(Cizí) Bitva u Grunwaldu

Založil linhi, 16.07.2010, 12:54:04

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

linhi

Co dodat,trochu modelařina,ale mě se to moc líbí!
Je parádní jak se vojska skládají z několika různých erbů,vlajek,štítů.....různorodost tomu dává život.
Jinak je bojiště na detaily celkem chudé,ale mrkněte se..

http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=438157

Colonel32

Ten velký stan z Fabulandového kolotoče je super nápad.

muzzo


Hardegon

Citace od: Colonel32 kdy 16.07.2010, 14:43:21
Ten velký stan z Fabulandového kolotoče je super nápad.

Máš pravdu. Ale Akiho stany použité u dobytí Brlohu v Roztokách u mě stále vedou.

Ryxe

Citace od: Hardegon kdy 16.07.2010, 15:05:45


Máš pravdu. Ale Akiho stany použité u dobytí Brlohu v Roztokách u mě stále vedou.


V tom musím jen souhlasit. Akiho stany byly opravdu luxusní, zde jsou stany podstatně slabší, některé se mi nelíbí vůbec. Ale jinak je to vcelku dobré dílo, hlavně ty armády, ty se mi hodně líbí.

winring

Moc hezká armádička. Ty stany jsou, jak říkal Ryxe, občas trochu pofidérní, ale celková atmosféra s nimi je super. Různorodá erbovitost se mi hodně líbí, protože to je potřeba a navíc se autor snažil i o věrné napodobení některých erbů účastnících se vojsk. Co ale trochu nezvládl, jsou turnajové přehozy na koně. V těch se nebojovalo i přes to, že jsou moc hezké :)

Celkový dojem ale na jedničku. (Na drobnosti jsem rýpal  ::) )

EDIT: teď jsem si všiml další hrůzy a to střelců z kuší na koních.

BlackDemon

#6
Omluva za to že otvírám starší téma ale nwm kam s tim :D.
http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4463235 vidim na této fotce dobře že je na tom štítu český lev?Mně to aspoň tak připadá ???.

EDIT: A tady: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?i=4322988 dokonce česká skupinka té sem si na nedetailních oftkách nevšim :D
V tom pajzlu jsme v haj-lu.

robot

#7
V bitvě u Grunwaldu bojovali Češi dokonce na obou stranách. Na polské straně bojoval mj. Jan Žižka.

BlackDemon

Citace od: robot kdy 16.08.2010, 19:05:30
V bitvě u Grunwaldu bojovali češi dokonce na obou stranách. Na polské straně bojoval mj. Jan Žižka.
To vim akorát mě zarazil ten českej lev na křižáckém štítu ;D.
V tom pajzlu jsme v haj-lu.

Aki

#9
češi? Snad Češi!   >:D

Odhaduje se, že jich bylo na obou dvou stranách přibližně stejně 3 - 3,5 tisíce mužů.
Z tehdy známých osobností tam byli např. ještě Václav z Donína (vůdce českého kontingentu ve službách Řádu), nebo Jan Městský z Opočna (pozdější velký protivník Žižkův) či Zikmund Pykna z Lichtenburka (ten bojoval na straně Poláků a v bitvě padl). Honem si teď nevzpomenu na další výrazné osobnosti, ale mám za to, že na straně Polska se zúčastnil některý z pánů z Kravař...

Citace od: BlackDemon kdy 16.08.2010, 19:07:42
To vim akorát mě zarazil ten českej lev na křižáckém štítu ;D.
Může jít o znázornění příslušníka české komendy Řádu. Ta byla docela veliká, ale shodou okolností právě v první čtvrtině 15. století dochází nejenom vlivem Husitů, ale i z důvodu špatné hospodářské politiky zemského komtura Albrechta z Dubé a v neposlední míře i ztrátou sympatií Václava IV.

BlackDemon

#10
Citace od: Aki kdy 16.08.2010, 19:26:08
mám za to, že na straně Polska se zúčastnil některý z pánů z Kravař...
Wikipedie s tebou souhlasí i když je tam napsáno Benešovec.
EDIT: http://cs.wikipedia.org/wiki/Lacek_z_Krava%C5%99_a_Helf%C5%A1tejna zdá se že to byl tento :D.
V tom pajzlu jsme v haj-lu.

Aki

#11
Čeští Benešovicové a moravští páni z Kravař mají stejný erb - stříbrný odřivous v červeném poli. Přirozeně se uvažuje o společném rozrodu Benešoviců. Je otázkou, která větev je starší a jak hodně jsou zpříznění. Častěji se ale Kravařští uvádějí samostatně.

BlackDemon

Citace od: Aki kdy 16.08.2010, 19:45:27
Čeští Benešovicové a moravští páni z Kravař mají stejný erb - stříbrný Odřivous v červeném poli. Přirozeně se uvažuje o společném rozrodu Benešoviců. Je otázkou, která větev je starší a jak hodně jsou zpříznění. Častěji se ale Kravařští uvádějí samostatně.
Nejen tito ale taky mám za to že měli stejný erb páni z Dubé (mám dokonce i za to že páni z Dubé měli něak 2 erby-s zavinutou střelu a s ostrvemi) ;).
V tom pajzlu jsme v haj-lu.

Aki

To je trochu zamotanější.
Páni z Dubé patří mezi Ronovce, tedy erbu ostrví. Pak se ale vyskutují někteří vlastníci městečka Dubé, kteří po něm také píší svůj predikát. Nejznámější je určitě Jan Roháč z Dubé. A ten je zcela jistě Benešovec.

artus12

Je to velice pěkné, až na ten nepropracovaný terén, ale i tak to musela být makačka... Ty stany mě zaujaly :)

BlackDemon

#15
Citace od: Daniel alias Legacek kdy 17.08.2010, 09:52:04
Citace od: artus12 kdy 16.08.2010, 21:16:00
Je to velice pěkné, až na ten nepropracovaný terén, ...
Nepropracovaný?? - kdyby byl nepropracovaný, tak jsou baseplate naskládané vedle sebe a tedy je to trošku zvlněné...nevím co by jsi ještě víc chtěl? Boj ve skalách?
Ted s tebou Dane souhlasim.Stačí když si zpočítá kolik do toho přišlo zelených plates a bricků a nebo at se rovnou koukne sem: http://www.brickshelf.com/cgi-bin/gallery.cgi?f=429463 ;D.
V tom pajzlu jsme v haj-lu.