LEGO Masters CZ

Založil peki, 06.10.2021, 12:13:50

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

peki

Citace od: Chairudo kdy 05.10.2021, 17:39:26
Peki ty to s Novou nějak koordinuješ? Předpokládám že založení vlákna bylo za tímto účelem :)

v současné době s produkcí připravujeme československou verzi populární světové soutěže ve stavění z LEGO

Tady se můžete registrovat:
Rádi bychom ale okruh potenciálních soutěžících ještě rozšířili, proto se na Vás tímto obracím s prosbou, zda byste tuto informaci nemohl rozšířit i mezi svými kontakty-kamarády staviteli? Pro případ posílám rovnou i registrační formulář

https://talent.nova.cz/Lego1 , po jehož vyplnění se produkce každému z nich ozve s dalšími informacemi.

nebo

číslo 777 037 755 nebo na mail casting@nova.cz

Pokud chcete doporučit za kostky napište mi SZ (uvádějte i jméno a příjmení) většinu znám podle nicku :)

Stimpi

Ideálně asi propálit na FB, nebo se to má šířit nějak více koordinovaně?

peki

Citace od: Stimpi kdy 06.10.2021, 12:20:42
Ideálně asi propálit na FB, nebo se to má šířit nějak více koordinovaně?

šiřte kde chcete :)

Chairudo

#3
Citace od: Stimpi kdy 06.10.2021, 12:20:42
Ideálně asi propálit na FB, nebo se to má šířit nějak více koordinovaně?

Kdyby chtěli pozvat úplně každého tak to asi propálí přes FB sami.
Řekl bych že přes FB by se jim tam hlásily stovky amatérů ale cílem asi bude sehnat skupinu 10-15 relativně šikovných stavitelů, kteří dokážou vytvořit pro diváky zajímavou TV show.

Tak doufám, že se většina najde v naší československé skupině  :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

Citace od: Chairudo kdy 06.10.2021, 12:41:19
Citace od: Stimpi kdy 06.10.2021, 12:20:42
Ideálně asi propálit na FB, nebo se to má šířit nějak více koordinovaně?

Kdyby chtěli pozvat úplně každého tak to asi propálí přes FB sami.
Řekl bych že přes FB by se jim tam hlásily stovky amatérů ale cílem asi bude sehnat skupinu 10-15 relativně šikovných stavitelů, kteří dokážou vytvořit pro diváky zajímavou TV show.

Tak doufám, že se většina najde v naší československé skupině  :)

Oni hlavně zatím sami loví na FB mezi sběrateli. Zkusím zjistit více. Zatím kdo chce tak ať se registruje. 

Chairudo

Tady se můžete podívat do čeho by jste cca šli  ;D
https://www.youtube.com/c/LegoMastersAU/videos

V Dánsku jsem se bavil s vítězi letošního LM jak to probíhá, teď nevím jestli byli kluci z Dánska nebo Švédska, stejně jako Masterchef je to hlavně show  :)

Kluci jako vítězný model postavili tenhle krásný floater
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

Matthes_CS

Co si soutěžící postaví, to jim zůstane?  >:D

poMOCník

Citace od: Chairudo kdy 06.10.2021, 12:57:21
Tady se můžete podívat do čeho by jste cca šli  ;D
https://www.youtube.com/c/LegoMastersAU/videos

V USA soutěž neběží? Nějak jsem na ni nenarazil.

starbuilder

Citace od: Chairudo kdy 06.10.2021, 12:57:21
V Dánsku jsem se bavil s vítězi letošního LM jak to probíhá, teď nevím jestli byli kluci z Dánska nebo Švédska, stejně jako Masterchef je to hlavně show  :)

Toho se přesně bojím, ale i tak se rád podívám.

Citace od: poMOCník kdy 06.10.2021, 14:53:13
V USA soutěž neběží? Nějak jsem na ni nenarazil.

https://www.youtube.com/watch?v=1o4hlHqb51Q

peki

Zítra hodím nějaké info.

Marty713

CitaceOni hlavně zatím sami loví na FB mezi sběrateli.

