažil jak o co nejlepší vyznění celku, tak aby vynikl každý modul od každého stavitele - i ty vzadu.

Pro i vaše potěšení vám můžu tlumočit zprávu od jedné mojí kamarádky: "Kdeže jsi včera byl? Takže tyhle úžasné modely ve výlohách jsou vaše dílo? Loni jsme nad tím zimním městem trávili snad tisíc návštěv, děti tam chtěly pořád znovu a znovu. A prvních asi 100 návštěv jsme se měli nad čím bavit i my dospělí :) A říkali jsme si, jak to ta firma LEGO asi staví z rozpočtu na propagaci a zatím to děláte vy. Musíme se letos podívat na všechny tři."
Pán na Žlutém hradě

peki

#35
OC Černý Most
Instalace

peki

#36
fotky celku


peki

#37
"Detail" po částech










peki

#38
OC Letňany
Citace od: hawran kdy 28.10.2020, 14:34:11
Na Youtube jsem nahrál dvě neveřejná videa ze stavby hotelu a instalace modulárního města. Myslím, že všichni zúčastnění odvedli poctivý kus práce...

https://youtu.be/bwpRBSM0qQQ

https://youtu.be/YocnHpm70FA

Robkteryten

#39
Super,  jen ten vlek. mate úplně obráceně...
Chaloipka s listkama dole a pak by vam krásně staly a navazovaly sloupy.

Jinka vypada cela vesnička super,  musim si tam pak zajet mrknout naživo. 

HD

Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Stimpi

Citace od: peki kdy 29.10.2020, 09:00:27
Citace od: Matthes_CS kdy 28.10.2020, 19:20:47
Budou fotky z Černého Mostu a Letňan?
Videa v modulárním městě jsem viděl.

Dneska se k tomu snad dostanu. Instalace byla náročná (zejména perník), díky všem kteří se projektů účastnily. Omluva všem kteří chtěly být na místě, ale stávající situace to neumožnila.

Obě nové výlohy vypadají parádně. Z mého pohledu bylo zajímavé, že každá výloha/projekt je pojatý v jiném měřítku. Ty baráky do náměstí jsou opravdu hodně přerostlé moduláry. Zatím se podle mne nic tak velkého nestavělo. Když se to pak dalo do výlohy, tak to najednou začalo působit úplně jinak - perfektně.

U Matesových ozdob musím ocenit konstrukční pevnost. Několik mi jich spadlo při věšení na stromek a rozbila se jenom jedna  :D

S perníčky byla sranda. MilnaV jsem pověřil finálním rozvržením jednotlivých modelů, podle konceptu zábavní park,tržiště,vesniška,sjezdovka,dortová bitva. Nakonec se nám nevešla chaloupka od Chairuda (byla hodně veliká, je v Letňanech) a stimpiho vrtulník se stromy. Pokud zde někdo ještě nepublikoval svoje moduly prosím ať do udělá, pomůže to při demontáži a rozebírání. Do modulů jsme s Milanem nesahali, možná bude někde přidaný můj perníček/zmrzlina či dort z pekiho sladké armády.

Výloha budila zájem (a úsměvy) už při instalaci.



Vypadá to super, a tak nějak jsem tušil, že vrtulník nebude dost "sladkej", když si vzpomeneš hoď mi ho prosím do pošty. Díky ;)

Matthes_CS

Ještě jednou se omlouvám, za hloupý dotaz, ale měl jsem za to, že včera už byla neděle a nějak mi to nesedělo, proč v neděli ještě nejsou fotky :D

Jsem rád, že ozdoby přežily, crash test mě nenapadl dělat. Využili se všechny nebo už jich bylo moc?

Jinak výlohy všechny vypadjí suprově, jestli budu mít cestu, tak se budu muset zajet podívat. Jak to vůbec je, dá se k ním jít i když jsou hračkárny zavřené?

peki

Citace od: Matthes_CS kdy 29.10.2020, 20:06:58
Ještě jednou se omlouvám, za hloupý dotaz, ale měl jsem za to, že včera už byla neděle a nějak mi to nesedělo, proč v neděli ještě nejsou fotky :D

Jsem rád, že ozdoby přežily, crash test mě nenapadl dělat. Využili se všechny nebo už jich bylo moc?

Jinak výlohy všechny vypadjí suprově, jestli budu mít cestu, tak se budu muset zajet podívat. Jak to vůbec je, dá se k ním jít i když jsou hračkárny zavřené?

Ozdoby jsem využil všechny, kromě té jedné rozbité. Nebyl čas, protože v Letňanech jsme stavěli výlohu "na čas"= v 18:00 muselo být hotovo.

