Společný projekt pro Lipno 2016 - vesnice

Založil Igorus, 29.06.2015, 11:44:56

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Jako název vesnice se mi líbí více

Kostkov
6 (54.5%)
Kostkovice
5 (45.5%)

Celkem hlasů: 11

Igorus

Citace od: milanv kdy 24.09.2015, 14:34:46
Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 14:15:46
Pohledové strany:
Nerad bych, aby se stavitelé "vyřádili" jen na pohledové straně. Ideální je z obou směrů. Navíc nikdo neříká, že další výstavu to může být pohledové z druhé nebo z obou stran.
Promiň, ale to je moc vágní, to budeme muset probrat víc do detailů. U fotbalového hřiště je to asi šumák, protože je nízké, ale lidi s chalupou v přední řadě to asi zajímá. No a mě taky:

A co takto - stavba umístěná na modulu bude připravována tak, jako kdyby se jednalo o samostatný výtvor, tedy pohledový ze všech stran???


Citace od: milanv kdy 24.09.2015, 14:34:46
Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 14:15:46

Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 14:15:46
Jo a k tvojí škole - dává ti to možnost kopečku za školou pro pouštění draka ;)

To právě potřebuju vědět - když by to bylo na Lipně, tak ano. Ale podle tvého popisu pohledových stran už ne - z opačné strany by to totiž opravdu pohledové nebylo, to už se nevejde ani na 48x48.

Nehledě na scénky a jiná oživení - ty těžko postavím tak, aby byly dobře vidět na Lipně i na nějaké další výstavě, kde "to může být pohledové z druhé nebo z obou stran." Stejně jako asi nikdo s chalupou v přední řadě nebude stavět scénku mezi chalupu a silnici, když by to na Lipně nikdo neviděl.

Proč by nebylo pohledové? Bude to jako uříznutý kopec, třeba i s malým permoníkem.

Igorus

Citace od: Lego town kdy 24.09.2015, 14:42:09
Jo jasne proto som navrhol plate bile 1x2 (vcera)

Yoshimaka: tak sa rozdelime 24x24+24x24 alebo 16x32+16x32 vychadzy mi to pak 32x64.

Silnice chapem to dobre ze baseplate 16x32 nato bricky na zaciatku a na konci technic bricky a nasledne poukladat tile?? Ak ano beriem cislo 1

Tiles 1x2 jsou aktuálně znovu ve hře.

Silnice - viz zde.

Rozměry hřbitova jsou 16x48.

Hacislav

Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 12:56:13
Železniční trať - v jarní části zvyšující se násyp, most, tunel.

Jestli jsem to pochopil správně tak u mne bude již trať dosti vysoko.
Tedy Ondřej mi na své straně připravý ukotvení, já protože mám silnici 30, podjedu silnici pod tratí, trať povede po železničním mostě a následně ji musím převest přes svůj pozemek, k Šipkovy, který ji u sebe zatuneluje.
moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

milanv

#183
Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 14:51:04
A co takto - stavba umístěná na modulu bude připravována tak, jako kdyby se jednalo o samostatný výtvor, tedy pohledový ze všech stran???
Já nemyslel honit formulace, ale zamyslet se, jak to udělat, aby to fungovalo. Protože "model pohledový ze 4 stran" a "model pohledový právě z jedné strany, akorát na každé výstavě z jiné" je setsakramentský rozdíl. Viz:

Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 14:51:04
Proč by nebylo pohledové? Bude to jako uříznutý kopec, třeba i s malým permoníkem.
To máš sice pravdu, ale nevyřešíš tím to základní: tedy že lidi nemají jak to obejít z jiné strany a přitom jim překáží ve výhledu vysoká věc vpředu. A další věci neuvidí, protože budou otočené směrem od nich.

Takže já třeba postavím několik scének s dětmi před školou, ale po otočení na jinou výstavu z toho všeho uvidí lidi jen zadní stranu školy a permoníka. Kterého zase neuvidí nikdo na Lipně.

EDIT: Nejlepší by bylo obsadit vitríny po zakázkových Technic modelech... Ale to je, předpokládám, nesplnitelné přání. Nebo ne?
Pán na Žlutém hradě

waf

#184
Ze silnic bych vzal 15, 16, 17 a případně i půlku 18 (sousedící s mou částí)
Můžu přibrat tu volnou část nad silnicemi 15 a 16, kam bych mohl umístit např. letní tábor v zatáčce u trati (nějaká chatka, stany, ohniště...)