Třeba se pletu, ale přece "sběratel nerovná se stavitel", ne? Co vídám v zahraničních skupinách na FB, tak je tam hromada lidí, kteří prostě jen kupují a kupují a kupují. Asi se to dá považovat za sběratelství, ale někteří nikdy nic bez návodu nepostavili. ::)

Vůbec si asi neumím představit, co by to znamenalo, ale pokud by to jen trochu šlo (rodina, práce atd.) já bych to zkusil... Napadá mě hned trochu odvážná otázka, ale šel by se mnou někdo do dvojice? Tomiku? HD? (protože často mám pocit, že máme hodně podobný styl a mohlo by nám to dohromady stavět). ;)

Milana se neptám, ten má dvojici jasnou. >:D ;D

Tomik

Citace od: Marty713 kdy 06.10.2021, 18:53:47
...
Vůbec si asi neumím představit, co by to znamenalo, ale pokud by to jen trochu šlo (rodina, práce atd.) já bych to zkusil... Napadá mě hned trochu odvážná otázka, ale šel by se mnou někdo do dvojice? Tomiku? HD? (protože často mám pocit, že máme hodně podobný styl a mohlo by nám to dohromady stavět). ;)
...
Já si dnes ráno přečetl na Wikipedii o čem to vůbec je a na jaká témata se tam staví a trochu mě to vyděsilo. Účasti se nebráním, nicméně nedělám si iluze, že bych se probojoval na přední místa. Takže zpět ke tvé otázce, Martine - klidně bych do toho s tebou šel. ;)
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ditetemnaporad

Nehrňte se tam všichni! Nebudeme vědět, komu fandit  :P

Každopádně by to byla paráda, kdyby se projekt podařilo uskutečnit a vidět Vás v akci na obrazovce. A pro kostky by to mohl být promo skok. I když známe média.

milanv

Mne to teda neláká, se přiznávám - tímto se omlouvám každému případnému zájemci, že neutvořím dvojici. Osobně mi to totiž přijde, že (pů)jde o stavěcí dovednosti asi jako o znalosti džungle v show Kdo přežije nebo o kuchařské dovednosti v Master Chef - nebo ještě hůř ta "soutěž" na Primě, jak se navzájem zvou k sobě domů aby se pak mohli na kameru pomluvit.
Pán na Žlutém hradě

HD

@Marty713 - promiň, před kameru nikdy dobrovolně či vědomě nikdy nepůjdu ani mne tam nikdo nedostane.
Zhruba kvůli tomu, co psal Milan.



Pokud Vás zajímá přehled mojí tvorby, následujte link na rozcestník:
https://linktr.ee/horcikdesigns

Hardegon

Citace od: Daniel kdy 07.10.2021, 10:41:48
Žádné soutěže se účastnit nechci!!! Ale prý sem mám dát nějaké stavby 8) . Tak zasílám pár obrázků jako vzorek...zbytek na https://www.flickr.com/photos/153635740@N04/albums

A naše FB oddělení velice děkuje  :)

peki

Citace od: peki kdy 06.10.2021, 17:52:29
Zítra hodím nějaké info.
Castingy se zatím pomalu rozjíždějí. Včera mi volali, mají zájem opravdu o šikovné stavitele, takže zdroj kostky.org by měl pro ně být dobrým materiálem.
Soutěží se opravdu ve dvojicích. Můžete se přihlásit jako jednotlivci nebo dvojice. V přihlášce dejte info že jste stavitel /pokud opravdu stavíte) na kostky.org. Napište mi SZ že máte zájem, já vás osobně doporučím :)

Hledají i menší skupinu porotců (1 nebo 2)

Zatím lovili na FB, protože FB a jiná sociální media používají. O kostkách ví přímo od Lega, postupně se ke mně dopracovali.

Chlubící vlákno plňte dále, pro FB tým :)

Tato akce se plánovala už několikrát, tak snad to letos klapne. Vždy jsem dával ukázky naší tvorba, info o výstavách. Bylo by fajn pokud bychom opravdu mákli a příští rok ty média, web, flickr? ,insta nakopli tak aby to s malým úsilím žilo vlastním životem (prolinkované s weby pořadatelů akcí atd.).

