shop.lego.com

Založil Darth, 04.05.2012, 00:20:09

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 2 Hosté prohlíží toto téma.

Ondrej

Citace od: Freddy157 kdy 04.05.2023, 03:26:41Ty mince (5007840) na české stránce byly? Už je tam nevidím a v jiných regionech ano. Jestli byly a došly, tak se to speciálně u nás děje nepříjemně často.
Mince byly taky, vydržely teda cca 3 dny což mi přijde slušný oproti některým věcem co byly pryč během několika hodin. Hvězda smrti a X wing pořád jsou. Bylo psáno že se rozděluje množství podle regionů tak je možný že jinde ještě budou.

Fricoolinek

Co myslíte - jak fakt, že na Pick-A-Brick jsou nyní v nabídce moderní castle torsa či štíty za nepěkně malé peníze, zahýbe s cenou Castle věcí z 80/90s a 00s?

Colonel32

U dílů, které jsou natolik podobné , že člověk musí být skutečně znalec aby je rozlišil od sebe (např. žluté a modré crusaders štíty) cena určitě klesne.

Viz BL price guide původního modrého štítu za posledních 6 měsíců.

Listopad 22:
Avg Price:   CZK 61.27 (průměrná cena jednotlivé nákupy nezávisle na počtu prodaných kusů)
Qty Avg Price:   CZK 63.69 (průměrná cena všech prodaných kusů)

Únor 23:
Avg Price:   CZK 56.98
Qty Avg Price:   CZK 56.38

U dílů, kde modernizovaná verze vypadá úplně jinak (crusaders torzo) si netroufnu spekulovat. Ale do ceny setů jako takových se to podle mne příliš nepromítne.

Pokud máš zájem dělat vědu a ne je filozofovat, můžeš si udělat evidenci za kolik se věci prodávají (konkrétní díly + vybrané sety), protože Bricklink archivuje vždy jen poslední 6 měsíců, sledovat to třeba další dva roky a potom o tom poreferovat.


Fricoolinek

Spíše je v tomto zajímavější foresťácký štít. Před rokem se původní prodal na Aurku klidně za 270 Kč.

Medic

Zdravím. S legem začínám a mám dotaz k tomuto setu https://www.lego.com/cs-cz/product/republic-fighter-tank-75342
Co přesně znamená Doobjednávky přijímány, bude odesláno do 22. května 2023? To doobjednávka znamená jako předobjednávka a set tedy bude vyrábět třeba rok? Nebo je to jen velmi krátké časově okno pro objednání a po 22 květnu už nepůjde objednat?

Dále by mě zajímalo co znamená na webu lega set těžko k sehnání a exkluzivní. Díky za rady

Colonel32

Citace od: Medic kdy 11.05.2023, 18:39:11Zdravím. S legem začínám a mám dotaz k tomuto setu https://www.lego.com/cs-cz/product/republic-fighter-tank-75342
Co přesně znamená Doobjednávky přijímány, bude odesláno do 22. května 2023? To doobjednávka znamená jako předobjednávka a set tedy bude vyrábět třeba rok? Nebo je to jen velmi krátké časově okno pro objednání a po 22 květnu už nepůjde objednat?

Dále by mě zajímalo co znamená na webu lega set těžko k sehnání a exkluzivní. Díky za rady

Rozdíl mezi předobjednávkou a doobjednávkou je v tom, že předobjednávky je na set, který terpve půjde do prodeje, zatímco doobjednávka je na set, který už je v prodeji, ale aktuálně není skladem a čeká se, až z továrny do skladu dorazí další várka. Mimochodem, technická poznámka, pokud jde o bonusy k nákupu jako jsou GWPčka (gift with purchase - dárek k nákupu), tak se jejich získání řídí dnem, kdy byla objednávka udělaná, nezávisle na tom, kdy má proběhnout doručení.

Těžko k sehnání a exkluzivní jsou věci, které se v běžných obchodek vyskytují velmi vzácně a nebo se v běžných obchodech nevyskytují vůbec a dají se koupit pouze přímo u Lega (online nebo v jejich prodejně OC Westfield Chodov), potažmo na FB marketplace/Bazoši u překupníků. Ideální je před nákupem konzultovat nějaký cenový srovnávač, třeba Heureku.


Medic

Citace od: Colonel32 kdy 11.05.2023, 18:59:53
Citace od: Medic kdy 11.05.2023, 18:39:11Zdravím. S legem začínám a mám dotaz k tomuto setu https://www.lego.com/cs-cz/product/republic-fighter-tank-75342
Co přesně znamená Doobjednávky přijímány, bude odesláno do 22. května 2023? To doobjednávka znamená jako předobjednávka a set tedy bude vyrábět třeba rok? Nebo je to jen velmi krátké časově okno pro objednání a po 22 květnu už nepůjde objednat?

