Zimní výloha 2023 (společný projekt)

Založil peki, 30.11.2022, 08:29:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Chairudo

Tohle vlákno bude taky skvělá inspirace co se týče stavebních tehnik pro další stavitele, myslím že by si to zasloužilo i vlastní časopis...aspoň pár stránek v ABC nebo tak něco.
Nebo Peter by to mohl pošťouchnout dál na Lego kanály ;)
YouTube LEGO videa, Fotky z výstav na Flickr

peki

#271
Napište sem půdorys.

peki 32x54 dum 3

peki

Jak jste na tom s moduly?
šipka viděl jsem hotovo
linhi ? (vím o problémech s rozměrem)
pool hlásil/publikoval hotovo
dan hlásil publikoval hotovo
peki 90 procent hotovo  ;)
dita v mám u sebe pro kontrolní zaměření mojí budovy. Má hotovo
milanv pracuje

?
Igorus
pool

?
ryxe
hardegon

vasyk publikoval
kywalker  (domlouváme se peki, milanv)

Hardegon

Citace od: Hardegon kdy 07.07.2023, 10:17:41Můj roh se zdá býti hotov. Zasněžovat domy už bude rychlovka.

Já mám hotovo. Domy 7, 8, 9. Jen dodám trochu sněhu. S Ryxem jsme na ploše 96*96, ale máme to šikmo.

peki

Citace od: Hardegon kdy 23.10.2023, 09:05:24
Citace od: Hardegon kdy 07.07.2023, 10:17:41Můj roh se zdá býti hotov. Zasněžovat domy už bude rychlovka.

Já mám hotovo. Domy 7, 8, 9. Jen dodám trochu sněhu. S Ryxem jsme na ploše 96*96, ale máme to šikmo.

Ještě prosím půdorys potřebuji pro ověření celkové kompozice na podstavci. Díky

peki

Křížův dům.

milanv

milanv hotovo statický model; půdorys má nepravidelný tvar: 6 studů navíc vystupuju před uliční čáru apod. Doma můžu změřit, nicméně je odzkoušeno, že sedí k Ditinu domu.
Pán na Žlutém hradě

Pool

Dům č. 5 hotov, základna 22 x 54
Dům "?" ještě hotov není, ale plánuji 12x14 s tou šikmou stěnou

poMOCník


Hardegon

Citace od: peki kdy 23.10.2023, 09:16:26
Citace od: Hardegon kdy 23.10.2023, 09:05:24
Citace od: Hardegon kdy 07.07.2023, 10:17:41Můj roh se zdá býti hotov. Zasněžovat domy už bude rychlovka.
Já mám hotovo. Domy 7, 8, 9. Jen dodám trochu sněhu. S Ryxem jsme na ploše 96*96, ale máme to šikmo.
Ještě prosím půdorys potřebuji pro ověření celkové kompozice na podstavci. Díky

Modul @Ryxe + Hardegon má půdorys 96*80.

peki

Citace od: poMOCník kdy 23.10.2023, 15:48:50@peki Víme kdy bude instalace?
Odpovím ti protiotázkou. Víme že mají všichni hotovo?

poMOCník

Citace od: peki kdy 23.10.2023, 17:05:35
Citace od: poMOCník kdy 23.10.2023, 15:48:50@peki Víme kdy bude instalace?
Odpovím ti protiotázkou. Víme že mají všichni hotovo?

Odpovím protiprotiotazkou. Víš, že si takovou otázkou jako vedouci akce podrezavas větev sám pod sebou?

Igorus

Citace od: peki kdy 23.10.2023, 08:53:33Jak jste na tom s moduly?
...
?
Igorus
?
...

Tak já počítám s termínem sděleným šéfem projektu "do konce října 2023". Takže v tento termín budou oba domy.

peki

Citace od: Igorus kdy 23.10.2023, 18:12:13Tak já počítám s termínem sděleným šéfem projektu "do konce října 2023". Takže v tento termín budou oba domy.

budou tedy mít všichni nejpozději k 31.10 hotovo? Začnu domlouvat termín instalace (začátek listopadu).

Doprava potřebuje někdo s něčím pomoc?

Šipka veze peki.
Linhi asi peki

milanv

Citace od: peki kdy 23.10.2023, 18:44:07Doprava potřebuje někdo s něčím pomoc?
Doprava tam je ok, povezu oba naše domy. Ale pro dobro  projektu, po nedobrých zkušenostech s elfy, by hodně pomohlo, kdybys zorganizoval kam a ke komu krabice po instalaci,  aby byly později připravené  na bourání a převoz. Když budou každá krabice jinde, tak se to  a bourání zase nepotká jako minule.
Pán na Žlutém hradě

peki

Termín instalace předběžně domluven na 6.11.2023. Hodinu upřesním. Každopádně okolo 19:00 nejdříve. Cokoliv dříve bude příjemné překvapení. BUde to tedy po třídění LUgbulku. Můžeme tedy využit toto třídění jako možnost k převozu staveb do Prahy a uskladnění u mne v kanclu nebo přeložení do jiného velkého auta a převoz do meziskladu /nebo rovnou na Černý most během soboty. Samotná instalace by pak bylo jednodušší. Současně bychom mohli otestovat jak to bude vypadá a ja jsem ještě podle potřeby upravyl moduly podstavce na míru pro vaše stavby.