milanv

Citace od: peki kdy 07.10.2021, 11:54:15
Bylo by fajn pokud bychom opravdu mákli a příští rok ty média, web, flickr? ,insta nakopli tak aby to s malým úsilím žilo vlastním životem (prolinkované s weby pořadatelů akcí atd.).
Přesně tak - tady je to jasně vidět: i kdyby bylo vidět logo kostky.org v televizi,tak nám je teď k ničemu, protože lidi uvidí na té adrese nesmysl - rozhodně ne prezentaci skupiny mající za sebou 15 let organizace kvalitních výstav vlastních modelů, zahraniční spolupráce, pravidelné organizování charity... Natož konkrétní reference, informace pro příp. zájemce o spolupráci... Kdyby nebylo tvých kontaktů v českém LEGO, peki, tak se o nás nedozví ani ta TV...
Proto bych chtěl, abychom si to dali za jasně řečený cíl na rok 2022.
Pán na Žlutém hradě

Mr. Cube

...já byl právě před časem na FB osloven, takže jsem dotyčnému "headhunterovi" dal odkaz na Kostky + odkazy na fb profily/flickry/webové stránky všech kostkařů, co jsem si vzpomněl, takže předpokládám, že v tuhle chvíli by vás měli už všechny snad kontaktovat. :)

Robbed

Sledoval jsem francouzskou verzi a musím říct, že to není pro mě, je to celkem stresující a hlavně nemám rád kamery - je to spíš reality show. Člověk musí mít na paměti, že produkci jde hlavně o sledovanost.

Přihlášení se zúčastnili castingu, kde měli za úkol postavit pár modelů podle zadání (např. postavit kouli) a produkce pak z těchto lidí vybrala cca 8 týmů. Byly tam 3 dvojce aktivních AFOLů, jedna dvojce nějací umělci, a zbytek takový mix (ale všichni s nějakým vztahem k Legu včetně sběratelů). Různé kombinace lidí - otec a syn, bratři, kamarád a kamarádka, manželé, také dvojce lidí, kteří se do té doby neznaly (samozrejmě to pak tvořilo konflikty == lepší show a sledovanost).

V každém díle je jeden (max. 2) stavební úkol(y) na nějaké téma, v časovém limitu cca 5-15h (jo, 15h neustálého běhání a skládání kostek, sem tam něco spadne a rozbije se). Na konci pak pokaždé porota vyhodila jednu dvojci. Porota byly dva lidé - muž (registrovaný Lego designer) a žena (umělkyně, co staví mozaiky na zakázku) a celé to pak uváděl známý moderátor.

Co si tak pamatuju, tak tam bylo:
postavit nějaký model na vylosované téma (space, western)
postavit most, který pak vydrží nejvíc závaží
postavit něco, co bude zničeno (pád, kladivo, na kolejích proti zdi) a nejlepší efekt vyhrává
postavit druhou část modelu k vylosovanému předmětu (třeba k půlce kytary nebo hydrantu...)
něco na způsob zábavního parku
skupiny po dvou týmech, kde jeden tým staví scénu s hrdinou a druhý tým se záporáky
záverečný úkol pro 3 finální týmy bylo "postav cokoliv"

Do finále se pak dostaly ty 3 dvojce AFOLů. Výherce pak celý rok objíždí různé akce, školy, nemocnice, kde se fotí a rozdává podpisy.
Ale samozrejmě nechci nikoho odrazovat, dokážu si tam představit některé kostkaře s velkou šancí vyhrát 8)

peki

Citace od: milanv kdy 07.10.2021, 12:07:24

Přesně tak - tady je to jasně vidět: i kdyby bylo vidět logo kostky.org v televizi,tak nám je teď k ničemu, protože lidi uvidí na té adrese nesmysl... Kdyby nebylo tvých kontaktů v českém LEGO, peki, tak se o nás nedozví ani ta TV...

Ano je to tak. Otázka je jestli to takto většině nevyhovuje. Přeci jenom řada lidí si občas něco postaví a toho času je čím dál míň. 

Matthes_CS

#21
Citace od: Robbed kdy 07.10.2021, 13:26:06
postavit něco, co bude zničeno (pád, kladivo, na kolejích proti zdi) a nejlepší efekt vyhrává

Jediný žádoucí efekt mě napadá, aby to přežilo nebo vystřelilo airbag. Tahle kategorie zní teda hrozně.

Foton

Citace od: Matthes_CS kdy 07.10.2021, 15:27:39
Citace od: Robbed kdy 07.10.2021, 13:26:06
postavit něco, co bude zničeno (pád, kladivo, na kolejích proti zdi) a nejlepší efekt vyhrává

Jediný žádoucí efekt mě napadá, aby to řpežilo nebo vystřelilo airbag. Tahle kategorie zní teda hrozně.

