(Vlastné) Nárožný dom

Založil Splinter, 09.09.2009, 22:00:39

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Splinter

Po dlhšom čase som sa rozhodol trocha prispieť do CADovej diskusie mojim výtvorom. Možno je z konštrukčného hľadiska jednoduchý, ale dúfam, že aspoň jedného užívateľa fóra zaujme.

Podnetom k stavbe tohto domu bolo postavenie malého autíčka, ktoré som chcel zasadiť niekam do modernej ulice, ale nejako sa mi to vymklo z rúk a postavil som túto budovu s kvetinami v oknách.

Celú stavbu som sa snažil riešiť tak, aby bola realizovateľná aj z konštrukčného hľadiska ako aj z pohľadu použitej farebnej škály, no ako som tak pozeral ceny na BS tak by spapala celkom slušné peniaze.

Zatiaľ sa po jej okolí síce nepohybuje žiaden minifig, ktorý by scénu oživoval, no je to z dôvodu, že som sa ešte nerozhodol či spraviť scénu s turistami, alebo nejakú scénku v hradovom štýle. No niekto tam rozhodne je a síce miestny hostinský, ktorý už na prízemí stihol pootvárať okenice. Na poschodí zatiaľ kvitnú (dajme tomu) muškáty o ktoré sa stará jeho žena. Obaja sú akurát schovaný vo vnútri a nie je ich teda vidieť. :)

Obrázky sú zatiaľ len dva a to pohľad na dom z ulice a jeden z "minifigovej" perspektívy pod arkádami. Ďalšie pribudnú keď sa rozhodnem v akom duchu to celé oživím.


gearcs

Mne už teda zaujal. Smekám, je to krásné a přitom jednoduché :) Ale nápad to jednoduchý nebyl...

maeror

No tedy, je to paráda! Ale kde je to autíčko?! >:D

Ramtinka

Mě jako stavařku převážně domů, to opravdu zaujalo.
Stavba se mi lbí a to hodně.
A vůbec mi nepřijde, že je to jednoduchý nápad. :-*

Hardegon

Když by se ty zelené dveře trochu "zestředověkovaly" ( :-X), byl by to krásný měštanský dům do města ve 13. století.  ;) Vážně paráda.

Pohled pod arkádami je senzační...

Jindroush

Ty tiles nad oblouky drží jak? Pokud jsou tam technic bricky s dírou a půlpin, tak by to lítalo všelijak, že...
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Splinter

Som rád že sa domček páči.

maeror: no autíčko je tu v prílohe :)

Hardegon: tie dvere je treba vymeniť, to je pravda, ale zatiaľ nie sú peniaze pre stolára :D

Jindrouch: dostal si ma, na fakt že šedý pin sa v diere otáča som akosi pri návrhu pozabudol, keď som si prečítal tvoj komentár neuvedomil som si čo tým myslíš a tak som asi po 10 rokoch vytiahol môj technic set aby som si to odskúšal, každopádne som vďačný, že si ma na tento detail upozornil pretože v počítači gravitácia nehrá rolu :). Teraz akurát sa na to pozerám a prestavujem kritické miesta a ide to spraviť skoro rovnaké aj bez mnohých technic pinov. Niektoré tam ostanú, ale ponesú už len 1x1, ktorý nemá tendenciu sa niekam stáčať (nakoľko je uchytený v ťažisku) prípadne 1X2 zvislo (tam je zasa ťažisko pod uchytením).

Jindroush

Můžeš tam samozřejmě vrazit brick 1X1 with 2 studs a jeden nechat čouhat dovnitř.

V každém případě to opět dokazuje, že stavění v CADu je docela zlo 8) a že je lepší ho použít jako dokumentační nástroj (návododěl).
Jindroush. (Moje Brickshelf galerie zde)

Splinter

Dokazuje to hlavne to, že diely ktoré použiješ v CADe treba poznať aj ako sa chovajú v reály a stále to mať na pamäti. :)

grohl

Nic to však nemění na tom, že oba výtvory jsou hodny pozornosti.

Splinter

Tak som trocha pozmenil návrh a teraz by sa tie tiles už hýbať nemali :)

Colonel32

Celkem me fascinuje, ze se tu resi, ze tiles by nedrzely, ale pritom dum takto stejne nejde postavit, nebot neexistuji vhodne dily - lvi hlava je jen v light blej a slope '75 corner jen v oldgray.

(komp nema ceskou klavesnici)

Splinter


maeror


Colonel32

Slope a lví hlava má na obrázku stejnou barvu.

Slope se Z ŠEDÝCH dělal jen v oldgray, lví hlava se Z ŠEDÝCH dělala v DkGray a LtBlej. A průnik B je prázdná množina.

Splinter

#15
Neposlal som náhodou odkazy na bricklink kde je set, ktorý obsahuje ako slope v OldDkGray tak aj leviu hlavu v OldDkGray? - teda spolu v jednom sete nie sú...
-hej už som si to všimol moja chyba, mali by byť vo svetlo šedej nie tmavej a tie sú vo verzii MdStone...

Aki

#16
Citace od: Colonel32 kdy 06.10.2009, 20:35:24
Slope a lví hlava má na obrázku stejnou barvu.

Slope se Z ŠEDÝCH dělal jen v oldgray, lví hlava se Z ŠEDÝCH dělala v DkGray a LtBlej. A průnik B je prázdná množina.
Já jsem asi natvrdlý.

Množina A obsahuje OldDkGray, OldGray a MdStone
Množina B obsahuje OldDkGray a MdStone

A průnik B je množina OldDkGray a MdStone. Na obrázku je OldDkGray. Proč by to tedy nešlo v reále postavit?

každopádně domeček je to moc pěkný. Vystouplé kameny sice nejsou mým oblíbeným prvkem, ale ten rohový arkýř je opravdu senzační.

Colonel32

Omlouvám se, toho rohu v DkGray jsem si opravdu nevšiml. Příliš stresující prostředí okolo kompu, asi.

Pokud ale začnete stavět z DkGray, pak vám bude chybět toto:
http://www.bricklink.com/catalogItem.asp?P=4263