CMF 2024

Založil yoshimaka, 13.12.2023, 09:39:25

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

yoshimaka

Dle různých "JPP" se rýsuje série zaměřená na SPACE minifigurky - myslím, že je to podpora SPACE řady, která se prolíná téměř všemi řadami v roce 2024.

Konkrétně by mělo jít o set 71046:
 

1. Robot human suit for tiny aliens

2. Classic space robot

3. Retro Spacewoman (female counterpart to series 17 figure)

4. M-Tron Redux

5. Alien in UFO costume

6. Grey Alien tourist

7. Alien Insectoid

8. Modern Astronaut

9. Ice Planet Redux with Space Penguin

10. Mutated BlackTron

11. Orian with translucent parts

12. Space Nurse with pink Space Baby

(Seznam je z IG, při čtení jsem si poslintal klávesnici), debata též na eurobricks. Kdo by měl víc info, sem s tím.
Lust och fägring stor

Anatyt

Čo je Redux? Poznám to len z Javy. >:D


yoshimaka

Citace od: yoshimaka kdy 13.12.2023, 09:39:25Dle různých "JPP" se rýsuje série zaměřená na SPACE minifigurky - myslím, že je to podpora SPACE řady, která se prolíná téměř všemi řadami v roce 2024.

Konkrétně by mělo jít o set 71046:
Jelikož už na webu kolují rozmazané obrázky, doplním první dojmy a budu se těšit na konečné ostré foto.
 

1. Robot human suit for tiny aliens - docela všední hnědý oblek se zajímavou hlavou a dvěma TRneon green microfigy - celkově asi zbytná záležitost

2. Classic space robot - na fotkách vidím "robotí" moldy nohou, ale vzhledem k neostrosti zatím nelze říci, jestli to vynechat nebo po tom toužit. Zdá se, že má v ruce metličku na šlehání... že by vesmírný MasterChef?

3. Retro Spacewoman (female counterpart to series 17 figure) - tak vzhledem k popisku jsem čekal kdovíco, ale jinak je to spíš taková CITY šťabajzna se psem a tou divnou "retrospace" helmou.

4. M-Tron Redux - tak tahle figa vypadá pro sběratele SPACE 90. let jako jedna z must-have. M-tron v plné kráse, uvidíme ještě na ostřejších obrázcích, zdali jej novější helma moc nezkazila. A prý má trochu novou grafiku loga na torsu..no, velké očekávání!

5. Alien in UFO costume - hezký, spíš roztomilý nápad, který se vejde na kostýmovou párty - jsem zvědavý, co je to za díl okolo krku, který dělá ten "talíř"

6. Grey Alien tourist - trošku zklamání. Celkově zajímavý nápad, ale jakožto majitel několika "šediváků" ze starší řady CMF, tak tento je už moc "civilní" - jinak vhodný doplněk do jakékoli scény od pravěku až po multinational space meeting.

7. Alien Insectoid - hnusná potvora, osobně se mi nelíbí

8. Modern Astronaut - nuda, osobně se mi nelíbí

9. Ice Planet Redux with Space Penguin - velké očekávání, hlavně helma nelze rozpoznat. Jinak vypadá na rozšíření standardních Ice Planet figů

10. Mutated BlackTron - tady je tak neostrá fotka, že to buďto bude zajímavé překvápko nebo kolosální průšvih. Na BT figy jsem háklivý!

11. Orian with translucent parts - Další potvora - tady je možná zajimavé obecně TR-LB minifig části použitelné i jinde...

12. Space Nurse with pink Space Baby - No, co dodat: Máme modrá mimča, budou růžová mimča. A k nim taková divná paní s kojeneckou lahví. Ale my "modří" víme - mimča s airtanky a helmami chceme v jakékoli barvě, že?

