Zimní výloha 2023 (společný projekt)

Založil peki, 30.11.2022, 08:29:13

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

poMOCník

Citace od: peki kdy 01.09.2023, 14:44:17Ono je otázkou jestli to jde rozumě zužovat. A současně udržet stabilitu.
LEGO na to šlo trochu jinak. Neříkám že se to musí dělat stejně.
odkaz


To jsou amatéři, co nepoužívají lepidlo. Pak musí dělat takovéhle masivní konstrukce.

peki

Citace od: poMOCník kdy 01.09.2023, 16:46:48To jsou amatéři, co nepoužívají lepidlo. Pak musí dělat takovéhle masivní konstrukce.

Jaka říkám (bavil jsem se o tom s Vasykem) musí to být připravené na transport. Tohle neděláme do vitrínky kdy si to autor nainstaluje a deinstaluje.

pokud mohu osobně posoudit (účastnil jsem se osobně) několika instalací i deinstalací:

perníci
elfové
ladovská (min týden deinstalace Lipno a nyní je v kostelci) na podzim bude v Praze ve výloze

Tak je vidět pozitivní trend. Moduly jsou stabilnější. Instalace deinstalace jednodušší.

Ryxe

Střechy se pomalu rýsují. Tohle už je druhý pokus o ně, ten první byl nepublikovatelný  ;D

Hardegon

Citace od: Ryxe kdy 06.09.2023, 08:42:00Střechy se pomalu rýsují. Tohle už je druhý pokus o ně, ten první byl nepublikovatelný  ;D

Super. Už se těšim, až ty naše dva sektory propojíme.  ;)

poMOCník

Hlásím stavba téměř dokončena, chybí 2 horní sochy a pár detailů. Až to bude komplet, chystám se ještě lépe nafotit celek.

Dům je modulární, rozložitelný na 4 části, ale nemá interiéry.

DSC_4318.jpg

Odshora dolů fasáda vystupuje na obou stranách dopředu pod mírným úhlem. V prvním (žultém) patře je fasáda konvexně zakulacena (vyboulená), v dalších patrech je naopak zapadlá a dělá místo pro arkýř.
 
DSC_4316_l.jpg

Oblouk vstupního portálu je rovnoběžný s chodníkem, ale sloupy vystupují dopředu v jiném úhlu. Všiměte si napojení obou rovin těsne pod velkým obloukem.

DSC_4326.jpg

DSC_4328_l.jpg

Komíny jsou nesymetrické, zejména ten napravo částečně zastiňuje okno ve střeše.

DSC_4332.jpg

DSC_4334.jpg

DSC_4338.jpg

DSC_4340.jpg

DSC_4341.jpg

DSC_4345.jpg         

poMOCník

#245
... a ještě předloha pro srovnání

20221211_140824.jpeg

20230903_173203.jpg

20230903_173255.jpg

Hardegon

Citace od: poMOCník kdy 06.09.2023, 13:52:35Hlásím stavba téměř dokončena, chybí 2 horní sochy a pár detailů. Až to bude komplet, chystám se ještě lépe nafotit celek.

Naprosto precizní práce. Tohle bude hodně luxusní projekt...

Ryxe

poMOCník: Tak k tomuhle už asi ani není co dodat. Paráda  ;)

milanv

@poMOCník : parádní. Je vidět, že styl ti přesně sednul a vyhrál sis s tím teda neskutečně

@Ryxe : tak tohle je pro mě (příjemný) šok. Nečekal jsem tuhle relativně ostřejší kombinaci barev. Ale ono to vypadá parádně! A ještě až se to spojí s Hardegonovou částí, tak se to bude suprově vyjímat!

Já se vrátil z dovolené a ještě jedu teď pryč na víkend, ale pak už začnu dávat všechny ty prototypy dohromady taky, abych nebyl za ostudu.

Těším se na projekt jako celek!
Pán na Žlutém hradě

Foton

Kdo chce hledá způsoby, kdo nechce hledá důvody.

Chikos

poMOCnik: Naprostá paráda  :o Opět si dokázal, že je vždy "hned několik detailních důvodů", proč se těšit na tvé výtvory.

Ryxe: U tebe chválou netřeba šetřit také. Těším se na finální výsledek a i na celkové seskupení budov, neboť "laťky" tu létají pěkné vysoko, musím dodat  :laugh:

Pool

Dobrá práce pánové, já budu taky muset zapracovat na svém modulu ::) .

Daniel

Citace od: poMOCník kdy 06.09.2023, 13:55:22... a ještě předloha pro srovnání

Tento stavební sloh se mi v reálu vlastně moc nelíbí, ale Tobě sedí úplně brutálně a jsi v něm fakt TOP.
Abych vyzdvihl jednu věc, co je geniální a zároveň vlastně jednoduché je vyřešení toho nároží oranžové střechy  ;)

peki

Ahoj prosím o info (pokud je co prezentovat i o dokumentaci) stavu projektu. Začínám řešit termíny instalace a vánoce budou letos (ve výlohách) opět o něco dříve.

