Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

Igorus

Co se týká silničního tématu, tak mě napadla taková možnost. Totiž šedá silniční plocha by nebyla připevněna ke zbytku modulu napevno. Tím pádem se s ní dá libovolně šoupat. No a díky tomu by se škvíra vyřešila přišoupnutím sousedního bloku atd.. A na konci celého projektu by se operativně doplnil zbývající prostor.

Hardegon

Citace od: Igorus kdy 11.04.2016, 11:04:00
Co se týká silničního tématu, tak mě napadla taková možnost. Totiž šedá silniční plocha by nebyla připevněna ke zbytku modulu napevno. Tím pádem se s ní dá libovolně šoupat. No a díky tomu by se škvíra vyřešila přišoupnutím sousedního bloku atd.. A na konci celého projektu by se operativně doplnil zbývající prostor.

Asi nejrozumnější varianta.  ;)

milanv

Příští středu jedu do Norimberka a nafotím Pick a Brick Wall. Pak se můžete domluvit na rozumném množství objednávek. Taktéž rozumných ;) (Jedu autobusem.)
Pán na Žlutém hradě

milanv

Citace od: milanv kdy 14.04.2016, 19:26:16
Příští středu jedu do Norimberka a nafotím Pick a Brick Wall. Pak se můžete domluvit na rozumném množství objednávek. Taktéž rozumných ;) (Jedu autobusem.)
Vypadá to, že se do LEGO shopu dostanu v pátek večer na nafocení PaBW a pak následně půjdu nakoupit (cca pondělí).
Pán na Žlutém hradě

papluh

Vo Viedni už mali v stene Pick-a-Model diely na
http://brickset.com/sets/3850009-1/Aircraft
http://brickset.com/sets/3850010-1/Butterfly
predpokladám, že ako u setov je AT a DE jeden trh, tak by to mohli mať aj tam.
A keďže sa tam ľudia asi nesprávajú ako kreténi, takí čo sa chválili na internete tým, že celý pohár nabrali 1x4 a 1x1 brickmi so studmi zboku, tak to bolo dovolené nabrať aj do normálneho pohára.

milanv

Citace od: milanv kdy 14.04.2016, 19:26:16
Příští středu jedu do Norimberka a nafotím Pick a Brick Wall. Pak se můžete domluvit na rozumném množství objednávek. Taktéž rozumných ;) (Jedu autobusem.)
Tak je to tady :) Fotky jsem dal na adresu:
http://www.ucw.cz/~milan/LEGO/temp/NUEshop/

Pokud něco chcete, domluvte se přes SZ. Pište i číslo fotky a pozici na ní. Samozřejmě platí jako vždy ta stejná omezení: jedu hromadnou dopravou, musím to být schopný v rozumném čase nabrat a je možné, že se některé díly do pondělka vyprodají. Nezapomeňte uvést, jaký chcete kelímek a hlavně: jak to chcete předat. Peníze předpokládám, že pošlete na účet až potvrdím, že objednávku beru a že jsem ji nabral.

Objednávky uzavírám v pondělí v 17.00.
Pán na Žlutém hradě

zdenek.f

#426
Byl jsem před čtrnácti dny požádám o návrh několika 6-studových modelů čs. automobilů pro vesnici.
Zatím mám připraveno deset kousků techniky, obrázky přikládám. Bude mít někdo zájem o ještě nějakou specialitku?

Marty713

Citace od: Marty713 kdy 07.02.2016, 18:27:27Mám hotový autojeřáb Praga V3S (fotky zatím nemám, ale tu je předloha). Kam se tento model umístí? Myslím, že by byla škoda, aby jen tak někde stál na silnici (navíc ve vejtřasce není žádný minifig). Jeřáb lze rozložit i s podpěrami. Takže který stavitel je ochoten se domluvit na umístění?

Nikdo? ???

Igorus

Citace od: Marty713 kdy 26.04.2016, 10:07:45
Citace od: Marty713 kdy 07.02.2016, 18:27:27Mám hotový autojeřáb Praga V3S (fotky zatím nemám, ale tu je předloha). Kam se tento model umístí? Myslím, že by byla škoda, aby jen tak někde stál na silnici (navíc ve vejtřasce není žádný minifig). Jeřáb lze rozložit i s podpěrami. Takže který stavitel je ochoten se domluvit na umístění?

Nikdo? ???

Dej tomu čas :)  >:D

zdenek.f

Co kdyby jeřáb něco zvedal z podvalníku?

Mimochodem, jak je vyřešena zavážka COOPu? Někde jsem tu zahlédl Avii...

Igorus

Citace od: zdenek.f kdy 24.04.2016, 01:32:09
Byl jsem před čtrnácti dny požádám o návrh několika 6-studových modelů čs. automobilů pro vesnici.
Zatím mám připraveno deset kousků techniky, obrázky přikládám. Bude mít někdo zájem o ještě nějakou specialitku?

Oranžová 813 s podvalníkem je fajne.
Další bych bral 8x8 sklápěčka (ideálně do letní části jak se Drtikolovi sype zrní). Jen můžeš se zamyslet nad blatníky pod korbou?

Citace od: zdenek.f kdy 26.04.2016, 12:47:35
Co kdyby jeřáb něco zvedal z podvalníku?

Mimochodem, jak je vyřešena zavážka COOPu? Někde jsem tu zahlédl Avii...

Avie by byla prima. Nemyslím že tu byla  :-\

zdenek.f

Hasičská Avia je v jiném vlákně na návsi za houpačkama. Pokud to není T805.