Celkový první dojem na základě leaknutých rozmazaných fotek je následující: Určitě budu chtít pár figů z rodů odkazujcích na divoké SPACE devadesátky. Ale celkově mi to přijde jako šité horkou jehlou. Šlo tam IMHO udělat víc - ať už u tématu insectoid, tak tam mohli strčit novou barvu/doplněk na klasické Classic Space, obecně mi opravdu moc chybí Futuroni případně bych vzal zavděk i narážkou na Exploriena. Ostatní řady typu LoM, GS, apod.. mi sice nechybí, ale vzhledem k tomu, co tam je za směsku by i tihleti možná udělali větší radost. Dost mě překvapuje absence Space Police (byť byli "nedávno" v hezké nové verzi) - určitě by si připomenutí některé ze svých verzí zasloužili.

Na druhou stranu, kdyby ještě udělali tématickou minifig řadu typu Castle/Ninja, Adventurers, Pirates, apod.. určitě bych se nezlobil (V castle sekci by se mohli vyřádit neskonale...klidně i několik řad  >:D )


Lust och fägring stor

Frco

Vyzerá to totálne odfláknuté. Ak by som bol fanúšikom Space, bol by som sklamaný.
Na druhú stranu, ak to bude mať dobré predaje a spravia aj Castle sériu (ktorá by sa ale podľa mňa predávala len pod pultom, lebo to nestihnú ani z kamióna vyložiť a už to vykúpia reselleri  :D ) tak by to bolo super.

Fricoolinek

Citace od: Fricoolinek kdy 14.12.2023, 04:02:10https://brickset.com/sets/year-2024/theme-Collectable-Minifigures?utm_source=substack&utm_medium=email


https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-atlet-oscar-pistorius-bude-podminecne-propusten-na-svobodu-240332

Náhoda?  ;D

Každopádně asi jasné, o jaký kus bude největší zájem. Bude zajímavé sledovat, jak to pohne s cenami strakatých koz ze středověké usedlosti 7189.

Kardinální otázkou je to, zda se tyto strakaté kozy stávaly cílem MOCařů, kteří chtěli mít ve svých MOCech farem, salaší nebo ZOO jakoukoliv kozu (a kterým dobře poslouží i ta nová) nebo cílem spekulatntů/sběratelů vzácných figurek, kterým šlo JEN a přímo o strakatou kozu 95341pb01 z roku 2011 ze setu 7189.


Pejskaři samozřejmě půjdou i po tomto. Relativně ne zas tak notoricky známé plemeno, vlastně by mě i zajímalo, zda všichni byste ho poznali bez gůglování popisků k této CMF. Možná jeho známost podceňuji. Ale prý je to docela paličák. Nechtěl bych to.  ;D

Strider

Afghánský chrt. Je hodnej a chytrej.

Anatyt

Citace od: Fricoolinek kdy 17.12.2023, 02:10:31Kardinální otázkou je to, zda se tyto strakaté kozy stávaly cílem MOCařů, kteří chtěli mít ve svých MOCech farem, salaší nebo ZOO jakoukoliv kozu (a kterým dobře poslouží i ta nová) nebo cílem spekulatntů/sběratelů vzácných figurek, kterým šlo JEN a přímo o strakatou kozu 95341pb01 z roku 2011 ze setu 7189.

Inak môže mi niekto vysvetliť, čo je na tých kozách také fascinujúce že sa toľko o nich hovorí a majú takú cenu na BL? Beriem že to bolo v jedinom sete, ale zas je to - KOZA. :D

mesje

Citace od: Anatyt kdy 17.12.2023, 09:52:58Inak môže mi niekto vysvetliť, čo je na tých kozách také fascinujúce že sa toľko o nich hovorí a majú takú cenu na BL? Beriem že to bolo v jedinom sete, ale zas je to - KOZA. :D

je to cisto len jej vzacnostou... ak by vydali len 1 ks hocicoho (pes, fig ci dokonca len specialny typ vlasov) a stratili k tomu formu, tak to bude drahe...
nie tak davno sa tento dielik v LBG farbe predaval za 100E - lebo bol len v starom UCS falcone, pritom uplna blbost sama o sebe a v inej farbe to bolo za par šupov:
https://www.bricklink.com/v2/catalog/catalogitem.page?P=47996&idColor=86#T=S&C=86&O={%22color%22:86,%22iconly%22:0}