Igorus

Citace od: Hacislav kdy 24.09.2015, 15:00:49
Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 12:56:13
Železniční trať - v jarní části zvyšující se násyp, most, tunel.

Jestli jsem to pochopil správně tak u mne bude již trať dosti vysoko.
Tedy Ondřej mi na své straně připravý ukotvení, já protože mám silnici 30, podjedu silnici pod tratí, trať povede po železničním mostě a následně ji musím převest přes svůj pozemek, k Šipkovy, který ji u sebe zatuneluje.

No dosti, nechtěl bych to dělat zbytečně vysoké, jen jako klasický násyp, mostek přes Ondřejů v potok. Ta silnice k tobě je slepá, parcela 30 by se mohla využít i pro nějakou samostatnou věc (stavědlo, část zemědělství atd.).

Igorus

Citace od: waf kdy 24.09.2015, 15:29:07
Ze silnic bych vzal 15, 16, 17 a případně i 18 (sousedící s mou částí)
Můžu přibrat tu volnou část nad silnicemi 15 a 16, kam bych mohl umístit např. letní tábor v zatáčce u trati (nějaká chatka, stany, ohniště...)

Nějak nevím, letní tábor mezi Farmou a fotbalovým hřištěm... Ono tam zase tolik místa nebude. Přeci jen ta trať bude zatáčka. Je vůbec otázka, jestli to poloměrově vyjde.


yoshimaka

Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 15:00:43
Citace od: Lego town kdy 24.09.2015, 14:42:09
Jo jasne proto som navrhol plate bile 1x2 (vcera)

Yoshimaka: tak sa rozdelime 24x24+24x24 alebo 16x32+16x32 vychadzy mi to pak 32x64.

Silnice chapem to dobre ze baseplate 16x32 nato bricky na zaciatku a na konci technic bricky a nasledne poukladat tile?? Ak ano beriem cislo 1

Tiles 1x2 jsou aktuálně znovu ve hře.

Silnice - viz zde.

Rozměry hřbitova jsou 16x48.

Takže kostel hodit na 32x48, ju? A propo - beru si silnice 1 a 2 sousedící s kostelem a hřbitovem (nepřihlásil-li se někdo dříve) - také bych tam přidal MOD Unimoga sypače, jak odhrnuje sníh - pokud netrváte vyloženě na traktoru (ten bych případně zmáknul také - třeba nějaký historický kousek např. 6524)

LEGO Town: kostel bude maličko výš než zbytek vsi a bylo by fajn, aby byl hřbitov více-méně zároveň s kostelem a od vedlejší stavby (zbytku vesnice) oddělen tzv. hřbitovní zdí - výškový rozdíl není na škodu - viz film Vesničko má středisková. Nicméně nehodlám stavět kdovíjaký kopec, abych to zvládl vyspádovat - takže tak 4-6 pater rozdíl oproti zbytku vesnice.
Lust och fägring stor

yoshimaka

Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 15:39:53
Citace od: waf kdy 24.09.2015, 15:29:07
Ze silnic bych vzal 15, 16, 17 a případně i 18 (sousedící s mou částí)
Můžu přibrat tu volnou část nad silnicemi 15 a 16, kam bych mohl umístit např. letní tábor v zatáčce u trati (nějaká chatka, stany, ohniště...)

Nějak nevím, letní tábor mezi Farmou a fotbalovým hřištěm... Ono tam zase tolik místa nebude. Přeci jen ta trať bude zatáčka. Je vůbec otázka, jestli to poloměrově vyjde.



Takže mimozemšťani? :D :D :D  A co skupina dětí, které si založily ohníček? Mohlo by to dát trochu akčnosti na scéně.
Lust och fägring stor

waf

Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 15:39:53
Citace od: waf kdy 24.09.2015, 15:29:07
Ze silnic bych vzal 15, 16, 17 a případně i 18 (sousedící s mou částí)
Můžu přibrat tu volnou část nad silnicemi 15 a 16, kam bych mohl umístit např. letní tábor v zatáčce u trati (nějaká chatka, stany, ohniště...)

