Kam s tím? (skladování)

Založil Jindroush, 06.07.2004, 15:06:27

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 9 Hosté prohlíží toto téma.

SpCasPi000

Ja zatiaľ len do zipov, aj keď pri väčších počtoch ide o nervy, ale škrabance nesmú byť, dosť ich je už po otvorení setov (ktovie čo všetko musia prežiť na ceste do obchodov a potom aj v nich) a nieto aby pribudli ďalšie, to potom dobre nevyzerá.

Dario

Já osobně používám několik velikostí plastových znovu uzavíratelných sáčků, ty pak skladuji v papírových bednách z ikea.  Mám jich doma obrovské množství a navíc mají na sobě potisklé bílé pruhy na které se dá prakticky napsat číslo stavebnice, název a třeba číslo packu. Pro mě praktické řešení, když potřebuji, mám stavebnici sestavenou za chvíli a navíc se na ni nepráší, směs kostek a rozebraných stavebnic pak mám v dalších bednách v plasatovo-plátěných pytlých.

Vlada

Ahoj. Já osobně jsem příznivcem plastových sáčků se zipem s řekněme rozpolceným názorem. Na jednu stranu mají tyto sáčky neodmyslitelnou výhodu v tom, že jsou po uzavření velmi dobře prachotěsné a sáčky jsou popisovatelné, na druhou stranu mi však pro skladování LEGO dílů příjdou jako nevhodné, tedy pokud v nich nejsou uloženy díly pro kompletaci určitého setu. Člověk pak při stavění absolutně ztrácí přehled o tom, kde a jaký díl a v jakém sáčku se nalézá, mluvíme-li tedy o dílech v řádech stovek až tisíců. Navíc neustálé vybírání určitých dílů ze sáčků je mnohdy počin jen pro klidné povahy. Ale pokud někomu tento způsob skladování LEGO dílů vyhovuje, budiž mu přáno  ;).

Dario

Plastové sáčky mám jen na kompletní sety, ostatní díly teď třídím a hledám pro ně nějaké dobré řešení aby se s nimi při dlouhém stavění lépe manipulovalo a hledalo

SpCasPi000

Ja tiež v zipoch skladujem len komplet sety mojej zbierky (zvlášť pri tých malých to inak ani nejde), ostatné diely určené na stavanie mám v čoraz väčšom počte malých plastových téglikoch cca. 6x9x3, 6x9x4 a 6x9x6 cm podľa druhov a keď je toho veľa ešte aj podľa farieb, je to lepšie ako menšie množstvo veľkých boxov kde sa ťažko hľadá medzi stovkami kusov i keď sú roztriedené podľa nejakých kategórií typu brick, plates, panels...

honzicek22

Dobrý den, rád bych se majitelů MARS skříněk zeptal, kolik lega se tak průměrně do nich vejde. Potřeboval bych si udělat představu ať vím, jak velkou plochu pro ně vyhradit. Je mi jasné, že každá bude do budoucna malá, ale momentálně musím respektovat skromné prostory bytu 3+1.

Měch

#186
Ahoj,
počítej, že tohle se ti vejde sem a sem.

Momentálně mám Lega skoro dvojnásobek (a nový pokoj ;)), tak jenom co uklidím stůl tak pošlu fotku.
Na velké věci mám plastové boxy pod postelí a na normální Lego jsou ty skříňky. Jeden malý šuplík má rozměry přesně 6 x 16 x 4,5 studu/bricku
Fotky
Videa Zlobři nejsou jako DORTY !!!

honzicek22

Díky za informaci a moc rád ještě kouknu na "lego království". Akorát budu muset přehodnotit plán kam to v bytě uložím. Podle fotek setů odhaduji, že se to vleze do krabice od počítače Dell (9-12 kg lego mixu - něco složené). A takových krabic mám už povícero. Holt budu muset vše roztřídit a co je navíc prodat :(

stomcova

Na Brickshelfu, jsem narazila na pevné i pojízdné kontejnery. Nikde v Česku jsem, ale takové na internetu k prodeji nenašla.
Nebo máte větší štěstí? Jsou takového v Česku k mání?
Více na odkazu níž.

