Poslední příspěvky

#91
2024 / Re:Icons 2024
Naposledy přispěl: Anatyt - 17.04.2024, 21:32:18
No vida - a odpalovacia rampa pre Saturn V je na svete! ;D S malými úpravami.
#92
2024 / Re:Icons 2024
Naposledy přispěl: basgitara - 17.04.2024, 21:22:45
LEGO NASA Artemis Space Launch System (10341)
#93
Volná diskuse / Lego ideas - Survivor
Naposledy přispěl: PetaS - 17.04.2024, 19:49:34
Ahoj, chci s Vámi sdílet můj první Lego Ideas projekt na téma reality show Survivor. Budu moc vděčný, když ho podpoříte svým hlasem a pomohli mi splnit si sen – stát se Lego Ideas designérem. Sdílejte model s přáteli, a pokud ho Lego schválí po dosažení 10 000 hlasů, tak si ho jednou společně postavíme!
Lego sdílela samotná Sandra Diaz-Twine na svém instagramu a podpořila mě! Připojte se k 2-násobné výherkyni a podpořte mě také!

Tady je oficiální link:
https://ideas.lego.com/projects/f5db2f3a-cfa0-433c-bcd3-b9c1fd963bf2

Podpoření setu je jednoduché:
-klikni na odkaz
-registruj se pokud ještě nemáš účet
-u mého setu klikni na žluté tlačítko ''support''

Všem podporovatelům děkuji!
#94
Svět fantazie z kostek Ostrava / Re:SVĚT FANTAZIE Z KOSTEK Ostr...
Naposledy přispěl: Lagik - 17.04.2024, 18:56:09
Má někdo nějaké fotky, videa?
#95
Svět fantazie z kostek Ostrava / Re:SVĚT FANTAZIE Z KOSTEK Ostr...
Naposledy přispěl: danyboy - 17.04.2024, 17:36:15
Monika:

Ještě jednou vám všem moc děkuji za účast na výstavě, za vaše skvělé modely a vaše maličkosti bez které by výstava nemohla vzniknout.

Zaznamenala jsem jen chválu na vaše modely a tak mám z toho upřímnou radost, že se líbí a stále máme co nového obdivovat.

Budu se těšit opět na příští rok a věřím, že se nám to opět povede, ať už  bude místo konání kdekoliv.

Jinak návštěvnost jsem nakonec spočítala a byla stejná cca +- 50-100 lidí  jako loni tzn., zaokrouhleno s našimi rodinnými příslušníky a těmi co neplatili 4500.
A samozřejmě vstupné máme pořád lidové. Přesto se najdou prudilové, kteří mají pocit, že vstupné je drahé.

Za mě na všechny strany spokojenost.

Mějte se krásně

Danyboy:
Pokud máte jakékoliv poznatky, výhrady co zlepšit, určitě se s námi podělte o své postřehy. :) 
#96
Svět fantazie z kostek Ostrava / Re:SVĚT FANTAZIE Z KOSTEK Ostr...
Naposledy přispěl: Foton - 17.04.2024, 16:53:28
Mockrát děkuji za možnost se zúčastnit. Sice jsem si přivezl rýmičku a kašlíček (buď ze Stodolní nebo od jeřábnice/ka) ale i tak to bylo fajn.
#97
Space / Re:Slunce - Země - Měsíc
Naposledy přispěl: juggleman - 17.04.2024, 15:30:38
Taky jsem ho koupil (sokro hned po vydani diky velke sleve pres Sparkys) a jsem moc spokojen. Ja stavim predevsim TECHNIK a tohle byla a je opravdu slast.
Moc doporucuji vsem!
#98
Space / Slunce - Země - Měsíc
Naposledy přispěl: hobby - 17.04.2024, 13:33:25
Myslel jsem, že moje poslední stavebnice byl Orient expres, ale pak jsem neodolal a koupil novinku Vesmír 42179 (a hned 2x jako budoucí dárek). Vzpomínám na tu pohyblivou pomůcku ve škole, jak mě zajímala a jak dobře demonstrovala pohyb naší Země.
Tahle stavebnice je totéž. I když je tam označení 10+, řekl bych, že je složitější, je třeba být hodně pozorný, jibak se stane, že na konci etapy něco zbyde a tedy opět rozebrat a nanovo. Já vláčkař nemám s lego-technik zkušenosti; je to jiné, než vlaky. Také smekám pčed dizajnéry, kteří to vymýšleli - pět různých pohybů, provázaných a synchronizovaných - rotace Země, rotace Slunce, oběh Měsíce, celý oběh kolem Slunce + další pohyb pro udržení deklinace (sklon osy) zeměkoule vůči Slunci.
Pokud bych měl hodnotit jako set, tak samozřejmě nejcenější je jeho edukativní hodnota a funkce, ostatní není podstatné. Jinak je to set do vitýny a lapač prachu (jak jinak)
Fotky: 1)zimní slunovrat, 2)jarní rovnodennost, 3) letní slunovrat, podzimní rovnodennost     
#99
Výstavy, akce / Re:Výstava kostek Bruntál
Naposledy přispěl: Skyrider - 17.04.2024, 12:21:55
Moc děkuji všem vystavovatelům na Světu fantazie z kostek Ostrava, kteří projevily zájem o účast na naší výstavě v Bruntále.  :D

Také děkuji Pekimu, a všem co stavěli společný projekt Staromák za zapůjčení tohoto modelu na Výstavu kostek Bruntál.  :)

Dále jsem v úvodním příspěvku aktualizoval seznam vystavovatelů.

Nezapomeňte, že registrovat se můžete až do 1.5. a stále máme volné výstavní plochy pro Vaše modely.  ;)
#100
Výstavy, akce / Re:Mošnov (Škoda Ostravsko)
Naposledy přispěl: peki - 17.04.2024, 12:18:53
Akce potvrzena:
herní koutek
Lego – kostky DUPLO,
creator stavění,
auta na ovládání.

... Popř. Již postavený model jako předlohu pro děti, co by mohly postavit.

sochy, které máte do foto koutku, využít jako postavičky ke stanu, ať jde už z dálky vidět, jaká herní zóna ve stanu je? Nebo máte nějaké roll-upy / vlajky?


Stan zařídíme v rozměru 5x10m metrů, stoly také zařídíme.

Hyundai Family Day se letos uskuteční 24.8.2024 v časovém rozmezí od 12:30 – 21:00 v našem areálu. V loňském roce se akce zúčastnilo 8.000 návštěvníků, letos očekáváme podobnou účast.