7905 Stavební jeřáb

Založil Bryk, 21.05.2007, 20:40:14

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Bryk

Set klasicky rozdělený do sáčků označených čísly 1 až 5 + další sáčky s většími díly. Návod naprosto přehledný rozdělený do dvou částí, a to první část obsahující návod na stavební buňku, mobilní záchod a doplňky a druhou část obsahující návod na vlastní jeřáb. Měl bych menší výhradu, že tyto dvě částí tvoří dva samostatné návody jak to bývá poslední dobou zvykem. Osobně oceňuji spíše řešení, kdy návod k jedné stavebnici tvoří jeden nedílný celek s tím, že vždy po postavení další části setu návod stavitele navede, který sáček má dále použít. Nicméně je to asi jen o zvyku. Samotná stavba dle návodu naprosto bezproblémová. Při výšce jeřábu (67cm) jsem očekával, že sestavený set nebude příliš odolný k nešetrnému zacházení a k přesunům po pokoji, ale opak je pravdou. Kombinace použití klasických kostek se studless díly zpevněné technic tyčkami (pro skalní příznivce se omlouvám za neodborné výrazy) včetně skvěle navržené konstrukce činí jeřáb velmi odolný. Technické řešení podstavce, nohy i samotného ramene jeřábu mě mile překvapilo. Byl jsem tím nadšen. Snad jediné, co se mi příliš nezamlouvalo, bylo umístění protizávaží, které tlačí na dvě technic tyčky upevněné pouze na jednom opačném konci, což při delší době sestavení setu by mohlo vést k jejich deformaci.
Nemám sice příliš mnoho nových setů, ale osobně se mi tento set opravdu líbil a kromě dvou malých vad na kráse, které mohou být ryze subjektivní, tak tento set vřele doporučuji. P.S.: Mobilní záchod obsahuje nejen samotnou mísu, ale i splachovací páku a jednu roli toaleťáku - no neberte to :-)

Na závěr bych rád připojil několik snímků, ani ne tak celého setu, ale spíše některých detailů.






mato

ja som kúpil tento set v piatok. trvalo mi dve hodiny, kým som ho postavil. čo ma naozaj potešilo
aj wc je super

trošku ma mrzela zlomená ruka (prsty) u jedného figa, ale ten druhý kúsok prstvo nebol ani v sáčku, takže asi sa to stalo ešte pred balením ...? (je nejaký spôsob, kde zohnať/kúpiť len dlaň pre figa?)

takisto sa mi trošku nepáči tá plošina pod kabínou. minifig nemá šancu z rebríka preliezť na plošinu, ale to je asi len o predstavivosti a nejaké "dvere" si tam domyslieť môžem. ale trošku mi aj vadí to, že práve kvôli veľkosti tej plošiny sa mu bude asi zle pozerať na to, čo ide dvíhať zo zeme

určite by každý chcel, aby bolo v krabici čo najviac a pri každom sete aspoň 6kg kociek ;) ale čosi ako kufrík či zbíjačka ma naozaj prekvapili / potešili

jbagy

:))) jó to ukončení řebřika na plošinu je nedomyšlený.
Fíg nemá šanci z řebříka vylést na plošinu :)

Chybí mi tam ješte fotečky z toho slavného zachůdku

Tomášek

Citace od: jbagy kdy 22.05.2007, 12:44:05
:))) jó to ukončení řebřika na plošinu je nedomyšlený.
Fíg nemá šanci z řebříka vylést na plošinu :)

Chybí mi tam ješte fotečky z toho slavného zachůdku
Žeby slovák snažící se psát česky ?  ;D (bez urážky)
Procházím DARK AGE.

mato

cca takto vyzerá toaleta

Tomášek

Citace od: mato kdy 22.05.2007, 19:19:56
cca takto vyzerá toaleta

A teď mě něco napadlo : LEGO figům nejspíše nevadí, když se mohou navzájem okukovat na WC  ;D .

EDIT : Z toho by se dala udělat dobrá viněta. Vevnitř kálející fig a venku smějící se ženská.
Procházím DARK AGE.

