(Vlastní) Western předělávky setů

Založil Hardegon, 03.05.2023, 21:53:46

Předchozí téma - Další téma

0 Uživatelé a 1 Host prohlíží toto téma.

Hardegon

Stará láska nerezaví!

Nedávno jsem někde narazil na fotku původní 6769 Fort Legoredo a zatoužil si jí postavit. Dostal jsem jí kdysi jako dítě k Vánocům a užil si s ní desítky nebo i stovky hodin zábavy.
Ale co jí trochu zlepšit? Třeba upgrade ze staré hnědé například na DkBrown? Že by byla "modernější". A co jí celou přestavět?

Výsledkem je tohle... Inspirovaná, ale úplně předělaná pevnost. Hlavní brána, skála vlevo, velitelství s vězením vzadu. A upřímně z ní mám ještě větší radost, než kdybych si podle plánu stavěl z panelů originál. Vzpomínky na dětství ale zůstavají.

Stará láska nerezaví!

Borun

Citace od: Hardegon kdy 03.05.2023, 21:53:46Stará láska nerezaví!

Nedávno jsem někde narazil na fotku původní 6769 Fort Legoredo a zatoužil si jí postavit. Dostal jsem jí kdysi jako dítě k Vánocům a užil si s ní desítky nebo i stovky hodin zábavy.
Ale co jí trochu zlepšit? Třeba upgrade ze staré hnědé například na DkBrown? Že by byla "modernější". A co jí celou přestavět?

Výsledkem je tohle... Inspirovaná, ale úplně předělaná pevnost. Hlavní brána, skála vlevo, velitelství s vězením vzadu. A upřímně z ní mám ještě větší radost, než kdybych si podle plánu stavěl z panelů originál. Vzpomínky na dětství ale zůstavají.

Stará láska
Citace od: Hardegon kdy 03.05.2023, 21:53:46Stará láska nerezaví!

Nedávno jsem někde narazil na fotku původní 6769 Fort Legoredo a zatoužil si jí postavit. Dostal jsem jí kdysi jako dítě k Vánocům a užil si s ní desítky nebo i stovky hodin zábavy.
Ale co jí trochu zlepšit? Třeba upgrade ze staré hnědé například na DkBrown? Že by byla "modernější". A co jí celou přestavět?

Výsledkem je tohle... Inspirovaná, ale úplně předělaná pevnost. Hlavní brána, skála vlevo, velitelství s vězením vzadu. A upřímně z ní mám ještě větší radost, než kdybych si podle plánu stavěl z panelů originál. Vzpomínky na dětství ale zůstavají.

Stará láska nerezaví!
Po legoredu jsem od mala toužil a nikdy ho neměl. I dnes bych si něco takového postavil mít aspoň figy. Tak můžu jen tiše závidět těm co mají. Skály,funkční brána,kůly s imitaci letokruhů atd. a při zachování původní velikosti  pozvedly původní set zase o něco výš.

Daniel

Už mi to dnes ráno skákalo na FB a říkal sem si, že tohle je hodně podařená předělávka 8) . A to jsem ani netušil, že je to od nás z Kostek ;) Dobrá práce!

Jen teda jedna věc (slovy klasika: co odborníka dráždí, ale vy si jich ani nevšimnete ;D ), kterou bych upravil je zakončení "podložky", aby byl plynulý přechod plate a těch slope curved. Aby to nebylo to takto o plate níže. Myslím @Igorus  by o tomto mohl napsat diplomovou práci  ;D

Hardegon

Díky, pánové ;)

Citace od: Borun kdy 04.05.2023, 06:32:36Po legoredu jsem od mala toužil a nikdy ho neměl. I dnes bych si něco takového postavil mít aspoň figy. Tak můžu jen tiše závidět těm co mají. Skály,funkční brána,kůly s imitaci letokruhů atd. a při zachování původní velikosti  pozvedly původní set zase o něco výš.

Figurek jsem myslel, že mám mnohem víc. Jako malý jsem měl přece velkou armádu. No... kouzelné vzpomínky z dětství úplně neodpovídají realitě :D

Citace od: Daniel kdy 04.05.2023, 08:36:53Jen teda jedna věc (slovy klasika: co odborníka dráždí, ale vy si jich ani nevšimnete ;D ), kterou bych upravil je zakončení "podložky", aby byl plynulý přechod plate a těch slope curved. Aby to nebylo to takto o plate níže. Myslím @Igorus  by o tomto mohl napsat diplomovou práci  ;D

Ten podklad se mi takhle docela líbí, ale zkusím se dovzdělat a příště zlepšit. Jdu si zažádat o jednu kopii té diplomky. ;)

Igorus

Musím říct, že obecně předělávky klasických setů do moderních hávů mě vlastně baví. A v tomhle případě nejen baví, ale moc se mi to líbí. Je to přesně takový ten efekt - jé tohle znám a pak žjů tohle je boží!

Ohledně poznámky od @Daniel - ano, mám k tomu spoustu poznámek a zkušeností s projektováním. Ale zatím vše v šuplíku "rozpracované projekty" ale bylo již vymyšleno ideální řešení. A je fakt, že než tenhle "obláček" tam snad nedávat radši nic.

Ale jinak jako model mě to baví a klidně pokračuj v dalších předělávkách :)

šipka

Paráda, přepadl mě pocit nostalgie. Těch akcí z dětství si vybavuji také kvanta ::)  :P  Předělávka moc baví. Super téma a hlavně provedení.

Kuba

Westernu z lega je po málo. Pevností z této doby ještě méně. Je to pěkná připomínka krásné série z devadesátek....

Hardegon

Z nové verze Legoreda jsem měl docela radost. No a hned po jejím dostavění jsem zatoužil repasovat i ostatní sety z divokého západu. Ta jednodušší půlka 6765 je hotová.

_Beny

To je super nápad, už se těším na banku. Obchod se mi líbí, povedl se ti zachytit moc hezky. Je krásně vidět, jak se sety za posledních 20+ let posunuly směrem dopředu v mnoha ohledech.

Tvoje westernové městečko stále stojí nebo ho rozebíráš do nového projektu? Byla by to škoda, to bylo taky úžasný.

milanv

Krásná stavbička a boží fórek. Tyhle věci já prostě miluju :) A v kombinaci s westernem mi to tak příjemně evokuje Limonádníka...
Pán na Žlutém hradě