(Vlastní) alternativní model ze setu 8041

Založil Tomik, 11.10.2011, 23:44:05

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Tomik

Pokud se auto bude líbit, tak bude i návod. ;) Jízdní vlastnosti jsou dobré. Jezdil jsem s tim zatím jen po bytě a rychlost je tak akorát, aby se člověk stačil vyhýbat nábytku, takže ani šnek ani gepard. Rejd je dostatečnej a centrování kol spolehlivé až do chvíle, než to člověk někam napálí a přeskočí ozubené kolo na hřebeni. Zítra bych mohl udělat video a hodit ho sem na kostky.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

grohl

Roztomilé a kompaktní. Chystáš video?

Tomik

#32
Ano, video už je na světě a můžete se na něj podívat zde.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

MeNadruhou

Citace od: Tomik kdy 01.10.2012, 21:41:21
Ano, video už je na světě a můžete se na něj podívat zde.

Bohužel ho neuvidíme "
Video obsahuje obsah partnera SME, který ho ve vaší zemi zablokoval na základě autorských práv.
Omlouváme se.
(JUTUB)"
Nekouřím a nepiju - bez kostiček nežiju!   //  http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?m=MeNadruhou

Tomik

Omlouvám se za drobné komplikace - zablokovali to kvůli písničce od Ozzyho, kterou jsem použil. Písnička už je odstraněna >:( a vše funguje, jak má.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Video na vysokozdvižný vozík sice ještě nemám hotové, ale návod na hot roda na dálkové ovládání je již k mání na buildinstu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

Tomik

Vzhledem k tomu, že se letos chystá znovu-vydání setu 8041 (závodní tahač) pod číslem 42041, tak jsem se rozhodl, že doma opráším tento setík a poskládám z něj další alternativní model. Tentokrát jsem chtěl postavit něco úplně jiného než další auto. Při pohledu na pětici panelů 5x11 mě napadlo, co takhle postavit letadlo?

Aby té originality bylo ještě trochu víc, tak jsem si za přelohu zvolil hornoplošník, kterých je v řadě Technic opravdu pomálu. Funkce jsem "okopíroval" od hlavního modelu tahače:

  • motor s pohyblivými písty napojený na vrtuly (oproti originálu jsem ho zredukoval jen na V4)
  • zatáčení, které je realizované naklápěním klapek na křídlech ovládaných pákou v kabině

Konstrukčně to byl celkem oříšek, protože jsem potřeboval dosáhnout dostetečnou pevnost a zároveň provést rozumné opláštění trupu s pomocí několika málo panelů, které set obsahuje. Nakonec to do sebe všechno zapadlo a výsledek stojí zato. A ještě jsem zapomněl uvést jednu předost letadla a to jeho VELIKOST.







www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

stricekfido

Tak ten je parádní, bude i návod? tohle bych si rád postavil.
Jinak klobouk dolu před tvýmy C,D, E popř i F modely

peter

Letadlo vypadá pěkně. Jediné co se mi na něm opravdu nelíbí jsou ta kola. Nebyly by spíše ještě díly na lyžiny alá set 8855?

Další výtvory a informace najdete na mém webu ARTPeter.net, v galerii na Brickshelf.com a mém YouTube kanále.

Tomik

Děkuju za pochvalu. Návod bude tak za dva měsíce, protože jsme se zrovna přestěhovali a hraní s Legem a aktualizování webu jsem musel trochu omezit.

Citace od: peter kdy 12.01.2015, 22:10:28
Letadlo vypadá pěkně. Jediné co se mi na něm opravdu nelíbí jsou ta kola. Nebyly by spíše ještě díly na lyžiny alá set 8855?
Souhlasím, že kola jsou z nouze cnost - je to ale to nejlepší, co jsem našel, protože používat kola od náklaďáku se mi opravdu nechtělo. :P Co se týká lyží nebo pontonů, tak na ty nemám díly. Liftarmy se mi nedostávaly už při stavbě ocasu...
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ViloB

Nezištne držím palce z nasťahovaním :-)

smart400

koukám pane jste vcelku bedna já bych na to neměl :D moc pěkné alternativní modely nezkusil by jste něco dalšího vykouzlit z 42030 (bagr volvo) ?

Tomik

Citace od: smart400 kdy 15.01.2015, 10:48:35
koukám pane jste vcelku bedna já bych na to neměl :D moc pěkné alternativní modely nezkusil by jste něco dalšího vykouzlit z 42030 (bagr volvo) ?
Díky za pochvalu. S Volvem mám dva problémy: 1) Ten set je poměrně velkej - většinou stavím alternativní modely ze setů s cca 500 díly a Volvo jich má 1600. Když jsem skládal alternativní model ze setu 42024 (téměř 1000 dílů), tak mi to trvalo půl roku. 2) Tento set nemám ve sbírce a ani neplánuju jeho koupi, protože je dost drahej.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

smart400


Tomik

#44
S radostí vám oznamuji, že návod ke stavbě letadla je ke stažení na buildinstu.
www.buildinst.cz - můj web s návody na stavbu alternativních modelů,
můj flickr

ViloB