Jarmila

Citace od: Tomášek kdy 22.05.2007, 19:22:20

A teď mě něco napadlo : LEGO figům nejspíše nevadí, když se mohou navzájem okukovat na WC  ;D .

EDIT : Z toho by se dala udělat dobrá viněta. Vevnitř kálející fig a venku smějící se ženská.

Existují skla, která jsou průhledná jen z jedné strany. Do Lego WC by to ale byla drahá vychytávka.
Když jsem byla mladá, byla jsem domýšlivá. Ale teď? Teď už nemám chybu!!!

***Banana.com

Citace od: Jarmila kdy 22.05.2007, 19:56:40
Citace od: Tomášek kdy 22.05.2007, 19:22:20

A teď mě něco napadlo : LEGO figům nejspíše nevadí, když se mohou navzájem okukovat na WC  ;D .

EDIT : Z toho by se dala udělat dobrá viněta. Vevnitř kálející fig a venku smějící se ženská.

Existují skla, která jsou průhledná jen z jedné strany. Do Lego WC by to ale byla drahá vychytávka.

To mně vlastně nikdy nenapadlo, jak to má jeřábník komplikované, když musí během šichty na WC. ;D

Jamesek

Většina jeřábníků (no, v podstatě všichni které znám, včetně mně) to neřeší a odbývají si malou přímo z plošiny. Nebo si zajdou po rameni do zadu (k závaží). Druhá pravda, že to všechno byly stavební jeřáby v přírodě a nad 60m výšky věže. Velkou jsem si naplánoval na polední pauzu a nebo stihnul ještě ráno ;)
Ve městě jsem nejeřáboval, tak nevím ;)

Cavelon

Citace od: banana.com kdy 22.05.2007, 19:59:03
To mně vlastně nikdy nenapadlo, jak to má jeřábník komplikované, když musí během šichty na WC. ;D

Na tento účel by mohli fasovať pampersky ako pracovné pomôcky. ;D

Dejv

Asi do toho jeřábu půjdu taky, hlavně kvůli tomu wc ;).. btw ten dudlík je součástí balení?  ;D

***Banana.com

Citace od: Jamesek kdy 24.05.2007, 10:18:12
Většina jeřábníků (no, v podstatě všichni které znám, včetně mně) to neřeší a odbývají si malou přímo z plošiny. Nebo si zajdou po rameni do zadu (k závaží). Druhá pravda, že to všechno byly stavební jeřáby v přírodě a nad 60m výšky věže. Velkou jsem si naplánoval na polední pauzu a nebo stihnul ještě ráno ;)
Ve městě jsem nejeřáboval, tak nevím ;)

LOL, tak se mi potvrdila má domněnka, že kvůli malé nechodí dolů. No, nechtěl bych se omylem ocitnout pod tím jeřábem ve stejnou dobu  ;D ;D

peter

Citace od: banana.com kdy 26.05.2007, 12:07:50
Citace od: Jamesek kdy 24.05.2007, 10:18:12
Většina jeřábníků (no, v podstatě všichni které znám, včetně mně) to neřeší a odbývají si malou přímo z plošiny. Nebo si zajdou po rameni do zadu (k závaží). Druhá pravda, že to všechno byly stavební jeřáby v přírodě a nad 60m výšky věže. Velkou jsem si naplánoval na polední pauzu a nebo stihnul ještě ráno ;)
Ve městě jsem nejeřáboval, tak nevím ;)

LOL, tak se mi potvrdila má domněnka, že kvůli malé nechodí dolů. No, nechtěl bych se omylem ocitnout pod tím jeřábem ve stejnou dobu  ;D ;D

Já bych se toho zas tolik nebál. Myslím, že do pauzy, tedy cca 4hodiny vydrží úplně hravě. Blbý je když ho ale chytnou problémy ;D
Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Dejv

já bych si vzal s sebou nahoru nějakou nádobku, jakýsi fekalkastrol.. páč když tě to chytne nahoře, těžko stačíš slézt dolu. a než si ušpinit modráky, to radši.. sakra to je téma... ;D

mato

Citace od: sparkz kdy 26.05.2007, 11:50:53
Asi do toho jeřábu půjdu taky, hlavně kvůli tomu wc ;).. btw ten dudlík je součástí balení?  ;D

aký dudlík? to, čo je na vrchu toalety? alebo iný? na tom obrázku toalety je všetko iba z toho setu.
alebo
http://www.peeron.com/inv/sets/7905-1