Všechny výlohy jsou ve velkých OC, kde jsou i potraviny a jiné otevřené obchody. TAkže stačí v OC dojít k hračkárně.

linhi

Moje chaloupka... technická - ty sudy u plotu jsou sundaný komín... :-D

peki

Citace od: Robkteryten kdy 29.10.2020, 13:55:41
Super,  jen ten vlek. mate úplně obráceně...
Chaloipka s listkama dole a pak by vam krásně staly a navazovaly sloupy.


Citace od: linhi kdy 01.11.2020, 19:39:26
Moje chaloupka... technická - ty sudy u plotu jsou sundaný komín... :-D

Až to budeme instalovat příště tak si na to dáme pozor :) Jsou to takové detaily, kterých si laik nevšimne, ale chápu že odborníka/či autora dráždí.

peki

V legu se výlohy líbí i pačia. Přikládám komenty :
=================================
.....Připojuji se s poděkováním za celý tým kanceláře a posílám pár komentářů od kolegů😉:

,,Krasa, nadhera... Dakujeme!!"

,,To je nádhera! Ja snáď pôjdem upiecť medovníčky, takú Vianočnú náladu to na mňa vdýchlo!"

,,To je opravdová krása. Doufám, že to brzy uvidí hodně dětí. Musím říct, že si neumím představit, že to může být ještě lepší, ale pravda je, že to jsem si myslela i loni a opět sedím s otevřenou pusou."

,,Jsem moc rád že se nám rodina Tailor Made výloh rozrůstá a doufám a přeju si,  aby byly výlohy co nejdříve a co nejvíce ,,opatlané"  od LEGO chtivých zákazníků 😊"

,,Vypadá to naprosto úžasně, už jen kvůli tomuto by měly prodejny znovu otevřít😊"

,,Hračkářství, které na mě kdy nejvíce dýchlo Vánocemi, bylo DUNCAN'S toy store ve filmu Sám doma 2 – Ztracen v New Yorku😊. To, co jste dali dohromady vy, tomu ale opravdu silně konkuruje."

,,Neskutečný 😊)) Jdu si pustit koledy."
===========================
O výlohy je zájem i příští rok. Mohla by to být taková nová tradice. Zkusíme rozšířit i mimo Prahu, tak kde je silná a aktivní kostkařská buňka.

Zkusil by jsem opět zažádat o projektovou podporu (malý Lugbulk)

milanv

Což o to, výlohy se myslím povedly dost. Ale děsím se toho, kdy tě přestane bavit se zabývat těma horama jejich formulářů... Velký dík ti za to, že tuhle nevděčnou práci děláš a my se můžeme věnovat stavění!
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 02.11.2020, 11:41:06
Což o to, výlohy se myslím povedly dost. Ale děsím se toho, kdy tě přestane bavit se zabývat těma horama jejich formulářů... Velký dík ti za to, že tuhle nevděčnou práci děláš a my se můžeme věnovat stavění!

Přesně tak, a nejen to. Nedovedu si vůbec představit co to znamená a kolik času zabere být v tvé roli. Jednak ze strany administrativy směrem k TLG a pak komunikace a řešení všeho možného v rámci LUGu. Takže se přidávám: díky!

Robkteryten

Citace od: milanv kdy 02.11.2020, 11:41:06
Což o to, výlohy se myslím povedly dost. Ale děsím se toho, kdy tě přestane bavit se zabývat těma horama jejich formulářů... Velký dík ti za to, že tuhle nevděčnou práci děláš a my se můžeme věnovat stavění!

Souhlasím a doufám že se to brzo nestane. Díky.

Ještě by to chtělo malou tečku...   logo kostek.

Robkteryten

Citace od: peki kdy 02.11.2020, 08:41:44
Citace od: Robkteryten kdy 29.10.2020, 13:55:41
Super,  jen ten vlek. mate úplně obráceně...
Chaloipka s listkama dole a pak by vam krásně staly a navazovaly sloupy.


Citace od: linhi kdy 01.11.2020, 19:39:26
Moje chaloupka... technická - ty sudy u plotu jsou sundaný komín... :-D

Až to budeme instalovat příště tak si na to dáme pozor :) Jsou to takové detaily, kterých si laik nevšimne, ale chápu že odborníka/či autora dráždí.

Tak dráždí,  nedráždí jen je to škoda,  byl by vidět cokoobr jako pohon lanovky a navazovalo by to. 

