7189 Mill Village Raid

Založil Aki, 21.03.2012, 14:55:06

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Aki

7189 Mill Village Raid - Mlýn v polích

téma: Castle
rok vydání: 2011
počet dílků: 638
počet figurek: 6
zvířata: 3 slepice, 2 kozy, 1 prase, koník a plechový kohout Kamil
cena: Já jsem zakoupil za 1600,- Kč Ve většině obchodů je ale prodej tohoto setu již ukončen.

Jeden z větších setů, který jsem si pořídil jako rozšíření vesnice 10193. Krabice je dost veliká na to že cena setu nebyla přes 2000,- a patřičně zvetšené obrázky jen podněcovaly mou touhu set po obdržení ihned postavit. Po otevření krabice vypadlo překvapivě hodně očíslovaných sáčků a 2 návody. Jakmile jsem otevřel ten s číslem jedna hned jsem byl nesmírně mile potěšen, že tentokrát  jsou sáčky naplněny a očíslovány do logických 4 kroků. Odpadá tak sesypání všeho na jednu hromadu a kompletování jednoho panáčka z 6 různých sáčků.
Právě "obyvateli" mlýna je naplněn sáček s pořadovým číslem jedna.
Pro mne spousu zcela nových postaviček:
/ První vesničan s neotrhaným oblečením!  :-*
/ Další ženská se vždycky hodí.  ;)
/ Kluk s prima čupřinou a ve vestičce - proč ne?   :D
/ 3 další vojáci nového dračího znaku, neurazí. Libí se mi potisky ksichtíků, barva přileb a štíty. Nesedí mi v poslední době rozšířené spoluužívání přileb s nánosníkem a klobouků.  :) ::)
/ Zvířata, zvířata, zvířata - skvělé! Mé první prase i kozy. Slepice jsou taky dobré.  ;D ;D ;D
/ Potištěný koník ujde, s klapkami na očích je jeho použití vcelku omezené, vozík nic moc.  :-\

Aki

Sáčky označené č.2

Hromádka tak akorát. Stavba vcelku rychlá. Už od začátku se mi ale tenhle mlýn nějak moc nezdá.
Je to taková divná kombinace hrázdění, zdění a nevím čeho ještě. Zkrátka jsem ve svých 40. letech nedovedl určit jaké zdivo že to má vlastně představovat. Další pro mne hrůzné zjištění je že jedna strana budovy zcela chybí. To mi do koncepce vesnice kam jsem mlýn chtěl přidat vůbec nezapadá.
Další věcí ze které jsem rozčarovaný je velikost. Přijde mi to spíš jak špejchar s větrným kolem, než jako větřák. Vždyť je to menší než všechny ostatní budovy o stodůlce ani nemluvě.
Chybí mi tu pytle s moukou. Tu představují 3 bílé round bricky 1x1, což mi přijde tedy taky divné. A kde že to vlastně mlynář jakože bydlí?

Líbí se mi, že se celá budova otáčí, že je naznačen vnitřní mechanismus mlýna a že se větrné kolo otáčí - dá se uvést do pohybu otáčením kličky v zadu. Docela dobře ale kvituji střechu.

Aki

Sáčky označené č.3

Opět hromádka tak akorát. Po stavbě mlýna jsem sice trochu znechucený, ale tato část by to mohla napravit?
Stavba postupuje opět rychle. Žádně speciality se nekonají a tak během dvou desítek minut máte postavenou zadní část stodoly, nebo spíš je to asi stáj?
Interiér uvnitř tvoří pouze 2 kyblíky a v patře 3 žluté bricky představující asi seno.

Celkově je to lepší než dvojka, ale unešený z toho ještě nejsem. Dost prázdné. Navíc je v návodu nakresleno o jeden díl stavby navíc, ale fyzicky tu zcela chybí. Naštěstí v stavbě není podstatný a tak pokračuji dál na sáček č.4. Snad to bude nakonec lepší.

Aki

Sáčky označené č.4

Opět zhruba stejná hromádka, jen mi nyní přijde trochu víc různorodá.
Stavba se podobá té u sáčku č.3. Jde to rychle. Příjemně mne uvnitř překvapí propadlo. Spolu se žebříkem, tak alespoń nemusím špekulovat jak by se kdo dostal dovnitř. Střecha mi přijde opět pěkná (to jsem u č.3 opoměl zmínit) a hodně prima mi přijde kladka na vytahování břemen do patra. Sice vypadá obyčejně, ale ovládá se otáčením plechovým kohoutem na hřebenu střechy.
Když je hotovo spojíte tuto přední část stodoly s tou zadní z č.3. Výsledek je vcelku povedený. Aby byl úspěch lepší je na boku malý záhonek (s zeleninou?) a moc pěkná slunečnice. Trochu to kazí jen to, že slunečnice pochází z Ameriky.  :(

Celkově nevypadá stodola zle, ale přeci jen si neodpustím ale!
- nejsou zde nijak vyřešené domovní štíty. Stodola v patře je tak jen přístřeškem.
- z jedné strany to je stodola, ale z druhé to je cosi na způsob stájí
+ když se do stodoly umístí vozík s koníkem, je tu najednou vcelku plno.
+ ty střechy jsou takové zvláštní, ale moc se mi líbí.

Co říci na závěr: Za 1600 jsou to dva menší nic moc domečky + několik senzačních postaviček.
Za ty prachy to ujde, ale podruhé bych to za tu cenu nekoupil.
I když jsem si přál domečky do originální lego vesnice, tyhle budu muset oba ještě minimálně dostavět, pokud ne přepracovat (mlýn). Pokud C32 psal že vesnička 10193 je nedotažená, tak tady to platí dvojnásob. Přesto jsem ale moc rád, že TLC tenhle set udělala. Je to první počin tímto směrem a jeho pořízení tak nakonec přece jen doporučuji, i když si ode mne nakonec vysloužil jen 60%.

Aki

A nyní ještě několik fotografií, jak to vypadá když se se vše spojí s 10193, 6918 a 3739.

Vznikne tak vcelku pěkná trhová vesnička zabývající se hlavně zpracováním železa a doplňkově zemědělstvím.

Goldfrag

Pekna recenze. Sice starsi ale rad jsem si ji precetl. Jen jsem se valel smichy pri precteni zvirat, ktery tenhle set obsahuje. Hlavne kohout Kamil  ;D
‎"Remember, a Jedi's strength flows from the Force. But beware. Anger, fear, aggression. The dark side are they."