milanv

Citace od: Anatyt kdy 17.12.2023, 09:52:58Inak môže mi niekto vysvetliť, čo je na tých kozách také fascinujúce že sa toľko o nich hovorí a majú takú cenu na BL? Beriem že to bolo v jedinom sete, ale zas je to - KOZA. :D
Kdyby to bylo nějaké totálně exotické zvíře, tak z toho žádné téma není - mnoho jich je příkladem. Fígl je v tom, jakou vzácnost udělali z tak obyčejného zvířete, které by bylo potřeba často a i ve větším množství. A v různých tématech, takže je hodně lidí, kterým by se hodilo.

No a navíc se tehdy ohromně povedla a je jednoduše krásná. Takže útočí i na city (nejen na Castle :D)
Pán na Žlutém hradě

Anatyt

Mne to príde ako umelo vyvolaná hystéria. Kozy sa nezvyknú tak často chovať ako napr. kravy, alebo ovce. To už skôr by som po kravách bažil. A tieto Lego kozy mi neprídu ani o nič horšie ako kone a kravy, ale ani o nič lepšie. Proste klasické Lego zviera. A nič nemení na tom ani to, že koza bola len v jednom sete. To už viac by sa hodili ovce. No ale teraz bude koza dostupná každému (avizovaná je hneď v 2 setoch a zrejme aj v pick a brick), takže ten hajp snáď opadne.

Fricoolinek

Pochybuju, že bude strakatá. Takže by si měla svou cenu ta původní udržet...?

poMOCník

Citace od: milanv kdy 17.12.2023, 18:11:32
Citace od: Anatyt kdy 17.12.2023, 09:52:58Inak môže mi niekto vysvetliť, čo je na tých kozách také fascinujúce že sa toľko o nich hovorí a majú takú cenu na BL? Beriem že to bolo v jedinom sete, ale zas je to - KOZA. :D
Kdyby to bylo nějaké totálně exotické zvíře, tak z toho žádné téma není - mnoho jich je příkladem. Fígl je v tom, jakou vzácnost udělali z tak obyčejného zvířete, které by bylo potřeba často a i ve větším množství. A v různých tématech, takže je hodně lidí, kterým by se hodilo.

No a navíc se tehdy ohromně povedla a je jednoduše krásná. Takže útočí i na city (nejen na Castle :D)

Přesně, těžko si představím, že bych do svého MOCu umístil 20 psů. Ale 20 koz úplně v pohodě. Koz je jednoduše potřeba víc.

Anatyt

No neviem. Za Slovensko (asi aj Česko), Írsko, Britániu môžem povedať, že kozy sa nechovajú v stádach na hospodárstvách. ;D  1-4 kusy, ale zväčša po jednom kuse. Zato oviec býva podstatne viac. Preto mi príde 1 koza na Lego hospodársky dvor OK. O tom počte psov by sa v niektorých osadách na Slovensku dalo diskutovať. >:D 

mesje

no lenze je vzacna, takze aj ked jej netreba vela na stado, je vysoko ziadana... kazdy ju chce na spestrenie do farmy ci k hradu... a je len v 1 starsom sete, ktory nebol prave najlacnejsi alebo masovo dostupny (napr cela seria kingdoms k nam nedorazila do beznych sieti)...