Co vy na to?

milanv

Já jsem jasně pro: v klidu si všechno vyzkoušíme, taková jenerálka. A tím se částečně eliminuje nevýhoda toho pozdního začátku při skutečné instalaci - v pondělí už budeme vědět, jak na to, a budeme o to rychlejší. Ale hlavně si dopředu vychytáme možné problémy.
Pán na Žlutém hradě

Vasyk

Mám poslat ten Danielův dům na třídění ? Pokud se k Mattes_CS vleze.

A možná nedůležitý dotaz : nějaký podklad (podlaha, náměstí atd.) k tomu stromu dělám já nebo někdo jiný ?

peki

Citace od: Vasyk kdy 25.10.2023, 15:12:20Mám poslat ten Danielův dům na třídění ? Pokud se k Mattes_CS vleze.

A možná nedůležitý dotaz : nějaký podklad (podlaha, náměstí atd.) k tomu stromu dělám já nebo někdo jiný ?

Podklad bude (Legový) dělá ho jeden šikovný stavitel. Neboj :)

peki

Citace od: Vasyk kdy 25.10.2023, 15:12:20Mám poslat ten Danielův dům na třídění ? Pokud se k Mattes_CS vleze.

Bylo by to fajn. Díky Pokud bude něco špatně hned ho Danovi vezmu na opravu :)

Vasyk

Citace od: peki kdy 25.10.2023, 15:52:26
Citace od: Vasyk kdy 25.10.2023, 15:12:20Mám poslat ten Danielův dům na třídění ? Pokud se k Mattes_CS vleze.

Bylo by to fajn. Díky Pokud bude něco špatně hned ho Danovi vezmu na opravu :)

Napíšu Mattesovi a zjistím, zda to půjde.

Vasyk

Citace od: Vasyk kdy 25.10.2023, 15:58:12
Citace od: peki kdy 25.10.2023, 15:52:26
Citace od: Vasyk kdy 25.10.2023, 15:12:20Mám poslat ten Danielův dům na třídění ? Pokud se k Mattes_CS vleze.

Bylo by to fajn. Díky Pokud bude něco špatně hned ho Danovi vezmu na opravu :)

Napíšu Mattesovi a zjistím, zda to půjde.

Tak Mattes to přiveze.

peki

potvrzeno datum instalace 6.11 večer. Doplním hodinu.
Platí že bychom chtěli maximum modelů na třídění lugbulku abychom mohli doladit případně úpravy podstavce.

Napište sem kdo nedorazí a jeho model na třídění nebude.

milanv

#293
Dita šířka 38, ale vzkazuje, že si není jistá a může to být 28 nebo 48 :-)
Milan šířka 39, hloubka 54, z toho 6 studů před uliční čarou (a tedy od ní zbývá 48 do hloubky)

Se Šipkou je domluvené napojení jak bylo domluvené nakonec tady ve vlákně, tj. Linhi by měl jít do hloubky max 38 a na jeho pravý zadní roh navazuje Pool levým předním. Mezi sebou mají na dvorku tu mikrostříšku, o které tu psal Pool. Celá ulice od Poola ke mně je pak šikmo, aby moje čelní strana byla 4 study od předního kraje  podstavce.

EDIT: Přidal jsem to samé znázorněné graficky. Mezi zadní stranou mé věže a Igorusovým domem by mělo být cca 24 studů, jestli dobře počítám. @PoMOCnik : je to dost pro tvůj strom, příp. šel by tvůj strom přizpůsobit?
Pán na Žlutém hradě

poMOCník

Citace od: milanv kdy 28.10.2023, 20:40:24...@PoMOCnik : je to dost pro tvůj strom, příp. šel by tvůj strom přizpůsobit?

Strom se dá vždycky zmenšit. Znáš to, proste uriznes pár větví.

šipka

Levý roh. Pohledová šířka 42 studů a hloubka 88 studů.

peki

Odpoledne dam obr. celého podstavce. Na trhyje plocha 96studu pohledově 64 studů hloubka.

Vasyk

Půdorys stromku je cca 21x21 cm a na výšku měří cca 50 cm.

peki

#298
Podstavec detaily.

1) je to celkem 10 x baseplate 48x48 + 1 x 16x 32
2) Je nově poměrně velký prostor na náměstí s vánočním trhem

- požádal jsem Hardegoba jestli by zkusil Husův pomník případně Marjánský slop. Na obojí je prostor šedá baseplate 32x32
- na stromek je prostor zelená baseplate 32x32
3) rozměry domů
Pomocník 60x16
Igorus 80x16 + 26x16
4) na stromy (Pomocním místo tan plate 16x16)

peki

#299
trhy - může se stavět na:
- plate 16x16 která se porom položí na podstavec nebude se zacvakávat.
- nebo na baseplate (opět se položí na podstavec)

pomník/sloup něco co se položí na podstavec

stromek se nacvakne nebo mám do podstavce zabudovat nějaký technic axe?