*TOP* (Vlastní) Město Wombatt

Založil Ryxe, 16.08.2010, 18:54:49

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Ryxe

Po rozebrání Draculova hradu jsem přemýšlel, co tak postavit, přemýšlel jsem nad dalším hradem, ale pak jsem si řekl, že by to chtělo zase nějakou změnu a tak jsem se vrátil do předRoztocké doby a pustil se do takového menšího MOCu, který měl znázorňovat výřez ze středověkého města. Inspiraci jsem čerpal v knize od Wilfreda Kocha "Evropská architektura, kde bylo spousty obrázkového a textového materiálu a dále z MOCů zdejších stavitelů Gearcse http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=26691.0 a Akiho http://www.kostky.org/forum/index.php?topic=9491.0.

Ve městě je rušno, hlavní ulicí přes Svatopavelskou mosteckou bránu projíždějí vyparádění rytíří, kteří směřují na turnaj, který se pořádá za hradbami města. Zamilovaný mládenec s květinou se vyznává ze svých horoucích citů své vyvolené. Mnich obdarovává žebrajícího válečného veterána a jedna z lehkých děv odvádí svého klienta z dohledu lidí, aby nebyli rušeni při svém dovádění.

Doufám, že se vám městečko bude líbit ;)
Jinak fotodokumentaci tohoto dílka udělala má manželka, jelikož i přes veškerou snahu se nejsem schopen s foťákem zkamarádit tak, aby snímky nebyly rozostřené ;D

Zde odkaz na BS galerii http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=441836

Steve23

neznamená Wombatt takový to zvířátko? ;D
jinak město je to luxusní :o

mizdas

Řeknu to narovinu. Ty jsi teda borec! Jak už řekl steve je to "luxusní" nemám co dodat. :o :o

FilipS

Citacepustil se do takového menšího MOCu
Prý menšího ;D . Město je opravdu nádherné! Nemám co dodat.

linhi

Opravdu pěkné,hlasuji pro top! Myslím že se na to mnozí kfolové  mohou dívat jako na učebnici :-)
  Ryxe gratulace k dalšímu pěknému mocu!

gearcs

Tak jsem se dočkal tohoto městečka, o kterém jsi povídal. Je to paráda, můj osobní favorit je bílý domek s vysokou střechou, jak sis na něm hodně vyhrál. Prima nápad to střídání rýhovaných kostiček. A netradiční střecha jako třešnička, v Německu jsem takových domků letos viděl dost. A to jsem ještě zapomněl na minifigy, taky pěkně rozmístění. Opravdu jsem galerii hezkou chvíli projížděl fotku po fotce a nenudil jsem se ani trochu. Blahopřeju k takovému výtvoru!

Aki

Taky se mi to moc líbí. Zvláště prostřední domeček s Stambiho vysokou gotickou střechou. Sám jí také moc rád používám a tak jsem rád, že přibyl i někdo další.

Ryxe

Děkuji moc za Vaše reakce ;)
Citace od: Steve23 kdy 16.08.2010, 18:57:53
neznamená Wombatt takový to zvířátko? ;D


Jo, jo, přesně tak, zrovna jsme se o něm bavili, takže pojmenovat po něm město byla jasná volba ;D. I když jsem ten název malinko upravil ;)

Stambiho střecha se mi také moc líbila, tak jsem si ji chtěl zkusit a s výsledkem jsem byl spokojen. Vypadá to totiž opravdově goticky.

artus12

Moc hezké, na střechách se mi líbí, že jsou i "poničené" různobarevné dílky :) Pěkně propracvané :)

Jonas

Stavba je moc hezká.

Citace od: Steve23 kdy 16.08.2010, 18:57:53
neznamená Wombatt takový to zvířátko? ;D

Jen to jméno ve mně vyvolává zvláštní asociace.
Wombat je "roztomilé" zvířátko, které každý Australan mající zahrádku nenávidí a považuje ho za největší škodnou.
Jonas - Můj Brickshelf

Daniel

Moc pěkné - jsi se pořádně po Roztokách rozjel a obě díla byly velmi pěkné. U tohoto jsi navíc odstranil ty špatné fotky, takže jasnej palec nahoru :)

p.s.: Když jsem viděl fotku brány a hradeb z venku a i tu mnohonárodnost, tak jsem si říkal, jestli Michal (gearcs) nepředělával Annín ;)

Siegnord

  Máš to všechno skvělý. Mě se nejvíc líbí ten vůz. :o Jen by mě zajímalo, jestli se za něj dá zapřáhnout kůň?

Gibur

Ty super zakřivené stěny jsi dělal klasicky pomocí hinge nebo nějákou jinou technikou?
Sám jsi smradlaví Elf!
Poslání Trpaslíka: ,,Naostřit sekeru,rozetnou skřeta,vykutat zlato,žít..."

Ryxe

#13
Citace od: Daniel alias Legacek kdy 17.08.2010, 07:58:28
Moc pěkné - jsi se pořádně po Roztokách rozjel a obě díla byly velmi pěkné.

No, Roztoky byly opravdu velice inspirující, jedna věc je vidět MOC pouze na fotkách a jiná, je vidět to v reálu a okouknout přesně to, co se člověku líbí.
A to už mám rozdělaný další hrad ;D, brzy dám fotky ze stavby.

Citace od: Siegnord kdy 17.08.2010, 10:35:39
   Mě se nejvíc líbí ten vůz. :o Jen by mě zajímalo, jestli se za něj dá zapřáhnout kůň?
Ano, kůň se zapřáhnout dá viz foto ;).

Citace od: Dog-Čum kdy 17.08.2010, 17:12:16
Ty super zakřivené stěny jsi dělal klasicky pomocí hinge nebo nějákou jinou technikou?
Jo, přesně tak, stará dobrá klasika, ale určitě fungují i lepší techniky.

Allconel

K architektonickej stránke mesta sa moc nevyjadrím, na koľko nie som v obraze ohľadom castle setov, ale minifigúrky vychválim postava hnedého mnícha mi strašne niečo pripomína len si nedokážem spomenúť, ženská ťahajúca chlapa bohvie kam ...

Rovnako tak výška mestských základov je úctihodná.

Krásna mestská časť.

Frco

dost pekna stavba, nemam co vytknut  :)