Je mi jasné,  že s instalací bylo moc práce, takže to prosim berte jen jako upozornění pro příště,  ne jako kybycovani pres internet.  Ještě  jednou Dikes, že jsem se mohl přidat se svou jednoduchou troškou. 

peki

Domlouvám se na další ročník výlohy 2021. Předběžně je zájem o tyto témata:
- zimní město/vesnice
- perníková vesnice
- elfi vesnice (toto by mohl být nový společný projekt). Asi nepůjde použít projektový support (malý Lugbulk)

Píši i vzhledem k rozbíhajícím se Lugbulkovým nominacím. Nějaké dílky na elfí vesničku (obecně užitečné) bychom vzít mohli i zde.

peki

#52
Pro každého účastníka projektů 3 zimní výlohy mám připravený 1 advetní Lego kalendář a kostičky  1x1 bílá tiles :
- seznam za vesnici a město mi dodá igorus
- seznam za perník si udělám sám  ;)

Distribuce příští týden Praha
Příští víkend Ostrava asi Olomouc

Co nepůjde jinak tak Česká pošta

peki

Zatím se deinstalace odkládá. Jakmile budu něco vědět dám info. U společného projektu perníček bych se přimlouval za hromadné uskladnění a možnost společné prezentace pokud bude nějaká akce během roku (moc tomu nevěřím) ale příští rok bude o vánoční výlohu opět zájem:
- mohou se přidal další stavitelé
- pokud si někdo modul vezme zpátky OK (nechci nikomu zabavovat stavební materiál)  :) Zejména v okolí Prahy to nebude problém. Tam to mohu nějak operativně povracet a až příde čas další instalace tak to stáhnout.

peki

Začneme uklízet výlohy. První deinstalace bude na Chodově 23.2.2021.  Zvládneme s Igorusem. MOC zimní vesnice bychom rádi vrátili, už nebude potřeba. Nechám na Igorusovi organizaci vrácení.

Až budeme rozebírat zimní město Letňany), tak by jsem poprosil:
- uschování modulů (i vrácených) na příští rok. Budeme potřebovat. Je určitě možné se do projektu přidat a něco dalšího postavit, aby mohlo dojít třeba i k nějaké obměně.

U perníkové vesničky (Černý most),by jsem zejména pražské účastníky poprosil o pomoc, při rozebírání a odvozu vašich MOC. Všechny by jsem poprosil o:
- uschování modulů (i vrácených) na příští rok. BUdeme potřebovat. Je určitě možné se do projektu přidat a něco dalšího/nového postavit.

Na závěr chápu že doba je složitá a budu respektovat pokud se někdo z jakéhokoliv důvodu rozhodne příští rok nepokračovat. Prosím jenom dejte včas vědět.

Ještě jednou díky všem kteří loni přiložili roku k dílu. Letos vás všechny zvu k nové výzvě elfi vánoční vesnička.

Sihaja

Citace od: peki kdy 18.02.2021, 10:09:56

Až budeme rozebírat zimní město Letňany), tak by jsem poprosil:
- uschování modulů (i vrácených) na příští rok. Budeme potřebovat. Je určitě možné se do projektu přidat a něco dalšího postavit, aby mohlo dojít třeba i k nějaké obměně.

U perníkové vesničky (Černý most),by jsem zejména pražské účastníky poprosil o pomoc, při rozebírání a odvozu vašich MOC. Všechny by jsem poprosil o:
- uschování modulů (i vrácených) na příští rok. BUdeme potřebovat. Je určitě možné se do projektu přidat a něco dalšího/nového postavit.


Mam ted nejakou skladovaci kapacitu, tak pokud by bylo potreba, tak dokazu neco ulozit ve svem skladu.

peki

Citace od: peki kdy 29.10.2020, 13:21:39
OC Černý Most
Instalace

Deinstalace. Předběžně úterý 20.4.2021
zatím platí nějaká omezení, kdy prodejna může být otevřena max. do 19:00. Jsem předběžně domluvený že bychom v úterý pouze vyklidili. I s možností dočasného uskladnění v prodejně.

Vzhledem k tomu že budeme perníčky ještě instalovat letos poprosím ty kteří budou pokračovat (zejména mimo Pražské) o zapůjčení. Zajistím nějaké centrální uskladnění.

Kdo bude chtít model vrátit ať si řekne. Zajistím dopravení modelu zpět. To jde samozřejmě také.

Sihaja

Ahoj Peki. Mas nejake upresneni na utery?

peki

úterý od 16:00 - 17:30
Pokud někdo nepotvrdí odvoz svého modulu, bude vše zabaleno a uloženo u Igoruse/peki do další instalace.

Pokud někdo pro modul pojede hoďte fotku/odkaz co máme při balení vynechat.

Matthes_CS

Rád bych zpátky vánoční ozdoby, ale ty nejsou na ČM, ale nevím, kde jsou. Domeček v perníkové vesnici i adventní věnec můžete schovat do dalších vánoc, pokud budeš chtít využít. Ozdoby, jestli bude pro ně zase stromeček, tak postavím nové.