Taky jsem nad tím přemýšlel. Bytelná konstrukce z technic beamů by to mohla ustát :-) Ale tady vyhrává asi ten komu se to ROZPADNE s největším WOW efektem.
Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

ditetemnaporad

Citace od: Matthes_CS kdy 07.10.2021, 15:27:39
Citace od: Robbed kdy 07.10.2021, 13:26:06
postavit něco, co bude zničeno (pád, kladivo, na kolejích proti zdi) a nejlepší efekt vyhrává

Jediný žádoucí efekt mě napadá, aby to přežilo nebo vystřelilo airbag. Tahle kategorie zní teda hrozně.

Destrukce fascinuje od nepaměti. A LEGO destrukcí (jako promo) se zabývají i seriózní firmy jako třeba ADAC nebo Adam Savage (i když podle všeho ostatního, co dělá, toto je spíš omyl :) )

Chairudo

Citace od: Robbed kdy 07.10.2021, 13:26:06
Sledoval jsem francouzskou verzi a musím říct, že to není pro mě, je to celkem stresující a hlavně nemám rád kamery - je to spíš reality show. Člověk musí mít na paměti, že produkci jde hlavně o sledovanost.

Přihlášení se zúčastnili castingu....

Ano, je to hlavně show a kdo má chuť to zkusit, musí do toho jít s tím vědomím.
O kvalitu pořadu jim samozřejmě jde taky a hledají další šikovné lidi, ať to stojí za to.

Původně jsem do toho taky nechtěl jít, abych se tam před miliony diváků neztrapňoval, ale jeden zrzka mi pomohl si uvědomit, že je to hlavně o zábavě, nové životní zkušenosti a o nic víc nejde. Jde hlavně o to zkusit si něco nového a užít si to.

Dnes jsme se na Barandově ve studiu sešli asi desítka známých kostkařů a asi desítka nám neznámých sběratelů a dalších tichých duší z Facebooku :)
Kromě toho že jsme potkali pár seriálových herců a moderátorů víc asi říci nemůžu, ale i to byla parádní zkušenost.
Bylo by super kdyby se zapojilo víc lidí z naší komunity a reprezentovali, ať je tam silná konkurence. Takových příležitostí za život moc nebude  ;D


YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

ditetemnaporad

Citace od: Chairudo kdy 07.10.2021, 20:22:22
Bylo by super kdyby se zapojilo víc lidí z naší komunity a reprezentovali, ať je tam silná konkurence. Takových příležitostí za život moc nebude  ;D

Influencer Chairudo  :-* Ale je to tak, jak říkáš. Sám si myslím, že je to super (výzva, něco nového, kontakty), ale také bych do toho nešel (i kdybych uměl stavět). Proto chápu reakce zdejších výborných stavitelů, kteří se znají a vědí, že nemusí vyzkoušet všechno. Způsobů seberealizace je naštěstí hodně.

Každopádně se upřímně těším, až tebe i ostatní (bez Vás by ani nebyla možná dlouhodobá realizace pořadu) uvidím. Do té doby musí stačit toto vlákno.

poMOCník

Taky se těším, že se pak na to kouknu. Ale tenhle formát by pro mě nebyl, protože já za 5 ani za 10h nic kloudnýho nepostavim. Potřebuju si to promyslet nejlíp v noci, když už ležím v posteli a mám na to klid. Zjistil jsem, že když nestavím, ale jen si to představuju, dokážu vyzkoušet daleko víc kombinací, vypočítat rozměry do všech stran a pak to zase zbourat, když to nefunguje. A přitom můžu používat i kostky, který ve skutečnosti nemám. Ráno už jenom secvakám tu výslednou podobu, abych ji nezapomněl.

Mám takový tušení, že by to nebyla moc velká show, kdybych tam místo stavění spal :)

peki

#27
Citace od: Chairudo kdy 07.10.2021, 20:22:22

Ano, je to hlavně show a kdo má chuť to zkusit, musí do toho jít s tím vědomím.

O kvalitu pořadu jim samozřejmě jde taky a hledají další šikovné lidi, ať to stojí za to.