Dále by mě zajímalo co znamená na webu lega set těžko k sehnání a exkluzivní. Díky za rady

Rozdíl mezi předobjednávkou a doobjednávkou je v tom, že předobjednávky je na set, který terpve půjde do prodeje, zatímco doobjednávka je na set, který už je v prodeji, ale aktuálně není skladem a čeká se, až z továrny do skladu dorazí další várka. Mimochodem, technická poznámka, pokud jde o bonusy k nákupu jako jsou GWPčka (gift with purchase - dárek k nákupu), tak se jejich získání řídí dnem, kdy byla objednávka udělaná, nezávisle na tom, kdy má proběhnout doručení.

Těžko k sehnání a exkluzivní jsou věci, které se v běžných obchodek vyskytují velmi vzácně a nebo se v běžných obchodech nevyskytují vůbec a dají se koupit pouze přímo u Lega (online nebo v jejich prodejně OC Westfield Chodov), potažmo na FB marketplace/Bazoši u překupníků. Ideální je před nákupem konzultovat nějaký cenový srovnávač, třeba Heureku.


Díky za radu. Takže ten tank se bude vyrábět ještě x měsíců či let?

Colonel32

Citace od: Medic kdy 11.05.2023, 19:08:22Díky za radu. Takže ten tank se bude vyrábět ještě x měsíců či let?

Vzhledem k tomu, že je na trhu zhruba rok by ještě tak 6-12 měsíců mohl mít před sebou, ale kostky do ohně bych za to nedal.

Strider

Předobjednávka a doobjednávka jsou zavádějící výrazy vzniklé snahou urputně všechno překládat. Obojí je normální objednávka jen s delším termínem dodání.

Colonel32

#1899
Ale mám pocit, že existuje drobná nuance v tom, že věci v režimu předobjednávka mají jasně stanovený termín, kdy je pustí ven, zatímco u doobjednávek uvádějí kdy nejpozději to bude, ale může to být i o několik dní dříve.

Viz ten tank: "Doobjednávky přijímány, bude odesláno do 22. května 2023".

A kouzelný domek: Předobjednej si tuto položku ještě dnes, bude odeslána 1. června 2023.
(https://www.lego.com/cs-cz/product/the-enchanted-treehouse-43215)

+ druhá věc je, že u věcí v režimu předobjednávka by neměla být možnost to sehnat jinde dříve, zatímco u doobjednávky to jiné obchody můžou mít ještě skladem.

STARHAWK

Citace od: Strider kdy 11.05.2023, 21:10:02Předobjednávka a doobjednávka jsou zavádějící výrazy vzniklé snahou urputně všechno překládat. Obojí je normální objednávka jen s delším termínem dodání.

Ani nie. Je to dobre prelozene predsa. Predobjednavka su na veci co este len vychadzaju. Doobjednavka su veci co uz su na trhu a v ich obchode sa uz vypredali ale vpohode prijimaju dalsie objednavky na zaklade ktorych ich dorobia, len aktualne je to uz vypredane.

STARHAWK

Citace od: Medic kdy 11.05.2023, 18:39:11Zdravím. S legem začínám a mám dotaz k tomuto setu https://www.lego.com/cs-cz/product/republic-fighter-tank-75342
Co přesně znamená Doobjednávky přijímány, bude odesláno do 22. května 2023? To doobjednávka znamená jako předobjednávka a set tedy bude vyrábět třeba rok? Nebo je to jen velmi krátké časově okno pro objednání a po 22 květnu už nepůjde objednat?

Dále by mě zajímalo co znamená na webu lega set těžko k sehnání a exkluzivní. Díky za rady

Ten tank maju inak limitovany na 2ks "celozivotne". Tj ze ak si objednas cez web 2, tak uz o napr mesiac ti zrusia objednavku kde si das tento set trebars aj 1ks

Ale ked prides do kamennej predajne tak ti kludne predaju dalsich 5ks.

Nechapem tento blby sposob limitovania u tak maleho a este ktomu armybuild setu. Nie kazdy ma moznost chodit do kamennej predajne ked ju este stale nemaju v kazdom state.

ditetemnaporad

Citace od: Medic kdy 11.05.2023, 18:39:11Dále by mě zajímalo co znamená na webu lega set těžko k sehnání a exkluzivní. Díky za rady

Ahoj. K tomuto ještě poznámka. Zvlášť stavebnice označené "Těžko k sehnání" jsou téměř vždy k sehnání i v jiných českých obchodech, navíc většinou za 20%+ slevu. U "Exkluzivních" to bývá, minimálně časem, dost podobné, jenom nemusí být se slevou.