Nějak nevím, letní tábor mezi Farmou a fotbalovým hřištěm... Ono tam zase tolik místa nebude. Přeci jen ta trať bude zatáčka. Je vůbec otázka, jestli to poloměrově vyjde.



zatáčka a zvyšující se násep zabere hodně místa - nevím, jestli o to bude mít někdo zájem - můžu to postavit a potom se dohodneme, co umístíme do volného prostoru ve vnitřní části zatáčky

jinak k té části nádraží, jestli chápu dobře měřítko, tak to bude 48x32 včetně tratě, takže na prostor před tratí zbude nějakých 20 - malá vechtrovna u přejezdu se švestkou a spol. se tam vejde, ale nějaká další nádražní budova už moc ne

pokud jde o silnice, tak bych 18 zmenšil na 16x16 a 16 zvětšil na 16x32

Igorus

Citace od: yoshimaka kdy 24.09.2015, 15:55:12

Takže kostel hodit na 32x48, ju? A propo - beru si silnice 1 a 2 sousedící s kostelem a hřbitovem (nepřihlásil-li se někdo dříve) - také bych tam přidal MOD Unimoga sypače, jak odhrnuje sníh - pokud netrváte vyloženě na traktoru (ten bych případně zmáknul také - třeba nějaký historický kousek např. 6524)

LEGO Town: kostel bude maličko výš než zbytek vsi a bylo by fajn, aby byl hřbitov více-méně zároveň s kostelem a od vedlejší stavby (zbytku vesnice) oddělen tzv. hřbitovní zdí - výškový rozdíl není na škodu - viz film Vesničko má středisková. Nicméně nehodlám stavět kdovíjaký kopec, abych to zvládl vyspádovat - takže tak 4-6 pater rozdíl oproti zbytku vesnice.

Ne, kostel je na klasice standard modulu 48x48.
MOD dobrý
Kopec dobrý (nechceš tam ty permoníky co jsem nabízel Milanovi) ?

milanv

Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 16:09:16
Kopec dobrý (nechceš tam ty permoníky co jsem nabízel Milanovi) ?
Počkej, proč mi bereš permoníka? :)
Já se tě ptal - a ta otázka tu furt je - jak to udělat, aby lidi ty věci viděli, a ne jen jejich možná půlku. Právě třeba permoníka - kdybych ho nechtěl, tak se tě tak nevyptávám.
Pán na Žlutém hradě

yoshimaka

Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 16:09:16
Citace od: yoshimaka kdy 24.09.2015, 15:55:12

Takže kostel hodit na 32x48, ju? A propo - beru si silnice 1 a 2 sousedící s kostelem a hřbitovem (nepřihlásil-li se někdo dříve) - také bych tam přidal MOD Unimoga sypače, jak odhrnuje sníh - pokud netrváte vyloženě na traktoru (ten bych případně zmáknul také - třeba nějaký historický kousek např. 6524)

LEGO Town: kostel bude maličko výš než zbytek vsi a bylo by fajn, aby byl hřbitov více-méně zároveň s kostelem a od vedlejší stavby (zbytku vesnice) oddělen tzv. hřbitovní zdí - výškový rozdíl není na škodu - viz film Vesničko má středisková. Nicméně nehodlám stavět kdovíjaký kopec, abych to zvládl vyspádovat - takže tak 4-6 pater rozdíl oproti zbytku vesnice.

Ne, kostel je na klasice standard modulu 48x48.
MOD dobrý
Kopec dobrý (nechceš tam ty permoníky co jsem nabízel Milanovi) ?

klidně se domluvme, že na rohu vynechám kostku o nějakém rozměru, kterou dodáš s permoníky - ještě jsem tam uvažoval - klidně z druhé strany - o výklenku s kostrou hamižného mnicha s jeho poklady
Lust och fägring stor

Igorus

Citace od: milanv kdy 24.09.2015, 16:13:21
Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 16:09:16
Kopec dobrý (nechceš tam ty permoníky co jsem nabízel Milanovi) ?
Počkej, proč mi bereš permoníka? :)
Já se tě ptal - a ta otázka tu furt je - jak to udělat, aby lidi ty věci viděli, a ne jen jejich možná půlku. Právě třeba permoníka - kdybych ho nechtěl, tak se tě tak nevyptávám.

Odpověď pro tebe zpracovávám, aby tam nebyla skulinka... ;) Ani pro permoníka!

Igorus

#194
Citace od: waf kdy 24.09.2015, 15:57:28

zatáčka a zvyšující se násep zabere hodně místa - nevím, jestli o to bude mít někdo zájem - můžu to postavit a potom se dohodneme, co umístíme do volného prostoru ve vnitřní části zatáčky

jinak k té části nádraží, jestli chápu dobře měřítko, tak to bude 48x32 včetně tratě, takže na prostor před tratí zbude nějakých 20 - malá vechtrovna
u přejezdu se švestkou a spol. se tam vejde, ale nějaká další nádražní budova už moc ne

pokud jde o silnice, tak bych 18 zmenšil na 16x16 a 16 zvětšil na 16x32

Mně bude stačit, když si vezmeš na starost trať od nádraží k začátku rovinky (tedy jen v letní části). Tu s náspem pak bude řešit někdo jiný.