Citace od: sparkz kdy 26.05.2007, 13:00:33
já bych si vzal s sebou nahoru nějakou nádobku, jakýsi fekalkastrol.. páč když tě to chytne nahoře, těžko stačíš slézt dolu. a než si ušpinit modráky, to radši.. sakra to je téma... ;D
ten fekalkastrol by asi nebol šťastný nápad. ísť dolu po rebríku a kastról v ruke, to by bola asi ťažká cesta ....

Ridiq

Dřepnout na kraj jeřábu a je to ne? ;D
.

Dejv

Citace od: Ridiq kdy 26.05.2007, 14:56:31
Dřepnout na kraj jeřábu a je to ne? ;D

Jak by to potom vypadalo, kdyby se každej na stavbě vys*** kam by chtěl?  ::) ;D

Jamesek

Citace od: sparkz kdy 26.05.2007, 14:58:31
Citace od: Ridiq kdy 26.05.2007, 14:56:31
Dřepnout na kraj jeřábu a je to ne? ;D

Jak by to potom vypadalo, kdyby se každej na stavbě vys*** kam by chtěl?  ::) ;D
Na velkou je třeba chodit do TOITOIek, ale malou už z kolem třiceti metrů nikdo nezaregistruje i v bezvětří ;) Ve větru tak z pěti metrů ;)

Ridiq

Chybí mi nějáka celková fotografie celého jeřábu + záchodu  :)
.

Ondra

Citace od: Ridiq kdy 28.05.2007, 14:01:02
Chybí mi nějáka celková fotografie celého jeřábu + záchodu  :)
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=2480214 jinak brickshelf  ;)

H0636

Jo jo. Decela pěkný setík. Mňo řekl bych, že na každém setíku najdeme nějakou chybičku, nééé. ;) ;D Ta největší je, že ho mám doma nerozbalený na skříni a musím si počkat do narozenin.  :P :'( Jo, abych pravdu řekl, od mala jsem jezdil s tátou na jeřábu a nikdy mě nenapadlo řešit otázku, kam s tím?  ;D ;D

***Banana.com

Citace od: Jamesek kdy 28.05.2007, 08:44:39
Citace od: sparkz kdy 26.05.2007, 14:58:31
Citace od: Ridiq kdy 26.05.2007, 14:56:31
Dřepnout na kraj jeřábu a je to ne? ;D

Jak by to potom vypadalo, kdyby se každej na stavbě vys*** kam by chtěl?  ::) ;D
Na velkou je třeba chodit do TOITOIek, ale malou už z kolem třiceti metrů nikdo nezaregistruje i v bezvětří ;) Ve větru tak z pěti metrů ;)

Když už Tě mám možnost vyzpovídat - jak dlouho Ti trvá, než na ten jeřáb vylezeš?

Jamesek

#22
Citace od: banana.com kdy 28.05.2007, 16:32:44
Když už Tě mám možnost vyzpovídat - jak dlouho Ti trvá, než na ten jeřáb vylezeš?

Záleží na typu jeřábu, jak má řešený výstup. Berme vysoké Potainy (aby mělo smysl se bavit o délce lezení ;), kde jsou krátké žebříky a mezipodesty (viz obrázek). Věž tohoto jeřábu má necelých 70m. Chlapi mi lezli na jeřáb něco málo nad deset minut (funící přestávka už na třetí mezipodestě), ale vím že se mi to dařilo celkem pravidelně pod pět minut (nerad bych kecal že za čtyři ;). Ovšem 22-leté tělo s naprosto jinou motivací než chlapi ;)
U menších potainů (do dvaceti metrů) nejsou mezipodesty, ale rovný žebřík - takže výlez je cca do minutky.
Tož tak ;)