Příklad LEGO 21327 Psací stroj označené jako těžké na sehnání a za 6399 Kč. Na heuréce ho prodává 11 obchodů pod 5000 Kč.

K nakupování na oficiálním LEGO web-shopu nebo v oficiálním obchodě na Chodově. Všude jinde mají 99% stavebnic výrazně levněji. Nakoupit na ofiko má smysl tedy pouze tehdy, pokud jsi ultra zarytý fanoušek, musíš mít stavebnici jako první (a i to ne vždy platí) nebo se na nákup váží promo akce, jako je například zmíněné GWP, tedy dárek k nákupu. O těchto akcích, se dopředu můžeš dočíst například na:

STONEWARS

Medic

#1903
Citace od: ditetemnaporad kdy 12.05.2023, 08:44:57
Citace od: Medic kdy 11.05.2023, 18:39:11Dále by mě zajímalo co znamená na webu lega set těžko k sehnání a exkluzivní. Díky za rady

Ahoj. K tomuto ještě poznámka. Zvlášť stavebnice označené "Těžko k sehnání" jsou téměř vždy k sehnání i v jiných českých obchodech, navíc většinou za 20%+ slevu. U "Exkluzivních" to bývá, minimálně časem, dost podobné, jenom nemusí být se slevou.

Příklad LEGO 21327 Psací stroj označené jako těžké na sehnání a za 6399 Kč. Na heuréce ho prodává 11 obchodů pod 5000 Kč.

K nakupování na oficiálním LEGO web-shopu nebo v oficiálním obchodě na Chodově. Všude jinde mají 99% stavebnic výrazně levněji. Nakoupit na ofiko má smysl tedy pouze tehdy, pokud jsi ultra zarytý fanoušek, musíš mít stavebnici jako první (a i to ne vždy platí) nebo se na nákup váží promo akce, jako je například zmíněné GWP, tedy dárek k nákupu. O těchto akcích, se dopředu můžeš dočíst například na:

STONEWARS

Díky za radu a info. Ještě mám jeden dotaz. Na té stránce co jsi poslal je článek o legu které se bude vyřazovat na konci roku. Mě se jedná o toto lego https://www.lego.com/cs-cz/product/medieval-castle-31120
které tam není. Znamená to tedy že se bude vyrábět ještě v roce 2024? V katalogu lega už nebylo ani tento rok leden až květen. Díky

Colonel32

https://www.lego.com/cs-cz/product/pirate-ship-playground-40589

Pirátské dětské hřiště dorazilo už i do evropy.

(V legostoru na Chodově zatím mají i stěhovací auto z minulého týdne)

Fricoolinek

Zase je to takový hořký... člověk si řiká, jaká super nabídka - 2x VIP body (cca 250 Kč), VIP doplňky - Letní legrace, Hřiště s pirátskou lodí a pak stejně zjistíš, že je to tak sotva v hodnotě těch 700 Kč, co musíš na továrnim shopu zaplatit víc.  :P Tak nevim - je LEGO SHOP tak drahej nebo nejlevnější nabídka/y na Heurece jsou nevkusně levný?  :o  


Petronel

Ano, taky jsem chtěl udělat velký nákup a postupně jsem sety z objednávky vyhazoval kvůli srovnání ceny s jinými shopy. Větší část jsem objednal jinde (City, Creator,..), ale jsou i věci co jinde nekoupíš (první dva sety v příloze)  nebo jsou na Lego.com naopak zase levnější ;D  ;D (ptačí budka)
Takže vyplatí se porovnávat. ;)

MLT


Strider

Výborně. Možná půjde resell dolů s cenou toho starého.

Pool

Citace od: Strider kdy 21.06.2023, 15:04:41Výborně. Možná půjde resell dolů s cenou toho starého.

Ten se prodával roky a nikdy nenabyl na hodnotě, stále není problém ho koupit levněji, než co byla ofiko cena.

Fricoolinek

Citace od: Pool kdy 21.06.2023, 16:30:14
Citace od: Strider kdy 21.06.2023, 15:04:41Výborně. Možná půjde resell dolů s cenou toho starého.

Ten se prodával roky a nikdy nenabyl na hodnotě, stále není problém ho koupit levněji, než co byla ofiko cena.

To asi musí být ynvestoři nasraní....

Fricoolinek

53 Kč za figurku rytíře.... Pokud se bavíme o nějakém investičním potenciálu, tak jestli nebude spíše v tomto (resp. zejména v tom torsu) než ve velkých škatulích, kde člověk stejně bude trnout, aby se to nepromáčklo, nepromočilo atp. Nebo spíš se nenechat vysmát a očekávat, že tyhle torsa tam budou věky?  :o

STARHAWK

Citace od: Fricoolinek kdy 24.06.2023, 03:19:53
Citace od: Pool kdy 21.06.2023, 16:30:14
Citace od: Strider kdy 21.06.2023, 15:04:41Výborně. Možná půjde resell dolů s cenou toho starého.