Co se týká rozměrů. Není problém, že by se ta tvoje parcela mohla rozšířit na 48x48. Tím se získá víc prostoru. Ale to nádraží nemusí být moc velké, jen takové symbolické, prostě vesnické.

Silnice - noproblemo!

waf

#195
Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 16:53:56

Co se týká rozměrů. Není problém, že by se ta tvoje parcela mohla rozšířit na 48x48. Tím se získá víc prostoru. Ale to nádraží nemusí být moc velké, jen takové symbolické, prostě vesnické.


Zatím to nechme takto na 32x48. Prvně to promyslím a pak dám když tak vědět.

Hardegon

Beru si silnici 11 a klidně i zastavim parcelu nahoře nad mou hospodou (místo pana X).

Hacislav

Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 15:34:44
Citace od: Hacislav kdy 24.09.2015, 15:00:49
Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 12:56:13
Železniční trať - v jarní části zvyšující se násyp, most, tunel.

Jestli jsem to pochopil správně tak u mne bude již trať dosti vysoko.
Tedy Ondřej mi na své straně připravý ukotvení, já protože mám silnici 30, podjedu silnici pod tratí, trať povede po železničním mostě a následně ji musím převest přes svůj pozemek, k Šipkovy, který ji u sebe zatuneluje.

No dosti, nechtěl bych to dělat zbytečně vysoké, jen jako klasický násyp, mostek přes Ondřejů v potok. Ta silnice k tobě je slepá, parcela 30 by se mohla využít i pro nějakou samostatnou věc (stavědlo, část zemědělství atd.).

To jsou hodně důležité informace, které mi z mapky úplně nevyplynuli.
Protože jsem myslel, že silnice 30 koleje podjíždí - začínal jsem přemýšlet o různých verzích železničního mostu nebo viaduktu. Škoda už jsem se na to začínal skoro i těšit, nevadí.

Takže celá odbočka z hlavní silnice je defakto jen příjezdovka k Jízdárně a Ondřejovu statku.
Tak to já bych si klidně vzal i "silnici" 29.

moje fotky Rajče a Flickr - pinterest

Petronel

#198
Beru teda silnici 12. před svým stavením.
A souhlasím s tím co psal Milan: musíme pak stejně se dohodnout na přesné podobě té silnice, jaký chodník a podobně a dát sem nějaký obrázek. Také si myslím, že ty přerušované čáry uprostřed jsou o ničem. Je to vesnice.  ;)

Jsem také v druhé řadě, takže budu určitě terén navyšovat, aby bylo vše dobře vidět. Mohli bychom se pak aspoň my v těch zadních žlutých "čtverečcích" domluvit a sjednotit nějak výšku kopce. Ať to nevypadá uměle.

honzicek22

Beru cestu číslo 3 před svojí pracelou.

Igorus

Citace od: Hardegon kdy 24.09.2015, 18:18:03
Beru si silnici 11 a klidně i zastavim parcelu nahoře nad mou hospodou (místo pana X).

Parcela je zabrána kostkařem, který si přeje zůstat v anonymitě ;)

Lego town

Citace od: yoshimaka kdy 24.09.2015, 15:55:12
Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 15:00:43
Citace od: Lego town kdy 24.09.2015, 14:42:09
Jo jasne proto som navrhol plate bile 1x2 (vcera)

Yoshimaka: tak sa rozdelime 24x24+24x24 alebo 16x32+16x32 vychadzy mi to pak 32x64.

Silnice chapem to dobre ze baseplate 16x32 nato bricky na zaciatku a na konci technic bricky a nasledne poukladat tile?? Ak ano beriem cislo 1

Tiles 1x2 jsou aktuálně znovu ve hře.

Silnice - viz zde.

Rozměry hřbitova jsou 16x48.