Rewolt

#23
Citace od: Jamesek kdy 28.05.2007, 18:04:50
Záleží na typu jeřábu, jak má řešený výstup. Berme vysoké Potainy (aby mělo smysl se bavit o délce lezení ;), kde jsou krátké žebříky a mezipodesty (viz obrázek). Věž tohoto jeřábu má necelých 70m. Chlapi mi lezli na jeřáb něco málo nad deset minut (funící přestávka už na třetí mezipodestě), ale vím že se mi to dařilo celkem pravidelně pod pět minut (nerad bych kecal že za čtyři ;). Ovšem 22-leté tělo s naprosto jinou motivací než chlapi ;)
U menších potainů (do dvaceti metrů) nejsou mezipodesty, ale rovný žebřík - takže výlez je cca do minutky.
Tož tak ;)
a jeřábuješ v Praze ??,že bychom  se přišly  podívat a vyzkoušet ;D
It's a trap!

Jamesek

Citace od: rewolt kdy 28.05.2007, 18:27:26
a jeřábuješ v Praze ??,že bychom  se přišly  podívat a vyzkoušet ;D
Nejeřábuju nikde .. ;) Čo bolo, to bolo a terazsky su kancelářská krysa ;) A mimoto návštěvy na jeřábu nejsou povoleny ani rodinným příslušníkům ..
Stejně myslím, že v praze nikde tak vysoké jeřáby nejsou ... na běžné kancelářské budovy nejsou potřeba.

***Banana.com

Citace od: Jamesek kdy 28.05.2007, 18:35:28
Citace od: rewolt kdy 28.05.2007, 18:27:26
a jeřábuješ v Praze ??,že bychom  se přišly  podívat a vyzkoušet ;D
Nejeřábuju nikde .. ;) Čo bolo, to bolo a terazsky su kancelářská krysa ;) A mimoto návštěvy na jeřábu nejsou povoleny ani rodinným příslušníkům ..
Stejně myslím, že v praze nikde tak vysoké jeřáby nejsou ... na běžné kancelářské budovy nejsou potřeba.

No, na takový jeřáb bych si taky vylezl...musí z něj být prima rozhled, 70 m to už je jak naše Černá věž....Jak se ten jeřáb chová ve větru?

H0636

#26
Citace od: Jamesek kdy 28.05.2007, 18:04:50
Záleží na typu jeřábu, jak má řešený výstup. Berme vysoké Potainy (aby mělo smysl se bavit o délce lezení ;), kde jsou krátké žebříky a mezipodesty (viz obrázek). Věž tohoto jeřábu má necelých 70m. Chlapi mi lezli na jeřáb něco málo nad deset minut (funící přestávka už na třetí mezipodestě), ale vím že se mi to dařilo celkem pravidelně pod pět minut (nerad bych kecal že za čtyři ;). Ovšem 22-leté tělo s naprosto jinou motivací než chlapi ;)
U menších potainů (do dvaceti metrů) nejsou mezipodesty, ale rovný žebřík - takže výlez je cca do minutky.
Tož tak ;)
To musí být super. Jenom by asi bodnul výtah. Ale stejně jako věžové jeřáby mě fascinují těžkotonážní mobilní jeřaby
jako třeba tenhle LIEBHERR 1300. Moc pěkné mašinky.  ;) :)

Rewolt

#27
Citace od: H0636 kdy 28.05.2007, 21:21:36
To musí být super. Jenom by asi bodnul výtah. Ale stejně jako věžové jeřáby mě fascinují těžkotonážní mobilní jeřaby
jako třeba tenhle LIEBHERR 1300. Moc pěkné mašinky.  ;) :)
a co třeba, LIEBHERR to sice neni ale...

It's a trap!

H0636

#28
Citace od: rewolt kdy 28.05.2007, 21:58:22
a co třeba, LIEBHERR to sice neni ale...
Jasná páka, už mám. Ale furt mě právě nějak neuspokojuje. Asi jsem megaloman.  ;D ;D ;D

ADMIN: Odstraňujte to quotování, kdo to má číst...

TomG

Citace od: H0636 kdy 28.05.2007, 22:08:44
Jasná páka, už mám. Ale furt mě právě nějak neuspokojuje. Asi jsem megaloman.  ;D ;D ;D
Tak si sezen jeste jeden a postav to z tech dvou.
Only the best can survive.