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=26002
Batman, forever...

Petronel

no vypadá to docela dobře, možná by mě to taky zajímalo  ;D

stomcova

Nikdo nemá žádné informace....?
Batman, forever...

P4tr1cius

Skús pozrieť katalóg náčinia do dielne a skladov, prípadne kancelárií. Tam to určite najdeš.

Cavelon

OMG ::) A čo tak použiť nejaký vyhľadávač, napr gooooooogle? ;D

Meduin

Před časem měli něco podobného v Lídlu nebo v Penny, už nepamatuju. Bylo možné si vybrat z "větších" nebo "menších" částí v přihrádkách, bylo to štosovatelné.

matt251

Zdravím. Takže aj na mňa dopadol problém so skladovaním, o to horšsie ked predávam aj na BL.
Všetko skladujem v zip sačkoch, na ktorých mam napisané o akú kategoriu lega ide (hinge, bar, brick, plate atd). No je v tom už v tom chaos hladat v krabici konkretný sáčok.

Rozhodol som sa tiež pre skrinky mars. Jednu asi 15ročnú som si vytiahol z pivnice a používam ju na vlastné lego, no tiež už preteká a tak by som rád zakúpil daľšie skrinky.
Obehal som cele mesto a problém bol na svete: nemajú takmer žiadne skrinky vôbec nie to ešte Mars. Nedaju sa dokonca ani objednať.

Týmto by som sa rád spýtal (otázka smerovaná na slovákov) kde v SR viem zohnať Marsky.
Našiel som len český shop http://www.svetnaradi.com . ešte čakám na odpoveď ohľadom poštovného do SR.

V jednom elektro shope kde majú mars pre vlastné potreby mi doporučili Baumax ale nech počítam s cenou okolo 40€ a viac. Žiaľ Baumax mám najbližší asi 50km v NR.
Ak nebudú Mars uspokojím sa (aj keď nerád) s lacnou variantou, problém ale stále, že kde mám zohnať. Uncle google mi moc neporadil, okrem tejto stránky...

matt251

Problém vyriešený  http://www.vpfmedium.sk/ :)
Po tel. dohode za 64eur dve velké skrinky a  60 prepážok.

Frco

daj foto tych skriniek ked ti pridu, lebo takto sa mi to zda prilis velka cena za tolko prepazok.

matt251

Citace od: Frco kdy 28.10.2011, 11:01:08
daj foto tych skriniek ked ti pridu, lebo takto sa mi to zda prilis velka cena za tolko prepazok.

10ks velkých prepážok po 17 centov a  50ks malych po 5 centov =  4.20€  za prepážky. Zdá sa veľa? Neviem ako sa tie ceny pohybujú v CR, to som jaksi nenašiel. Bol som rád, že to vôbec majú a mne sa cena zdala fajn ked prepočitam na Eura  tie z svetnaradi + poštovné býva zväčša pri velkých balíkoch od 300kč vyššie. Takže +/- vide to rovnako.

P4tr1cius

Tiež už po Vianociach idem nakúpiť MARS skrinky a všetko rozložiť. Vyzerajú dobre a sám som zvedavý ako to vlastne bude, mať byt bez poskladaného LEGA.

P4tr1cius

Práve som bol konečne nakúpiť MARS skrinky kovové. Musím poznamenať, že kovové sú 100% lepšie ako plastové. Jednu plastovú som na skúšku kúpil už skôr, nieje špatná ale s kovovou sa porovnať vôbec nedá.
Veľkoobchod, ale vlastne nakúpi bez problémov každý a za výbornú cenu ako už písal skôr matt251.
Kúpil som 3 veľké (rozmer približne 500x300x150) a jednu malú (polovica z veľkej). Cena bola 99,-EUR s DPH. Čiže zatiaľ najnižšia čo som našiel na nete. Majú aj rôzne farby. A ešte malá rada, do veľkých sklenených šuplíkov si kupujte priepažky zvlášť, je to o hodne lacnejšie ako ich kúpiť už aj s priehradkami.
Tak snáď to niekomu pomôže.
http://www.vpfmedium.sk/idk/12/skrinky/

blazen620

Myslím že to patrí sem,ako delíte kocky podľa farby alebo podla typu myslím brick/brick modified/....

Anatyt


blazen620


Faantoom

Citace od: stomcova kdy 15.09.2011, 18:29:51
Na Brickshelfu, jsem narazila na pevné i pojízdné kontejnery. Nikde v Česku jsem, ale takové na internetu k prodeji nenašla.
Nebo máte větší štěstí? Jsou takového v Česku k mání?
Více na odkazu níž.

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=26002

Narazil jsem na dovozce v CZ podobných boxu, firma WWW.ROTHO.CZ. je to dovoz ze švýcarska. Psal jsem jim jestli mi nemůžou poslat nějakou svoji nabídku. Tak jsem zvědaví...Jestli se vůbec ozvou...

stomcova

Citace od: Faantoom kdy 10.12.2011, 22:33:25
Citace od: stomcova kdy 15.09.2011, 18:29:51
Na Brickshelfu, jsem narazila na pevné i pojízdné kontejnery. Nikde v Česku jsem, ale takové na internetu k prodeji nenašla.
Nebo máte větší štěstí? Jsou takového v Česku k mání?
Více na odkazu níž.

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=26002
Neustala jsem v hledání podobných pojízdných kontejnerů, jak jsem se dotazovala výše. Nějaké podobné jsem objevila v mobilní prodejně plastových boxů, schránek, která pendluje po Praze. Mají tam různé a značku Rotho některé mají na štítku. Box se nedají kvalitně mobilem vyfotit, protože jsou prostoru dodávky.
Jakmile uspěji, dám zprávu.

Narazil jsem na dovozce v CZ podobných boxu, firma WWW.ROTHO.CZ. je to dovoz ze švýcarska. Psal jsem jim jestli mi nemůžou poslat nějakou svoji nabídku. Tak jsem zvědaví...Jestli se vůbec ozvou...

Neustala jsem v hledání  pojízdných i nepojízdných kontejnerů, jak jsem se dotazovala výše. Nějaké podobné jsem objevila v mobilní prodejně plastových boxů a schránek, která pendluje po Praze. Mají tam různé a značku Rotho některé mají na štítku. Boxy se nedají kvalitně mobilem vyfotit, protože jsou v prostoru dodávky.
Jakmile uspěji, dám zprávu.
Batman, forever...

P4tr1cius


Anatyt

Tie tu poznáme samozrejme už dávno. Ale tie otočné skrinky sú asi novinka. Celkom použitelné vyzerajú byť.

davroman

Designově podobné "šuplíky", ale v menším provedení a bez koleček, vyrábí v Polsku firma OKT, viz: http://www.okt.pl/produkty.php?id=307. Dají se neomezeně stohovat (sundá se vrchní kryt a nasadí další sestava) či rozpojovat (na jednotlivé šuplíky, pak ale chybí vršky).

Prohlížel jsem jejich web, ale verzi s kolečky jsem nenašel. Třeba bude někdo úspěšnější.  ::)

Mám dvě sestavy 2x3 šuplíky doma (koupeno akci v polské Biedronce, kus byl asi za 80,-Kč) a jsou perfektní. Nyní na ně myslím mají akci v polském Tescu. U nás jsem je zatím nikde neviděl.

Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

davroman

Náš BL shop TDH Bricks: https://store.bricklink.com/TDH_Bricks

stomcova

Batman, forever...