Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 5 Hosté prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

Igorus

Téma lavičky
- Resoumé: lavička odsouhlasena jako unifikovaný itinerář. Díky Milane za návrh.

Téma sloupy
- zde jsem na vážkách. Který bar je použit jako sloup?

Ondrej

Osobně mi jen bar přijde málo, zůstal bych u brick round 1x1 a zvětšil případně vršek aby to proporčně sedělo. Mám jich jen 19 tak to vidím tak na jeden stožár.

peki

"Malý Lugbulk" pro projekt vesnice byl schválen  ;D  . Igorus sdělí další podrobnosti.

milanv

#303
Se sloupem jsem zvažoval všechna pro a proti a udělal několik pokusných staveb a toto jsou nejlepší výsledky.
Sloupy z round bricků vypadají příšerně, jak jakési tovární komíny či co - ty pruhy kolem (anti)studů jsou fakt divné. Když už, tak jsem uvažoval nad sloupem v celku, i když má čtvercovou podstavu. Ale stejně je to moc tlusté a neumožňuje to ani žádné detaily. Takto to může být i s tím betonovým základem a pěkným vrškem - a hned to vypadá detailněji.

Co na to použít: nejlepší bude hnědá Hose rigid 3mm z malého lugbulku (položka označená jako "32").

P.S.: Teoreticky ještě bylo ke zvážení navléknout na ten bar pneuhadičku (Hose soft 4mm), ale v hnědé de facto neexistuje. Potřebovali bychom množství, které je větší než celosvětově součet všech na BL.

EDIT: Samozřejmě pokud máte nějaký nápad, jak to udělat jinak a taky detailně, pošlete. Nemám žádný monopol na inventář (kulaté razítko na EU certifikaci atp.) :)

Já se pustím do autobusové zastávky. Chci ji krytou (když už mám pro ní lavičku) a co nejklasičtější. Asi se zase projedu po Google Streetview...
Pán na Žlutém hradě

Skyrider

My mame na zahrade sloup a rekl bych,ze by se spis me delat z brick round 2x2 v grey.

janopr

#305
A co postavit ten sloup pomocí tohoto dílu (resp. pomocí více těchto dílů pospojovaných):
http://www.bricklink.com/search.asp?viewFrom=sa&colorID=88&q=6538c&searchSort=P&sz=25



Je i v Reddish Brown. Je "tlustý" jako round brick 1x1, nemá pruhy-antistudy  ;D

milanv

Jak jsem psal - zkuste to z toho postavit a pošlete obrázek. Včetně vyřešení vršku, jak to s tím jde.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Podle mě je ale Bar zcela v pořádku jako tloušťka. Když jsem se podíval v reálu, o kolik je takový sloup tlustší než sloup lampy, kterou máme řešenou taky Barem, tak mi to vychází úplně v pohodě. A navíc to vypadá na té legoulici mnohem líp - proto jsem psal, ať si to zkusíte celé postavit. Nadhazování dílků nic neřeší, z toho není nic vidět. Postavte a pak koukněte, jak to vypadá. Já jsem téměř přesvědčený, že to bude moc 'humpolácké' (dělal jsem mnoho pokusů, proto si to myslím). Ale nejsem vševědoucí, třeba bude něco vypadat líp.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Milane, já ani tak neřeším šířku, jako výšku  ;) Kolik že je to tedy vysoké?

milanv

Citace od: Igorus kdy 11.11.2015, 22:09:20
Milane, já ani tak neřeším šířku, jako výšku  ;) Kolik že je to tedy vysoké?
Kolik chceš, jelikož se to bude řezat z těch Hose :)
Navrhuji tak o dva bricky vyšší než lampy, co ty na to? Ale je to jen nástřel. Pokud máš něco, kvůli čemu potřebuješ nějakou konkrétní výšku, řekni.
Pán na Žlutém hradě

peter

#310
Citace od: milanv kdy 11.11.2015, 22:45:55Kolik chceš, jelikož se to bude řezat z těch Hose :)

Projektu se neúčastním ale určitě bych ty dřevěné sloupy dělal z round bricků drážka nedrážka. Případně ještě máte Technic Pin Connector 62462 (existuje i původní brácha, ale ten sehnat by bylo mnohem horší). Pokud bude model pohledový jen z jedné strany, tak ta drážka nebude moc viditelná. Ostatně i kdyby byla, tak to bude vadit jen nám, ale lidem to je šuma fuk.

Za mne to je nyní silně disproporční. Sloup je stejně široký - ne-li širší, než ta betonová padka, která ho drží.
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Igorus

Chápu to dobře, že tvoje návrhy lamp jsou za použití hose?

Líbí se mi Peterův návrh využít Technic Pin Connector 62462 .

milanv

Jo jo, použít hose, dokonce jsem to tam nahoře psal.

Peterův nástřel může vypadat zajímavě, ale já nevymyslel s touhle kostkou žádnou pěknou konstrukci. Takže proto jsem opakovaně psal, že navrhovat dílky je pěkná věc, ale ať lidi pošlou obrázky celých návrhů sloupů. Včetně patky a včetně vršku.

Mimochodem, kdybychom chtěli tlustý sloup, tak můžeme použít líp ten díl, co jsem posílal já:


Dokonce by se dal zapustit do terénu, aby na úrovni země začínal rovnou kulatý. Bylo by to bez škvír a hezčí.