Blatníky budou problém. Nedaří se mi ani na 8-studových modelech. Přitom jsem už hodně povedených viděl. No, něco zkusím. Vadilo by hodně, kdyby vzadu byly kulaté jako vepředu?

peter

Citace od: zdenek.f kdy 26.04.2016, 14:10:03Pokud to není T805.

Ano je to T805 :o ;)

Každopádně pokud si ji někdo chce postavit na v mé BS galerii je na ni návod ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

zdenek.f

Trochu jsme utekli od merita věci - diskuse byla o tom, zda se jedná o Avii a pokud ano, zda ji neupravit na skříň k zavážce COOPu / Jednoty ;)

zdenek.f

Budou stačit takovéhle blatníky?
Za 4. nápravou je nelze osadit, páč by nešlo sklopit sklápěčku.

zdenek.f

Ještě by kombajn mohl sypat do T815 S2 Agro.
Model není komplet, v LDD chybí 18677 Plate, Modified 1 x 2 with Pin Hole on Bottom


peter

Citace od: zdenek.f kdy 26.04.2016, 16:08:51
Trochu jsme utekli od merita věci - diskuse byla o tom, zda se jedná o Avii a pokud ano, zda ji neupravit na skříň k zavážce COOPu / Jednoty ;)

No jak jsem psal výše, tak o Avii nejde.

Pokud ale chcete Avii, tak jsem se o něco v obodbném duchu pokoušel na svém letišti. Zde jsem pro opraváře střechy hangáru postavil nakláďáček, který měl Avii jako vzor ;)

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

zdenek.f


Chairudo

Citace od: Igorus kdy 18.02.2016, 13:01:48
Rozložení modulů k 18.2.2016:



vypadá to že tvoje obrázky i z předchozího příspěvku se základními údaji byly smazány, prosím o reupload ať mám přehled, díky.
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Ondrej

Taky bych poprosil o obnovu, docela by se mi to hodilo pro další vývoj mého modulu. Díky

Igorus


peki

Urguji  požadavky na ubytování. Neznamená to že každý kdo se účastní projektu má automaticky nárok na ubytování. Ubytování je hlavně pro  ty kteří pomohou s páteční instalací a ty kdo vezou velké věci.

yanice

Milí a vážení sousedé,

mám prosbu. Jakožto neřidič mám velmi omezené možnosti dovozu mého domečku na Lipno a tak jsem se chtěla, zeptat, zda by někdo byl ochoten vzít do auta mou chalupu se silničním modulem (bude vzorne zabaleno).

Děkuji moc za info.
Jana


Martins

Citace od: yanice kdy 12.05.2016, 13:59:12
Milí a vážení sousedé,

mám prosbu. Jakožto neřidič mám velmi omezené možnosti dovozu mého domečku na Lipno a tak jsem se chtěla, zeptat, zda by někdo byl ochoten vzít do auta mou chalupu se silničním modulem (bude vzorne zabaleno).

Děkuji moc za info.
Jana

Odkud?

yanice

Citace od: Martins kdy 12.05.2016, 14:02:05
Citace od: yanice kdy 12.05.2016, 13:59:12
Milí a vážení sousedé,

mám prosbu. Jakožto neřidič mám velmi omezené možnosti dovozu mého domečku na Lipno a tak jsem se chtěla, zeptat, zda by někdo byl ochoten vzít do auta mou chalupu se silničním modulem (bude vzorne zabaleno).

Děkuji moc za info.
Jana

Odkud?

Praha 6, už jsem předběžně domluvena s Robkterytenem. :)

Hardegon

#445
Zatím hospůdka bez figů, ale hlavně kvůli fotce modulu. Snad se bude líbit...  ;)






Izabella08

Ten složený slunečník je skvělý!

Je to Tvůj nápad? :)

+ samozřejmě oceňuji písmeno G ve zdi.

Petronel

Střecha mi příjde trochu strakatá, ale jinak bezvadné! Ten slunečník je fakt luxusní.  :D

Hardegon

Citace od: Izabella08 kdy 15.05.2016, 13:21:56
Ten složený slunečník je skvělý!
Je to Tvůj nápad? :)
+ samozřejmě oceňuji písmeno G ve zdi.

Děkuji. Ano, tohle jsem si vymyslel sám. Původně tam měl být ještě jeden roztažený, ale moc vydařený to nebylo.  :)

papluh

Prišiel mi dotaz ako to je s Technic brickmi na cestách a keď som sa nad tým zamyslel, tak som zistil, že aj ja ich mám zle.
Keďže cesty sú na 32 studovej baseplate a budovy na 48, tak niektoré budú pripojené len na jednu podstavu budovy a iné na dve. A zároveň aj budú pripojené na rôzne miesta, viď ilustračný obrázok. Baseplaty majú rozdielne farby na zvýraznenie modulov. Žlté technic bricky sú štandard pre moduly budov. Na cestách, červené sú ak sa prekrýva len s jedným modulom, modré ak s dvoma.

- Bude sa rátať s rozmiestnením podľa plánu napevno a týmpádom si každý pripraví len tie Technic Bricky čo potrebuje ? Alebo by bolo dobré ak by mal každý modul Technic brick na každej pozícii a tým pádom bol pripravený na presun ?
- ako sa budú pripevňovať cesty ktoré budú prichytené len jedným pinom ?
- Treba Technic bricky aj z pohľadovej strany ?