Každopádně se bude určitě instalovat v říjnu a to není už tak daleko.

Děkuji všem kteří, již publikovali.

Pool

#254
Já zatím první barák se blížím ke střeše u domu č. 5. Napravo bude sousední barák, z opačné a zadní strany jsem tam hodil aspoň okna, i když tam asi moc stejně vidět nebude.
Ale mám zásadní otázku ke střeše, která se tu snad zatím asi neřešila. Jak moc to zasněžit? Jde mi o to, že když já to zasněžím málo a soused naopak hodně, tak to bude jako pěst na oko. Takže jestli zasněžit tu střechu třeba z 30-40%?

Edit: fotky smazány, dostavené je o pár příspěvků níže.

šipka

#255
Dotaz: jak moc se budou domy 11 a 5 překrývat? Níže foto mého rohového čísla 10. Bude navazovat ve stejné délce Linhiho 11 tak aby bylo jasné, v kolika studech hloubky, bude hrana linie 5-1. Jak  hluboké máte domy? Má Linhi počítat s reálem 6 oken?

Nebo 10 a 11 budou uplně na přední hraně?  Na 12 počítám nebude místo.

Na střeše počítám s minimem sněhu.

Pool

Jak psal dříve Milan, mělo by to vyjít následovně. Já mám stavět ještě ten dům "otazník", ale moc význam v něm nevidím, že ten tam má být jenom, aby kousek vyčuhoval nad ten dům 11. Což mne připomíná se zeptat  @linhi, jestli máš už postaveno? Potřebuji ověřit rozměry tvého domu, abych ho vůbec mohl postavit a navazoval na něj.

Citace od: milanv kdy 23.02.2023, 15:42:18V příloze je pro zájemce plánek v PDF, který je zvětšený tak, abyste si z něj mohli přímo odečítat míry ve studech: 1mm na plánku je 1 stud ve skutečnosti. Samozřejmě přepočet na výšku (bricky) si musíte udělat sami, tj. vynásobit 5/6.

nacrt.png

Pool

Jinak k těm rozměrům:
Citace od: milanv kdy 23.02.2023, 15:19:29Jednotná společná hloubka domů 2-5 je podle plánu 54 studů.

Výška domu 5 ( @Pool ) je 34 bricků po římsu, 45 bricků po špičku štítu.

Výšku se doufám trefím úplně přesně, v nejhoším +-1 brick, ale to by nemělo k vám hrát roli.

linhi

Stavím, ještě není hotovo a samolepky na sgrafita jsou v jednání,foto přidám

Pool

Dům č. 5 hotov, šířka 22, délka 54 a výška 45, do bočních stran k sousedům nic nepřesahuje.

skywalker007

Jak má být velký modul co stavíme s bráchou aby jsme už mohli začít?

peki

Citace od: skywalker007 kdy 22.09.2023, 02:16:26Jak má být velký modul co stavíme s bráchou aby jsme už mohli začít?
domluvte se s MilanV není to jen o velikosti ale o koncepci

Daniel

#262
Dům kožešníka Mikše (Mikšův dům), nebo také dům č.4 z našeho projektu... Je hotov a zabalen (takže se brzděte s připomínkama, už se mi to nechce vyndavat z krabice a předělávat  ;)  )
wikipedie

OBRÁZEK NEZMENŠENÝ



Hardegon

Předělávat neni potřeba. Je to skvělý!

milanv

PP: Prostě Paráda.

Makám na tom, abych taky neudělal ostudu, když vidím v sousedství čeho budu :)
Pán na Žlutém hradě

hobby

Daniel: moc pěkné, jako ve skutečnosti.

poMOCník

Krásně nepravidelné. Přesně podle originálu!

Pool

Citace od: Daniel kdy 03.10.2023, 12:59:51Dům kožešníka Mikše (Mikšův dům), nebo také dům č.4 z našeho projektu... Je hotov a zabalen (takže se brzděte s připomínkama, už se mi to nechce vyndavat z krabice a předělávat  ;)  )
wikipedie
OBRÁZEK NEZMENŠENÝ

Máš to pěkné, jen nevím, jestli jsi nezapomněl na zasněžení ;D .

Jinak už je znám termín instalace?

šipka

Dům U Zlatého rohu.  Levá, uzavírací část projektu- dům č.10 a 12. Dvorek dořešen.

 https://cs.wikipedia.org/wiki/D%C5%AFm_U_Zlat%C3%A9ho_rohu

Hardegon

Tohle bude ten nejvíc nejlepší společný projekt!