Původně jsem do toho taky nechtěl jít, abych se tam před miliony diváků neztrapňoval


Předem upozorňuji, že nejsem placený náborář do tohoto pořadu :) Před kamerou jsem byl několikrát, dokonce jsem byl i v hlavních televizních zprávách, když se řešil azbest na škole v ČB). Věřte mi že to nic není, a obava z toho že vás budou miliony lidí sledovat a následně poznávat je velmi ale opravdu velmi přehnaná. Za týden si na to nikdo nevzpomene. Možná na výstavě vás někdo pozná, a bude si s vámi chtít popovídat, ale před fanynkami kvůli podpisu se opravdu schovávat nebudete.

Proč o tom píšu? Podle mne je to příležitost jak poznat něco nového. Samotným přihlášením

registrační formulář https://talent.nova.cz/Lego1

a případnou účastí na konkursu (kde ta nová zkušenost může skončit, pokud se utvrdíte v tom že to pro vás není) nic neriskujete a k ničemu se nezavazujete.

Pokud se dostanete mezi vybrané účastníky, tak přeci není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. Určitě s tím bude spojena řada legrace. A ten kdo nakonec vyhraje bude mít určitě pěknou cenu, za kterou si pořídí když bude chtít hodně LEGA nebo něco jiného.

Lego s formátem pořadu muselo souhlasit, tak to přeci nemůže být nějaká "výměna manželek, ostrov lásky nebo velký bratr" Pokud jsem ty pořady nejmenoval správně tak se omlouvám, mizím jakmile to nato někdo omylem přepne :)

Podle lidí TV se kterými jsem mluvil jim jde opravdu o stavitele. Jak to nakonec namíchají uvidíme. Neříkám že kdo není na kostkách není stavitel. Jen si troufám tvrdit že je tu hodně dobrých stavitelů, je tedy z čeho vybírat. Zároveň to přeci není do budoucna žádné měřítko/kritérium. Je to prostě další akce která nějak souvisí s LEGEM. Věřím že někdo z kostkařů bude vybrán a při nějaké dlouhé cestě na výstavu nebo společenském večeru se pak bude hemžit historkami z natáčení. Po nějaké době se na to bude vzpomínat mezi zasvěcenými, jako když jsme na Lipně dělali celosvětovou premiéru SW setu Ewok village a kluci tam měli převleky SW.  Potom s převleky stopovali auta u silnice.

Máte tedy zajímavou šanci jak se zapsat do "historie" kostek a až se na to bude za pár let vzpomínat určitě bude o čem mluvit. Ale normální život půjde dál.   

Registrace na formuláři neznamená že vás pozvou na konkurz. Pokud vás pozvou na konkurz, můžete se stále rozhodnout že se pořadu účastnit nebudete. Pokud vás nepozvou neznamená to že nejste dobrý stavitel. Je to  otevřené, jako když si koupíte los. Doporučuji o tom v této fázi tolik nepřemýšlet. Chápu že řada zejména starších členů je časově hodně vytížena. Pořad se bude natáčet z kraje příštího roku. Ostatně více podrobností se dozvíte právě na konkurzu.

Jak jsem říkal, odkazujte se na kostky, současně mi můžete napsat SZ že máte v plánu se přihlásit nebo jste se už přihlásili a já pak mám organizátorům za kostky doporučit/potvrdit kostkaře. Kostkaři= stavitelé nebudou jedinou zdrojovou skupinou.

Chairudo

Pro zajímavost tady je team z letošního Legomasters Norsko které startuje 15.10, pozadí za nimi by mohlo být část materiálu z pracovní stěny ze které tvoří stavby.
Některé z Afolů znám ze Skaerbaeku a Trondheimu a snad si letos zase popovídáme :)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#29
Pro případné zájemce:
- kromě stavitelských výzev a titulu Mistr Lega čeká na vítěze také štědrá finanční odměna.

- kromě zmíněného registračního formuláře, mohou obracet také na tel. číslo 777 037 755 nebo na mail casting@nova.cz

- co se týče castingu, tak nyní ještě neznáme termíny dalších setkání, ten co proběhl tento čtvrtek však byl pro všechny účastníky v pohodovém duchu, rozhodně zajímavá zkušenost.
- zároveň potvrzuji, že se hledají opravdu stavitele MOC (proto vím, že zde jsem správně :) ), nikoliv setů podle plánků.

Pokud chcete doporučit za kostky napište mi SZ (uvádějte i jméno a příjmení) většinu znám podle nicku :)