På Kloss Hold Trondheim, Norsko 26-28.4.2019

Založil Chairudo, 11.12.2018, 00:30:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Příští úterý 18.12 začne registrace na další úžasnou víkendovku norského LUGu ve městě Trondheim.
Informace a fotky z loňské výstavy zde

Informace k akci můžete sledovat na stránkách LUGu, to důležité sem přeložím.

Jestli mě z práce pustí, mám v plánu opět jet. Cestu předpokládám jako obvykle 3 místnou dodávkou plnou Lega a úsměvů od ucha k uchu  ;D
Na programu je kochání se přírodou, možnost návštívit Billundu, Lego stores a cokoli nám cvrnkne do nosu.
Dále poznání trochu Norské kultury a hromady AFOlů z okolních LUGů, ale třeba i Chorvatska :D

Má někdo chuť udělat si výlet?
Kdyby nás bylo víc než míst v autě, je možnost si na akci i zaletět.

Jinak co jsem psal loni na jaře stále platí, je to v mých očích nejlepší AFOL event na kterém jsem byl.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

20 Ledna končí první fáze registrace na akci, můžete se přihlásit i později, ale bude pak dražší AFOL večeře a bez záruky krásného menšího dárku.

Hledám 1-2 spolujezdce na dlouhou, ale krásnou cestou Norskou krajinou.
Pořadatelé pokryjí cestovní náklady, hotel vyjde asi na 12-1300,- x jestli dobře počítám 5 nocí i s cestou.

Na programu bude zase menší výlet po okolí a spousta zábavy  :)
Kdo se přidá?



Early Bird Registration, within January 20th
- Dinner Saturday NOK 250,-
- Dinner Sunday NOK 70,-
- Guaranteed "goodie bag" with some niiiice LEGO inside  :D

Late registration within April 10th
- Dinner Saturday NOK 400,-
- Dinner Sunday NOK 70,-
- Hopefully we will have enough goodie bags for all - but we can not make any guarantees after January 20th.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Robbed

Taky jedem! už se těším :D Doufám, že hlava terminátora v zavazadle nebude dělat problém na letišti pod rentgenem.

Chairudo

YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#4
Pro účastníky zájezdu připomínám povinné stavění společného projektu - soutěže Na vítěze čekají krásné ceny :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#5
Výstava je za námi a zde je nějaké info  ;D
Fotečky zde a zde.

Letos za Kostky reprezentovali skywalker007 s bráchou, moje maličkost a Robbed se svou polovičkou kteří dorazili teď si nejsem jistý z Belgie?

Expedice Vašek, Vojta a Já:
Středa
Vyzvedl a naložil jsem dodávku Lega v Olomouci a navečer kluky v Praze, prvních 500 z 2500km úspěšně překonáno 8)

Čtvrtek
Po šesté ráno jsme vyrazili z Velkých Popovic a po 14 hodinách a cca 1200km jsme se v Hirtshals nalodili na trajekt kde jsem se 2 hodinky prospal a ke třetí ráno nás vyplivl v norském Larviku.

Pátek
Po krátkém neúspěšném pokusu něco naspat jsme ke čtvrté pokračovali v cestě a po dalších 650km jsme v poledne dorazili na místo. Přijeli jsme akorát na oběd a s Martinem, Kami a dalšími afoly se sešly v restauraci nad městem, pak jsme se díky Martinovi levně ale pěkně ubytovali pár minut chůze od výstavy a frčeli instalovat  ;D


Výstava byla letos ve dvou sportovních halách o celkové ploše asi 1600m2 a opět dorazila cca stovka AFOLů z velké části evropy. Navečer byla opět grilovačka a potřebný spánek  ;D


