(vlastní) Intergalactic science center (ISC)

Založil cendix, 30.03.2012, 21:11:54

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

cendix

Na jedné z planet obíhajících kolem hvězdy Vindemiatrix v soustavě Virgo byly zjištěny takřka ideální podmínky pro život. Pod povrchem byl objeven prakticky nevyčerpatelný zdroj energie. K jejímu využití byl postaven unikátní generátor. Ten napájí:    1. teleskop, sloužící ke zkvalitnění atmosféry
                                                 


Ještě nikdy jsem nestavěl tak složitou fantastickou stavbu, snažil jsem se využít alespoň některé jednoúčelové dílky. Původní představa byla - nějaká malá stavba :)

cendix

      2. Skleník šlechtitelské divize ( k jeho úspěchům jistě patří vypěstování gigantické masožravky)

Allconel

Môj celkový dojem, je že je to skutočne podarená stavba, ohromil ma hlavne ten skleník, skôr asi tie rastliny v ňom.

Čo sa týka použivateľnosti jednoúčelových dielov tak v tvojom sete je ich požehnane, na môj vkus až príliš veľa. Pri detailnejšom prezeraní stavby to až drása moje oči, a príde mi to nasilu zošrúbované a samoúčelné.

Posledná vec, za ktorú tvoju stavbu musí pochváliť sú rastliny v tvojom skleníku, som skutočne ohromený aký sposobom používaš kánoe, pevné plášte a etc. Je paradoxné, že v rastlinách si dokázal použiť jednoúčelové kostičky s efektom prirodzenosti. Sám by som bol veľmi rád, keby si doplnil toto vlákno detailnejšími fotografiami flóry.

Aj napriek tomu, že takýto vkus Space nie je moja šálka kávy, sa mi celkovo tvoja stavba veľmi páči a fandím ti vo vytvorení menšej diorámy, v ktorej budú všetky tri časti spolu zasadené do pevnej plochy.

Colonel32

Je to složité. Dílo bylo konstruováno s cílem zasadit co nejvíce jednoúčelových dílů - v některých případech zapadnou skvěle (vrchní díl krabičky od Racers autíček), v některých případech bych řekl že nikoli (modrá parabola radaru z nějakého basketbalu).

Allconel

Ak je potrebné v hodnotení reflektovať staviteľov účel, použitie jednoúčelových kostičiek,  tak ich použitie nesmie byť pokladané za rozhodujúce pri hodnotení úspešnosti/neúspešnosti, podarenosti/nepodarenosti, krasy/škaredosti stavby. Pretože každý z pohľadov sa riadi vlastnými pravidlami, ktoré sú navzájom nesúmeritelné. Práve preto som sa vyjadril, že môj celkový dojem je, že stavba sa podarila, na koľko rešpektujem jeden z jeho účelov – predpokladám, že ich bolo viac.

Za samoúčelné/jednoúčelné ale pokladám použitie minifigových nôh, dlaní a čepelí svetelných mečov pred krabičkami v generátore. Na druhú stranu použitie modrých nožičiek v stenách skleníka je vynikajúce.
Za nepodarené pokladám použitie tmavo sivých diskov na streche skleníka.

Čo sa týka paraboly, nemal som čas zisťovať z akých dielov bola zostrojená, ďakujem tak Colonelovy za jeho objasnenie, ktoré si nevyžiadalo žiadne moje snaženie. Parabola sa mne osobne páči, i keď nemá klasický tvar ale je zoštvorcovatelá.
Stojím si ale za svojim podarená stavba.

Daniel

Šílený chaos jednoúčelových dílků ;D. Myslím to jako v dobrém a takto si dílo do této soutěže představuji ;).

cendix

Citace od: Daniel alias Legacek kdy 31.03.2012, 16:41:35
Šílený chaos jednoúčelových dílků ;D.

Myslím, že jsi to vystihl. Dá se říci, že vždy stavím výhradně dle předlohy. Tentokrát jsem ale udělal výjimku. Většinu těch spec.dílků jsem měl stranou, protože je pro svoje stavby nepotřebuji.
Měl jsem problém co vybrat, abych to stihl za týden zpracovat(asi 3/4 jsem nepoužil :'()
Přesně jsem to nepočítal, ale kolem 60 jednoúčelových dílků tam bude.
Největší porod bylo uzavřít obvod skleníku, ty nohy v takovém množství jsou poměrně vzdorovité ;D

William


FilipS

Chaos to je, ale jako celek se mi to líbí, jen pár věcí, mi je proti srsti. Parabola satelitu je perfektní, ale ta anténa už je moc velká šílenost. Stejně tak skleník je suprový, ale nelíbí se mi ty děla a ten vršek by mohl být decentnější a jednodušší. Celkový dojem je ovšem dobrý.

Robbed

;D
Podle mě zrovna modré rampy použité na radar jsou dobrý nápad. Taky se mi líbí kytičky a kulatá budova z nožiček.
Jenom co jsou zač ty velké černé pneumatiky, vypadá to, jako by tak byly jen půlky (jsou to vůbec pneumatiky) ?

Colonel32


cendix

Přidávám pár fotek některých detailů. Rostlinky jsem nechal mimo skleník a docela se jim daří. ;)


Ty světelné meče u generátoru, to má být otevřený ochranný energodržák :)

Systematik

#12
Citace od: Robbed kdy 01.04.2012, 00:03:05
...Jenom co jsou zač ty velké černé pneumatiky, vypadá to, jako by tak byly jen půlky (jsou to vůbec pneumatiky) ?
To sou ty vršky z krabiček, taky mi trvalo, než mi to došlo  ;D

Citace od: cendix kdy 01.04.2012, 15:21:39
Přidávám pár fotek některých detailů. Rostlinky jsem nechal mimo skleník a docela se jim daří. ;)
Ty světelné meče u generátoru, to má být otevřený ochranný energodržák :)
Rostlinky jsou opravdu povedené, ta kanojovka figa slupne raz dva, možná i dva ;D