Ale opět platí, že jsem k tomu nedokázal vymyslet žádnou pěknou konstrukci - ani patku ani vršek. Tak kdo chce tlustší sloup, ať ukáže komplet konstrukci a můžeme se pak pobavit nad celkem: co vypadá líp.
Pán na Žlutém hradě

Igorus

Já si to právě chtěl potvrdit. Hose se budou prohýbat.

Support je nízký, takže by se to stejně muselo "nastavit". Bajvoko sloup by měl být vysoký tak deset bricků +-.

Nicméně díky za návrhy  ;)

marian20

Ahojte, je ešte dáky modul pre menšiu diorámu voľný?
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

Atom

Citace od: marian20 kdy 13.11.2015, 15:49:47
Ahojte, je ešte dáky modul pre menšiu diorámu voľný?
Ještě je volná 2x zima a 1x podzim

Igorus

Citace od: marian20 kdy 13.11.2015, 15:49:47
Ahojte, je ešte dáky modul pre menšiu diorámu voľný?

Rozložení není omezeno, je to jen o případné uspořádání. Takže ano, je rozhodně volno. Napiš jakou máš představu a podle toho ti bude modul přiřazen.

marian20

Ahoj, určite by som rád po dlhej dobe prispel dákym kúskom na vystavu, musím len pozriet, ako som na tom s bielymi na zimu a listami do jesene, aby som sa vedel podla toho rozhodnút.
weiter, weiter ins Verderben, wir mussen leben bis wir sterben...

Vočko

Citace od: tomas. kdy 09.09.2015, 01:06:28
Tak o prázdninách by na fotbalovym hřišti mohly být závody hasičů, někdo by třeba rád postavil MOC požárnickou káru...  8)
¨
super nápad. včera jsem dodělal jednu požárnickou káru... ;) foto dodám

linhi

Mohu se jeste necim mensim zapojit?? Bral bych podzim..

tomas.

Už se rozhodlo, že to bude jarní část a na hřišti budou místní borci s merunou.
Soptíci budou u hřištĕ maximálnĕ fandit  ;)
Ale tipuju, že tvoje auto bude chtít íčko nĕkam umístit..  ;)

Citace od: Vočko kdy 24.11.2015, 12:26:54
Citace od: tomas. kdy 09.09.2015, 01:06:28
Tak o prázdninách by na fotbalovym hřišti mohly být závody hasičů, někdo by třeba rád postavil MOC požárnickou káru...  8)
¨
super nápad. včera jsem dodělal jednu požárnickou káru... ;) foto dodám


A jak je to se společnou silnicí? Už jste jí nĕkdo zkoušel vytvořit?z

Igorus

Citace od: linhi kdy 24.11.2015, 14:21:29
Mohu se jeste necim mensim zapojit?? Bral bych podzim..

Menším z tvého pohledu? Takže 6 baseplate ti bude stačit?  >:D

Ondrej

Našel jsem na flickru perfektního zetora, tak jsem se ho rozhodl postavit, udělal jsem tam pár změn, ale autor Damian Z. ho udělal super tak těch změn není moc. Pokud bude zájem tak ho můžu dát do společnýho projektu.

Galerie Damian Z. : https://www.flickr.com/photos/thietmaier/albums/with/72157658297015332




linhi

Ten je úžasnej! Z čeho je zadní kolo??

Ondrej

Citace od: linhi kdy 27.11.2015, 10:02:33
Ten je úžasnej! Z čeho je zadní kolo??
Klasika model team kolo 2696, jen má místo disku dish 3x3 dva za sebou, ale na ježdění pro děti to není, drží to blbě. Budu muset nějak zafixovat ještě něčím mezi rozměrem 3x3 a 4x4. Damianovi se fakt povedl, proto jsem si říkal, že je škoda že my tenhle parádní Zetor nemáme na výstavách.

milanv

Traktor vypadá nádherně, co se tvaru a detailů týče. Ale překvapil mě velikostí, čekal bych ho spíš "čtyřkového". Jak to vypadá v porovnání s minifigem? Je to v rozumném měřítku?
Pán na Žlutém hradě

peter

Citace od: milanv kdy 27.11.2015, 12:08:42
Traktor vypadá nádherně, co se tvaru a detailů týče. Ale překvapil mě velikostí, čekal bych ho spíš "čtyřkového". Jak to vypadá v porovnání s minifigem? Je to v rozumném měřítku?

Vidím to naprosto stejně - je to bohužel kolos. Já kdysi také dělal Zetora do své vesnice a myslím, že velikostně odpovídal lépe. Byl sice pro změnu o kousek menší než by měl být, ale už to nebylo o tolik. Tvůj traktor je přeci jen o dost větší, než by měl být.

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Igorus

Ondro, ten traktor je moc pěkný. Ale je fakt, že použití pro vesnici nevidím právě z pohledu velkosti.

Co se týká aut, tak tam se budeme muset držet měřítka šestistudů.

Atom

#328
Chtěl bych se zeptat ohledně mé techiky rybníka.
Zatím mě jen napadlo udělat vrstvu modrých plate a pak to překrýt průhlednou vrstvou. (viz orázek)
Původně jsem chtěl udělat čistě z Trans Blue 1 x 2 tile, jenže jedna kostka stojí cca. 3,5 kč.
Pokud máte jinačí nápady, tak sem s nimi  :D

milanv

Všem vesničanům :)

Jsem do pondělního dopoledne v Norimberku, nafotil jsem pro vás Pick a Brick Wall:

http://www.ucw.cz/~milan/LEGO/temp/NUE/

Kdo by něco z obchodu chtěl, napište mi a domluvíme se.

Pán na Žlutém hradě