Sobota
Opět jsme dostali krásný sáček s výběrem nových dílků kde byl třeba i mamut, proběhla talk show, samotná výstava a Afol večeři jsme se přesunuli ke zdejší pevnosti, kde jsme se dobře najedli, proběhla aukce, poděkování Afolům za pomoc s organizací akce a soutěže.
Jako poděkování jsme darovali do aukce pár věcí, kluci nějaké figy a polybagy, přivezl jsem unikátní figurku z Kladna a vydražila se za krásných 1500,- NOK




Neděle
Po zavíračce probíhalo známé balení, v 5 hodin jsme sedli a proběhlo ohlédnutí za akcí včetně vyhlášení vítězů soutěží.
Hlasovalo se opět pro velké MOC, střední MOC, malé MOC, GBC a hlasování veřejnosti.
První místa letos vyhrál model Norské pohádky s pirátským tématem a jezdílí lodí, později dodám video.
Druhé místo hlasování veřejnosti vyhrál Vašek s Vojtou s Aztéky a třetí místa hlasování veřejnosti a Velké MOC jsem vyhrál já se sochami. Martin se umístil v kategorii středních MOC se svým terminátorem na 5 místě, letos byla v této kategorii silná konkurence  :)

Po sedmé přijela Pizza a všichni jsme se nabaštili a postupně rozutekli, nezapoměli jsme ale na barevné selfie  ;D


Loni byly v Norsku teploty kolem 5 stupňů, ale letos jsem litoval, že jsem si nevzal kraťasy. Celou dovolenou byla noční teplota kolem 15 a denní kolem 25 a více stupňů a slunečno, což je na norsko krásné letní počasí. Díky tomu byla také nižší návštěvnost asi 3300 lidí za víkend.

Pondělí-úterý
Po cestě zpět jsme se vyfotili u největšího soba na světě a kochali se krásnou Norskou přírodou, samozřejmě jsme po cestě nevynechali návštěvu v LEGO House



Příští rok si výlet o pár dní prodloužíme na lepší poznávačku okolím.
Kdyby jste se chtěli někdo přidat, na místo se kromě auta dá dostat i letadlem nebo vlakem, Martin může poradit.
Za mě je to jedna z nejlepších evropských akcí, hlavně díky krásné atmosféře a pohodovým lidem.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

skywalker007

Za mně super akce,asi nejlepší výstava na které jsem byl. Kolektiv na výstavě byl taky dobrý.
Jinak díky Chairudovi za odvoz.

danyboy

Vypadá to velmi super, škoda, že mi to letos nevyšlo, snad příště.
Máte fotky toho "povinného" společného projektu? :)

Chairudo

Citace od: danyboy kdy 07.05.2019, 07:45:54
Vypadá to velmi super, škoda, že mi to letos nevyšlo, snad příště.
Máte fotky toho "povinného" společného projektu? :)

V tomto albu, doprava doleva jsou další fotky. Myslím, že zvítězil zrovna ten drak s pokladem, můj je steampunk AT-ST s Harrym a Voldemortem těsně nad drakem  :P

Velmi jednoduché zadání, podstavec 16x18 s cestou, stejně barevným základem a postavte si co chcete. Žádná další omezení a tak se může každý vyřádit podle libosti. Loni se dělaly vlakové vagony a vznikl z toho úžasný skoro 100 vagonový vlak  ;D
Modely s křížkem nesplnily jednoduché zadání a byly ze soutěže vyřazeny  ::)

Něco podobného bychom mohli udělat na podzim v Olomouci.
https://www.flickr.com/photos/142028625@N08/47717012932/in/album-72157706907597651/
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

#9
Ještě malý bonus z Trondheimu, jak jsme byli na obědě v točící restauraci zvládl jsem natočit 360' video  ;D



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Chairudo

Letošní Trondheim bohužel zhatila korona, ale už se pomalu plánuje ten příští.

Takto vypadá kousek cesty z Osla do Trondheimu, testoval jsem stabilizaci Gopro 7 a prošla na výbornou.
Vašek s Vojtou většinu cesty prospali, tak to asi uvidí poprvé  >:D



YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr