Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

Igorus

Citace od: milanv kdy 25.09.2015, 22:55:46
Ano, tak jsem to myslel. Pak jsem se zalekl, že by byla moc nízká vzhledem k minifigovi, a pro jistotu jsem připravil vyšší variantu. Lem pod světlem mi vadí, ale ne moc - ve skutečnosti je tam taky, jen bílý. Šlo mi spíš o ten správný poměr - posuďte sami, co je lepší:
EDIT: Jak tak na to koukám, tak i ta nízká je vysoká dost, a tak můžeme mít tu hezčí. Souhlas?

Souhlas, schváleno jako unifikovaná lampa pro společný projekt.

Igorus

Citace od: Sihaja kdy 26.09.2015, 12:25:16
Nějaký společný formát pro založení diskuze ke konkrétnímu stavení ve vesnici?

;D Ne, zase takový diktátor nejsem  ;D >:D

Sihaja

Citace od: milanv kdy 25.09.2015, 16:32:02
Když se řekne lampy, padne na mě nostalgie - a v mnoha vsích ještě dnes jsou, jak jsem zjistil na StreetView :)

EDIT: Přidal jsem na výběr vyšší verzi. Obojí z dílů, co se dají celkem rozumně sehnat na BL.

Hodíš sem prosím seznam dílků? A pak ho třeba dát do úvodního příspěvku?

MÍLA

#243
Citace od: Atom kdy 27.09.2015, 17:47:33
Ještě mě napadlo postavit nějakou vesnickou autodílnu. Já bych se toho neujal, ale rád předám nápad

Ja bych to klidně skusil když nebude igorus proti.

milanv

#244
Můžu takhle poslat i díly na lavičku, až nebo pokud ji Igorus schválí. Zatím lampu:

Lampa

3062b - Red Brick, Round 1 x 1 Open Stud
4589b -  Red Cone 1 x 1 with Top Groove
63965 -  Yellow Bar 6L with Stop Ring
4740 -  Trans-Clear Dish 2 x 2 Inverted (Radar)
4032b -  White Plate, Round 2 x 2 with Axle Hole - X Opening
14769 -  White Tile, Round 2 x 2 with Bottom Stud Holder


Wanted list do BL následuje: stačí zkopírovat do schránky a na BL dát "Wanted" -> "Upload":

<INVENTORY>
<ITEM>
  <ITEMID>3062b</ITEMID>
  <ITEMTYPE>P</ITEMTYPE>
  <COLOR>5</COLOR>
  <MINQTY>1</MINQTY>
</ITEM>
<ITEM>
  <ITEMID>4589b</ITEMID>
  <ITEMTYPE>P</ITEMTYPE>
  <COLOR>5</COLOR>
  <MINQTY>1</MINQTY>
</ITEM>
<ITEM>
  <ITEMID>63965</ITEMID>
  <ITEMTYPE>P</ITEMTYPE>
  <COLOR>3</COLOR>
  <MINQTY>1</MINQTY>
</ITEM>
<ITEM>
  <ITEMID>4740</ITEMID>
  <ITEMTYPE>P</ITEMTYPE>
  <COLOR>12</COLOR>
  <MINQTY>1</MINQTY>
</ITEM>
<ITEM>
  <ITEMID>4032b</ITEMID>
  <ITEMTYPE>P</ITEMTYPE>
  <COLOR>1</COLOR>
  <MINQTY>1</MINQTY>
</ITEM>
<ITEM>
  <ITEMID>14769</ITEMID>
  <ITEMTYPE>P</ITEMTYPE>
  <COLOR>1</COLOR>
  <MINQTY>1</MINQTY>
</ITEM>
</INVENTORY>

Pán na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: MÍLA kdy 30.09.2015, 13:28:20
Citace od: Atom kdy 27.09.2015, 17:47:33
Ještě mě napadlo postavit nějakou vesnickou autodílnu. Já bych se toho neujal, ale rád předám nápad
Jabych to klidně skusil když na bude igorus proti.

Platí to co jsme se domluvili. Od tebe očekávám požární auto(a), případně nějaké jiné dopravní prostředky.

waf

Mám dotaz k té železnici - kolik studů od bočního a zadního okraje baseplate povedou koleje?

Aby zatáčka z kolejí vyšla akorát od začátku do konce baseplate, tak to je třeba umístit koleje 4 study od bočního a zadního okraje baseplate. Ptám se, aby to ale nevadilo Tomasovi, Ondrejovi a Hačislavovi, že jim to bude více zasahovat do baseplate... pokud by chtěli mít kolej až úplně u zadního okraje baseplate, tak nám vpředu kolejnice nebudou končit přesně s baseplate.

Igorus

Citace od: milanv kdy 30.09.2015, 13:45:15
Můžu takhle poslat i díly na lavičku, až nebo pokud ji Igorus schválí. Zatím lampu:

Milane, u té lavičky je vyřešeno, jak budou ty jednotlivé bary držet?

milanv

Citace od: Igorus kdy 02.10.2015, 11:19:36
Milane, u té lavičky je vyřešeno, jak budou ty jednotlivé bary držet?
Bude se to taky muset vázat - přesnější info a fotku pošlu na konci týdne až mi dorazí díly.
Pán na Žlutém hradě

milanv

Ve středu pojedu do Norimberka. Kdo chcete díly z LEGO shopu, ozvěte se mi SZ mezi středou večer (to doplním brickbuildr a napíšu sem o tom noticku) a čtvrtkem 15.00.
Pán na Žlutém hradě

Rajče

Ahoj,

měla bych nápad postavit tržiště, takový ten venkovský trh. dřevěné stánky kryté stříškami nebo plachtami, ještě uvidím, jestli budou některé nápady schůdné. Stánky s výrobky, co se tam tak nachází, tedy koláče, chleby atp.; zvířata; výrobky z masa, květiny a tak. Nějaké to prostředí trhu a mumraj figů.

Mohlo by být v projektu?

Ethan

Taky plánuju se přidat, ale zatím nejsem schopný vymyslet, co bych stavěl. Mezi nápady zatím patří menší statek, rodinný dům nebo pomoc Rajčeti s trhem, pravděpodobně ve formě terénu (je to moje žena :) ). Je už nějak domluveno, jak se budou na sebe jednotlivé čtverce napojovat?

Sihaja

Citace od: Rajče kdy 03.10.2015, 22:53:23
Ahoj,

měla bych nápad postavit tržiště, takový ten venkovský trh. dřevěné stánky kryté stříškami nebo plachtami, ještě uvidím, jestli budou některé nápady schůdné. Stánky s výrobky, co se tam tak nachází, tedy koláče, chleby atp.; zvířata; výrobky z masa, květiny a tak. Nějaké to prostředí trhu a mumraj figů.

Mohlo by být v projektu?

Trhy jsou fajn, ale nejsem tu šéf  :)
Myslím, že by bylo fajn mít v přední řadě trh, protože je poměrně nevysoký a to co je pak za ním je teky dobře vidět. A se tam  člověk může vyřádit se spoustou scének.

Aki

Na vsi bych už jarmark moc nečekal, to spíš tam přijedou kolotoče.  >:D

Ethan

Citace od: Aki kdy 04.10.2015, 09:45:15
Na vsi bych už jarmark moc nečekal, to spíš tam přijedou kolotoče.  >:D
Asi nebydlíš v té správné vesnici. U nás v květnu jarmark byl a je tomu tak každý rok.

Igorus

Citace od: Rajče kdy 03.10.2015, 22:53:23
Ahoj,

měla bych nápad postavit tržiště, takový ten venkovský trh. dřevěné stánky kryté stříškami nebo plachtami, ještě uvidím, jestli budou některé nápady schůdné. Stánky s výrobky, co se tam tak nachází, tedy koláče, chleby atp.; zvířata; výrobky z masa, květiny a tak. Nějaké to prostředí trhu a mumraj figů.

Mohlo by být v projektu?

Pořád o tom přemýšlím, jestli jarmark ano. Spíš se přikláním k nápadu Akiho s tou poutí. Bylo by to možné?

Kuba

Citace od: Aki kdy 04.10.2015, 09:45:15
Na vsi bych už jarmark moc nečekal, to spíš tam přijedou kolotoče.  >:D

U nás ve vsi mívame každý rok jarmark řemesel, ještě to úplně nevymřelo. Ale ano, poutě sou pro vesnice běžné. Jarmarky moc né.

Ještě by nebyla od věcí venkovská zábava :D  >:D nebo nějaká tancovačka

Igorus

Upravil jsem schéma projektu:


Silniční moduly – některé jsem obsadil direktivně (jméno kurzívou). Pokud někdo nesouhlasí, nechť se mi ozve. Několik dalších není obsazeno, takže se také ozvěte.

Zimní část – uvítal bych ještě alespoň dva moduly (A, B). Máte někdo zájem?

Podzimní část (modul C) – napadlo mě, že je zde dost fandů hasičského sportu. byl by zájem využít plochu pro naaranžování závodů? Kdo by měl zájem?

Letní část (modul D, E) – nápady k čemu by se dalo využít?

milanv

Pán na Žlutém hradě

tomas.

Trať  je to hnĕdý? To by bylo hřištĕ hned vedle, což je celkem nebezpečný a nepraktický...
Mohl by tam být tunel?  (travnatej kopec a na nĕm diváci)

Sihaja

Mám postavený prototyp stodoly a dostala jsem se na rozměr 37x20 studů, což nevím jak bude v poměru k budovám ostatních přiměřené a na zbytek baseplate pak už nebude moc místa na nějaké další výjevy. Dotaz směřuji sem kvůli rozměru, dál už tu pak se svou ratejnou otravovat nebudu.


Atom


Kuba

Citace od: milanv kdy 06.10.2015, 15:03:37
Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 06.10.2015, 13:37:56
Ještě by nebyla od věcí venkovská zábava :D  >:D nebo nějaká tancovačka
Myslíš "Našemu konání buď boží požehnání">:D

https://www.youtube.com/watch?v=tXH2Iwfb3ec
Spíš jsem myslel něco takového  >:D ( taková pěkná pankovka  ;) )

Igorus

Citace od: tomas. kdy 06.10.2015, 15:30:24
Trať  je to hnĕdý? To by bylo hřištĕ hned vedle, což je celkem nebezpečný a nepraktický...
Mohl by tam být tunel?  (travnatej kopec a na nĕm diváci)

Ty za ten kopec nějak bojuješ :) Ano, trať je to hnědé. Postupně se zvedající, aby na úrovni Ondřejova statku mohl být mostek s potokem a dál co já vím.

Co se týká tvojí části, tak tam to vidím spíš tak, že velké fotbalové baseplate budou lemované dole a nahoře baseplate 16x32. Případně by bylo možné 32x32 a na ně umístit jak silnici, tak příslušenství.

Souhlas?

Igorus

Citace od: Sihaja kdy 06.10.2015, 16:11:03
Mám postavený prototyp stodoly a dostala jsem se na rozměr 37x20 studů, což nevím jak bude v poměru k budovám ostatních přiměřené a na zbytek baseplate pak už nebude moc místa na nějaké další výjevy. Dotaz směřuji sem kvůli rozměru, dál už tu pak se svou ratejnou otravovat nebudu.

Rozměry jsou v pohodě. Co se týká prostoru pro realizaci výjevů, tak 28x48 je dost. Ale pokud by jsi potřebovala víc, tak vzhledem k tvému umístění se můžeš domluvit s Janopr ;)

Igorus

Citace od: Jukuruku-Kuba kdy 06.10.2015, 13:37:56
Ještě by nebyla od věcí venkovská zábava :D  >:D nebo nějaká tancovačka

To je výzva pro Hardegona  ;) ;D
Citace od: Igorus kdy 29.06.2015, 11:44:56
Interiéry chalup a budov – je možné, ale pak by bylo dobré otevřené zdi nasměřovat směrem k divákům.


Igorus

Pokud se budete mezi sebou domlouvat (sousední moduly) a budete to řešit přes SZ, dávejte mě prosím do kopie.

V případě, že už nějaké dohody mimo téma proběhly, dejte mi také info, na čem jste se domluvili.

Díky

tomas.

Oki, nad hřištĕm bude prostor 16 a pod hřištĕm 32 (diváci a barák - zázemí).
A kopec si postavim jen pro sebe  ;D

Citace od: Igorus kdy 07.10.2015, 11:24:41
Citace od: tomas. kdy 06.10.2015, 15:30:24
Trať  je to hnĕdý? To by bylo hřištĕ hned vedle, což je celkem nebezpečný a nepraktický...
Mohl by tam být tunel?  (travnatej kopec a na nĕm diváci)

Ty za ten kopec nějak bojuješ :) Ano, trať je to hnědé. Postupně se zvedající, aby na úrovni Ondřejova statku mohl být mostek s potokem a dál co já vím.

Co se týká tvojí části, tak tam to vidím spíš tak, že velké fotbalové baseplate budou lemované dole a nahoře baseplate 16x32. Případně by bylo možné 32x32 a na ně umístit jak silnici, tak příslušenství.

Souhlas?

yanice

#268
Děkuji Igorusovi za přidělení silnice :).
Posledních cca 14 dní jen nahlížím do fóra, změnila jsem pracovní pozici, tak trošičku nestíhám, ale to se během pár týdnů usadí. A hlavně, pak budu pracovat z domova :D, takže budu moci dělit čas mezi práci a zábavu poněkud efektivněji.
Svou původní chaloupku jsem zbořila v rámci prezentace zahraničním příbuzným a když jsem začala znovu, zasekla jsem se (stejně jako Sihaja) na rozměrech. Rozměry na studs si už nepamatuji, ale najednou mi to přišlo obludně veliké, takže zredukuji nároky na interiér a zmenším to. Aby chalupa nebyla větší než další zástavba a mně se jedná hlavně o detaily venku - grilovačka, přiopilí rodiče, dovádějící děti....
Nevím, jak jinde, ale u nás na venici se každá vesnická akce nakonec zvrhne v diskotéku s hity Michala Davida. Naposledy to byl Lipovský dřevák - soutěž pro řezbáře/sochaře s doplňkovými aktivitami pro děti (překážková dráha, svezení na koních), všelijaké stánky, podium pro účinkující, jídlo, pití a hafo lidí. Zkusím se nad moduly D/E zamyslet poctivě a třeba mne něco napadne.

J.

Hacislav

Citace od: waf kdy 01.10.2015, 15:17:15
Mám dotaz k té železnici - kolik studů od bočního a zadního okraje baseplate povedou koleje?

Aby zatáčka z kolejí vyšla akorát od začátku do konce baseplate, tak to je třeba umístit koleje 4 study od bočního a zadního okraje baseplate. Ptám se, aby to ale nevadilo Tomasovi, Ondrejovi a Hačislavovi, že jim to bude více zasahovat do baseplate... pokud by chtěli mít kolej až úplně u zadního okraje baseplate, tak nám vpředu kolejnice nebudou končit přesně s baseplate.

No já jsem proto aby železnice zabírala co nejméně místa, z pohledu mé parcely je to "mrtvý" prostor, který mi jen ubírá místo, zvláště když to má být jen násep.
Kdy by to byl aspoň ten viadukt, tak bych mohl využít alespoň část prostoru pod.

Takže za mě bych byl raději, pokud by okraj koleji byl na samotném kraji, bez jakékoli mezery.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest