(Vlastní) Semafor

Založil TomG, 07.01.2006, 13:23:12

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

TomG

Kdyz jsem si hral s tim osvetlenim lokomotivy Santa Fe, tak me napadla jeste neco. Berte to jako prvni studii, ani mne se moc nezda ta oranzova, je vic cervena nez oranzova a to je pred ni plate 1x1 round pruhledna zluta. To prijde jeste doladit, kazdopadne napajeni je opet 3V a jsou pouzite bezne lego kostky. Je to bez lepeni a vrtani. Jen se tam neco malo prida a vypada to takhle :) Pokud nekoho zajima proc je semafor tmave modry, tak je pro to jednoduchy duvod, nemam dost cernych kostek a ve vysledku je uplne jedno jestli semafor je cerny, modry ci fialovy.


Only the best can survive.

otaznik


Mates

I mě se to líbí, určitě by se mi to ve městečku také líbilo...
Plánuješ jich udělat více, nebo zůstaneš jen u tohoto prototypu? ::) ;D

Llevelyn

A bude i nějakej popis/návod ke stavbě, i pro technické antitalenty? >:D
Prodej DUPLA a LEGA http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=9365
Dobří holubi se vracejí :-))

TomG

Uvidime, ono na tohle potrebujes akorat zaklady elektriky, umet pajet trafopajkou, prislusne soucastky a trosku sikovne ruce. Nic slozite to neni.  Jen par diod na kablikach a ty kabliky protahnute temi bricky 1x1 round wih hollow stud.
Only the best can survive.

Lomax

Citace od: TomG kdy 08.01.2006, 01:09:24
potrebujes akorat zaklady elektriky, umet pajet trafopajkou, prislusne soucastky a trosku sikovne ruce

Jo, tak po poslední PCho show už známe všichni plus a mínus, ;)
takže třeba mě by zajímalo, jaké LED jsou na to nejlepší, a jak je poznám, jak se značí, atp.

Vždycky když jsem dříve LEDky kupoval jsem řekl něco o tom, že chci x-voltové, barvu a jestli rozptylku nebo spojku a stejně se na mě dívali jako kdybych byl marťan.
(Tehdy teda ještě ani neexistovaly v bílé barvě a některé se dost hřály, ale to už je dnes asi vše jinak, ne?)

Díky předem za každé info, nemusíš psát slohovky. :)
Před odesláním příspěvku jej obohaťte automaticky o odkazy na Lugnet, nebo dokonce o české názvy, ceny a výpočet slevy.
Nechte svůj Firefox vyhledávat sety pravým myšítkem na serverech Lugnet, Peeron a dalších.

TomG

Citace od: Lomax kdy 08.01.2006, 02:06:51
Citace od: TomG kdy 08.01.2006, 01:09:24
potrebujes akorat zaklady elektriky, umet pajet trafopajkou, prislusne soucastky a trosku sikovne ruce

Jo, tak po poslední PCho show už známe všichni plus a mínus, ;)
takže třeba mě by zajímalo, jaké LED jsou na to nejlepší, a jak je poznám, jak se značí, atp.

Vždycky když jsem dříve LEDky kupoval jsem řekl něco o tom, že chci x-voltové, barvu a jestli rozptylku nebo spojku a stejně se na mě dívali jako kdybych byl marťan.
(Tehdy teda ještě ani neexistovaly v bílé barvě a některé se dost hřály, ale to už je dnes asi vše jinak, ne?)

Díky předem za každé info, nemusíš psát slohovky. :)

Staci ti zajit do GM Electronic a chtit 3 mm diodu 3000 mcd, napajeni je neco okolo 3 V. Na prvni pohle je pruhledna, takze se nelekat, ze jsou vsechny stejne.  Stoji to tak 3-15 kc za kus a pak samozrejme kablik, mne se osvedcila cerna stinena dvoulinka co nejtensi. U diod je mozne zapojit splecnou zem, takze na 3 diody staci 4 draty, tudiz jedna dvoulinka.
Only the best can survive.

sam.no

Tak ještě by to chtělo pro nás laiky, jak zapojit přepínání barev :-[ ;) ;D

TomG

Citace od: sam.no kdy 08.01.2006, 09:13:18
Tak ještě by to chtělo pro nás laiky, jak zapojit přepínání barev :-[ ;) ;D

Prepinani barev je zatim rucne kablikama. Da se pridat i prepinac (je treba ctyr polohovy). Jaksi si rikam, ze by bylo zahodno udelat cely modul s krizovatkou a prislusnymi semafory a az k tomu doresit elektroniku co to bude prepinat a ovladat, ale to uz asi doma nepostavite.
Samotny semafor s prepinacem asi ano.
Only the best can survive.