Zkusili jste do RC vlaku dva motory?

Založil dorfl, 01.09.2009, 19:47:28

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

dorfl

Zkusil jsem za účelem větší tažné síly dát dva motory do lokomotivy 7898.  Fungovalo to prachbídně nevím proč. Nabyl jsem dojmu že se napájení přetíží a vypne se. Lokomotiva sólo problém neměla, po připojení vagónků loko zabrala a konec.

Při tažení 20ti osého vlaku gumičky především na přejezdech za obloukem prokluzují, při tažení dvěmi lokomotivami samozřejmě problém není a chtěl jsem touto cestou vytvořit "dlouhý vlak tažený jednou lokomotivou" Máte někdo další zkušenosti s aktuální IR train base?

Předem díky za náměty kromě vrať se na 9V - tam to funguje bez problémů :)

Ondra

Divné, v návodě u vlaků o téhle variantě nic nepíšou, takže by to mělo teoreticky jít.

Zkusil bych zapojit konektory na sebe přímo k batery boxu nebo jeden motor připevnit k BB a ten druhý motor připevnit k tomu prvnímu.Jestli to pak něco neudělá.

dorfl

Měl jsem oba zapojené z BB.  Je tedy fakt, že oba motory mají dost odlišné vlastnosti, jeden je ze staré várky a jeden novější - novější citelně nemá takovou páru jako starší.

Vyzkoušel jsem ještě oba motory najednou napájet z Li-Po aku k Emeraldě a tam problém s touto ideou není.

TomB

Spíš odstranit proudovou pojistku... ::) ::) :P.
Ale uvnitř jsem to ještě neviděl, takže nevím, jak to tam bude... :)
Složení mých příspěvků:
54% sarkasmu, 13% rozumování, 3% nepravdivých informací a 30% destilovaného trolismu!

peki

Zkoušel jsem najít něco na internetu. Na několika zdrojích (například zde) bylo uvedeno :

The RC Engine is weaker than the previous 9 Volt motor due to limited number of rolling stock recommended to pull as well as having trouble going up custom made slopes.

- konstatování že IR motor je slabší než 9V motor
- doporučený počet vagónů/zátěže (viz tovární sety)
- problémy při jízdě do stoupání

Nikde zmínka o tom, jak to vylepšit pomocí druhého IR motoru.  Obávám se (teď to nemohu ověřit), že bude ochrana proti přetížení zabudována přímo do IR trains base.  Obdobně to bylo řešeno u 9V vlaků při přetíženi několik dlouhých vlaků napájeno jedním trafem došlo automaticky k odpojení trafa.  



dorfl

Zkusil jsem postavit lokomotivu s dvěma motory.

Výsledek nemá reálnou předlohu, zdrojem dílů je především současný nákladní vlak. Je vyzbrojen Li-Po akumulátorem, PF přijímačem, dvěma motory z RC 7898 a zapojena má přední i zadní světla. Omluvte dlouhý kabel k předním světlům, optimální délku nevlastním. Základem je Train Base 6x28.

Po stránce adheze a síly není problém vlak o 24 osách (4x4 a 4x2).

Hmotnost 0,5 kg.