Takže kostel hodit na 32x48, ju? A propo - beru si silnice 1 a 2 sousedící s kostelem a hřbitovem (nepřihlásil-li se někdo dříve) - také bych tam přidal MOD Unimoga sypače, jak odhrnuje sníh - pokud netrváte vyloženě na traktoru (ten bych případně zmáknul také - třeba nějaký historický kousek např. 6524)

LEGO Town: kostel bude maličko výš než zbytek vsi a bylo by fajn, aby byl hřbitov více-méně zároveň s kostelem a od vedlejší stavby (zbytku vesnice) oddělen tzv. hřbitovní zdí - výškový rozdíl není na škodu - viz film Vesničko má středisková. Nicméně nehodlám stavět kdovíjaký kopec, abych to zvládl vyspádovat - takže tak 4-6 pater rozdíl oproti zbytku vesnice.
Postavis hŕbitov ti alebo ja?? alebo to dame na poli ale ako?? Kopec bude zasnezeny alebo??

matka

Paní na Žlutém hradě

Igorus

Citace od: Hacislav kdy 24.09.2015, 18:41:37
To jsou hodně důležité informace, které mi z mapky úplně nevyplynuli.
Protože jsem myslel, že silnice 30 koleje podjíždí - začínal jsem přemýšlet o různých verzích železničního mostu nebo viaduktu. Škoda už jsem se na to začínal skoro i těšit, nevadí.

Takže celá odbočka z hlavní silnice je defakto jen příjezdovka k Jízdárně a Ondřejovu statku.
Tak to já bych si klidně vzal i "silnici" 29.

Opět, je to k diskuzi. Most přes silnici je zajímavý prvek, ale náročnost na díly na vysoký násep je enormní.

Igorus

Citace od: Petronel kdy 24.09.2015, 18:51:06
Beru teda silnici 12. před svým stavením.
A souhlasím s tím co psal Milan: musíme pak stejně se dohodnout na přesné podobě té silnice, jaký chodník a podobně a dát sem nějaký obrázek. Také si myslím, že ty přerušované čáry uprostřed jsou o ničem. Je to vesnice.  ;)
Středová čára u silnic nebude. Pokud by se umisťovala na jedné straně stružka, dávalo by smysl mít chodník ve směru právě a jen k horní řadě domů.

Citace od: Petronel kdy 24.09.2015, 18:51:06
Jsem také v druhé řadě, takže budu určitě terén navyšovat, aby bylo vše dobře vidět. Mohli bychom se pak aspoň my v těch zadních žlutých "čtverečcích" domluvit a sjednotit nějak výšku kopce. Ať to nevypadá uměle.
Ano, terén může být zvednutý pro lepší viditelnost řady. Neviděl bych to ale nějak extrémně (v průměru třeba 6 bricků?). Ona je zde i vazba na železniční trať.


Igorus

#205
Nyní bez citace na téma pohledové strany.

Je potřeba mít na vědomí, že hlavní pohledová část bude vždy stejná, jako bude na Lipnu. Nicméně v průběhu času se může stát, že bude vesnice umístěna v prostoru. Z toho vyplývá, že je možné dát větší důraz, příběhy a energii na hlavní pohledovou stranu.
Ale beru to tak, že většina bude svoje modely prezentovat nejen na Kostkách. Tedy je to na zvážení každého účastníka, do jakého detailu "odvrácenou stranu měsíce" zpracuje.

janopr


Atom

Mohu se zeptat jaké bude napojení mezi jednotlivými moduly? :-\

Igorus

#208
Citace od: Atom kdy 25.09.2015, 14:29:30
Mohu se zeptat jaké bude napojení mezi jednotlivými moduly? :-\

Můžeš ;)

Citace od: Igorus kdy 29.06.2015, 11:44:56
Základním instalačním prvkem bude modul o rozměrech 48 x 48 (a násobky) studů (čili velká baseplate – kdo nemá, může řešit přes malý Lugbulk, pokud bude schválen). Výjimkou může být na hloubku umístěný panel o rozměrech 32 x 96 studů (např. pro železniční trať). Napojení přes technic brick dva study od rohu. Zároveň může být zafixováno pomocí plate na povrchu.

Citace od: Igorus kdy 24.09.2015, 12:56:13
Základní fakta - každý stavitel má k dispozici minimálně jeden panel 48x48 studů. Výjimka je část u trati. Základem je baseplate, na ní minimálně jedna řada bricků (zelené), nahoře uzavřených plates, v rozích (kromě hrany k divákům) technic brick. A na této "konstrukci" je umístěna stavba. Není nutné mít celý vnitřek vyplněn bricky, ale udělat takovou konstrukci, která bude model dostatečně držet a celé to bude dostatečně stabilní pro přepravu.


Atom

#209
Děkuji Igorusi.
Zabírám si silnici č. 8, pokud jí nikdo nemá.