Ten se prodával roky a nikdy nenabyl na hodnotě, stále není problém ho koupit levněji, než co byla ofiko cena.

To asi musí být ynvestoři nasraní....

nie len investori, mna to tiez stve a to som ho chcel otvorit az decka budu vecsie a nepostracaju polku z neho
cakal som ze medzitym tie potrebne proncezne don vydaju v Disney CMF a oni holt ne, mieto toho ich setky narvali do reedicie toho hradu - to co mali spravit uz davno parchanti

Anatyt

Rýchlo predaj a kúp nový. ;)

april.lix

Ynvestoři??   >:D  >:D  >:D

Colonel32

https://www.lego.com/cs-cz/product/disney-100-years-celebration-40600

Připomeň si století pohádkových příběhů
Tahle kouzelná stavebnice na výstavku obsahuje tři modely, z nichž každý má sponku na držení fotek a exkluzivní minifigurku Myšáka Mickeyho. Dárek k nákupům sad LEGO® | Disney za alespoň 2 599 Kč, nabídka platí od 1. 7. do 9. 7., pouze do vyčerpání zásob. Nabídka se nevztahuje na nákupy sad LEGO Star Wars™ a Marvel.*


Také v Legostore OC Chodov

Mafry

Prosím, podařilo se někomu při objednávce na lego eshopu získat sadu "Doplňky - Legrace a styl"?

Podle podmínek je k cituji: "K VIP nákupům nad 1 299 Kč. Auto a obytný přívěs nejsou součástí balení.*"

Vyskládal jsem objednávku Pick a brick za 1500Kč, ale sada se mi v nákupním košíku neobjevila.
Ani když jsem zkusil vybrat nějakou Lego sadu. Vždy tam až při překročení 5599 Kč skočily sady Blactron a Bionicle.
Když jsem zkusil úplně stejnou sestavu dílků Pick a brick objednat v německém klonu eshopu, hned se tam zmíněná sada objevila (leč, z německého eshopu mi zase nešlo objednat k nám),

Nemá někdo podobný problém? Případně radu, co dělám špatně?
Díky moc za pomoc.

Hardegon

Citace od: Mafry kdy 12.07.2023, 09:55:23Prosím, podařilo se někomu při objednávce na lego eshopu získat sadu "Doplňky - Legrace a styl"?
Podle podmínek je k cituji: "K VIP nákupům nad 1 299 Kč. Auto a obytný přívěs nejsou součástí balení.*"
Vyskládal jsem objednávku Pick a brick za 1500Kč, ale sada se mi v nákupním košíku neobjevila.
Ani když jsem zkusil vybrat nějakou Lego sadu. Vždy tam až při překročení 5599 Kč skočily sady Blactron a Bionicle.
Když jsem zkusil úplně stejnou sestavu dílků Pick a brick objednat v německém klonu eshopu, hned se tam zmíněná sada objevila (leč, z německého eshopu mi zase nešlo objednat k nám),
Nemá někdo podobný problém? Případně radu, co dělám špatně?
Díky moc za pomoc.

Na stránkách už to teď neni. Zřejmě vyprodáno.

Mafry

Hardegon: Děkuju. Není ve smyslu ta sada, nebo ta "reklama"?
Tu tam pořád vidím. Viz obrázek
Screen_Lego2.jpg

A "do vyprodání" jsem našel jen k těm dvěma setům co jsou za 5599 (ale uznávám, mohl jsem blbě hledat).


Jinak pokud bylo vyprodáno ještě dřív než po prvním dni, tak nezbývá než Legu pogratulovat ke zvládnutí akce a poděkovat za ušetření peněz.  :)

Každopádně díky.

Hardegon

Citace od: Mafry kdy 12.07.2023, 10:21:00Hardegon: Děkuju. Není ve smyslu ta sada, nebo ta "reklama"?
Tu tam pořád vidím. Viz obrázek
Screen_Lego2.jpg
A "do vyprodání" jsem našel jen k těm dvěma setům co jsou za 5599 (ale uznávám, mohl jsem blbě hledat).
Jinak pokud bylo vyprodáno ještě dřív než po prvním dni, tak nezbývá než Legu pogratulovat ke zvládnutí akce a poděkovat za ušetření peněz.  :)
Každopádně díky.

Neni uvedeno tady.

Tenhle polybag už se před nedávnem rozdával spolu s jinými dárky, které po celou akci nedošly. Doufám, že jsi taky poslal gratulace... ;)