Anatyt

Tak ja osobne viem bez kozy na hospodárskom dvore byť. ;) Podstatnejšie sú pre mňa kravy aby tam boli. Ale áno, tú cenu robila doteraz tá unikátnosť v jedinom a nie lacnom sete. Ale aby niekto dal 70e za KOZU len aby ju mal na dvore, tak to už mi príde uletené. Za takú cenu idú vzácnejšie figy, čo ešte pochopím. Tam to má fan komunitu. Ale za kozu dať toľko... :o
No, je to jedno už asi. :) Budúci rok bude Rok Kôz! >:D

mesje

ludia daju v pohode 1000 eur za raritneho figa z comiconu, hoci je z tej postavy aj 10 podobnych v beznych setoch... toto nema logiku...

milanv

Přesně - za tuhle cenu, pokud to vůbec někdo kupuje, tak rozhodně ne stavitelé. Nejspíš investoři, kteří doufají v další růst ceny. Myslíš, že jsem se zbláznil, když tohle tvrdím? Já si to třeba před lety myslel, když byla cena kozy 400-500 Kč. A kde je cena dnes...

(Samozřejmě je otázka kolik jich dokážeš za tu dnešní cenu opravdu prodat a jak rychle.)

Tohle je přesně ta odvrácená strana sběratelství, kterou tak nemám rád. Většina těch za draho koupených koz nebude nikdy v žádném MOC, natož aby si s ní hrály děti. To je podobné jako skladování nikdy neotevřených setů. Strašně drahé a přitom popírající smysl své vlastní existence, protože si s nimi nikdo nebude nikdy hrát. Ale je to prostě tak a sběratelům to smysl dává. A investorům taky. A mají dostatečnou sílu na to, aby to prosadili - minimálně na BL.
Pán na Žlutém hradě

otaznik

Citace od: milanv kdy 19.12.2023, 11:02:56Tohle je přesně ta odvrácená strana sběratelství, kterou tak nemám rád. Většina těch za draho koupených koz nebude nikdy v žádném MOC, natož aby si s ní hrály děti. To je podobné jako skladování nikdy neotevřených setů. Strašně drahé a přitom popírající smysl své vlastní existence, protože si s nimi nikdo nebude nikdy hrát. Ale je to prostě tak a sběratelům to smysl dává. A investorům taky. A mají dostatečnou sílu na to, aby to prosadili - minimálně na BL.
To se ale děje v mnoha dalších "oborech", nejen v případě LEGO setů.
Osobně nepovažuji LEGO za optimální investici (abych na tom vydělal), MISBů, co mám, se snažím spíše zbavit, ale pokud to někdo vidí jinak - je to jeho věc.

Anatyt


yoshimaka

Tak díky Alze jsem už pár figrurek rozbalil:
* Paní s "afghánem" má kochleární implantát ve vlasové pokrývce, pes vypadá úchvatně.
* Vláčkový klučina s okluzorem je roztomilý a i mašinka je hezký kostým - zajímavostí je, že jsem tam měl "náhradní" potištěný disk 2x2 z čela lokomotivy.
* Valkýra je opravdu hnusná - ale do fanstasy scén nezbytná - nejspíš ji nacpu do své nové vikingské vesnice
* "Pistorius" nenabízí nic nového, co by se už nezobrazilo na fotkách.

Jo, a ty krabičky jsou úplně na "exkrement" - jakožto zkušený ochmatávač trpím.
Lust och fägring stor

Fricoolinek


stepan

Přidám svoje poznatky:
1. QR kódy, co jdou najít na netu nefungují, patrně má každá výrobní dávka nové.

2. Hmotnost všech které jsem kupoval byla o 0,3-0,4g menší, než na obrázku.

yoshimaka

Citace od: stepan kdy 13.01.2024, 18:39:33Přidám svoje poznatky:
1. QR kódy, co jdou najít na netu nefungují, patrně má každá výrobní dávka nové.

Asi jsem měl štěstí, ale v Kauflandu jsem narazil na téměř nedotčenou krabici s fungujícími kódy. Ale už mám z více stran potvrzeno, že "malé QR" se vůbec nechytají.

Pozn.: Nějaký klíč ale stejně fungovat musí. TLC musí vědět, co je v které krabičce aby zvládlo do balení krabiček dát avizované min 3 sady všech figurek. Otázka je, jak!
Lust och fägring stor